Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Вярвате ли в съдбата?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
Ro6ava GarGa
пак се извинявам ако е имало такава тема...
вярвате ли че има нещо което контролира живота ви?че ако нещо е
"писано" да стане...ще се намери начин да стане...
ИЛИ вярвате само на себе си и на своите деиствия...обвинявате ли се ако нещо се прецака...мислите ли че вината е само ваша?
Sw1tched
Склонен съм да вярвам в теорията включваща единствено 'причина' и 'следствие' нещо като в Матрицата при оня французина wink.gif. Въпреки това не мога да отреча възможността да съществува 'съдбата', както пишеше в нечий подпис
"Липсата на доказателства за съществуването на нещо не е доказателство за неговата липса"


Поздрав с:
Hatebreed - Before Dishonour
"Everyone has a destiny, I choose my own" icon_headbang[1].gif
Ro6ava GarGa
а когато няма очевидна причина за следствието?wink.gif
не може сам да си си виновен за вси4ко и още по-малко...защо едни са ве4ните каръци...а др. големите късметлии?
SepulTeraHead
icon_headbang[1].gif Karma icon_headbang[1].gif
Sw1tched
Цитат(Ro6ava GarGa @ May 10 2005, 07:03 PM)
защо едни са ве4ните каръци...а др. големите късметлии?

Късметът е едно от доста абстрактните понятия. Подобно на времето, което е 'измислено' като отправна точка между събитията, явленията и т.н., късметът е разликата между благоприятните и неблагоприятните за конкретния човек стечения на обстоятелства. И така "вечните каръци" и "големите късметлии" са чисто статистическа "извадка" представена с по две думи. Нима по средата не стоят и хората, на които им се случват "нормален" процент приятни и неблагоприятни случки?
Angermeans
Донякъде вярвам, но по-скоро някои на моменти имат късмет. Аз примерно малко по-често се оказвам късметлия, но нищо не е вечно...
Drummer
Цитат(Ro6ava GarGa @ May 10 2005, 12:47 PM)
вярвате ли че има нещо което контролира живота ви?ч

Не, разбира се.
Ама вярвам доста в глупавите теми. icon_headbang[1].gif

Цитат
а когато няма очевидна причина за следствието?
не може сам да си си виновен за вси4ко и още по-малко...защо едни са ве4ните каръци...а др. големите късметлии?

Няма очевидна причина за следствието?! Е много лесно си го мислиш. Винаги има причина за следствието, това че не я виждате си е ваш проблем, защото повечето пъти не е очевидна и веднага хората като не я видят и - "край, съдбата така е решила". Lame. Няма нищо случайно просто. Всичко се гради на основата на разбирането. Крайно време е да ги проумеете тия неща. Нито има късметлии и каръци. През живота си ще правиш разни стойностни неща, които след време ще те изведат на печелившата страна. И тогава ще си кажеш "Баси късмета, че станах толкова богат тип". Ами не е късмет, просто на времето си учил (например) и благодарение на това сега си такъв. Ако не си учил и се окажеш при loser-ите ще си кажеш "Баси каръка съм, как може тоя да извади такъв късмет, а аз не?". Е, като не си мръднал задника преди време, за да постигнеш нещо, много ясно, че сега ще ядеш продуктите, които излизат от ануса на хората. Това е най-простият пример, а дано го разбереш.
Sw1tched
Цитат(Drummer @ May 10 2005, 07:46 PM)
Няма очевидна причина за следствието?! Е много лесно си го мислиш. Винаги има причина за следствието, това че не я виждате си е ваш проблем, защото повечето пъти не е очевидна и веднага хората като не я видят и - "край, съдбата така е решила". Lame.

Абсолютно. Пълно е с "чудеса", които са наречени така, само защото никой не е намерил причината за следствието и с напредването на науката например повечето от тези "чудеса" биват лишени от "чудното".
Ro6ava GarGa
Цитат(Drummer @ May 10 2005, 06:46 PM)
Ама вярвам доста в глупавите теми. icon_headbang[1].gif

ау...добре бе...се едно наро4но го постнах да излезе тъпо...оф...ако ти е тъпо не виждам защо трябва да се изразяваш толкова краино?това е твоето,тов е и моето мнение...не виждам защо да не попитам...може да има хора които мислят по др. на4ин...
колкото до това какво е обяснила и какво не науката може доста да си говориме...не взимам ни4ия позиция...просто питам кои какво мисли...
Nightwish
Цитат(Ro6ava GarGa @ May 10 2005, 06:59 PM)
Цитат(Drummer @ May 10 2005, 06:46 PM)
Ама вярвам доста в глупавите теми. icon_headbang[1].gif

ау...добре бе...се едно наро4но го постнах да излезе тъпо...оф...ако ти е тъпо не виждам защо трябва да се изразяваш толкова краино?това е твоето,тов е и моето мнение...не виждам защо да не попитам...може да има хора които мислят по др. на4ин...
колкото до това какво е обяснила и какво не науката може доста да си говориме...не взимам ни4ия позиция...просто питам кои какво мисли...

Защо се връзваш? wink.gif
feather
Цитат(Drummer @ May 10 2005, 04:46 PM)
Ама вярвам доста в глупавите теми. icon_headbang[1].gif

icon_headbang[1].gif
Sw1tched
Цитат
1. Забранява се употребата на вулгарни думи и цинизми - спазвайте добрия тон

wink.gif

По темата, вече споменах мнението си и симпатиите си към по-логичното обяснение, но човешката логика не винаги обхваща всички фактори и съответно не мога да претендирам, че тезата ми е теза, а не теория wink.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Sw1tched @ May 10 2005, 06:28 PM)
Късметът е едно от доста абстрактните понятия. Подобно на времето, което е 'измислено' като отправна точка между събитията, явленията и т.н., късметът е разликата между благоприятните и неблагоприятните за конкретния човек стечения на обстоятелства.

Абсолютно подкрепям. Глупаво е да се вярва, че събитията се завихрят около определен човек само според късмета му... Това да не е "Колелото на времето"... wink.gif Всичко, което наричаме "късмет", е чисто и просто случайност.

Колкото до съдбата - не вярвам в нея. Битието и пътят на човек се определят предимно от самия него и от решенията, които взима. Друг въпрос е, че изпитвам съмнение в понятието "свободна воля", тъй като мисля, че във всяка една ситуация изборът малко или много е предопределен. Замислете се - една от алтернативите винаги е по-благоприятна (или по-малко неблагоприятна, в зависимост от случая) от останалите. Дали ще е с много, или с малко, е без значение. Просто в даден тип ситуация според мирогледа и опита си, човек винаги прави точно определен избор.
Beerzebub
^
Предопределен, от гледна точка на характера...
Неизвестен, за тези които не го познават...
Учудващ, за тези с различен мироглед...

Всичко е субективно...
Sw1tched
Тук някой може да каже 'ами ако събитието не зависи от човешкия избор? например падне метеорит върху теб докато се разхождаш' wink.gif , в този случай причината за следствието е чисто физическа и не бива да се търси в съдбата или в господ, не вярвам да е 'написано' някъде, че така ще се случи - просто се случва. Разбира се, скръбта на близките, предизвикана от невъзможността им да си дадат отговор на въпроса 'защо точно той' или по-скоро нежеланието им да приемат отговора, ги кара да си спестят размислите като кажат семплото 'така му е било писано'. А отговора на 'защо точно той' е пределно прост - 'защото точно той е бил под метеорита', но не може да бъде възприет поради желание за справедливост или някаква друга човешка черта.
feather
А иначе факт е, че няколко пъти по-рядко си задаваме същия въпрос - "Защо точно аз?" когато става дума за нещо хубаво, което ни се е случило.
Ataegina
Тук е време някой да се изкаже, че вярва в Съдбата колкото вярва и в Любовта.

В съдбата вярвам, когато ме е яд, че съм сбъркала в избора. Когато не съм се доверила на интуицията си.
Когатоо заради едно малко закъснение си провалям цялата планирана програма за деня /да не говорим и за нещата, които пропускам/ - ефекта на пеперудата. Суеверие ли? - народна мърдост бих казала - когато си излязъл от къщи - никога не се връщай.
rage`girl
След 7 разминавания на косъм от смъртта едва ли нещо може да ме учуди, каквото и да било...и ако това не е гавра!?!?!?!?? hmm.gif
Slash
Цитат
вярвате ли в съдбата?, ...късмет...или...случаиност?


Късметът е съвкупност от случайност, увереност в силите ти и шанс. Това значи да ти се случи нещо чрез късмет.

Съдба няма.
Ro6ava GarGa
да бе...няма ли да се появи някои които вярва?
не че съм застанала на нечия страна...просто заемам др. позиция защото иначе темата е излишна(излишна,не глупава)рядко ми се случва да вярвам в късмет и производни...но...

на никои,никога ли не му се е случвало да има нещо което все едно става на пук на теб?някак си се едно не ти върви?дори като ти пада филииката с маслото надолу праааво към килима?smile.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Ro6ava GarGa @ May 10 2005, 10:09 PM)
на никои,никога ли не му се е случвало да има нещо което все едно става на пук на теб?някак си се едно не ти върви?дори като ти пада филииката с маслото надолу праааво към килима?smile.gif

Това са съвпадения и нищо повече. Случайности, които човек тълкува като някаква гавра с него, ядосва се още повече и сам без да усеща, си създава още проблеми.
The Forsaken
Цитат
да бе...няма ли да се появи някои които вярва?

Аз вярвам smile.gif Oпределено смятам, че всеки човек има предначертани пътища, не че животът му е предопределен изцяло, но изборът му е ограничен в рамките на съдбата. Нещо като тези гръцки богини на съдбата- Мойрите, ако не се лъжа, които изплитат нишката на живота на един човек..... smile.gif
Nightwish
Цитат(feather @ May 10 2005, 09:01 PM)
А иначе факт е, че няколко пъти по-рядко си задаваме същия въпрос - "Защо точно аз?" когато става дума за нещо хубаво, което ни се е случило.

- Почти никога не си задаваме въпроса "Защо точно на мен ?" когато става дума за нещо хубаво. Общо взето като стане някоя бела, чак тогава човек се запитва, ама сега защо точно аз, защо на мен, все на мен ли?..и куп въпроси от същия тип.
-----------------------
Има пък хора, които вярват примерно в това, че когато нещо хубаво се случи и си казват : "ехе, роден съм под щастлива звезда" ..тоест едни са родени, пък други не са.

Най - истинското е, че човек трябва да вярва най - много на себе си и на собствените си действия да разчита, защото това е най - сигурния начин да стигнеш до там, където си поставил целта. Иначе ако останеш на варианта да мислиш дали пък има съдба и ако има , то дали би могла тя да ти помогне.

Всички знаем приказката за неволята wink.gif

Аз лично съм на някакво противоречиво мнение за съдбата..smile.gif Хубаво е да има такова нещо като съдба, обаче от друга страна, ако има и т.н. , това значи , че всичко ти е предначертано и ти си точно като някой роб на тази планета, нямаш право нищо да променяш или по - точно не би могъл да промениш съдбата си..( в случай, че съществува )..
Sw1tched
Цитат
Аз вярвам  Oпределено смятам, че всеки човек има предначертани пътища, не че животът му е предопределен изцяло, но изборът му е ограничен в рамките на съдбата. Нещо като тези гръцки богини на съдбата- Мойрите, ако не се лъжа, които изплитат нишката на живота на един човек..... 

Ми.. вЕрвай, ама няма ли да споделиш защо?


Цитат
(Ro6ava GarGa @ May 10 2005, 10:09 PM)
на никои,никога ли не му се е случвало да има нещо което все едно става на пук на теб?някак си се едно не ти върви?дори като ти пада филииката с маслото надолу праааво към килима?

Абсолютно, наскоро ми се случи и съм напълно съгласен с това което Warrior-а каза.
Ro6ava GarGa
ем...ок признавам си...темата СЪКС...освен ако The Forsaken не ни обясни защо ми сли така?sad.gif
Mort
Цитат
Склонен съм да вярвам в теорията включваща единствено 'причина' и 'следствие' нещо като в Матрицата при оня французина
Ей и аз точно това мислех да кажа - мислим еднакво по този въпрос - action-reaction, cause & effect. После филмът бил тъп, кажете друг здрав екшън с такъв дълбок смисъл!
Ataegina
програмисти laugh.gif...

според мен съществуват и неща, на които не биха могли да се намерят решенията, обясненията - причина
следствие
Nightwish
Цитат(Ro6ava GarGa @ May 11 2005, 06:31 PM)
ем...ок признавам си...темата СЪКС...освен ако The Forsaken не ни обясни защо ми сли така?sad.gif

Що да е "СЪКС" темата? huh.gif
Написала си това дето го мислиш..не обръщай внимание на това, което се казва понякога:)

По темата : понякога колкото и да се чуди човек, не може да открие точно причината за дадено събитие..може пък и да има нещо предопределено..знае ли човек?

Някой не се е ли е чудил защо когато понякога иска нещо много силно, сякаш всичко е против него и му е адски трудно да го постигне? Това за опит за промяна на предначертаното ли се приема ( един вид смяна на съдбата ) или ?
````````
Искам да се изява като тъп посетител на форуми.
(за сведение прочетох само половината на първия пост)
Nightwish имаш някакъв мега як аватар..много ме накефи ше знайш:")

Не ме питайте що ми дойде точно тук да го напиша...:")



^Баси редактирах поста 2 пъти...много съм зле:)Не мога да й напиша ника верно:)
Nightwish
Цитат(```````` @ May 11 2005, 09:32 PM)
Nightwиsh имаш някакъв мега як аватар..много ме накефи ше знайш:")

```````` : Мерси, радвам се, че ти харесва:)
````````
Още едно тъпо изявление... В горния пост все още откривам грешки..ама ми писна да го оправям:)) Зат`ва ви пиша още еидн като верен на простотията си олигофрен да ви се извинйъ:"))
(Не съм пила.. дан си помислите лоши работи за мен)
Sw1tched
Цитат(Ataegina @ May 11 2005, 09:00 PM)
програмисти laugh.gif...

според мен съществуват и неща, на които не биха могли да се намерят решенията, обясненията - причина
следствие

Обясни, докажи, дай пример...или го казваш, просто за да има и друго мнение в тази тема wink.gif
Cynthia
Значи тя системата е доста сложна. Дали вярвам в съдбата -
определено! Но не съм убедена, че под съдба се разбира това,
което е в действителност.
Има две теории за същността на съдбата, които подкрепям -

Съдбата ти предопределя пътя, по който тръгваш с раждането.
Този път има множество разклонения, по който можеш да минеш и всяко има
други разклонения и т.н. и всяко разклонения има различен край.
Съдбата ти предоставя това като възможност. Кое разклонение ще вземеш,
къде какъв завой ще направиш и какъв ще е изхода - въпрос на личен избор.
То е все едно комютърна програма. Тя дава много, но ограничени опции -
ти си решаваш кое меню ще отвориш и кое от там ще избереш. Ще го използваш
ли или не. Може да го затвориш и да избереш друго. Но избора ти е в рамките
на програмата.
Дали може а се излиза от програмата? По принцип няма невъзможни неща,
но не е много полезно и е тема за друг разговор.

Един приятел ми даде следната теория -
Съдбата е като ботилка в реката. Ти си в тази бутилка и в нея можеш да
правиш каквото си искаш, но не можеш да излезеш от бутилката и не можеш
да промениш пътя на реката.
И да - пак по притцип е възможно, но както казах - друга тема е.

Но на мен първата теорийка повече ми харесва... smile.gif
Ro6ava GarGa
еее,...много се радвам че се чу и др. мнение:))))
Beerzebub
Цитат(Cynthia @ May 11 2005, 11:54 PM)
Дали може а се излиза от програмата? По принцип няма невъзможни неща,
но не е много полезно

Нещо не зацепих...
Не е полезно?
В смисъл?
Sw1tched
Цитат(Cynthia @ May 12 2005, 12:54 AM)
Съдбата ти предопределя пътя, по който тръгваш с раждането.
Този път има множество разклонения, по който можеш да минеш и всяко има
други разклонения и т.н. и всяко разклонения има различен край.
Съдбата ти предоставя това като възможност. Кое разклонение ще вземеш,
къде какъв завой ще направиш и какъв ще е изхода - въпрос на личен избор.

Ми сори ама това дето го описваш не се нарича 'съдба,' а 'живот' biggrin.gif
Beerzebub
^
Именно...

А т'ва дето не го разбрах ми заприлича на 'смърт'... И, да, тя не е полезна. biggrin.gif
Everblack
"Всеки сам кове щастието си"
Ами аз не вярвам в такива предопределености като съдбата... просто всичко е в собствените ти ръце и от теб зависи как ще се развие живота ти за вбъдеще... Съдбата, ако я има, според мен от нея зависят само неподвластните на човек неща... като това дали ще се родиш здрав или болен и т.н.
Mort
Цитат
Съдбата ти предопределя пътя, по който тръгваш с раждането.
Този път има множество разклонения, по който можеш да минеш и всяко има
други разклонения и т.н. и всяко разклонения има различен край.
Съдбата ти предоставя това като възможност. Кое разклонение ще вземеш,
къде какъв завой ще направиш и какъв ще е изхода - въпрос на личен избор.
То е все едно комютърна програма. Тя дава много, но ограничени опции -
ти си решаваш кое меню ще отвориш и кое от там ще избереш. Ще го използваш
ли или не. Може да го затвориш и да избереш друго. Но избора ти е в рамките
на програмата.

Тя по-скоро има предвид, че когато човек е поставен пред някакъв избор, броят на възможните пътища, по които може да тръгне са ограничени. И дори в повечето случаи като се замислиш за изборът, който си направил и можеш да си представиш последствията от него това може да се нарече съдба, но пък в крайна сметка ти си направил изборът, така че сам си определяш съдбата. Ха ето и другия завой обаче, ами ако някой знае кой точно избор ще направиш?!? ohmy.gif
Cynthia
Beelzebub, доста сложна и дълга за обяснение е тази теория.
Ако сте запознати с теорията за матриците - може би ще ви е по-лесно
да разберете какво значи да разчупиш матрицата и какви последствия
може да има това.

съдба+личен избор=живот+смърт
...или нещо такова

Общо взето Mort го е схванал най-точно.
Да, понякога се знае кой точно избор правиш.

Общо взето не ви ли се е случвало да правите нещо
и после да си казвате - "Всъщност не исках точно това..."

Просто и предопределеността и избора определят живота,
не само едното или само другото.
Lethe
Все ми се е струвало, че това, което наричат съдба, има по-рационално обяснение.
Света, както всеки човек, постоянно се променя. Дори и да седнеш на едно място само заради теб нищо няма да спре да се случва. По този начин ти си поставен в един постоятен цикъл на действия-последствия.
Рано или късно едното следствие ще срещне другото и тогава нещо ще се случи.
Някои го наричат съдба.
smile.gif
Cynthia
Цитат(Lethe @ May 12 2005, 09:23 PM)
ти си поставен в един постоятен цикъл на действия-последствия.
Рано или късно едното следствие ще срещне другото и тогава нещо ще се случи.
Някои го наричат съдба.
smile.gif

Хммм... доста добре го каза! smile.gif
Sw1tched
Цитат(Mort @ May 12 2005, 10:38 AM)
Ха ето и другия завой обаче, ами ако някой знае кой точно избор ще направиш?!? ohmy.gif

Стареца с брадата?


Цитат
Общо взето не ви ли се е случвало да правите нещо
и после да си казвате - "Всъщност не исках точно това..."


Причината не е, че някоя външна свръхестествена сила те е тласкала да направиш това, което 'уж' не си искал, а че чисто и просто си взел грешно решение тъй като си бил подвластен на мозъка си, а той съвсем не е перфектен и понякога не дава най-добрия резултат - например, когато сметнете, че 7 + 5 е 13 вместо 12.
The Forsaken
Цитат
  Все ми се е струвало, че това, което наричат съдба, има по-рационално обяснение.
Света, както всеки човек, постоянно се променя. Дори и да седнеш на едно място само заради теб нищо няма да спре да се случва. По този начин ти си поставен в един постоятен цикъл на действия-последствия.
Рано или късно едното следствие ще срещне другото и тогава нещо ще се случи.
Някои го наричат съдба.

Seriozno li mislish taka? Vse edno da si priznaesh 4e ti si prosto edno posledstvie ot tova 4e maika ti i bashta ti sa se srashtnali. Ako svetut e prosto edna mreja ot posledstviq, to sudbata shte da e tazi, koqto opredelq pri4inite blink.gif
No niakoi hora viarvat- drugi ne. kakto viarata v Bog. ako vis ste si ateisti- tova e vash li4en izbor naprimer. Sustoto vaji i za sudbata. Mogat da se izmislqt bezbroj obiasneniq za deistvitelnostta
Ataegina
Хората от край време са се опитвали да контролират не само своя, но и живота на всички около тях - я на разтения, я на животни, понякога хора. За да контролираш нещо трябва да знаеш значението му, причината за събитията. Тогава са се появили учените, които от както свят светува само констатират процесите свързани със съществуването от както свят светува.
Когато не могат да обяснят нещо - хората се страхуват от него. Благоговеят, възхищават се - всеки прави това, което лимита на акъла му позволява.
Не мога да дам обяснение за странните неща случващи се с някого. Ако се обяснят те ще бъдат не странности, а факти - подлежащи на изследване, на промяна.
Cynthia
Нормално е непознатото да плаши.
По принцип това е най-страшното, защото не знаеш какво да очакваш.
Страха се появява тогава, когато получиш шанс да излезеш от кръга на
познатото, когато стигнеш до границата.
И това е преломния момент - или навлизаш в новото нещо или се връщаш
обратно в сигурната хралупа.
Затова на някои хора постоянно им се случват интересни неща, на други - рядко...
Въпросът е в това какво ще си позволим на себе си.
...то това май друга тема,... ама ще си го кажа ...
Аз например винаги си пея и танцувам по улиците, когато поискам.
На никой ли не му се е случвало да му се допее нещо насред
улицата?!?!? На мен често и го правя. А вие правите ли нещата,
които искате, но не съответстват на възприетото?!
Чувствам се достатъчно свободна от чуждото мнение, затова мога да
позволя на себе си, това което поискам - без да си слагам граници
и някакви рамки.
Така че следващия път, когато видите две момичета да танцуват
и пеят по улиците, или да се правят на влакче на центъра и по
трамвайните релси - да знаете, че е вероятно - аз да съм едната! smile.gif
Sw1tched
Това, че танцуваш по улицата далеч не е основание да повярваме в съдбата, по-скоро в необходимостта ти от себеизразяване например или някаква друга твоя лична потрбност, за която си има точно определени причини. Не вярвам някой отгоре да ти дърпа конците и да казва 'ето ти момиче ще танцуваш из улиците'.
Cynthia
Изобщо нямах това в предвид....
Просто си го казах, понеже така ми дойде от вътре -
както написах - "...то това май друга тема,... ама ще си го кажа ..."
Това е.
Ro6ava GarGa
абе аз като се замисля не знам дали вярвам или не...зависи...различно е,тъпото е че като стават хубави неща си викам късмет...а като се fuck you сичко...се си мисля че аз съм виновна(изцяло)...тъпо е да вярваш в себе си само от негативната гледана точка...но какво да се прави? no.gif
Ataegina
Цитат(Sw1tched @ May 15 2005, 11:34 PM)
Това, че танцуваш по улицата далеч не е основание да повярваме в съдбата, по-скоро в необходимостта ти от себеизразяване например или някаква друга твоя лична потрбност, за която си има точно определени причини. Не вярвам някой отгоре да ти дърпа конците и да казва 'ето ти момиче ще танцуваш из улиците'.

Ти имаш право да вярваш в каквото пожелаеш.

Не знам дали съм болен мозък, но определено от време на време ми се случват някакви странни неща... не се опитвам да си ги обясня... за момента ми става смешно дори/от страх какво ли не прави човек/, но не се и опитвам да заспивам.

Опиташ ли се да разбереш, да обясниш нещо и то просто не е същото wink.gif

еей сега се сетих smile.gif справка Дъглас Адамс - "Пътеводител на галактическия стопаджия".
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.