Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Тютюн
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
nigga
Какво е цигарата в ръката? Ако някой ползва тютюна по друг начин, да не се чувства пренебрегнат и за него се отнася. Е пушачи какво е за вас да запалите цигарката? Кое ви накара да започнете? А кое не ви дава да спрете? Абе някой въобще мисли ли за спиране? biggrin.gif Какво ви носи едно вдишване на дима?

А вие непушачи, изразете мнението си, но моля спестете постове от рода на 'дразни ме', 'само се тровя'. Аргументи другари, аргументи excl.gif
Beerzebub
Тровенето лош аргумент ли е бе сладур? Май е леко основен...

Иначе, ето още по темата: http://www.metal-world.info/forum/index.ph...?showtopic=2155 biggrin.gif Мисля, че повечето от юзърите имат мнения там...
nigga
Цитат(Beelzebub @ Sep 5 2005, 11:45 PM)
Тровенето лош аргумент ли е бе сладур? Май е леко основен...

Тровенето, ако трябва да се замислим по-сериозно и трошките по пътя те тровят. Заводите, до колкото са останали, също тровят. Ами локалното парно, да не отваряме думата за ТЕЦ-овете. Има пушачи и пушачи. Ако палиш по няколко 'фаса' на ден не влизаш в категорията. Но друг е замисъла на темата.
Beerzebub
Цитат(nigga @ Sep 6 2005, 12:58 AM)
Тровенето, ако трябва да се замислим по-сериозно и трошките по пътя те тровят. Заводите, до колкото са останали, също тровят. Ами локалното парно, да не отваряме думата за ТЕЦ-овете. Има пушачи и пушачи. Ако палиш по няколко 'фаса' на ден не влизаш в категорията. Но друг е замисъла на темата.

И к'во? Аз да зема да си запаля малко стериопор тука, а?

Аи не съм казал нищо срещу пушачите...
_SiegfrieD_
Еее,аз си помислих за книгата става въпрос:)
Иначе аз не мога да се причисля към пушачите,защото пуша от дъжд на вятър вече повече от две години.Когато съм в компания,където се пуши пуша,където не се пуши не пуша...Не мога да кажа,че съм пушачка при това положение...
Niilo
Никак не е приятно да си седиш на пейка примерно, да седне някой тъпанар и да запали цигара, при което целият шибан миризлив отвратителен дим отива към тебе. Разберете, че светът не се върти около вас, смотани пушачи!

Като искаш смислени аргументи - аз ще ти пърдя постоянно в лицето, ама да няма никакви оплаквания! Някой пърдят публично в лицата на хората, други - не. Въпрос на личен избор. Какво ми дреме, че някой ден дебелото черво ще ми се отпори от изпущане на смрадливи газове - важното е, че сега ми е гот и че изобщо не ми пука за непърдящите. Смотани позьори, пречила им пръднята - ха! Само знаете да мрънкалясвате, а не можете да се насладите на сладостите на живота!
gtzvetkov
Ами факт е, че ако в компания от 5 човека един е пушач, то той доста трудно ще се съобрази с желанието на другите да не пуши. И ако отидат някъде на заведение, то всичките петима ще седнат на маса за пушачи, защото пушача не може без да запали цигара. И мразя цигарен дим, не че ми пречи, просто мразя когато се връщам вечер от заведение и целият да смърдя на цигари.
Sunforger
Винаги. Макар, че въпроса е доста комплексен, аз ще си отговоря на кратко - просто ми доставя удоволствие да пуша и за това пуша постоянно. Но мразя тютюна, мразя и тютюнопушенето, което навярно е така, защото от тютюна ми се повдига когато пуша малко повече... Тютюнопушенето е машина. Когато се пуши нещо, то това нещо е марихуана. Поне знам, че няма да умра от рак на белите дробове, а навярно ще изгния в затвора...
nigga
Niilo не разбра въпроса. Прочети го пак, може да ти светне нещо, освен ако не се изпуснеш пак.
SepulTeraHead
Цитат(nigga @ Sep 6 2005, 12:36 AM)
Какво е цигарата в ръката? Ако някой ползва тютюна по друг начин, да не се чувства пренебрегнат и за него се отнася. Е пушачи какво е за вас да запалите цигарката?  Кое ви накара да започнете? А кое не ви дава да спрете? Абе някой въобще мисли ли за спиране?  biggrin.gif Какво ви носи едно вдишване на дима?

А вие непушачи, изразете мнението си, но моля спестете постове от рода на 'дразни ме', 'само се тровя'. Аргументи другари, аргументи excl.gif

Аз съм непушач принципно, но ми се е случвало да запаля накоя друга цигара понякога и да ми е било приятно. Кво да ти кажа... успокоявало ме е като съм нервен. Един вид като пакетче слънчогледови семки - да правиш нещо поне вместо да си седиш. То вие пушачите и без тва май го използвате главно като занимавка - тръскате си старателно като се понатрупа пепел, даже някои напомнят на другите "пушиш се пак", въртите си кутийките, играете си със запалките... teh phun! ...Обаче от наша(непушаческа) гледна точка искам да те помоля, да не категоризираш молби от сорта на "Не пали ебати, писна ми да ме тровиш" като глупости, защото просто не са. На тебе може да ти е тъпо някой да се цвъкне до тебе и така да те задължи да не палиш един фас, но пък на мен ми е гадно да ми опушваш живота.

Цитат(Niilo @ Sep 6 2005, 03:09 PM)
Никак не е приятно да си седиш на пейка примерно, да седне някой тъпанар и да запали цигара, при което целият шибан миризлив отвратителен дим отива към тебе. Разберете, че светът не се върти около вас, смотани пушачи!

Като искаш смислени аргументи - аз ще ти пърдя постоянно в лицето, ама да няма никакви оплаквания! Някой пърдят публично в лицата на хората, други - не. Въпрос на личен избор. Какво ми дреме, че някой ден дебелото черво ще ми се отпори от изпущане на смрадливи газове - важното е, че сега ми е гот и че изобщо не ми пука за непърдящите. Смотани позьори, пречила им пръднята - ха! Само знаете да мрънкалясвате, а не можете да се насладите на сладостите на живота!

* Niilo is now known as SepulTeraHead
Wolfheart
И аз мразя да ми кадят и да ми смърди на цигари, но някои хора са без избор и трябва да съм по-толерантен.
Иначе най-ме дразни това. че някои парадират с това, че са пушачи и го смятат за много "гъзарско", като си в компания, да запалиш цигара.
nigga
Не знам защо решихте, че съм пушач. Исками се някой пушач да напише какво е за него. Вярно има и такива мнения, за което благодаря. Но темата поема посока на тази към която има линк. Аз не искам да я дублирам, а да я разширя.
Warrior Of Ice
Не смятам да се впускам в пространни коментари, защото Niilo до голяма степен е изказал и моята позиция. Манталитетът на средностатистическия пушач е такъв, че някак си изключва съобразяването с околните непушачи, а това на моменти граничи с простащина. Инак зачитам правото на личен избор и поради това рядко си позволявам да отправям забележки спрямо пушещите в дадена компания. Просто за мен пушенето малко или много е признак за глупост - не целя да обидя никого, но обективно погледнато, това не е нито полезно, нито дори приятно, особено когато го практикуваш системно. Следователно е безсмислено и дори тъпо - просто една гадна зависимост, която трови и теб, и околните.
MadHatter
пушенето е въпрос на психическа адикция така да се каже.ако си представиш че може и да не пушиш-не пушиш.и да става.смятам че пушенето само по себе си е свързано с традиции и история и тн,но се е превърнало в масово действие,защото просто понякога е приятно.което обаче не го прави нещо положително според мен.не бих граничавала хора около мен ако искат да пушат и не смятам и мен да ме ограничават ако ми се допуши.въпрос на избор.а относно гъзарското-темата е изчерпана(поради достатъчно доводи,които всеки знае,доказващи че е ...нямам думи какво,да пушиш от гъзария)...
Sw1tched
Една добра моя приятелка (wink.gif) се изнерви, когато я помолих да не пуши и понеже скоро беше пропушила, реши че и чета лекции, съответно започна да ми обяснява как това си било неин избор и т.н. Тогава си замълчах, но бих казал, че може да е неин избор да пропуши, но не е мой избор да пуши пред мен.
MadHatter
Цитат(Sw1tched @ Sep 6 2005, 07:56 PM)
Една добра моя приятелка (wink.gif) се изнерви, когато я помолих да не пуши и понеже скоро беше пропушила, реши че и чета лекции, съответно започна да ми обяснява как това си било неин избор и т.н. Тогава си замълчах, но бих казал, че може да е неин избор да пропуши, но не е мой избор да пуши пред мен.

може и така но ако нещо не ти е приятно не можеш да очакваш от другите сами да се сетят....за това донякъде и е твой избора мацката да пуши пред теб.щом ти е приятелка може да направи едно изключение wink.gif

------ПОПРАВКА! за SepulTeraHead--------
извинявам се!...
но имам предвид..че ако нещо не ти харесва си го отстояваш докрай!
SepulTeraHead
Цитат(MadHatter @ Sep 6 2005, 09:39 PM)
Цитат(Sw1tched @ Sep 6 2005, 07:56 PM)
Една добра моя приятелка (wink.gif) се изнерви, когато я помолих да не пуши и понеже скоро беше пропушила, реши че и чета лекции, съответно започна да ми обяснява как това си било неин избор и т.н. Тогава си замълчах, но бих казал, че може да е неин избор да пропуши, но не е мой избор да пуши пред мен.

може и така но ако нещо не ти е приятно не можеш да очакваш от другите сами да се сетят....за това донякъде и е твой избора мацката да пуши пред теб.щом ти е приятелка може да направи едно изключение wink.gif

С риск да те издам, че не си чел поста му - не си е мълчал, а й е казал.

EDIT: Забравих, че има различни гледни точки. Прав си. От твоя страна "помолих да не пуши" може и да изглежда като "седях и си гледах в земята". Поднасям най-искренните си извинения за това недоразумение.
Demiurg
Цитат(gtzvetkov @ Sep 6 2005, 12:31 PM)
Ами факт е, че ако в компания от 5 човека един е пушач, то той доста трудно ще се съобрази с желанието на другите да не пуши. И ако отидат някъде на заведение, то всичките петима ще седнат на маса за пушачи, защото пушача не може без да запали цигара. И мразя цигарен дим, не че ми пречи, просто мразя когато се връщам вечер от заведение и целият да смърдя на цигари.

Е ми не - не е факт.
Аз обичам да пуша, но мога и да не пуша, ако на компанията й пречи, или ако сме на закрито. Викат му "толерантност" към околните !
Sw1tched
Дам, респект към Demiurg. Той е от малкото пушачи, които познавам и знам, че се съобразяват с останаланите.

Искам да напомня и за хората с непоносимост към дима от цигарите - Snowwhite, например, беше написала в някоя от темите как за една бройка не е умряла понеже някъв тип решил да запали цигарка пред нея на някакъв концерт. Всеки си решава дали да пропуши, но когато е сред непушачи си трябва толерантност
Slash
Що глупости сте изписали, докато ме нямаше...

Не виждам смисъл от кой знае колко размиси. Моята майка, примерно, пуши повече от 20 години, и направо съм се отчаял с нея...

А за съобразяването - глоби, глоби и пак глоби. Само така ще се намали простотията на хората, която граничи с малоумното. Вън от съмнение е, че никой не трябва да търпи цигарен дим, като не му е приятно. За такива неща се вземат мерки, а не се чешат езици.

Аз лично мразя цигарения дим... дори и след секс е глупаво да се пуши. Едно шоколадче върши работа. icon_headbang[1].gif

Иначе винаги мога да запаля някоя хубава ароматна пура, с едно хубаво уиски. Но аз пуша пури на всяко слънчево затъмнение, така че не ме интересува толкова. Винаги когато запаля пура обаче, се съобразявам с другите около мен.
Sw1tched
Цитат(Slash @ Sep 7 2005, 03:31 PM)
А за съобразяването - глоби, глоби и пак глоби. Само така ще се намали простотията на хората, която граничи с малоумното.

Нека не преувеличаваме, пушач не е = малоумник или каквото и да е. И все пак си прав, че глобите са стимул wink.gif поне докато има кой да проверява. Действаше за хората, които не си слагаха колани в автомобилите си, защо да не подейства и за пушачите.
Slash
Цитат(Sw1tched @ Sep 7 2005, 03:38 PM)
Цитат(Slash @ Sep 7 2005, 03:31 PM)
А за съобразяването - глоби, глоби и пак глоби. Само така ще се намали простотията на хората, която граничи с малоумното.

Нека не преувеличаваме, пушач не е = малоумник или каквото и да е.

Не говорех за пушачите, като цяло. Говорех (пишех huh.gif ) за пушачите, които не се съобразяват с непушачите.
abductor
Да го духат непушачите.
gtzvetkov
Цитат(abductor @ Sep 7 2005, 06:09 PM)
Да го духат непушачите.

Same to you buddy. whistle.gif
rage`girl
Аз като пушачка бих казала че направих голяма грешка с пропусването си.На 16 съм а пуша от 4 години(какво да се прави - с какъвто се събереш, такъв ставаш) и се чувствам като 36.Но не мога да ги спра.Самото присъствие на цигарата в ръката ми е успокояващо, а когато съм нервна и усмирителна риза няма да помогне ако няма цигара наоколо.
Но от друга страна мразя да пуша или някой да пуши в стаята , в която спя.Дори самият дим понякога ме дразни.Въпреки всичко не смятам да ги спирам, поне не засега.Няма по голямо удоволствие от цигара след сладолед и след секс.

П.С. Непушачите умират здрави.
Slash
Цитат(rage`girl @ Sep 7 2005, 10:52 PM)
Няма по голямо удоволствие от цигара ... след секс.

Ако искаш ще направим един образователен секс, и ще ти дам едно шоколадче наркая, за да видиш, че не си права... tongue.gif

П.П.

Цитат
П.С. Непушачите умират здрави.


Това са една от многото глупави теории на пушачите. Всъщност съм сигурен, че на доста хора не им пука дали ще умрат на 100 в леглото, затова този вариант с умирането отпада от темата за пушене. Неприятното нещо в случая е - несъобразяването.
Beerzebub
Цитат(rage`girl @ Sep 7 2005, 11:52 PM)
Няма по голямо удоволствие от цигара след сладолед и след секс.

Повече от самия секс?




. . . . .


Еми... ОК!
rage`girl
Цитат(Beelzebub @ Sep 8 2005, 12:35 AM)
Цитат(rage`girl @ Sep 7 2005, 11:52 PM)
Няма по голямо удоволствие от цигара след сладолед и след секс.

Повече от самия секс?




. . . . .


Еми... ОК!

Зависи от секса, но това е друга тема happy.gif
Sw1tched
Цитат(rage`girl @ Sep 7 2005, 11:52 PM)
П.С. Непушачите умират здрави.

Дори така да беше..какво? За предпочитане ли е да умреш понеже си се задавил с парченца от изгнилия ти дроб cool.gif
Niilo
Цитат(rage`girl @ Sep 7 2005, 08:52 PM)
На 16 съм а пуша от 4 години(какво да се прави - с какъвто се събереш, такъв ставаш).

Това, че на 12 си била лигла без мнение, която се е бутала при 'отворените' тъпанари и е правила какви ли не глупости, за да се преобщи към някакви 'cool' общества изобщо не означава, че с каквито се събереш - такъв ставаш.
SepulTeraHead
^ Сине!
Slash
Цитат(Sw1tched @ Sep 8 2005, 12:56 AM)
Цитат(rage`girl @ Sep 7 2005, 11:52 PM)
П.С. Непушачите умират здрави.

Дори така да беше..какво? За предпочитане ли е да умреш понеже си се задавил с парченца от изгнилия ти дроб cool.gif




Куул! Все пак сме метъли, трябва да сме в черно, нали? Труу метъл ъф лънгс. headbang[1].gif
feather
Цитат
Медицински организации оповестиха, че връзката между пушене и ослепяване е така силна, както между цигарите и образуването на рак на белите дробове. В Обединеното кралство има 13 млн. пушачи.


Хората, които пушат, са два пъти по-уязвими към пълно увреждане на зрението, в сравнение с непушачите. Медицински експерти и здравни работници смятат, че във Великобритания 54 000 пушачи са развили масивна поява на злокачествени петна в ретината, предизвикваща слепота. Това се е случило в резултат на вредния им навик - пушенето.


Във Великобритания има около 500 000 слепи хора, а пушенето е водещият фактор за появата на слепота.


Британски медицински организации оповестиха, че връзката между пушенето и ослепяването е така силна, както между цигарите и образуването на рак на белите дробове.


В Обединеното кралство има 13 млн. пушачи. Изследване показа, че съвсем малък процент от тях знаят, че появата на петна в ретината се дължи именно на употребата на цигари. 7 от 10 пушачи обаче твърдят, че ще се откажат от пушенето, ако бъде доказано, че то чувствително засяга зрението им.


Кралският национален институт по изследване на слепотата настоя пред британското правителство да бъде поставен предупредителен надпис на цигарените кутии, в които да пише за опасността от увреждане на зрението.


Рискът от развитие на коварната болест отслабва 10 години, след като пушачът се е отказал от вредния си навик!


Инфо: http://www.obektiv.info/?cat=0&article=303

Demiurg
^ Репресирате ни ! Ще се оплача на модераторите !!!

В знак на протест:
smoke.gif smoke.gif smoke.gif smoke.gif smoke.gif
SepulTeraHead
ТЕ са модераторите. wink.gif
Lethe
Правят се компромиси с какви ли не абсурди и не мисля,че една запалена ,или не, цигара е чак толкова важна.
Тъй че съм по-скоро нетолерантен пушач,отколкото обратното.
Sw1tched
Толерантността се изразява в това да зачиташ чуждото разбиране за важно и маловажно. Ако непушачите са съгласни, че цигарата не е важна изобщо няма да повдигат темата.
SepulTeraHead
Вчера един таксиджия много любезно ме попита дали ще ми е проблем, ако запали една цигара. Казах му да си запали, щото ме накефи.
Lethe
Ами и аз винаги питам таксиджиите дали мога да пуша .Попринцип избягвам да пуша на закрити обществени места,за това пък водя разни хора с мен по градинките ,където никому нищо не пречи.
Sw1tched
Цитат(Lethe @ Sep 13 2005, 07:46 PM)
Ами и аз винаги питам таксиджиите дали мога да пуша .Попринцип избягвам да пуша на закрити обществени места,за това пък водя разни хора с мен по градинките ,където никому нищо не пречи.

Освен когато духа вятър ..и то винаги към непушача колкото и да се мести biggrin.gif wub.gif
Lethe
А кой се местеше всеки път като се сменеше посоката на вятъра,а?
Все се оплаквате,че ви димят в лицата,но никой не обръща внимание на такива жестове.
bye.gif
Nightmare
Цитат(Lethe @ Sep 12 2005, 10:19 PM)
Правят се компромиси с какви ли не абсурди и не мисля,че една запалена ,или не, цигара е чак толкова важна.

Абсолютно вярно!
Нищо против пушачите нямам, напротив разбирам ги. Пък и истината е, че и аз дръпвам от време на време. Стига да не се прекалява, всичко е наред.
Sunforger
Цитат(SepulTeraHead @ Sep 13 2005, 09:28 AM)
Вчера един таксиджия много любезно ме попита дали ще ми е проблем, ако запали една цигара. Казах му да си запали, щото ме накефи.

И на мен ми се случи на скоро. Мазно му казах, да го стори, защото не мога да не съм мазен и лицемерен. Не че ми харесват цигарите. Или пък въпроса му. Не, мразя го.
Rodd1ck
Предпочитам да пия 1-2 бири или да си взема нещо за ядене.. biggrin.gif
Тежкия heavy metalist
Не винаги цигарите вредят на които са му вредни-вредни на които не-не...познавам един които си казал:за мен не са вредни цигарите,сега вече 30 години пуши и му няма почти нищо...
Niilo
^ Ти си неграмотен и заблуден.
feather
Я вижте тук предложенията на ЕС за опаковки на цигарите. Яко, а?

пп. Разгледайте цялата страница до долу. wink.gif
Nightmare
Цитат(Тежкия heavy metalist @ Sep 14 2005, 09:04 AM)
Не винаги цигарите вредят на които са му вредни-вредни на които не-не...познавам един които си казал:за мен не са вредни цигарите,сега вече 30 години пуши и му няма почти нищо...

Дай да го разпорим и да проверим верно ли нищо му няма. biggrin.gif
То така да ставаше - да си поръчваш кое да ти вреди, кое - не, хах.
Не, мойто момче, не са толкоз прости работите.
````````
Покъртителни картинки.
Относно цигарите. До такава степен са ежедневие, че вече не се усещат като нещо вредно. Тоест не се замисляме. Също като joint-a. Нима не е незаканно? И не е ли наркотик? Ами няма ли всеки поне 1 познат, който употребява?
Няма кчво да се спори по темата. Просто си избираш да пушиш или не.
SepulTeraHead
Смея да твърдя, че джойнта е нещо съвсеееееееееееееееееем различно.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.