Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: кажете...
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
jimmy page
препоръчайте някви албуми или песни на Iced Earth с Тим Оуенс (Рипър)
теглих са доста..но сички са с някъв друг..не че са лоши но искам да чуя с Тим...и преслушах сички кавъри които Iced са направили и са много добри..на трансилвания(мейдън), нъмбъра, год оф тъндър и т.н.
SepulTeraHead
Matt Barlow >>>>>>>>> topki > Tim Owens

Fact.
jimmy page
Цитат(Black Seppath @ Mar 20 2005, 06:17 PM)
Matt Barlow >>>>>>>>> topki > Tim Owens

Fact.

кой е Мат? стария им вокал ли?
Crafter
Правиш точно това, което говорихме вчера. Че си тъп и не се аргументираш. Лошото е че понякога не си и прав.


Glorious Burden >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Всичко друго на Iced Eart => Tim >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Matt => u suck
Warrior Of Ice
Цитат(jimmy page @ Mar 20 2005, 08:16 PM)
препоръчайте някви албуми или песни на Iced Earth с Тим Оуенс (Рипър)

Iced Earth имат само един албум с Ripper-a и това е "The Glorious Burden". Лично за мен - най-силният им албум. Не само заради вокалите, а във всяко едно отношение. Не искам да омаловажавам постигнатото с Barlow, който също е велик вокалист, просто въпрос на предпочитание.
jimmy page
е че той там не е ли от 2001...след лайв ин лондон някъде се пада..за 4 години само един албум ли? hmm.gif
иначе мерси много утре ще си го купя, че почват да ме кефят пичовете drinks_drunk.gif баси добите кавъри а и авторските са яки...
Warrior Of Ice
Цитат(jimmy page @ Mar 20 2005, 08:23 PM)
е че той там не е ли от 2001...след лайв ин лондон някъде се пада..за 4 години само един албум ли? hmm.gif

Tim е в групата от 2003-та, а "The Glorious Burden" излиза в самото начало на 2004-та. wink.gif
jimmy page
ааа...благодарско
Crafter
1. Всичко което каза Warrior е така.
1. Не ми редактирай постовете!
Ако искам ще си сложа хиляда >>> smile.gif
SepulTeraHead
Удивително е как можете да не сте съгласни с мен за нещо толкова ушевадно ясно.
Sw1tched
Цитат(Black Seppath @ Mar 21 2005, 12:30 AM)
Удивително е как можете да не сте съгласни с мен за нещо толкова ушевадно ясно.

Аз съм съгласен в случая, но единствената причина е, че по ми се нрави пеенето на Мат от пеенето на Тим. Следователно не си прав да очакваш от останалите да са съгласни с теб.
abductor
Тим е добър вокал, ама Мат си е ВОКАЛА на Iced Earth, Glorious Burden може и да е готин албум, но това не е албум на Iced Earth...
Warrior Of Ice
Цитат(abductor @ Mar 21 2005, 08:14 AM)
Glorious Burden може и да е готин албум, но това не е албум на Iced Earth...

Защо, музиката не се е променила кой знае колко - характерните препускащи рифове на Schaffer, които са запазена марка на Iced Earth, пак са тук и все така определят звученето. Вярно, албумът е по-епичен от това, което бяхме свикнали да чуваме от бандата...
Mort
На мен също старият Iced Earth си ми харесваше повече, ама Мат реши, че не служи достатъчно добре на страната си и стана агент на ФБР. А Glorious Burden доказа, че и останалите от групата искат да служат на САЩ като възхвалят чрез метъл една от малкото воини на страната - което още повече ми развали впечатлението от албума. Рипърът си беше супер в Джудас, направо групата се прероди с него.
Niilo
Съгласен съм със Sep.

To Iced Earth си беше равно на Матю. Този човек е сред най-любимите ми вокали ever. "The Glorious Burden" е добър албум, но просто не е Iced Earth. За мен това си е съвсем друга група. Те просто не са същите след 2001-ва.

Има нещо, което много ме дразни в "The Glorious Burden" - този постамерикански патриотизъм, който лъха от албума. Лепкав е, баси!

Най-добрия албум на Iced Earth imho е Horror Show...
Warrior Of Ice
Цитат(Niilo @ Mar 21 2005, 09:31 AM)
To Iced Earth си беше равно на Матю. Този човек е сред най-любимите ми вокали ever. "The Glorious Burden" е добър албум, но просто не е Iced Earth.

Не можеш да отъждествяваш една група единствено с вокала, колкото и да е голям той (като в случая с Barlow). Още повече, че той не е първият вокалист на Iced Earth - и преди идването му групата има силни албуми. А Ripper, ако не по друго, то поне по гласови данни изобщо не му отстъпва... Лично според мен в "The Glorious Burden" пее много по-емоционално от всичко, което сме чували от Barlow през годините.

Цитат
Има нещо, което много ме дразни в "The Glorious Burden" - този постамерикански патриотизъм, който лъха от албума. Лепкав е, баси!


Да, има го патриотизмът. И какво от това, Schaffer няма ли право да дава израз на обичта към родината си? Освен това, въпросният патриотизъм съвсем не е толкова натрапващ се.
Niilo
Цитат
Не можеш да отъждествяваш една група единствено с вокала, колкото и да е голям той (като в случая с Barlow). Още повече, че той не е първият вокалист на Iced Earth - и преди идването му групата има силни албуми. А Ripper, ако не по друго, то поне по гласови данни изобщо не му отстъпва... Лично според мен в "The Glorious Burden" пее много по-емоционално от всичко, което сме чували от Barlow през годините.


Въпрос на вкус, както ти самия каза.

Цитат
Да, има го патриотизмът. И какво от това, Schaffer няма ли право да дава израз на обичта към родината си? Освен това, въпросният патриотизъм съвсем не е толкова натрапващ се.


Има, но ме дразни. А и не е чак толкова безобиден.
Crafter
Добре вижте как тъпо гледате на нещата... идва нов вокал и веднага казвате колко е шибан.

Sep, от гледна точка на чисто вокалните качества, каквото и да говориш Тим е по-добър.

От гледна точка на музиката - Glorious Burden е сто пъти по-добър от всичко друго на Iced взето заедно.

А това, че е различен не е нещо за което трябва да казвате, че е по-слаб. То просто не е така.

Предубедеността ви е тъпа.



За патриотизма - поредната глупост е да казвате на когото и да е какво да прави. Може да не съм почитател на сегашната американска политика, но това не променя факта, че от историческа гледна точка те имат няколко момента, с които да се гордеят и определено първи, втори и трети Юли 1863 са три велики дни за тях.

Другата част от албума (първият диск) наистина и на мен ми се струва някак прекалена, но все пак това си е тяхна работа.
jimmy page
Цитат(Mort @ Mar 21 2005, 07:02 AM)
Рипърът си беше супер в Джудас, направо групата се прероди с него.

това не е вярно...въпреки, че аз предпочитам джудас с рипъра групата затъва след пейникър...обаче пък всички казваха, че рипъра бил мразен, но мелтдаун и лайв ин лондон (най-силните им концерти за мен) и джугулейтър опровергават твърденията...как да е ако не други Тим направи летящ старт на кариерата си с джудс (впрочем това първата му истинска група ли е?) и сега цъфти в Iced...да не го мислим, а да се съсредоточим на "Angel of retribution" който е резачка и следващите 4/5 албума на джудас, които се очертават от подписания договир със сони мюзик icon_headbang[1].gif
Crafter
4-5????

Ако те издадат още 5 албума в последният ще чуваме хлопането на усперменото чене на Роб (не ме разбирарейте погрешно фен съм му) smile.gif
Mort
Не знам за четири-пет албума, но за мен последните няколко Primal Fear-a звучат много по-здраво...
jimmy page
Цитат(Lord Ash @ Mar 21 2005, 03:46 PM)
4-5????

Ако те издадат още 5 албума в последният ще чуваме хлопането на усперменото чене на Роб (не ме разбирарейте погрешно фен съм му) smile.gif

доколкото си спомням договора му е за 8 години...праи сметка
+ т'ва дори и да издадат 5 албума още, пак Халфорд ще звучи добре още повече като му преработят гласа и на компютър...виж вече на живо ще са hmm.gif puke.gif
ivomag
За мен Iced Earth с Ripper си е бодре!Само дет ги свързвам повече с Judas!Някак си и звученето ми прилича на Judas!
Crafter
Цитат(ivomag @ Mar 25 2005, 11:52 PM)
За мен Iced Earth с Ripper си е бодре!Само дет ги свързвам повече с Judas!Някак си и звученето ми прилича на Judas!

А не би трябвало
The Jolly Roger
Абе вие в ред ли сте? Как може да харесвате Джудас с Рипъра. То това не е Джудас. Иначе Оуенс е наистина добър вокал. Жалко е обаче, че досега не е намерил група, в която да бъде себе си, а не да спасява разпадащи се групи. Мисля че схващате че не съм много доволен и от последния Iced Earth, въпреки че като се замисля май това мнение е породено повече от фенство отколкото трезво мнение.
ivomag
Е не го харесвам много в Judas,но иначе има добри певчески данни!Жалко че не ги реализира някаде в своя група а се опитва да подражава на другите!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.