Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Театър!
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Hansi
Какво мислите за театъра? Аз го обожавам и си мисля, че имаме едни от най-добрите актьори в света.
Warrior Of Ice
Прекрасно нещо е театъра... макар аз, когато се намеря в повече пари и имам време, предпочитам да ходя на опера. За театралните актьори - не знам дали нашите са най-добрите в света (чужди просто не съм гледал), но се справят отлично!
Inferno
Цитат(Hansi @ Jul 16 2003, 09:17 PM)
... и си мисля, че имаме едни от най-добрите актьори в света.

и заради тази причина са едни и същи от 40 години
RAPTOR
За театър не знам, но със сигурност мразех да ходя на опера. Но от както слушам една финландска готик група с невероятен оперен глас си промених мнението на 180 градус. Дори веднъж отидох с едно момиче (тя поне от туй разбира) ... Нищо не разбрах от операта, но изпълнението на живо в акустична зала няма нищо общо и с най-доброто стерео.

А за театър ... Не съм ходил, от както изобретих киното ... Не, шегувам се. Ходих на Железния светилник по Талев. Ей там кви сцени имаше (аз с моя акъл само за това следя в театъра) ... Дори ще ви цитирам една фраза:
Богатия турчин към младата българка (Елена Петрова а.к.а Head & Shoulders):
"Ади, ади, давай кафето и да си лягаме!"
Цялата зала се заля от смях и актьора за удоволствие на публиката пак го каза ...
Офф, само простотии ръся, ама вижте по кое време пиша! biggrin.gif
Hansi
Цитат(Inferno @ Jul 17 2003, 03:53 AM)
Цитат(Hansi @ Jul 16 2003, 09:17 PM)
... и си мисля, че имаме едни от най-добрите актьори в света.

и заради тази причина са едни и същи от 40 години

Е не стига де, май отдавна не си влизал в театър. Има толкова много талантливи млади актьори, та гледай да няма някой и във форума да види какво пишеш. wink.gif
bgm
Цитат
Богатия турчин към младата българка (Елена Петрова а.к.а Head & Shulders):


Заради Елена Петрова си струва да се ходи на театър. biggrin.gif
Peter
I az se kefq na teatura, stiga da ne e ot oniq vulgarni gluposti deto gi ima6e po edno vreme...
Hansi
Цитат(bgm @ Jul 17 2003, 11:32 AM)
Заради Елена Петрова си струва да се ходи на театър. biggrin.gif

Определено си прав. Дори и това е добра причина да отидеш на театър. wink.gif
_SiegfrieD_
Честно да си кажа не ходя на театър и не знам на какво ниво е в момента родната сцена.
````````
Мисля че театъра е една необходимост...на 'Железния светилник' ходих и аз...и беше наистина добра постановка...последно гледах 'Българи от старо време' с участието на Варгала и Киро.. просто нямам думи...там не спряхме да се смеем от началото до края....театъра е на ниво...просто няма посещаемост... а как искаме да се развива тогава? huh.gif
SepulTeraHead
Всеки ден ходя по два пъти.
Warrior Of Ice
Стига се ебавал бе, Стефане... smile.gif Знам, че ходиш много по-често, не някакви си смешни два пъти. smile.gif

Сериозно казано, всеки си определя сам приоритетите.
_SiegfrieD_
Аз много тъпо пропуснах "Декамерон" както споменах и тук,но вече ще гледам да ходя на театър от време навреме,когато организират подобни мероприятия от даскало.Абе майтап да става biggrin.gif
anonimna_dx
Скоро ходих на театър и останаш приятно изненадана- много ми хареса и постановката беше хубава:)На 31 бях на театър,но забравих как се казваше:) hmm.gif Небях ходила има-няма близо година sad.gif , но ще се реванширам:) wink.gif headbang[1].gif headbang[1].gif guitar.gif
Myrtviqt_zvqr
Брей, брей... Колко хора ходели на театър... Да не повярваш! huh.gif
Последните пъти като ходих (преди повече от две години) не видях нито един млад човек в залата... И ми беше много много мъчно.... А от едно представление нататък и актьорите спряха да идват.... т.е. театърът затвори врати окончателно.... sad.gif
Понякога се чудя дали наситина в по-големите градове е различно.... Ходи ли някой млад чпвек на театър следкато завърши гимназия и учителката по литература вече не го кара насила да си купува билет? sad.gif не вярвам, честно казано... не вярвам.... sad.gif
Myrtviqt_zvqr
Леееелеее, днес разгледах програмата на Варненската опера за сезон 2003/2004. Има велики неща!

"ДНЕВНИКЪТ НА ЕДИН ПРЕЛЪСТИТЕЛ" - танцов спектакъл по музика от Моцарт и испанско фламенко

"CARMINA BURANA" - Карл Орф

ВЕРДИ - "Отело", "Aида" , "Набуко", "Риголето", "Травиaтa", "Трубадур",

ПУЧИНИ - "Tурандoт" , "Toскa" , "Мадам Бътерфлай"

БИЗЕ - "Кармен"

РОСИНИ - "Севилският Бръснар"

ДОНИЦЕТИ - "Любовен Елексир"

И всичко това само за един сезон!!!
Аз май ще се пренасям да живея във Варна скоро.... Както са тръгнали нещата... smile.gif

Я кажете как се развиват работите по София и другите градове, където още има културни мероприятия?
Hansi
Цитат(Myrtviqt_zvqr @ Nov 11 2003, 09:48 PM)
Брей, брей... Колко хора ходели на театър... Да не повярваш! huh.gif
Последните пъти като ходих (преди повече от две години) не видях нито един млад човек в залата... И ми беше много много мъчно.... А от едно представление нататък и актьорите спряха да идват.... т.е. театърът затвори врати окончателно.... sad.gif
Понякога се чудя дали наситина в по-големите градове е различно.... Ходи ли някой млад чпвек на театър следкато завърши гимназия и учителката по литература вече не го кара насила да си купува билет? sad.gif не вярвам, честно казано... не вярвам.... sad.gif

Аз специално, като искаха да ни водят аз не ходех защото никое от тези представления не ми харесваше, но от едно време аз започнах да си избирам такива които ми харесват и оттогава ходя поне по 5-6 пъти на сезон и определено не бих казал че няма млади хора, поне половината са редовно, освен ако имаш впредвид под млади хора - тийнейджъри. wink.gif

А опера не понасям. Моите "опери" са като тази на Helloween от онзи ден. wink.gif
````````
Всъщност това не е нищо фрапиращо...повечето постановки са репертоарни... Премиерните са може би 'Днесвникът на еидн прелъстител' и 'Любовен елексир' ..но повечето са известни..и не може да не са работени:) Иначе като представления супер... знаеш ли и броя на постановките!?
Warrior Of Ice
В нашата мила Софийска опера през декември ще има няколко неща, които не бих пропуснал, а именно: "Тоска" и "Бохеми" на Пучини, "Сватбата на Фигаро" на Моцарт (макар да съм я гледал/слушал вече) и балетът "Лешникотрошачката" на Чайковски. Ако не ме лъже паметта, щяха да поставят и Верди, но неговите опери и бездруго ги знам наизуст... biggrin.gif
noel_f
О, разбира се. Аз много харесвам този вид изкуства. Ако имахме опера пък в нашия град, сигурно всяка вечер щях да ходя. biggrin.gif whistle.gif
KingSlayer
Нингаш blackmetal.gif
Театро - насекъде! Секви сценки и постановки! Пък и фор фрии laugh.gif
Виж, на оперка от време на време е добре да се ходи - веднага отбелязваш, че има къде, къде по-изперкали от тебе laugh.gif laugh.gif
sepulturatr
Цитат(bgm @ Jul 17 2003, 09:32 AM) *
Заради Елена Петрова си струва да се ходи на театър. biggrin.gif

На тая мацка преди и подарих китка tongue.gif yeah.gif

Иначе театърът е много добро нещо. Винаги когато наминаам към полето намирам време за нещо такова.
wqwrrr
Голям почитател съм на театъра, макар че рядко ми се отваря възможност да ходя.
blame
Обичам театъра!
Когато в града се появи хубаво представление се старая да ходя и искрено се радвам като виждам,че залите са все по-пълни и по-пълни, макар и не много симпатични. Разбира се тукашния театър не може да представи много.. А и публиката често няма предстатва как да се държи на такова място.
Да постея опера до сега не съм имала възможност, но с удоволствие бих.
Все великолепни изкуства.
KingSlayer
Цитат
А и публиката често няма предстатва как да се държи на такова място

Не обичам да поствам частични цитати, но в момента не се сдържах happy.gif
Специално държание ли се изисква за такова място? Някви етикети, еталони ли mellow.gif Дрехите ще подбираме ли? Какъв вид закуски се допускат, а минерална вода laugh.gif
Малко се сетих за лафа със специалният служител, показващ кога е време за ръкопляскане laugh.gif laugh.gif
blame
Окей,последния път когато отидох на театър по време на представлението иззвъняха поне 7-8 телефона, имаше няколко звучи оригвания и разни хиления и шумотевици в не много подяходящи моменти... така ли трябва да се държи човек отивайки на театър? Т'ва не ти е следобедно кафенце или тъп американски филм, може и старомодно да прозвуча,но съм на мнение,че трябва да се спазва някакъв вид етикет... или минимум възпитание. Айде официални дрехи - не всеки ден си с възможност да се обличаш официално,особено имайки предвид,че залите често не са отоплени.
Но.... какво значение има.
KingSlayer
Е няма, то е ясно laugh.gif
За простащината е ясно!
Мене малко друго яче ми прозвуча изречението cool.gif
conguestadors
Ходим доста често с жена ми. Веднъж гледахме един моноспектакъл на Мариус Куркински, "Аз човека", беше невероятно.
peacecrusher
Зависи от пиесата ...
`Xandria`
По принцип обичам да ходя, но и зависи от пиесата. Миналата седмица ходих с приятели, гледахме "Розенкранц и Гилдернстерн са мъртви", комедия с малко черен хумор. Гледала съм и по-хубави, тази пиеса като цяло не беше кой знае какво, доста посредствени актьори, тук-там имаше и проблясъци, но едно е сигурно- да си актьор е неблагодарна работа- залата беше пълна едва 40%... Пиесата беше с препратка към Хамлет, но доста мудно направена.
Дано скоро поставят нещо по-интересно. Може и с Велко Кънев, няма да откажа. wub.gif
Arq
Ами на театър обожавам да ходя!!! Но по-често се намирам в операта...почти всеки месец заради някое представление в което участвам...Myrtviqt_zvqr изброй доста опери в който участвам, но в Националната Опера smile.gif А ако не играя съм влязла незаконно през служебния вход и съм на 3-ти балкон някъде... laugh.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.