Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: За или против разделението на стиловете в рока?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
FREAKy#157
Li4no az sym za pove4ko ama vse pak umereno. Do skoro si mislih 4e stilovete sa samo black,death,neo,heavy,rock i hard rock, ama kato namerih toq forum gledam: power, doom... - kvi sa tiq raboti? brickwall.gif suicide.gif crying.gif
Nikola Bathory
бате, ти луд ли си?
Стиловете в рока?!
Аз слушам предимно Блек метъл и мога да те уверя, че това НЕ е вид рок! blink.gif ph34r.gif
izginaame
Това със стиловете е пълна глупост.Незнам защо правят подобни разделения на стилове.Според мен всяка група си има стил.Незнам защо говорят примерно за Сепултура че били трaш.Ми само Arise им е трaш ,даже и той е малко размазан.Първите албуми са им дет.А Chaos A.D. i Roots нямат ама нищо общо с трaша ,ама те Сепултура били трaш група tongue.gif .Пак за Металика какво ли се исказа, само чалга още не са свирили tongue.gif Всяка група си има собствен стил, всеки албум им е различен и показва все нещо ново.Пак незнам някои фенове държат на стиловете примерно мелодичен блек метал.Още малко ще се измисли и чалга метал.Някоя група може да си свири чалга ама металите ще се кефят щото примерно групата носела етикета "мелодичен блек метал".Глупаво е това с разделянето на стиловете.
Everblack
Цитат(FREAKy#157 @ Jun 24 2005, 03:42 PM)
Li4no az sym za pove4ko ama vse pak umereno. Do skoro si mislih 4e stilovete sa samo black,death,neo,heavy,rock i hard rock, ama kato namerih toq forum gledam: power, doom... - kvi sa tiq raboti? brickwall.gif  suicide.gif  crying.gif

Изказването трепе... suicide.gif

най обичам power & heavy rock icon_headbang[1].gif blink.gif tongue.gif blink.gif
Blashyrkh
Цитат(Nikola Bathory @ Jun 24 2005, 04:06 PM)
бате, ти луд ли си?
Стиловете в рока?!
Аз слушам предимно Блек метъл и мога да те уверя, че това НЕ е вид рок! blink.gif ph34r.gif

Имаш 1 бира от мен! drinks_drunk.gif(ама утре че днес ще ми станат много...)
Svetyl
Естествено, че трябва да има разделение, друг е въпроса, че сегашното такова не ме кефи.
FREAKy#157
Blashyrkh, to blacka, deta i t.n e qsno, 4e ne sa vid rock, ami sa metal. Imenno zatova sym pisal hard rock i rock otdelno, a za ostanalite si e qsno , 4e sa vidove metal.
Interesno, kak zvu4i "black rock" ili "death rock". Super typo! tongue.gif
SepulTeraHead
Цитат(FREAKy#157 @ Jun 25 2005, 11:41 AM)
Interesno, kak zvu4i "black rock" ili "death rock". Super typo! tongue.gif

Чуй Entombed.
ivomag
Аз лично предпочитам да няма стилови разделения,а само групи,които свирят техния си стил!Така ще е по добре! brickwall.gif brickwall.gif
Blashyrkh
Цитат(FREAKy#157 @ Jun 25 2005, 08:41 AM)
Blashyrkh, to blacka, deta i t.n e qsno, 4e ne sa vid rock, ami sa metal. Imenno zatova sym pisal hard rock i rock otdelno, a za ostanalite si e qsno , 4e sa vidove metal.
Interesno, kak zvu4i "black rock" ili "death rock". Super typo! tongue.gif

А метълът какво е? От къде идва? От класическата музика? Или от фолка?
Vivi
За, но да не се прекалява. Например нямам никаква представа какво е technical death metal. Не че не е ясно какво означава на английски. Просто не ми пука и не се интересувам.

Разбира се, за някои групи има доста спорове, други в началото са едни, после стават други, трети като Annihilator пръкват изведнъж албум, който няма нищо общо с предходните и последващите го. А четвърти групи мислят, че са един стил, но не са laugh.gif Все едно. Иначе е добре - няма да тръгна да тегля всички групи в метъл аркайвс, а ще хвана групи от стиловете, които слушам предимно. Който има нерви и време да прослуша групи от 20 стила, за да стигне до 1, която му харесва, прав му път smile.gif
Slash
Все по-рядко ще видя човек да се радва на Gorguts, Quo Vadis и на други такива изтънчени канадски дет метъл работи, а не на някакви чревни инфекции. hmm.gif
Vivi
Това какво общо има с разделението на стиловете? unsure.gif
abydos
То не че твоя пост за technical death metal имаше нещо общо, ама карай :п Нека има разграничения и стилове. Разнообразието е хубаво нещо.
Vivi
Имаше общо wink.gif
the_mess
хммм а защо не съществува само трашец вместо ненужни според мене стилове като хардкор и кросоувър? Метълкора също според мене е ненужна графа...
Aggressive Perfector
Цитат(Blashyrkh @ Jun 25 2005, 12:54 PM) *
А метълът какво е? От къде идва? От класическата музика?

Да.
Vivi
А класиката да не би да е първата музика на Земята?
Чупитопки
Nein. Идва от рока и блуса, които пък произлизат от съответно кънртито и джаа (америко-еврофолклорни корени, колкото и тъпо да звучи) и африкански. А иначе съм за. Stone Temple Pilots (grunge) са доста далеч от AC/DC (hard) и Pink Floyd (art, psychedelic, progressive) и Astrovamps (deathrock). Само да не се прекалява. Evil Disco Metal FTW!
_Moonshield_
Метълът идва от РОКЪТ, защо някои хора се хващат на митът, че е от класиката просто не знам. laugh.gif И не, не ме карайте да слушам Бетовен, за да видя колко големи са приликите като тежест и т.н. Факт е, че Блек Сабат не са му били фенове!
Vivi
_Moonshield_, като че ли да кажеш, че не произлизаме от праисторическите риби, защото не приличаме на тях laugh.gif laugh.gif laugh.gif

И само за сведение - сложил си прекалено много пълни членове. Нещо май за членове мислиш w00t.gif
Warrior Of Ice
Цитат(_Moonshield_ @ Jan 11 2009, 10:59 PM) *
Метълът идва от РОКЪТ, защо някои хора се хващат на митът, че е от класиката просто не знам. laugh.gif И не, не ме карайте да слушам Бетовен, за да видя колко големи са приликите като тежест и т.н. Факт е, че Блек Сабат не са му били фенове!

Black Sabbath може би не, но Led Zeppelin и Deep Purple определено са били. wink.gif

Истината за произхода на хард рока, респективно и на хеви метъла, не е само в един корен. Има и класика, има и блус, има и малко джаз... Може би затова и до ден днешен разклоненията на жанра разполагат с такова богатство от изразни средства.
_Moonshield_
^^Какво да се прави, неграмотност happy.gif
И все пак нека да не усложняваме нещата, най-големият фактор за започването на стилА "метъл" е рокЪТ. smile.gif
Чупитопки
Цитат(Warrior Of Ice @ Jan 11 2009, 11:05 PM) *
Цитат(_Moonshield_ @ Jan 11 2009, 10:59 PM) *
Метълът идва от РОКЪТ, защо някои хора се хващат на митът, че е от класиката просто не знам. laugh.gif И не, не ме карайте да слушам Бетовен, за да видя колко големи са приликите като тежест и т.н. Факт е, че Блек Сабат не са му били фенове!

Black Sabbath може би не, но Led Zeppelin и Deep Purple определено са били. wink.gif

Човек, ето защо аз не харесвам Пърпъл и Цепелин. Не че лъжеш. Но пък ZZ top едва ли са се вдъхновили от 7-ма симфония на Бетовен, когато са пели Blue Jeans Blues - по скоро от негъра, възпяващ как се е сецнал на плантацията. Nightwish са вдъхновени, но не е нужно да харесваш класиците за да си велик композитор - Pink Floyd и Kraftwerk са перфектния пример. Дори екстремния метъл (някой хора си мислят, че екстремният метъл е просто адски твърд метъл - всъщност това е метъл с толкова много корени, че не може да се класифицира) има повече корени в джаза, отколкото в класиката. Смешно е да казват "Класиците, Класиците!"

извинявай, че ти ползвах мнението да им запуша устата. :Д
Vivi
Абе, еди какво си произлязло от еди какво си. Най-малкото има групи от толкова различни места, някоя от първите еди какви си групи може да е повлияна от културата на някое племе.
Aggressive Perfector
Рокът е външна обвивка.

Не можеш да очакваш от Сабат да свирят Effigy of the Forgotten през 1969.

Чисто музикално една рок песен се гради върху 3 акорда + прост бийт върху които вокалът или солиращата китара си правят каквото правят, най-често разхождайки се по музикалната деградация, наречена пентатоника.

Метълът се гради върху РИФОВЕ, които взаимодействат помежду си създавайки СТРУКТУРА. Да, хеви метълът и до голяма степен спийд/траш движението не успява да се отърси докрай от рокаджийската обвивка. Но не ми казвай, че като си пуснеш примерно Legion на Deicide или Ritual of Infinity на Morpheus Descends или Morbid Angel - Altars of Madness или на-баба-си-онъз-ръутъ чуваш нещо което дори да НАПОДОБЯВА рок музика. За сметка на това имаме сложна структура на песните с голямо разнообразие от рифове и мелодии и честа смяна на ритъма.

И да, тъй като някой ще пита, чел съм го в някой сайт, проблем?
_Moonshield_
^Кой ти говори на какво приличат повечето от сегашните подстилове в метъла, нали спорът беше от къде произлиза?
Aggressive Perfector
^Ами аз ти казвам, че Сабат НЕ СА рок и единствените им връзки с рока са звукът (дисторшън, мъдъфъкъ!) и пентатониката и блюса.
_Moonshield_
Така е, не са рок, а метъл. Или искаш да ми кажеш, че не са свирили рок и имат повече общо с класическата музика?
LordZombie
I'm starting to feel PARANOID whistle.gif
Aggressive Perfector
Цитат(_Moonshield_ @ Jan 11 2009, 11:35 PM) *
Така е, не са рок, а метъл. Или искаш да ми кажеш, че не са свирили рок и имат повече общо с класическата музика?

Да. А че имат общо с рок музиката - да. Неминуемо е. Но това, което ги отличава от рок бандите е именно другата част от музиката им.
_Moonshield_
Когато някой път сме на едно мнение с тебе ще ти пратя бира (с наложен платеж естествено) по пощата drinks_drunk.gif
winterstorms
Нека има стилове, хубаво е да може да се различава едното от другото. А защо набъркахте въпроса за произхода на метъла? Това има малко общо с настоящите му разклонения според мен, след като така и така отдавна е самостоятелен жанр...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.