Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Battlelore
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Warrior Of Ice
Тук можете да чуете новия албум на финландците Battlelore. Има го и в Онлайна. Правя тази тема, защото бандата ми е много любима и за разлика от повечето си финландски колеги, момчетата (и момичетата) в нея правят нещо доста оригинално. Все още съм със смесени впечатления относно новия албум, трябва да го чуя още няколко пъти, но засега мога да кажа, че в композиционно отношение е доста различен от "Sword's Song".
Blashyrkh
На полупрослушване не ми се струва зле. Но времето ще си покаже!
Svetyl
След ден два ще го чуя. Тия са наистина доста интересни.
Nikola Bathory
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 17 2005, 02:55 PM)
Правя тази тема, защото бандата ми е много любима

лол, за това ли гледаш любимата ти група да продаде колкото се може по-малко дискове?
Warrior Of Ice
Правя темата, за да се запознаят повече хора с въпросната група. Това, че някой ще чуе албума преди издаването му, съвсем не означава, че после няма да си го купи оригинален; дори напротив!
Nikola Bathory
Не се обиждай, но според мен каза голяма глупост... ph34r.gif
Ти лично може и да идеш да си го купиш, но другите, които са го свалили... Не вярвам. Карай!
Warrior Of Ice
Цитат(Nikola Bathory @ Jul 18 2005, 01:06 PM)
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 18 2005, 10:05 AM)
Това, че някой ще чуе албума преди издаването му, съвсем не означава, че после няма да си го купи оригинален; дори напротив!

Не се обиждай, но според мен каза голяма глупост... ph34r.gif

Познавам съвсем малко хора, които биха си купили нов албум (пък макар и на много любима банда), ако пред това не са го чули поне веднъж. Откъде да знаят, че няма да ги разочарова?
Nikola Bathory
хехе, аз съм един от тези хора тогава!
За другите не отговарям... Да си решават.
RazorJack
ъм ... странни са blink.gif
Смесили са всички стилове, за които се сещам ... ама яко се е получило някво де. Трябва да ги прослушам по-обстойно icon_headbang[1].gif
Slash
Цитат(RazorJack @ Jul 18 2005, 12:31 PM)
Смесили са всички стилове, за които се сещам ... ама яко се е получило някво де.

Цитат
Let Battlelore show you flashes from the smoky tavern at Umbar, through the green fields of Rohan and finally to the deepest dungeons of Moria. Gather your belongings, clean up your weapons and prepare for WAR!


icon_headbang[1].gif

Понякога имам нужда от такава музика...

Отличен албум, има всичко. Страхотна група.

П.П.

Nikola Bathory, 3 безсмислени поста... нищо ново от теб.
RazorJack
Мдам яко зарибяващо е тва biggrin.gif

Бтв тез като какъв стил се самоопределят ми е интересно?
Warrior Of Ice
Цитат(RazorJack @ Jul 18 2005, 09:09 PM)
Бтв тез като какъв стил се самоопределят ми е интересно?

И те не знаят... wink.gif Фентъзи метъл, елфически метъл, тем подобни.
Blashyrkh
Добро определение

Между другото все повече почва да ми харесва това албумче bowdown.gif
Demiurg
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 18 2005, 10:08 AM)
Познавам съвсем малко хора, които биха си купили нов албум (пък макар и на много любима банда), ако пред това не са го чули поне веднъж. Откъде да знаят, че няма да ги разочарова?

Аз съм живия пример !!! ph34r.gif

Сега първо свалям, старателно прослушвам, и после евентуално купувам ! А купчинката с оригинални сд-та бавно, но постоянно нараства !
Mort
В което няма нищо лошо, бих казал аз, защо да дадеш набързо 20 и кусур лева, без да знаеш за какво точно. Ако взимах по 5000 на месец, нямаше да му мисля много, много, но иначе...
Blashyrkh
След като го прослушах по-внимателно тези дни мисля, че албума е невероятен, по-добър от предишните два. Групата не пропада а напротив - създаде много силно творение. Почти няма скучна песен, а женския вокал е направо супер. "Harsh" вокала не ме кефи чак толкова, но е типичен за Battlelore. Доколкото ги разбирам без да ги чета, текстовете също са добри пак в стила на групата. А бе въобще оценка - много добър.
Midnightsun
Възраждам тази тема, групата не е никак лоша, новият им албум Doombound от 2011 - също. Не съм го качила, защото с намира.
http://www.youtube.com/watch?v=pQjsSHZhip4...90A9561E7FB5087
http://www.youtube.com/watch?v=jadg6Sw-bC4...90A9561E7FB5087
http://www.youtube.com/watch?v=gTvhuh-u4ps...684A310CBB423E1
sharon
От няколко албума насам ме дразнят успешно и единствено им се ядосвам, а е крайно време да престане да ми пука. "Sword's Song" и "Third Age of the Sun" са ми безмерно любими, но изглежда вложиха целия си потенциал в тях и после го удариха на посредствена музика. Включително от "Evernight" насам работата е плашещо трагична - няма го ударното епично звучене, много повече наблягат и на странно НЕвписващи се чисти вокали, от които пресният "Doombound" още повече изобилства. Самият албум звучи по-разводнен дори от предишните два, взети заедно - честно казано си отговаря много точно на името. evil2.gif

За да не оставям катранено черно впечатление, ето поздрав с някои паметни неща: Storm of the Blades, Sword's Song, Valier, Queens of the Valar, Elessar's Call. Добре, че са подобни парчета, та да компенсират баналното звучене на по-новите записи.
Midnightsun
Според мен не е лош албумът, но аз нямам и кой знае какви очаквания от тях.
2+2=0
Една от групите на моята бледна младост.

Като цяло, съгласен със sharon, само че откровено не ми дреме за ударност, епичност и злостни приканващи пози. Май затова последният албум ми се струва по-добър от предишния, поне като свирене е малко по-раздвижен. Китарите имам предвид, оркестрациите са доста досадни. В парчетата с посредствени рифове нещата стават доста тъжни обаче.

Но иначе, да - едни от най-досадните женски вокали, които са сполетявали някоя група. Девойката бих я пратил обратно на реката да препира плАтното. Без нея нещата могат доста лесно да се превърнат в друга ситуация. Като цяло групата винаги си е била средна, де.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.