Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Шахмат....
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Slash
Българските лъвове поздравяват руския педерас' с Акащи Джуджета. icon_headbang[1].gif
SpiritCrusher
Веско води вече с 5-4. Крамник thumbdown.gif
sepulturatr
Играя ,но не виртуално ,защото немога да бутна ,уж без да искам фигурите когато видя ,че губя laugh.gif
alpha prime
играл съм шах около 6 пъти през живота си ... така че Svetyl ,засрами се tongue.gif
Svetyl
Е, Веско направи каквото можа... велик Шахматист е!
blame
Днес реших като ще играя на телефони поне да играя на интелигентни игри и се стигна до шах. Като малка бая играех с половината рода,ама от много отдавна не бях. Общо казано хубава игра е, има някаква лиричност в цялата идея, но лично аз май не съм никак добра, въпрос на тренинг.
А, и един друг важен въпрос - винаги съм се чудила как става онова разместване на топа и царя?! mellow.gif
MadHatter
Има май няколко типа рокади, но тук по-вещите ще разяснят tongue.gif
Wolfheart
Два типа рокада - малка и голяма.
Малката се прави с царя и десния топ, а голямата - с царя и левия топ.
При малката царя се мести на G1, а десния топ - на F1.
При голямата царя се мести на C1, а левия топ - на D1.
За преди рокадата трябва царя и топа, с който се прави да не са местени.
ManOwaRadO
Също така ако на царя му е даден шах не може да прави рокада, както и ако някое от полетата между топа и царя е бито от противникова фигура или единия от двата топа вече е взет wink.gif Рокадата е единствения ход с който можеш да преместиш едновременно две фигури, аз почти винаги я използвам.
peacecrusher
Много съм добър ...
Бих играл срещу всеки един от вас, но ми гепиха зарчетата smile.gif
ISTORIK
http://bulchess.com/
Virgin_Steel
Не е никак лош сайта... навити?
Nothing to No One
обичам да играя шах...както при повечето от нас това калко си силен може би зависи от противника rolleyes.gif
но няма лошо да губиш разбира се.това не означава винаги че не си умен че.не можеш да мислиш или т.н. човек може да се учи от грешките си дори и в шаха smile.gif
stage


Михаил Ботвиник е роден на 17.08.1911г. в Петербург. Шести световен шампион от 1948 до 1957, от 1958 до 1960 и от 1963г. Започва да играе на 12-годишна възраст, но развитието му е изключително бързо. Той е един от най-големите стратези в шахматната история. Практическата му сила се гради върху точната и задълбочена оценка на позицията, изработването на ясен план за действие. Умее да открива и насърчава младите таланти, да подпомага и ускорява тяхното развитие. Сред неговите ученици са и световните шампиони Карпов и Каспаров.

Цитат
Не е никак лош сайта... навити?

има
ISTORIK
http://www.bg-science.info/chess/
PrincessOfDark
Цитат(ManOwaRadO @ Oct 19 2005, 11:11 AM) *
Шаха много ми харесва - най-добрата статична игра. Играя от време на време, ама не съм кой знае какво. Предпочитам защитните тактики с внезапни контраатаки като "Сицилианска защита" и др.

А бе ей момче! Аз се хваля наляво и надясно, че съм те била на шах, той ми скромничи тук!!! Не беше ли ти победителя в турнира по шах, който си направихме във форума на Мановар????
Sirenia_fan
Цитат(ISTORIK @ Jul 30 2003, 09:44 PM) *
Tema za shahmata - inteligentna igra...
Za inteligentni hora...

Obi4am da go igraya na ZDRAVA muzika - za fon...
Ne se e slu4valo da zagubya - igraeyki pod saprovoda na jici, tupani, pisaci i kryasaci..
Be, taya muzika me nadyuhva neshto...


Nikoy dosega, ne e uspyal da me bie na shah, dokato slusham MetaL...

Pri vas kak e???

Аре да играем с теб, искаш ли? Регистрираш се на www.search.bg/chess/ - дори не трябва да си пишеш мейла: само юзернейм и парола. Ако си навит да джитиме шахче пиши едно лично съобщение да се разберем за дни и часове, когато да сме онлайн и двамата. wink.gif
ViolentBeauty
^ Момче, ама ти наистина си много, крайно ПРОСТ!!! Пак цитираш мнение от хиляда деветстотин и балканската, и чакаш да ти отговори laugh.gif Успех!!!
stage
^То и ти не си толкова далеч whistle.gif

*Справка-3-4 мнения на горе.

Virgin_Steel
^ ? Ще играем ли?
ManOwaRadO
Стейжи, искам мощен ривендж!
stage
Цитат(Virgin_Steel @ Aug 4 2007, 11:51 AM) *
^ ? Ще играем ли?

Opponent's move wink.gif

^Rado ника ми e stage2
ManOwaRadO
Ок, поканих те.
stage
excl.gif Virgin_Steel White Opponent's move 2007-07-26 17:18:45 2007-08-05 11:19:22 excl.gif
Няма време!

Warlord Black Opponent's move 2007-08-05 19:19:33 2007-08-15 00:23:50

Цитат
WARNING!
Games will expire WITHOUT NOTICE if a move isn't made after 14 days!
ManOwaRadO
Гледам, че и двамата сме онлайн в момента, може да я подкараме партията сега.
wqwrrr
Играя шахмат от време на време и играта ми е интересна, но не съм добър. Често попадам и в играта на search.bg.
stage
Да въ еба у несериозниците wub.gif
stage
http://vbox7.com/play:d8646f06
Refuse
Любимата ми игра, от мисловните. Когато имам време и малкият ми братовчет е наоколо, няма как да пропусна една игра с него, много е умно лапето rolleyes.gif
stage
^Tва го учат в първи клас.
И да не си го знаел, лелее как си играел изобщо.
ISTORIK
http://88chess.com/bg/

Tук се премести Булчес.
ISTORIK
Мач на претендентите за световната титла по шахмат - 2009 г. - Веселин Топалов - Гата Камски

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=6113
stage
8-партия за световната титла Ананд - Топалов (София, 2010)
http://www.anand-topalov.com/bg/live.html

Изглежда Топа ще спечели и ще изравни резултата на 4:4. Явно трябва да благодари на групата софиянки за това. rolleyes.gif
Discipline
Честита победа на Веско! Пожелавам му успех в мача. Той го заслужава.
stage


Да му се не види. Грешка на Топалов според мен след 31. exf5?! (вместо 31. Nd2 ef 32. Ne4 Td4 33. Qc2) e4 32. fxe4 Qxe4+
и от тук нататък Ананд играеше в печеливша позиция, след като белия цар остана отрязан на края на дъската, а топа на а3 и дамата на ц1 стояха неудачно.
33. Kh3 Rd4 34. Ne3 Qe8! 35. g4 h5 36. Kh4 g5+ 37. fxg6 Qxg6 38. Qf1 Rxg4+ 39. Kh3
(39. Nxg4 Qxg4#)
39... Re7 40. Rf8+ Kg7 41. Nf5+ Kh7 42. Rg3 Rxg3+ 43. hxg3 Qg4+ 44. Kh2 Re2+ 45. Kg1 Rg2+ 46. Qxg2 Bxg2 47. Kxg2 Qe2+ 48. Kh3 c4 49. a4 a5 50. Rf6 Kg8 51. Nh6+ Kg7 52. Rb6 Qe4 53. Kh2 Kh7 54. Rd6 Qe5 55. Nf7 Qxb2+ 56. Kh3 Qg7 {0-1} *

Цялата партия тук: http://www.anand-topalov.com/

Титлата отиде при индиеца. Да не му е честито.
prayer4eto
Никак не е сигурно, че щеше да има размяна на пешките, макар за Ананд да е по-изгодно, ако го направи. Но защитата е по-удачна с Царицата на c2, според мене.
Megadeth
И все пак да не линчуваме Топалов (не, че сме де), но си е част от кариерата на професионалните играчи и това.
Голямо браво за него.!
stage
Цитат(prayer4eto @ May 12 2010, 09:50 AM) *
Никак не е сигурно, че щеше да има размяна на пешките, макар за Ананд да е по-изгодно, ако го направи. Но защитата е по-удачна с Царицата на c2, според мене.

Със сигурност и Дц2 и Кд2 са по-добри от съмнителното еф. На мен лично Кд2 изглежда по-удачно, защото принуждава да се размени офицера за коня на е4, докато при веднага 31. Дц2 фе 32. фе Тд4 пешката остава обект за атака от офицера по а8-х1. И двете позиции остават по-добри от играното.
Gamma_ray222
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif за всичките години никой не ме е учил и така до сега не мога, но бих се радвала, ако някой седна и ма научи. Дори и да не съм толкова умна поне да опитам хД
Daddy`s Girl
мм..тати играе ии ме кара постоянно.Едно време е ходил по турнири и има няколко медала.Аз..играех едно време,ноо понеже се бунтувам ии правя всичко наобратно,та не съм играла отдавна.Ама бях добра biggrin.gif
Mor Galad
Много ме е яд за Веско. Просто прегоря последната игра. Всички партии играеше на ръба на риска за сметка на меко казано пасивната игра на Ананд за ремите дори и с белите. Жалко наистина!

P.S. Шахматът е най-активното ми хоби към този момент, но достигнах до етап, в който за да стана по-добър трябва да вложа твърде много време и усилия.
Discipline
Къде играете шах онлайн?
Mor Galad
аз играя в chesscube.com. Безплатно можеш да правиш колкото си искаш партии. Има някакъв Premier Membership, който е платен, но така и не знам какви са му преференциите. Някой ако реши да се регистрира да пише, за да направим няколко игри. Не съм професионалист и нямам коефициент ЕЛО, но като за аматьор, смятам че играя на прилично ниво.
Megadeth
Напоследък ми се случва дотолкова да играя, че да я сънувам тази игра, но проблемът е, че дори на CS не съм се изнервял толкова... Изкарвала ме е извън равновесие не веднъж. Най-добре върви играта като съм се цъкнал лекичко някоя късна вечер, та не ми пука, че съм пропуснал да видя нещо, но по принцип...
Mor Galad
^ Ти май си се амбицирал сериозно да ме биеш. biggrin.gif
Megadeth
Даааа, както и Дилянка, която пък всяка вечер почти си чеше егото с мене!
Ти не си ли на работа в момента???
stage
Цитат(Discipline @ May 20 2010, 10:22 AM) *
Къде играете шах онлайн?

от съвсем скоро chess.com.
sharon
^^ Предпочиташ ли да се правя на ударена? laugh.gif Казал си, че ще ме биеш, остава да чакаме. bye.gif
Mor Galad
Можем да си направим онлайн форумно турнирче. Това е само идея, но ако се навият достатъчно хора, бих се нагърбил с организацията.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.