Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последната група, която открихте?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
Battle Magic
Atheist & Niroth
prayer4eto
SJK

Клипче1

Клипче2

Сайт
madeoffire
Ами последната е Мастодон.Много добър метъл.Не знам какъв стил са но ме кефят smile.gif
Shadow Man
Love History

http://www.metal-archives.com/band.php?id=2130

Жалко че май вече не свирят
Shadow Man
Forever It Shall Be
http://www.metal-archives.com/band.php?id=94423

Яко метъл кор не слушам но комбинацията с мело-дед на тази група е съвършенна
Rolf
Симфонични метъли някакви, Gwyllion се казват. Приятно, леко и неангажиращо.
scion_of_storm
Колко е яко да преоткриеш група от ранга на Skyclad, просто ги бях позабравил и не ги бях слушал обстойно. А все пак са Бащите, заедно с Батори icon_headbang[1].gif
lodborg
Blot Mine - много приятен блек от швеция, с едва доловима следа на мелодичност. Малко напомня на Naglfar, ама толкова малко, че направо се чудя как ми хрумна сравнението.

The Monolith Deathcult - два албума имат тези брутал детаджии, но изслушах с удоволствие и двата преди малко.

Както и една тотална изродщина, за която смятам да пусна тема след известно време, стига да я смеля подобаващо първо. Прогресарите и авангардистите ще се израдват яко.
Warrior Of Ice
Цитат(magodeoz @ Apr 21 2007, 10:22 PM) *
Intense - 2007 - As Our Army Grows много добър UK power metal, леко наподобяват старите ICED EARTH, но съвсем леко, без да дразнят.

Сетих се и аз да ги чуя. Наистина качествена банда, сходствата с Iced Earth само радват.
Battle Magic
Nevermore
lodborg
Аз пак ще се разпиша тук, защото има нужда:

Behind the Scenery - прекрасен немски мелодет, от този, който макар че е правен от младежи, остава на благопристойна далечина от метълкора. Покрай тях се присетих и за Disillusion. Трябваше си, че не е хубаво да се забравят такива банди.
SteamOfBlood
Beyond The Sixth Seal


~SteamOfBlood
Shaddy
Blood Red Throne

Мощен норвежки дет метъл, смазващи рифове и ритми, а настройката на китарите е просто брутална.

Ам също и Tales of Dark, сръбски doom, в last.fm има два трака за свободно дърпане, чух едната и много ми харесаха.
SteamOfBlood
Oooo Blood Red Throne са просто велики! bowdown.gif Наистина велики!


~SteamOfBlood
Shadow Man
По скоро преоткрих две полски групи
Cemetery of Scream и Sacriversum не бях ги слушал от векове
Warrior Of Ice
Аз пък, в обречените си опити да чуя всичко ново, което качват в Kerrazy, попаднах на едни доста талантливи французи - Scars Of Chaos. Метнал съм новия им албум в Арената. Оригинална банда, правят сполучлив кросоувър между стилове, като добавят и някои симфонични елементи.
Shadow Man
Определено ми допаднаха и на мен
Shadow Man
Dawn Of Relic

http://www.metal-archives.com/band.php?id=5250
Какво да ви обеснявам скандинавска работа заслужава си албума от 2003 е убиствен ще се свалят и другите
Naso
Ето това открих на скоро :Memorain и много ми хареса icon_headbang[1].gif здрав thrash от Гърция.Албума е REDUCED TO ASHES от 2006,засега само него съм слушал,останалите издирвам smile.gif
Airin Of Ancelot
Darkest Hour - поредният американски метълкор/мелодет кросоувър, но стават за слушане.
gad
Toe wub.gif
Slash
HeavensDust, преди около месец някъде. Японци, правят много приятен модерен метъл с японски мотиви. Парчетата са завладяващи! Тук
MadHatter
Аз пък отдавна не съм се натъквала на нещо, в което моментално да се влюбя..нещо, като Dominia. Попаднаха ми преди 2-3 дни. Руснаци са, а стилът май е малко хибриден - дет вокали, има известни готик елементи като двете цигулки и яките клавири, рифовете са си баш детаджийски. Намерете и послушайте, за да си чуете сами. Имат един албум от миналата година - Divine Revolution.
Mort
^ Е, аз откога разправям, ама няма кой да чуе! tongue.gif
InsArtTure
Да, Любо анонсира откритието си Доминиа преди месеци. Всички ги изслушахме, ама и заблудените са хора. biggrin.gif
prayer4eto
^ Това май да го разбираме като подкана от типа "Опичайте си акъла!" и "Слушай батко си, той знае!" ? laugh.gif biggrin.gif
MadHatter
Някои хора просто не теглят/четат всичко, защото не ги кефи, не е про така happy.gif
wqwrrr
То си е факт, че батковците Киро и Любо знаят много. smile.gif А Dominia къртят! bowdown.gif
Mort
Абе вече доста поизостанах с материала, че нещо нямам много свободно време. Напоследък и аз разчитам другите да ме осведомят за интересните новооткрития.
scion_of_storm
...в областта на фолк/викинг метъла devil.gif
Svafnir, прог/неофолк проектче, доста интересна работа, но за жалост от тая лавина Summoning дето слушам тея дни не успях да ги преслушам както трябва. Но е яко, поне такова впечетление се създаде след първото прослушване.
Airin Of Ancelot
Arbitrator - яка руска трашърия в олдскуул стил. Продължавам да се озадачавам защо при наличието на толкова талант, бандите им са слабо известни навън...
lodborg
Най-вероятно заради традиционно слабата продукция на албумите им. Общо взето когато си пускам някоя нова руска банда, очаквам да чуя нещо прекрасно, но записано по отвратителен начин. Какво да правят руснаците като нито Sonic Pump, нито Finnvox са им наблизо?
Airin Of Ancelot
По мои наблюдения из Западна Европа дори групи с доста по-гаден звук се радват на по-голяма популярност. Имам чувството, че руснаците си гледат само родния пазар и лейбълите не ги рекламират извън рамките му. Но това е само предположение...
ludspamer
Хора може ли да ми помогнете малко..от доста време съм се на едно и също и вече ми омръзват и без тва малкото групи които слушам...може ли да ми препоръчате нещо подобно на Сепултура или На Соулфлай...много ше съм благодарен openwidehug.gif
noel_f
В момента започвам да ''откривам'' и опознавам black метъла. wub.gif Досега не бях запозната много с този стил, но започна да ми харесва. smile.gif
sepulturatr
Terror Machine - Много мощен грайнд !!!1!1
gad
Последната група, която преоткрих



Red Sparowes



Създадена 2003-та година, групата е съставена от бивши и настоящи членове на групи като
Isis, Neurosis и други, по-малко известни. Звученето им е доста типично заради необикновено
честото използване на китари от тип Pedal steel. Със самото си създаване подписват с лейбъла
на Neurosis - Neurot Recordings.

Другото нещо, типично за групата е това, че понеже са изцяло инструментална група, са решили
въпроса с текстовете/посланията по алтернативен начин - текстовете на албумите не са точно
текстове, а всеки албум си има своя история, която разказва, минавайки през песните. Тази история
е разделена на части и всяка част служи като заглавие на песен от албума.

________________________________________________________________________________________


До момента групата има издадени 2 студийни дългосвирещи албума.



At the Soundless Dawn
издаден през Февруари 2005, заедно с култовия Panopticon на Isis, след което двете групи отиват заедно на турне.

Темата на албума е т.нар. sixth extiction. Литературата по въпроса е многобройна, но се свежда общо
взето до следното: Научно е доказано, че на нашата планета през изминалите 440 милиона години е
имало 5 случая на масово измиране на биологични видове. Загубите са били между 19% и 54% от всички
съществуващи видове в дадения период от време. Всичките пет бедствия са били причинени от
природата, включително и метеорити. В момента сме свидетели на 6-тото бедствие - първото, причинено
един единствен вид от планетата - хората.

Alone аnd unaware, the landscape was transformed in front of our eyes. Buildings began to stretch wide
across the sky, and the air filled with a reddish glow. The soundless dawn came alive as cities began to mark
the horizon. Mechanical sounds cascaded through the city walls and everyone reveled in their ignorance. A brief
moment of clarity broke through the deafening hum, but it was too late. Our happiest days slowly began to turn
into dust. The sixth extinction crept up slowly, like sunlight through the shutters, as we looked back in regret.


________________________________________________________________________________________



Every Red Heart Shines Towards the Red Sun
издаден през февруари 2006, като е посветен на историята, от която идва името на групата.

В едно интервю за албумa един от тях разказва за темата на албума. Около средата на миналия век в
Китай настъпил период, в който нямало достатъчно жито за изхранване на населението. За това били
обвинени врабците, понеже нападали реколтата. Императора Мао бързо намерил решение и заповядал
- понеже при полет над една минута сърцето на врабчето се пръска, хората трябвало да подплашат
птиците и да ги принудят да летят повече от една минута, за да ги убият и да спасят житото. Не взели
предвид обаче това, че врабчетата били основния враг на скакалците, които в последствие унищожили
голяма част от реколтата. През следващите 2 години от глад умрели между 20 и 60 милиона човека. От там
и името - червените врабчета.

The great leap forward poured down upon us one day like a mighty storm, suddenly and furiously blinding
our senses. We stood transfixed in blank devotion as our leader spoke to us, looking down on our mute faces
with a great, raging, and unseeing eye. Like the howling glory of the darkest winds, this voice was thunderous
and the words holy, tangling their way around our hearts and clutching our innocent awe. A message of avarice
rained down and carried us away to false dreams of endless riches. "Annihilate the sparrow, that stealer of seed,
and our harvests will abound; We will watch our wealth flood in". And by our own hand did every last bird lie silent
in their puddles, the air barren of song as the clouds drifted away. For kill. Millions starved and became skinnier
and skinnier while our leaders became fatter and fatter. Finally as that blazing sun shone down upon us did we
know that the true enemy was the voice of blind idolatry; And only then did we begin to think for ourselves.


________________________________________________________________________________________


Връзки:

http://www.redsparowes.com
http://myspace.com/RedSparowes
http://last.fm/music/Red+Sparowes
http://www.fabchannel.com/red_sparowes
scion_of_storm
Nile, след толкова време, през което всички ми ги хвалиха, ги прослушах. Оу бой! \m/
InsArtTure
gad, бравос за инфото. И на мен са ми любима група.
gad
bye.gif
Цветомир
Цитат(scion_of_storm @ Jun 18 2007, 09:10 AM) *
Nile, след толкова време, през което всички ми ги хвалиха, ги прослушах. Оу бой! \m/

те тва е\m/

аз пък последно открих Beneath the Massacre - много добра technical death metal група smile.gif
Naso
Случайно попаднах на спечелилия финландкия Music Idol 2007 Ari Koivunen Ето линк към youtube

1.The Evil That Man Do
2.Still Loving You

Даже вече си има албум момчето-ARI KOIVUNEN-Fuel For The Fire-2007,в Demonoid.com го има,ако някой се зариби да чуе повече-сийдва се smile.gif Не смея да се ангажирам с мнение ...ама звучи приятно въпреки че все още гласът му не е изграден.Стана ми интересно и бих искал да разбера какво мислят по-разбиращите относно бъдещето му като вокал smile.gif Я направо ви го качвам тук за по-лесно Ari Koivunen
Airin Of Ancelot
Цитат(Slash @ Jun 12 2007, 10:34 PM) *
HeavensDust, преди около месец някъде. Японци, правят много приятен модерен метъл с японски мотиви. Парчетата са завладяващи! Тук

Огромни благодарности за албума! Наистина правят нещо страхотно. Имаш ли други техни неща?
In_Flames
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif Dark Empire мн добра група icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
scion_of_storm
^О брато icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif Чакаме новия тази година!
Shadow Man
In Lingua Mortua

http://www.metal-archives.com/band.php?id=77994

Много музика, много нещо, добри са.
Slash
Цитат(Airin Of Ancelot @ Jun 20 2007, 05:09 PM) *
Огромни благодарности за албума! Наистина правят нещо страхотно. Имаш ли други техни неща?

Разбира се, заповядай!
scion_of_storm
Mythological Cold Towers
Дуум/мелодет друг път, имат супер много фолк елементи в тях, метъл архивс нищо не разбират ;p Яки са, бразилци.

П.С. Или вече ми се причува фолк метъл навсякъде huh.gif
Shadow Man
Преоткривам си разни стари групички навремето с които прослушах метъл и още си пазя на добрите стари касетки BASF-хром диоксит за 3 лв броиката маи беше и 3 лв за запис 6 лв общо мале колко много пари бяха тогава mad.gif sad.gif

Angel Dust
http://www.metal-archives.com/band.php?id=215
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.