Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Кои са по-добри - Rainbow или Deep Purple?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
izginaame
Koi smqtate 4e sam po-dobri Rainbow ili Deep purple?Na koq ot dvete grupi se kefite pove4e?
SepulTeraHead
Deep Purple. Ако някой отговори друго, ще го намеря за странно.
lubaka
Deep purple според мене, въпреки че такива теми противопоставящи групите са напълно безмислени.
Mort
За мен като цяло са Deep Purple, но смятам че Rainbow са едни от родоначалниците на Power Metal стила, въпреки че не свирят такъв стил, за да не ме нападнете веднага, просто има елементи.
The Forsaken
Цитат
  Deep Purple. Ако някой отговори друго, ще го намеря за странно.

мен пък Rainbow ми харесват повече, особено с Рони като вокал.... wub.gif Много ме е яд, че Рони като дойде в България аз още не съм слушала метъл... icon_headbang[1].gif
Angermeans
Орк. Каменци !
Svetyl
Hm.... bati typiq wypros...
pi4
Цитат(izginaame @ Mar 12 2005, 07:10 PM)
Koi smqtate 4e sam po-dobri Rainbow ili Deep purple?Na koq ot dvete grupi se kefite pove4e?

ебати въпроса, rainbow са една посредствена група, която без извесността на deep purple никога не би излязла на повърхността.
ritchie в deep purple е по-добър от ritchie в rainbow
ian paice е светлинни години по-добър от cozy powel (виж мнението ми и в темата за бас/барабани)
gillan е много по-идеен от dio, но coverdale определно отстъпва в много на dio.
jon lord няма така или иначе никаква конкуренция в rainbow
е, glover си е все същата бръмчалка.
днес, като ги сравнявам, rainbow са си една зелена еуглена в сравнение с deep purple, които са са си направо кашалотите на рока.
ама че въпрос! що не питаш дали порше или трабантче е по-добрата кола?
jimmy page
няма кво да коментираме....пърпъл естествено
Everblack
хмм Deep Purple са легенди, въпреки че не са сред любимите ми групи, правят малко по-лека и на моменти дразнеща, лично за мен музика... А Rainbow ми харесват повече като звучене... icon_headbang[1].gif
The Forsaken
Не че е толова от значение, но не смятате ли че творчеството на всяка група е уникално? Аз поне много се дразня като почнат да ги сравняват...или да ги групират- едните били готик, други траш....И двете групи си заслужават, това е сигурно, и всичко е въпрос на вкус wub.gif
pi4
Цитат(The Forsaken @ Mar 13 2005, 10:49 PM)
Не че е толова от значение, но не смятате ли че творчеството на всяка група е уникално? Аз поне много се дразня като почнат да ги сравняват...или да ги групират- едните били готик, други траш....И двете групи си заслужават, това е сигурно, и всичко е въпрос на вкус wub.gif

в случая не е, понеже двама човека (blackmore и glover) свирят и в двете групи и навсякъде rainbow се дава като дериват на deep purple. съществува 8 години, издава 8 албума и това е всичко, deep purple свирят и досега май (от 68 с прекъсване от 8 години) и имат безчет албуми.
единствената заслуга на rainbow е откриването на ronnie james dio, по-известен обаче със соловата си кариера. някои (КриТикА) твърдят, че cozi powel също бил добър, но аз не съм на това мнение. все пак от уважение към мнението му, го споменавам.
KpuTukA
biggrin.gif
Cozy си е супер wink.gif

И аз съм за Deep Purple.
In Rock, Fireball, Machine Head, Made in Japan едни от най-великите произведения в рокмузиката. Страхотно е да слушаш "дуела" м/у Ричи и Джон Лорд на концертите. Не знам друга група в която да е имало такава битка за надмощие м/у клавири и китара, но и такава хармония и разбирателство. За съжаление характерът на Ричи прецака всичко, а и с идването на Ковърдейл-Мазния и Хюз-Още-по-мазния всичко стана една боза. Rainbow не постигнаха успеха на Пърпъл поради същата причина поради която се появиха - Ritchie Blackmore. Диктатурата която наложи не позволи на групата да се развие. Един гениален музикант с прекалено голямо его. Да се чуди човек как онази овца жена му го е вързала с тия балалайки. Трябва да е мноооооого добра в... музиката.
SepulTeraHead
/offtopic
Цитат(KpuTukA @ Mar 14 2005, 01:04 PM)
Machine Head

icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

С нетърпение очаквам най-сетне Machine Head да oзаглавят свой албум "Deep Purple" tongue.gif Трябва някаква петиция да започнем...
KpuTukA
Уважавам!!!
pi4
Цитат(KpuTukA @ Mar 14 2005, 12:04 PM)
biggrin.gif
Cozy си е супер wink.gif

И аз съм за Deep Purple.
In Rock, Fireball, Machine Head, Made in Japan едни от най-великите произведения в рокмузиката. Страхотно е да слушаш "дуела" м/у Ричи и Джон Лорд на концертите. Не знам друга група в която да е имало такава битка за надмощие м/у клавири и китара, но и такава хармония и разбирателство. За съжаление характерът на Ричи прецака всичко, а и с идването на Ковърдейл-Мазния и Хюз-Още-по-мазния всичко стана една боза. Rainbow не постигнаха успеха на Пърпъл поради същата причина поради която се появиха - Ritchie Blackmore. Диктатурата която наложи не позволи на групата да се развие. Един гениален музикант с прекалено голямо его. Да се чуди човек как онази овца жена му го е вързала с тия балалайки. Трябва да е мноооооого добра в... музиката.

е бравос!
това сякаш аз съм го казал, нищо не мога нито да прибавя, нито да добавя без да се отдалечи от това, което си казал. май само cozi все пак би отмахнал и бих включил хмхмхм come taste the band. mellow.gif
jimmy page
Ковърдейл ще изтърпя да го плюете, но Хюз няма да го закачате mad.gif mat.gif thumbdown.gif
KpuTukA
Само не Come taste the Band...
Нито помен от хъса и страстта в другите албуми.
Youuuuuuu keeeeeep on moooooving....
гадост !!!!
но като се вземе в предвид пристрастията ми към Ричи, май не съм много обективен. smile.gif
pi4
Цитат(KpuTukA @ Mar 15 2005, 05:29 PM)
Само не Come taste the Band...
Нито помен от хъса и страстта в другите албуми.
Youuuuuuu keeeeeep on moooooving....
гадост !!!!
но като се вземе в предвид пристрастията ми към Ричи, май не съм много обективен. smile.gif

споменах го нарочно, защото си споменал fireball. както знаеш, за ричи той е един неуспешен албум, не напразно освен the mule никое от другите не се появява на никакъв концерт повече (но в вече извезстния ти listen learn read on има някои изключения). но истинските ценители не отделят fireball от in rock и machine head. досега само никой не съм чувал да включва who do you think we are в тази група, а и аз не съм го слушал никога изцяло - мъчително е.
така и come taste the band е много по-различен от останалите албуми. характерното е при него тъкмо каквото не ти харесва: хладният, но много изчистен звук.

концертите с tommy bolin са вярно трагични, но то е поради вече съвсем съсипания от дрога томи (той умира след по-малко от година след разпадането на deep purple), чел съм, че е излизал на концерти с парализирана ръка, сигурно е било наистина ужасно.
Slash
Цитат(izginaame @ Mar 12 2005, 07:10 PM)
Koi smqtate 4e sam po-dobri Rainbow ili Deep purple?

Много се "кефя" на такива сравнения.

Deep Purple, ясно защо.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.