Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Пътешествия
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
pi4
да, след като къде искам да съм сега? се изроди/изчерпа/не мога да преценя (ненужното се зачерква) бих искал сега да подтикна към нещо по-конкретно, а именно да споделите за някакви по-скорошни или отдавнашни пътешествия. просто нещо интересно, забележително, та ако някой тук иска да ходи натам, изхождайки от предположението, че ние, дето сме се събрали, би трябвало да имаме все пак донякъде сходни интереси, да си има едно на ум на какво би могъл/ла да наблегне.
feel free, ама без лигавщини от сорта на идвам от съседната стая, там прекарах предиобеда fuck you.
Ro6ava GarGa
за последно бях в Джебел (близо до Кърджали),но наи-много ми хареса в Триград(близо до Девин)...невероятните звезди...невероятните хора...(има много готини баби дето пеят народни песни)абе с три букви...УАУ!
Sw1tched
Аз ходих до Младост 4 ( недалеч от София ) иначе преди няколко месеца бях в Руси punk.gif
Slash
Последно бях в София, по работа ( иначе за какво друго да ходя там...). Интересното беше, че три пъти пристигах в София и три пъти, един след друг, се връщах във Варна, защото правех едни документи и все забравях нещо... ужасно е да минаваш 600км три пъти един след друг, само с час почивка, но като забравям така става...
Иначе след няколко дни смятам да взема едно определено момиче от София, и да го разходя из морето - разменни начала. icon_headbang[1].gif
Пък в чужбина последно бях в Париж, но беше преди доста години. Помня Айфелувата кула, баси тенекията.
Sw1tched
Цитат(Slash @ Jun 10 2005, 01:48 AM)
Последно бях в София, по работа ( иначе за какво друго да ходя там...)

...for a hundred million reasons [/durex]
pi4
и аз последно бях в софия. срещнах се с много хора, повече от предвиденото. с други не се срещнах. наливах се с бира, ходих до бояна и банкя. намерих си на славейков някоя и друга книга, друга не намерих, ходих на кино, в едното бях сам, заедно с една приятелка, обсъждахме (т.е. псувахме) филма на висок глас, истински лукс - частна прожекция, един вид. после се срещнах с правачите на филма и им казах какво мисля, те ми отговориха.
венецът на посещението - хванах един много известен фотограф (снимал е U2 и други известни групи), в момента пребиваващ в софия, да ми направи и на мен няколко портрета за бъдещата ми книга. портетите надминаха и най-смелите ми очаквания. punk.gif.
Nightwish
И аз последно бях в София , преди няколко часа само. Както винаги е ужасно натоварено движението и е голям хаос. Ходих по работа..тоест играх ролята на придружител на майка си...беше напрегнато, на всичкото отгоре тези 8 часа път съсипват sad.gif

Искам едно друго пътешествие да си направя:) До една страна, в която има доста големи градове, да отида аз до един от тях, там да се заседяяя, хихих, при любимия човек wub.gif Пътешествие . . . wub.gif wub.gif
Vaskes
Аз за последно бях в Пловдив през миналата седмица.
Ataegina
Ami az sega sym v Alaska.
Divna krasota. V momenta sym v Seward - malko gradche na brega na okeana. Okolo men sa zasnejeni vyrhove i okeanyt /tezi dve neshta v kombinaciq izglejdat neveroqto krasivo/ wink.gif
Moje bi bih se preselila da jiveq tuk ako ne stavashe tolkova studeno prez zimata.
Everblack
Аз последно бях в Пловдив, такъв студ наскоро не бях брал sad.gif
Ro6ava GarGa
уау...аз днес ходих на Витоша...до Копитото,...и там топла пилешка супа:)страхотно беше...и адски красиво...аз викам както предложи Ади да се съберем и да отидеме до Боянския водопад...(когато се оправи времето)smile.gif
Aglarana
Навита... biggrin.gif
Mort
от гроба...
Minitabandus
Мда.. и аз бях на планина днес. Много яко и много студено. Но пък ядох Шкембе чорба biggrin.gif . Но да, беше яко заради компанията най вече

Поздрави на GarGata и Skacore !
pi4
Цитат(Mort @ Jun 11 2005, 06:30 PM)
от гроба...

е, и как беше? заслужава ли си чакането?
ph34r.gif
Ro6ava GarGa
Цитат(Minitabandus @ Jun 11 2005, 07:39 PM)
Мда.. и аз бях на планина днес. Много яко и много студено. Но пък ядох Шкембе чорба  biggrin.gif . Но да, беше яко заради компанията най вече

хаиде сега да правиме реклама на БГ-то шкембе!(това е ужасно,но нз!)за съжаление на Боянския няма кръчми ( ranting.gif ),но пък е сравнително по-топло...трип-а ни беше страхотен...ааа,има и снимки:)така че решавате каде ви се ходи и отиваме:)
Skacore
Az iskam v Ankh-Morpork , ili ako ne tam iskam da otida na stop do moreto, ili do Rila, ako me puskate,ta da se ka4a do 7-te ezera (rilski de, rilski)
ako putuvam vuv vremeto samo, moga da ida i da izqm purvi4nata supa s edin gramaden 4erpak i filiq dobrudja, nikvo 6kembe ve4e:)
Ro6ava GarGa
^ХАХАХАХАХААХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ!ето това ме размаза! tongue.gif аз не искам в Морпорк..искам да съм повелителка на дракони при Обърнатата планина... w00t.gif
Slash
Цитат(pi4 @ Jun 11 2005, 08:06 PM)
Цитат(Mort @ Jun 11 2005, 06:30 PM)
от гроба...

е, и как беше? заслужава ли си чакането?
ph34r.gif

Да живееш с идеята за гроба... егати мазохизма.

Цитат
Пътешествия, откъде се завърнах


Това за Гааа-Гааа и оная усмивка със зъбна плака.
ivomag
Аз последно си ходих до Лом,но там не правих почти нищо особено,освем да се наливам с Ломска бира!Баси кефа е да не правиш нощо и да си далеч от лудницата на големият град! drinks_drunk.gif
Ro6ava GarGa
наи-хубавата планина за мен - Родопите!Перперек и Татул...заслужават си да ги види човек...маика ми и баща ми са решили да ме водят в Анталия лятото:(
Nightwish
НЕ ОБРЪЩАЙТЕ И ТАЗИ ТЕМА В "СЛУЧАЙНИТЕ ГЛУПОСТИ". . . !!!!!!!! ranting.gif ranting.gif

Дали има и 5 поста, в които наистина става дума за пътешествия..
rage`girl
Aз също последно пътувах до София, но пък наскоро ходихме от даскалото в Истамбул.Повече никога!ПО-голяма цигания не бях виждала, а все пак бяхме в европейската търговска част..блабла..на 5 минути от Къпала чарши или незанам си какво и за пет минути видях по улиците коч след коч-кои от кои с по-дълги и по-мазни мустаци, а да не говорим какви предложения получават 4 сами момичета в Истамбул! blink.gif
SepulTeraHead
Цитат(rage`girl @ Jun 12 2005, 11:34 AM)
Aз също последно пътувах до София, но пък наскоро ходихме от даскалото в Истамбул.Повече никога!ПО-голяма цигания не бях виждала, а все пак бяхме в европейската търговска част..блабла..на 5 минути от Къпала чарши или незанам си какво и за пет минути видях по улиците коч след коч-кои от кои с по-дълги и по-мазни мустаци, а да не говорим какви предложения получават 4 сами момичета в Истамбул! blink.gif

Еби му майката. Бил съм там и имам само някви приятни спомени.
rage`girl
Е да, и аз останах с приятни спомени, когато след 2 дни по магазините едно нещо не можах да си харесам и влязох в първия магазин, купих и си бира в по-голямо количество.Прибрах се в хотела, сложим слушалките и се размазах...абе става Истамбул, но:
1.Да не си момиче
2.Да нямаш нищо против когато има скимне да ти пускат някви луди молитви (особено гадна е молитвата към 5 сутринта- тъкмо си задрямал)
3.Да не си отишъл през Рамазан - по улиците само мъже - потни, незадоволени и пр.
SepulTeraHead
Цитат(rage`girl @ Jun 12 2005, 11:48 AM)
2.Да нямаш нищо против когато има скимне да ти пускат някви луди молитви (особено гадна е молитвата към 5 сутринта- тъкмо си задрямал)

Е тва точно са пълни глупости. Мене ми направи впечатление точно колко са цивилизовани в това отношение. Някво настава часа за молитва, някво хора си седят в рейса и не им пука въобще. Не е като да извадят рогозките и да почнат да се кълчат. А нежното припяване от минаретата едва ли е нещо, което може да те събуди, амам както и да е.
The Forsaken
huh.gif Аз бях в Истанбул преди две години, и не ми направи чак толкова лошо впечатление.... Разбира се, не бях сама или с приятелки, а отидохме цялото семейство...А това за молитвите- не е толкова страшно- сигурно и нашите църкви им изглеждат точно толкова непривични, колкото на нас онова крещене от минаретата. Даже си спомням, че екскурзоводката ни обясняваше, че строяли джамиите на следния принцип- отдалечават се от предишната джамия и където вече не може да се долови онова "wiene"stroqt nowa..., а ако не се обличаш прекалено предизвикателно мъжете няма да те закачат..

Иначе последно бях в Париж миналата година... Най-хубавото беше, че не отидохме на организирана екскурзия, а всичко сами си уредихме- т.е имахме много свободно време и си избирахме къде да отидем и къде не...Ако да не беше и толкова горещо само sad.gif
Тази година много се надявам да отидем в Италия, защото още не съм била. Направо завиждам на брат ми, който сега се кисне някъде на Бодензеето, а аз си стоя вкъщи и уча mat.gif
ivomag
Цитат(rage`girl @ Jun 12 2005, 08:48 AM)
3.Да не си отишъл през Рамазан - по улиците само мъже - потни, незадоволени и пр.

Ми какво им е на мъжете,миришат си на мъже!
Ха,колко ли мирише един незадоволен мъж? w00t.gif w00t.gif puke.gif
Е това не го зная!Простете за невежеството! help.gif
pi4
днес реших да отскоча малко до чужбина и по този повод за малко в залцбург, отдавана не бях ходил. преди можеше да се влезе в укреплението най отгоре на хълма, което определено много си заслужава, без пари, сега е безумна скъпотия (8.40€) и минах без него.
другата тъпотия са топките на моцарт (mozart kugeln), америкнаците (разрушили добре залцбург през втората световна война) вероятно мислят, че моцарт е производител на шоколодени топки, но моцарт (баща и син) е един много известен композитор. винаги се опитвам да си представя как е тичал в студа от къщи по моста над реката до замъка. изглежда ми страшничко.
залцбург много прилича на пловдив, старият град е под едни хълмове и е много известен с културните си прояви, само човек да има време и пари, става едно много точно театрално фестивалче, на което все стават разни скандали. пак имаше скадални театрални плакати. леле как искам да отида поне веднъж на някоя от тия постановки!
има и добра мода, за който се интересува и знае къде и какво да търси, както и дебела кредитна карта.
има и доста добро ядене и пиене, съчетание от славянска (т.е. чешка), унгарска и баварска кухня (хайде, нека да е австрийска!), ама пак трябва време и да знаеш къде да отидеш, иначе мушваш по една препечена гадна наденица между зъбите и я преживяш докато ти изсъхне слюнката и успееш да я глътнеш.
Crafter
Цитат(Ro6ava GarGa @ Jun 10 2005, 12:55 AM)
за последно бях в Джебел (близо до Кърджали),но наи-много ми хареса в Триград(близо до Девин)...невероятните звезди...невероятните хора...(има много готини баби дето пеят народни песни)абе с три букви...УАУ!

Триград е яко... особено ако не се налага да пазиш малоумник, който се опитва да падне от малоумно високите скали...
Nightwish
Като се говори за Турция, важно е да се спомене, че в някои части на Турция, в Азиатската част в много от градовете, дори и големи да са те, си личи просто арабското..да, разбираемо е, разбира се. В Бурса например преди доста време пазарът им изглеждаше по типично арабски начин. Това за минаретата не се спазва от всички разбира се - има хора обаче, които са стриктно по религията и в момента на молитва, където и да се намират се молят. Други обаче мислят по друг начин, малко или много европеизацията е навлязла и се носят по нашите стандарти. wink.gif

Интересно ще е едно пътешествие до Япония. Ще ми се да отида, особено след като вчера гледах един филм за Япония. И след прочита на една интересна статия. По ТВ примерно казаха, че японките спират да носят кимона, защото обръщат погледите си към модните дрехи. А преди е било много престижно да носиш кимоно, защото колкото повече кимона имаш, толкова по - богат си ти. Другото е, че мъжете попринцип ходят на работа с черен костюм и бяла риза. За да не се хаби "климатик", министерството им позволява да ходят само по риза и има вече почитатели на тази "нова мода" . Но интересното е, че примерно летището, е разделено на две - за японски пътници и за всички останали. Като за един американец е било голям срам да се движи заедно с примерно китайци, англичани, българи и т.н. , ама пък на японците какво им пука:)
И т.н. за Япония. . . laugh.gif

Япония
Nightwish
Вчера по ТВ , не знам точно на кой канал беше, даваха за Остров Кос в Гърция. Би било много хубаво наистина да видиш всички тези археологически разкопки ... tongue.gif wub.gif Толкова е близко и същевременно толкова далеч sad.gif
giggle
Цитат(Ataegina @ Jun 11 2005, 06:57 AM)
Ami az sega sym v Alaska.
Divna krasota. V momenta sym v Seward - malko gradche na brega na okeana. Okolo men sa zasnejeni vyrhove i okeanyt /tezi dve neshta v kombinaciq izglejdat neveroqto krasivo/ wink.gif
Moje bi bih se preselila da jiveq tuk ako ne stavashe tolkova studeno prez zimata.

imame sus svetyl poznata tam..na ne6to kato brigada prez lqtoto,po razkazite ti sigurno na neq mnogo i haresva wink.gif
Posledno v bg bqh v Sofiq....i pak 6te doida , imam obe6tanie da izpulnqvam na SepulTeraHead ne za drugo....ama nqma da e lo6o i sre6ta da si napravim na foruma
izvun bg bqh poslednoto lqto v ispaniq ..ebati velikoto e ...tam znaqt kak da jiveqt i nai-vajnoto nqmat tolkova pre4ki da go pravqt....Barcelona icon_headbang[1].gif
Everblack
Цитат(Deville @ Jun 20 2005, 02:39 PM)
Цитат(Ataegina @ Jun 11 2005, 06:57 AM)
Ami az sega sym v Alaska.
Divna krasota. V momenta sym v Seward - malko gradche na brega na okeana. Okolo men sa zasnejeni vyrhove i okeanyt /tezi dve neshta v kombinaciq izglejdat neveroqto krasivo/ wink.gif
Moje bi bih se preselila da jiveq tuk ako ne stavashe tolkova studeno prez zimata.

imame sus svetyl poznata tam..na ne6to kato brigada prez lqtoto,po razkazite ti sigurno na neq mnogo i haresva wink.gif
Posledno v bg bqh v Sofiq....i pak 6te doida , imam obe6tanie da izpulnqvam na SepulTeraHead ne za drugo....ama nqma da e lo6o i sre6ta da si napravim na foruma
izvun bg bqh poslednoto lqto v ispaniq ..ebati velikoto e ...tam znaqt kak da jiveqt i nai-vajnoto nqmat tolkova pre4ki da go pravqt....Barcelona icon_headbang[1].gif

И аз имам познат там, на бригада от УНСС, ама нещо заплащането не е много добро 8$ на час в някакъв хотел...
pi4
Цитат(Deville @ Jun 20 2005, 04:39 PM)
izvun bg bqh poslednoto lqto v ispaniq ..ebati velikoto e ...tam znaqt kak da jiveqt i nai-vajnoto nqmat tolkova pre4ki da go pravqt....Barcelona icon_headbang[1].gif

в интерес на истината, барселона не е идпания ами каталуния. разликата е много по-голяма отколкото ако кажеш, че скопие е в българия. в барселона надписите са на два езика, ако си забелязала, на каталунски за местните и на испански за чужденците. каталунският е твърде близък до френския...
барселона е страхотно! аз ходех, за да видя каса мила и sagrada familia, както и парка грюел. успях да видя всичко и наистина е нещо велико (някой тук да не е чувал за гауди?).
ала най ми хареса, че като огладнееш към 23 часа (както съм аз, който обича да обядва по това време, като всеки уважаващ себе си декадент), продто излизаш по рамба каталуня и се бухваш нещо да мушнеш. имах си едно любимо място, ей, какви манджи имаше! никога не разбрах какво ядях, но беше страшно вкусно!
openwidehug.gif
Magistra
Отварям въпроса, защото съм сигурна, че всеки от вас е имал баре стотина незабравими стопа или е качвал стопаджии, или е пътувал с частен, градски, релсов и нерелсов транспорт и му се е случило немислимото smile.gif Кое е най-шантавото ви пътуване? Къде бихте искали да отидете? Юбилея на Вакен след две години не го броим, сичкото новобранец на баламатума ще сме там ДАНО ДАНОsmile.gif
TheEconomist
От няколко години насам мои приятели ми препоръчват да посетя Дубровник - било е много красиво и си заслужавало. В момента разглеждам някакви оферти в този сайт: http://www.voyageltd.com/harvatska и се чудя дали няма някой тук, който да се навие да посетим заедно това местенце. Ще се радвам, ако някой прояви желание. Може да ми пишете по всяко време.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.