Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Nevermore - This Godless Endeavor
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
SepulTeraHead
OMG! Вече имам албума и мога да кажа веднага, че е страшен. Само няколко пъти успях да го изслушам, но определено ми харесва. Доста. Сега дали е най-добър в дискографията им е тъпо да се каже от сега, но определено е доста як. Слага "Enemies Of Reality" в малкия си джоб. Няколко впечатления:
  • Никакви проблеми със звука тоя път. Sneap си знае работата! Кофти рип имам, но то пак си личи общо взето.
  • Доста по-запомнящи се парчета. И въобще доста на брой забиващи се в съзнанието моменти. И имам предвид точно такива, заради които всички се кефим на "Dead Heart In A Dead World" повече от на "Enemies Of Reality".
  • Някои по-дълги песни.
  • Баси колко watermark-ове има в това промо. По 3 на песен или нещо такова.
  • Ще се купува.
  • icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Засега само това мога да кажа. Иска още много слушания. А да - и най-важното - АЛБУМ НА ГОДИНАТА!
Wolfheart
Да беше дал линк, откъдето си го дръпнал. На http://mm.gen.wazzzup.net/music/ го няма още sad.gif
Warrior Of Ice
Рано е да се изказвам, тъй като успях да го слушам едва два пъти вчера, но едно е неоспоримо - "This Godless Endeavor" в музикално отношение доста превъзхожда "Enemies Of Reality". Както каза Sep, песните наистина са по-грабващи; целенасочени са. Свиренето, както винаги, е безумно силно. Въобще, Nevermore отново блестят. punk.gif
SepulTeraHead
Цитат(wolfheart @ Jun 4 2005, 01:29 AM)
Да беше дал линк, откъдето си го дръпнал. На http://mm.gen.wazzzup.net/music/ го няма още sad.gif

Торенти, бате. tongue.gif Трябва да се появи съвсем скоро и в mm.gen
Crafter
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
abductor
Откакто го свалих съм го слушал към 15 пъти smile.gif . Безумно як!
Everblack
^ а откъде го свали? help.gif
abductor
Торенти...
Crafter
аз намерих и версия без глас над свиренето и по-яко качество
abductor
Торент? Сподели с нас...
Crafter
From: http://www.kerrazy-torrents.com/index.php?...e=post&id=48191


според браузъра това е адреса на файла...
abductor
Май не е тва адреса sad.gif
Crafter
Еми пич потърси във форума дето е тоя линк. Аз търсих ама не намерих нз защо... а може и да са го изтрили...
abductor
Свалих един, 90 МБ (vbr), но пак е с глас... 16к е торента... Ако твоят наистина е без глас би ли качил някъде торент файла?
Everblack
определено не е това адреса sad.gif
Wolfheart
Цитат(wolfheart @ Jun 3 2005, 10:29 PM)
Да беше дал линк, откъдето си го дръпнал. На http://mm.gen.wazzzup.net/music/ го няма още sad.gif

Вече е качен. Дърпайте на воля!
Everblack
А какво е качено - войсоувър версията или е без глас?
abductor
Засега няма без глас sad.gif
SepulTeraHead
Ще има без глас, като издадат албума официално, ако сте толкова тъпи да не се сетите. Това е журналистическото промо, което лийква винаги преди датата на издаване. Мене лично повече ме дразни, че е кофти рип и е wma, отколкото, че има voiceover-и. От една страна са се старали, да не ги слагат върху най-яките моменти, ама то като сичко е яко... На Psalm Of Lydia към края е точно на най-якото от песента и само там ме дразни чесно казано. Иначе албумът е невероятно як. Born почва с ебати шута в топките. icon_headbang[1].gif

http://store3.data.bg/deftone/Nevermore%20...Endeavor-Promo/ - тоя рип поне е с добро качество.
Angermeans
Чак сега се изказвам, защото исках да го слушам повечко.

Ми просто този албум надмина абсолютно всичките ми очаквания, че и много повече.
Вярно е тъпо да се категоризира, но според мен това е най-добрият им албум засега. icon_headbang[1].gif

GODbLESS NEVERMORE evil.gif
Slash
Егати, забравих да пиша тук...

Ами още като го чух и ми се сцепиха топките на три. Нямам какво друго да кажа. Nevermore са си невероятна класа, а Jeff Loomis... bowdown.gif

icon_headbang[1].gif
Everblack
Nevermore са си Nevermore... bowdown.gif Албума е уникален, чакам да бъде официално издаден icon_headbang[1].gif
feather
Century Media Records качи пълна версия на едно от парчетата от новия албум на NEVERMORE - "Final Product" на тоз адрес. Не че не сте го слушали вече, но аз да си кажа rolleyes.gif
SepulTeraHead
Между другото, линкът, който даваш, е адски ценен, понеже на тая mp3-ка няма voiveover-и. wink.gif
Angermeans
Бе мен voiceover-ите даже си ме кефят smile.gif
SepulTeraHead
Дам. Kaто Шварценегер са. "I'll be back" \m/
Slash
Аз пък викам, че на оригинално CD ще си е перфектно... даже ще си го купя. За този албум си заслужава да дадеш 20 и нещо си лева.
Warrior Of Ice
След многократно слушане мога да заявя спокойно, че "This Godless Endeavor" е претендент в личната ми класация за албум на годината. В момента е на кантар с "The Black Halo" на Kamelot. Знаех, че Nevermore са гении, но това е нещо безумно. Доста над всичките им останали албуми е, включая дори и култовия "Dead Heart In A Dead World". bowdown.gif
SepulTeraHead
This Voiceoverless Endeavour
Warrior Of Ice
След стотина слушания, вече мога да дам по-изчерпателно мнение...


NEVERMORE - THIS GODLESS ENDEAVOR



Сиатълските герои на експерименталния метъл най-сетне решиха да ни зарадват с дългоочакваното си завръщане две години след разочаровалия мнозина “Enemies Of Reality”. На феновете на групата е излишно да обяснявам що за гении са Dane, Loomis и компания - те ще си купят албума и без да са чели хвалебствени ревюта, които преповтарят добре известни факти. За останалите, запознати по една или друга причина в по-малка степен с това уникално музикално явление: “This Godless Endeavor” е най-силният Nevermore, категорично. Албум, който всеки метъл фен трябва да притежава. И това не са думи, родени от сляпа фенщина или от желание да се направи реклама на един продукт. Истината е много по-проста – новата творба на американците представлява едно съвършено съчетание от най-силните черти на не един и два стила. Натъкваме се на усложнени, но не и лишени от енергичност пост-траш рифове, разнообразени от умерени пауър влияния на места в ритъм китарите (наследството от Sanctuary няма как да отпадне току-така). Откриваме и няколко откровено дуумаджийски пасажа, за усещането на които като такива Warrel има немалък принос. Петимата ни поднасят всичко това, гарнирано с умопомрачително виртуозна (но в никакъв случай показна) техника и обвито в стегнати прогресив аранжименти. Парчетата са доволно заплетени, но не в отчайваща слушателя степен. Тъкмо композиционните многопластовост и разнообразие, в комбинация с разчупените ритмови конструкции, се оказват толкова завладяващи. Нищо в песните не оставя впечатление за предумишлено търсено или насилено, напротив – отличават се с рядко срещано ниво на единност и завършеност и човек се вижда неспособен да се откъсне от тях, веднъж вникнал през слоевете инструментал. Албумът е пълен със запомнящи се вокални и китарни мелодии, а мрачните, изкореняващи всяка надежда текстове доизграждат аурата му на гениалност. Поклон пред Jeff Loomis и Steve Smyth за феноменалните сола! Толкова вдъхновена и майсторска китарна работа чувам за пръв път тази година. Вокалите на Warrel - както винаги уникални и белязани с неизменната психарска нотка, са натоварени с тонове експресия и до голяма степен определят атмосферата. Освен най-музикантският, най-епичният и най-зрелият, “This Godless Endeavor” е и най-тежкият запис на бандата. Nevermore са велики и не спират да го доказват.
feather
В германската класация за топ 100 албуми "This Godless Endeavor" е влязъл на 26-та позиция, а в Италия е дебютирал на 51-ва.
abydos
Това не знам дали е пускано, но ме разби - http://www.youtube.com/watch?v=nY2SbwNyBSM
Иначе наще момчета в Август влизат в студио и 2010 с нов албум.
http://www.ultimate-guitar.com/news/upcomi..._in_august.html

Някой ако иска да преименува темата да е за групата като цяло, не само за албума.
Warrior Of Ice
Тук не е ли по-добре...
abydos
Гледах в началото на заглавията и съм го пропуснал.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.