Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Бенедикт XVI против метъла
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
izginaame
В едно исказване на новият глава на Римо-католическата църква - Бенедикт XVI, пред света, той открито заяви, че е против метъла. Папата смята че метъл културата и метъл движението е главна причина за мнoгoто наркотици и за мнoгoто убийства. Папата забранява този стил да се служа (хе-хе ама кой 6а го слуша) и се бори против него.
SepulTeraHead
По-скоро е казал, че е против рок музиката. Но чесно казано кой ли католик въобще някога е слушал метъл. И някво, като се има предвид специално в метъла изобилието от атеистични, или направо анти-христянски текстове, въобще не е странна позицията му. А мисля, че и на предишния папа беше същата. Прави ми впечетление масираната медийна атака срещу Бенедикт XVI. Бил консервативен(все едно предишния не беше), бил против абортите(все едно предишния не беше), бил против хомосексуалистите(все едно предишния не беше) и така нататък.
Nikola Bathory
In Nomine Satanas icon_headbang[1].gif
Slash
Цитат(SepulTeraHead @ Apr 28 2005, 09:53 AM)
А мисля, че и на предишния папа беше същата.

Специално за Папа Йоан Павел, относно рока - не. Поразрови се и виж.

Всъщност няма кво да го плюят новият Папа, защото той си спазва техните си канони, това е религия все пак.
Crafter
Ми и аз да бях папа щях да съм против метъла... все едно метълите са за папата хаха smile.gif
_SiegfrieD_
И сега какво?Страх ли ви е от Гнева Божи? laugh.gif
Aglarana
А ве какво толкова, че папата бил проив Метъла и Рока.....еми има си и той предпочитания човека cool.gif cool.gif

Един френд.....старрррр слушател на Тежката музика като цяло се изказа:

"Папата да го д*ха, Аз съм православен".......Смисъл такъв, на мен ми е все едно дали музиката му се харесва или не tongue.gif
Mort
Вярно е че от християнска гледна точка метълът (и по-специално някои негови стилове) не е "праведна" музика (въпреки, че за нас тя си е най-праведната), но да не би тоя бълвоч от голотии, простотии и сексизъм, който се е лее от eMpTyV и развращава децата да е по-праведен и изпълнен с нравоучения?!? НЕ - ако ще се изказва от позицията на "метъл културата и метъл движението е главна причина за мнoгoто наркотици и за мнoгoто убийства", което е адски глупаво и неподготвено изказване, е длъжен да твърди същото и за останалите музикални стилове с нехристиянско съдържание. Ама той чува ли се - метълът да е виновен за престъпността - ГЛУПОСТИ!!!
darga
Абе папа шваба icon_headbang[1].gif ...Какво да се очаква от него.Гледа да замаже по някакъв начин положението и да се хареса.Обавява се срещу това и онова,срещу което са били едно време и наште баби и дядовци...Типична ограниченост на тяхното поколение. hmm.gif
Slash
Цитат(darga @ Apr 28 2005, 02:37 PM)
срещу което са били едно време и наште баби и дядовци...

Не е верно. Баба ми е метъл. icon_headbang[1].gif
Everblack
До известна степен, като глава на римо-католическата църква има право да отрича метъла, тъй като не са 1 или 2 групите, които отричат религията, имат сатанинска идеология, или пък имат анти-християнски текстове и идеологии и т.н.
П.С. Швабите правят много добър блек headbang[1].gif

icon_headbang[1].gif МЕТЪЛ рулззз icon_headbang[1].gif
Mort
Цитат
П.С. Швабите правят много добър блек
Те правят много добър метъл като цяло...
rage`girl
Цитат(Mort @ Apr 28 2005, 03:41 PM)
Цитат
П.С. Швабите правят много добър блек
Те правят много добър метъл като цяло...

Като изключим че е на немски ( ше ме прощават тези, които ги кефи езика) fuck you

Иначе срещу папата нямам нищо, ама бих казала, че е по-добре да си гледа папските работи...
darga
Цитат(Mort @ Apr 28 2005, 01:41 PM)
Цитат
П.С. Швабите правят много добър блек
Те правят много добър метъл като цяло...

Ми да icon_headbang[1].gif Защо ли сам тръгва срещу свойте tongue.gif
izginaame
Незнам защо някои хора така сериозно гледат на метала като на движение против религията.Е какво толкова че има сатанински текстове.Все пак металът си е вид музика.А тези които свирят тази музика са музиканти, нормални хора.Ето примерно една black метал група отива на концерт намажат си лицата ,фарчи кръв ,плюят религията а после тези музиканти се прибират в къщи обличат си анцунга и гледат телевизия.Всички си имат семейства.Какво толкова се говори че били примерно Димму сатанисти е и те са си нормални хора и те имат семейства.Тва се прави за комерсиализъм.Кво ми е зор че некакъв се е подвлял от някакъв си текс и е станал сатанист.Ами ще си свират групите black метал а нека някои фенове да си мислят каквото си искат.Колкото Димму са сатанисти, толкова Силвстар Сталон е Йон Рамбо.Мисля че не е чак толкова важно какво се пее в текстовете ,важното е как го пеят
Slash
Цитат(izginaame @ Apr 29 2005, 10:35 AM)
Силвстар Сталон е Йон Рамбо.

Силвстар Сталон да не е скандинавец, че е Йон?

Едва ли Dimmu заслужават да ги изкарват чак сатанисти. По-скоро маскирани човечета. tongue.gif
Everblack
Цитат(izginaame @ Apr 29 2005, 08:35 AM)
Тва се прави за комерсиализъм.

Не всички са Димму Боргир, има много satanic и pagan групи, които не са никак комерсиални, но имат своите идеологии...
Lethe
Ооо come oooon
laugh.gif
Mort
Цитат
Не всички са Димму Боргир, има много satanic и pagan групи, които не са никак комерсиални, но имат своите идеологии...
И ТЕ СА КОМЕРСИЯЛНИ!!! По тяхната логика щом издават албуми и свирят пред публика са комерсиални лайна, на ви сега. НЕ Е КОМЕРСИАЛНА група, в която членовете дори като свирят не се виждат един друг, не излизат да свирят на концерти, мразят всичко, включително и себе си и разбира се не изадават албуми - ЗНАЕТЕ ЛИ ТАКИВА ГРУПИ - естествено няма как да знаете, защото те са некомерсиялни и са истински пичове. Всичкия блек метъл, който съществува е комерсиален, защото е издаден, било то и само на mp3ка, ама е толкова комерсиален че се слуша по всички дискотеки, върти се по всички телевизионни и радио станции. Изобщо метълът като цяло е най-КОМЕРСИАЛНАТА музика. И навеждало ли ви е някога на мисълта, че една група щом продава малко, може просто да е скапана?!? mat.gif ranting.gif mat.gif ranting.gif
RazorJack
Ами ... как да се изразя ... много силно ме боли един по-долен етаж от анатомията, за това какво мисли папата.

Всеки човек трябва да вярва в нещо, ама всички тея папи, свещеници и т.н. превръщат вярата ма хората в бизнес и инструмент за манипулация thumbdown.gif
pi4
Цитат(RazorJack @ Apr 29 2005, 08:12 PM)
Ами ... как да се изразя ... много силно ме боли един по-долен етаж от анатомията, за това какво мисли папата.

Всеки човек трябва да вярва в нещо, ама всички тея папи, свещеници и т.н. превръщат вярата ма хората в бизнес и инструмент за манипулация  thumbdown.gif

малко наивен въпроц може би: кой не те е манипулирал досега, какво си научил без да си манипулиран, защо смяташ, че е лошо това? защото някой те е изманипулирал да смяташ, че да си манипулиран е лошо.

защо всички вярват в това,в което им е втълпено, че е добре да се вярва? защо не се използва собствено мнение, защото го няма ли или защото то е толкова срамотно?
Warrior Of Ice
Цитат(Everblack @ Apr 29 2005, 05:26 PM)
Цитат(izginaame @ Apr 29 2005, 08:35 AM)
Тва се прави за комерсиализъм.

Не всички са Димму Боргир, има много satanic и pagan групи, които не са никак комерсиални, но имат своите идеологии...

Между другото, Dimmu Borgir са една от малкото блек метъл банди с истинска идеология и разбиращи какво пеят... wink.gif
Blashyrkh
Цитат(Mort @ Apr 29 2005, 05:53 PM)
Цитат
Не всички са Димму Боргир, има много satanic и pagan групи, които не са никак комерсиални, но имат своите идеологии...
И ТЕ СА КОМЕРСИЯЛНИ!!! По тяхната логика щом издават албуми и свирят пред публика са комерсиални лайна, на ви сега. НЕ Е КОМЕРСИАЛНА група, в която членовете дори като свирят не се виждат един друг, не излизат да свирят на концерти, мразят всичко, включително и себе си и разбира се не изадават албуми - ЗНАЕТЕ ЛИ ТАКИВА ГРУПИ - естествено няма как да знаете, защото те са некомерсиялни и са истински пичове. Всичкия блек метъл, който съществува е комерсиален, защото е издаден, било то и само на mp3ка, ама е толкова комерсиален че се слуша по всички дискотеки, върти се по всички телевизионни и радио станции. Изобщо метълът като цяло е най-КОМЕРСИАЛНАТА музика. И навеждало ли ви е някога на мисълта, че една група щом продава малко, може просто да е скапана?!? mat.gif ranting.gif mat.gif ranting.gif

Значи много ми става смешно всеки пък как реагираш като някой се изкаже лошо за COF ли Диму. Разбери, че има и мнения различни от твоето - в това няма нищо лошо.


Цитат(izginaame @ Apr 29 2005, 08:35 AM)
Ето примерно една black метал група отива на концерт намажат си лицата ,фарчи кръв ,плюят религията а после тези музиканти се прибират в къщи обличат си анцунга и гледат телевизия.Всички си имат семейства.Какво толкова се говори че били примерно Димму сатанисти е и те са си нормални хора и те имат семейства.Тва се прави за комерсиализъм.Кво ми е зор че некакъв се е подвлял от някакъв си текс и е станал сатанист.Ами ще си свират групите black метал а нека някои фенове да си мислят каквото си искат.


Тфърдо не! Не слагай всичко под общ знаменател.
Everblack
Цитат(Mort @ Apr 29 2005, 05:53 PM)
Цитат
Не всички са Димму Боргир, има много satanic и pagan групи, които не са никак комерсиални, но имат своите идеологии...
И ТЕ СА КОМЕРСИЯЛНИ!!! По тяхната логика щом издават албуми и свирят пред публика са комерсиални лайна, на ви сега. НЕ Е КОМЕРСИАЛНА група, в която членовете дори като свирят не се виждат един друг, не излизат да свирят на концерти, мразят всичко, включително и себе си и разбира се не изадават албуми - ЗНАЕТЕ ЛИ ТАКИВА ГРУПИ - естествено няма как да знаете, защото те са некомерсиялни и са истински пичове. Всичкия блек метъл, който съществува е комерсиален, защото е издаден, било то и само на mp3ка, ама е толкова комерсиален че се слуша по всички дискотеки, върти се по всички телевизионни и радио станции. Изобщо метълът като цяло е най-КОМЕРСИАЛНАТА музика. И навеждало ли ви е някога на мисълта, че една група щом продава малко, може просто да е скапана?!? mat.gif ranting.gif mat.gif ranting.gif

Явно не си слушал много такива групи, това че имат някоя друга mp3-ка, демо или албум не значи нищо... Има групи, които все още пазят първичното и сурово звучене... Защо тогава,щом според теб всички са толкова комерсиални, все още има групи с репетиционен и ужасен саунд, от който понякога нищо не се разбира?
Peter
Beerzebub
Цитат(Peter @ Apr 30 2005, 03:50 PM)

r o f l
icon_headbang[1].gif
Nikola Bathory
Цитат(Warrior Of Ice @ Apr 30 2005, 09:23 AM)
ежду другото, Dimmu Borgir са една от малкото блек метъл банди с истинска идеология и разбиращи какво пеят... wink.gif

луд ли си???? Текстовете им /поне последните 3 албума/ са нищо особено, аз не знам каква им е идеологията, може би да веселят цял свят със неадекватните заглавия на албумите си?? наистина голям смях пада всеки път!
Кога излиза следващия? laugh.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Nikola Bathory @ Apr 30 2005, 08:27 PM)
Цитат(Warrior Of Ice @ Apr 30 2005, 09:23 AM)
ежду другото, Dimmu Borgir са една от малкото блек метъл банди с истинска идеология и разбиращи какво пеят... wink.gif

луд ли си???? Текстовете им /поне последните 3 албума/ са нищо особено, аз не знам каква им е идеологията

Ами за разлика от болшинството блек метъл формации, те предлагат доста интелигентни философски текстове, вместо да умуват над начините да бъдат подложени на мъчения християнските овце... Това се отнася особено за последните два албума. Това е адекватно представен сатанизъм - не свинските черепи по концертите и трошенето на горящи кръстове...
Nikola Bathory
Изобщо не съм съгласен със теб, ма няма сега да се обяснявам... Като се видим, може да ти кажа.
Peter
Цитат
Кардинал Ратцингер оглавява могъщата Конгрегация по въпросите на вероучението (в миналото – Свещена канцелария, или Света Инквизиция).
78-годишният баварец бе сред най-близките помощници на Йоан Павел Втори, като за последните 20 години създаде множество важни църковни документи по въпросите на църковната доктрина и нейното запазване и развитие.
Заради рязката си и непримирима позиция към либералната част от Католическата Църква Ратцингер получава сред католиците прозвището “костеливият кардинал”.


От тук
pi4
Цитат(Peter @ May 1 2005, 09:24 AM)
Цитат
Кардинал Ратцингер оглавява могъщата Конгрегация по въпросите на вероучението (в миналото – Свещена канцелария, или Света Инквизиция).
78-годишният баварец бе сред най-близките помощници на Йоан Павел Втори, като за последните 20 години създаде множество важни църковни документи по въпросите на църковната доктрина и нейното запазване и развитие.
Заради рязката си и непримирима позиция към либералната част от Католическата Църква Ратцингер получава сред католиците прозвището “костеливият кардинал”.


От тук

да вметна само, че инквизиция има сходен произход като inquire и означава запитване, изследване. съществува, за да разглежда спорни въпроси. лошата си слава дължи на преследването на инакомислещи през средните векове.
Feanor`
Явно папата е осъзнал, че е много по-лесно да се обявиш срещу какво си против, отколкото какво подкрепяш.
InsArtTure
Абе я папата да ходи да пийне по бира с Гардиън и да си гледа работата. А пък той Томен сега ги напусна и сигурно Бенедикт би се уредил на барабаните. Ще си представя,че снеърът е глава на сатанист,наркоман,убиец,крадец и всякви такива.

Не, между другото това може да е сериозно,но не и в страни като Англия,Америка,Германия,Швеция,България. Там религията е друга и папата няма власт да забрани музиката tongue.gif
Голям майтап....
Ro6ava GarGa
подкрепям Морт...ако се е изказал за метъла,какво ще каже за чалгата?
това изказване имам чувството че си го е подбрал точно заради бабите дето като видят метъл и пищят...няма да спечели симпатиите на младите...що пък да не плюе срещу тях и да затвърждава плоските неверни "слухове" за това на какво се "кланят" хората които слушат по-тежка музика? fuck you 'em all!
Mort
Цитат
Защо тогава,щом според теб всички са толкова комерсиални, все още има групи с репетиционен и ужасен саунд, от който понякога нищо не се разбира?
И това ти се вижда добре laugh.gif ?!? Би ли следвало група, която звучи отвратително изобщо да съществува? Това искам да кажа, че малко или много една група трябва да е качествена, но качествена не значи комерсиялна! Dimmu Borgir са качествена метъл група, заради което се слуша от повече хора - нормално, това не значи че те умишлено правят музиката си, така че да се слуша от по-голяма маса фенове. Комерсиялна е Бритни, защото тя прави точно това - стреми се да угажда на масовия слушател, на който му трябва проста за възприемане музика, което прави автоматично русата слива продукт...
InsArtTure
^ Бритни не е комерсиална,тя пее за удоволствие. Нейният продуцент е комерсиален!
Mort
Ма докато направи пачките е пеела, ами... за пачките biggrin.gif
onnellinen
Негово светейшество не е запознат с тая.. култура очевидно
Тия хора са болни глави бе
onnellinen
Шибан нет..
Та, негово светейшество сигурно не може да гледа пентаграми и обърнати кръстове, затова вика с все сила 'анатема'.
Което според мен е 1во глас в пустиня, и после - не виждам на каква почва се опитват да засадят тоя бурен.
Откакто съществуват символите на църквата (и по-специално кръстът, че за него споменах одеве), една шепа хора поддържат тезата, че тези символи са ненужни в отношенията между бога и човека... както са ненужни и свещениците. Напоследък тая шепа хора стават все по-многобройна група.
А да не говорим колко се говори, пише и се създават филми, книги и т.н. за липсващото (по моя последна информация) евангелие на Христос, в което се смята, че са отречени всички непреки начини за връзка с бога, включително свещениците. Открито ли е най-сетне това евангелие?
Папата не започва добре. То верно католическата църква има много редки положителни проблясъци, ама това вече е смешно. Винаги съм имала една идея, че папата е доста образован човек, но религията с догмите й си казва думата...
Ro6ava GarGa
точно тъпия папа трябва да знае наи-добре какво означават тези пентаграми,обърнати кръстове и т.н. и какво е РЕАЛНОТО им "приложение" в тази метъл-култура...-повече естетическо от колкото каквото и да е др.
много добре знаете че метълът не е това което хората си мислят че е...така че fuck you !
Drummer
Цитат(Ro6ava GarGa @ May 14 2005, 10:00 PM)
точно тъпия папа трябва да знае наи-добре какво означават тези пентаграми,обърнати кръстове и т.н. и какво е РЕАЛНОТО им "приложение" в тази метъл-култура...-повече естетическо от колкото каквото и да е др.
много добре знаете че метълът не е това което хората си мислят че е...така че  fuck you !

Папата не е тъп, вие сте такива, ама ще го разберете след време.
А хората какво си мислят, че е метълът? Анти-християнско движение? В такъв случай - чалгата е анти-хуманно.
Иначе ще му пратим на padre малко Lamb of God да му свирят. Xqxqxq. Впрочем, като стана дума... знаете ли, че църквата не е пуснала LoG на някакъв концерт в една страна, защото текстовете им били против Господ или някаква подобна небивалица и са ги изгонили. w00t.gif
SepulTeraHead
Страната е САЩ, а църквата не ги е пуснала, защото всъшност са били собственици на залата, в която е щял да бъде концертът.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.