Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последната група, която открихте?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
monolithe
Zonaria.

Гледах ги на Мардук, но много им се ядосах на една песен дето безсрамно бяха окрали Хипокриси, но реших да чуя албума и ми хареса. Мисля, че тепърва ще се говори за тях.
ludspamer
^^Хубаво, но защо да са "нови".Онслоут са от 83-та
Braindead
Evile, много силни, евала на момчетата!

И мерси на Боби за препоръката! happy.gif
lodborg
^^ За parcaleste се отнасяше. smile.gif
Twilightfall
Deathfall, Холандия, траш. Кефят. smile.gif
Mort
HATE - полска дет/блек машина. Първоначално реших, че копират Behemoth, но поглеждайки metal-archives се оказва, че двете банди са започнали да сеят смърт почти по едно и също време. Сега, Hate не са толкова технични и бързи като сънародниците си и като че ли наблягат повечко на блека, но за феновете на стила препоръчвам горещо. Бих бил благодарен, ако некой посочи линк и към останалите им албуми!
Aggressive Perfector
Repulsion - едни от класиците в грайндкора. Човек се учи докато е жив...smile.gif
Цветомир
^Евала!
Аз пък открих Behexen тия дни.
ludspamer
Violator icon_headbang[1].gif
Ебати якото е тва Atomic Nightmare icon_headbang[1].gif
scion_of_storm
Kingdom of sorrow

Kingdom Of Sorrow's complete lineup is as follows:

Kirk Windstein of Down/Crowbar - vocals and guitars
Jamey Jasta of Hatebreed/Icepick - vocals
Steve Gibb of Crowbar/ex-Black Label Society - guitar
Derek Kerswill of Seemless/Unearth - drums
Matthew Brunson (local Nola freak) - bass


HELL YEAH icon_headbang[1].gif
lodborg
Irreversible. Слъдж!

Не знам дали е за темата, тъй като ги знам още откакто издадоха "Age". Още тогава ми направиха страшно добро впечатление. Тези дни се заслушах в новото им творение "Sins" и с радост установих, че все още правят същия мелодичен слъдж с много чувство. Тия дни ще се скуша по-обстойно.
Rolf
Neverland - невероятен симфоничен пауър с прог окраска. Забележителен дебют!
lodborg
^ Днес го качих на мп3 плейъра с намерението да го слушам, белким го разбера. Гледам, че повечето много му се радвате, а и гост участията не са за пренебрегване. Много скучна работа. Три пъти го врътках и все по-досаден и по-досаден ми ставаше. Има чудесни моменти, най-вече в по-спокойните песни накрая, но като цяло леко безидеен, на повечето места дори стеснителен като изпълнение. Сякаш ги е страх да се отпуснат хората. А специално песента с Hansi или пък "Everlastin Tranquility" толкова ми излазиха по нервите.
Warrior Of Ice
О, Венци, добро е албумчето. Трябва да му се даде шанс, има какво да предложи. Без да го смятам за някакъв шедьовър, ми хареса доста повече от тоновете безлична пауър продукция, която лейбълите бълват напоследък.
Distant Sun
Dixie Chicks - приятно американско кънтри whistle.gif
hybridtar
Некви гейове jesus on extasy. happy.gif
Имат една хубава песен с много умрел клип...
wqwrrr
И аз като ценител на хубавото кънтри, доста харесвам Dixie Chicks. whistle.gif
Колкото до Neverland, Венци, дай му още слушане-две. На мен доста ми допадна, най-вече защото всеки от знайните музиканти му дава по нещо от себе си, така че звученето е съвсем на ниво. От самите песни, вярно, че има какво да се иска, не са особено оригинални, но и безлични не са в никакъв случай. Като цяло албумът на мен ми се стори съвсем приятен.
abydos
Uaral [Dark Folk/Doom/Atmospheric]
Warrior Of Ice
Iskald - приятен блек от Норвегия, едно EP и албум до момента. Не са нюскуул, но все пак имат доста мелодично звучене.
Battle Magic
1349, Dark Funeral-наскоро преоткрих тези две групи... Явно блекът, във всуичките му разновидности, се оказа моята музика rolleyes.gif Не само блек де, но преобладава wink.gif Също така си припомних и Ancient icon_headbang[1].gif
Soulburn
Five Finger Death Punch ...Направо се влюбих boxed.gif
Nojustice
Crash !!!
ludspamer
^Българите ли?Доста са си добри!Unreal Dreams от 93-та е много готин, ако си го пропуснал-задължително прослушай!
Nojustice
естествено че го чух много са яки просто къртат мифки незнам просто как не са се прочули
ludspamer
Е реших пак да спослушам Д.Р.И и този път взеха чер ме накефиха повече icon_headbang[1].gif .Засега файвърит албуми са Four of a Kind и Definition.Ще си ги врътна 1-2 пъти, после ще прегледам и други албуми metal.gif
scion_of_storm
Bullet for my valentine
happy.gif blame me I'm emo now wink.gif
Warrior Of Ice
Това отдавна ни е известно. tongue.gif
GrandMateria
smile.gif Еми последни са ми май Tad Morose... Така де.. страхотна група по мое мнение, не са супер безизвестни, но аз лично си признавам, че не ги бях чувал допреди няколко дена. А и всичко се случи толкова бързо rolleyes.gif whistle.gif Понеже съм огромен почитател на групата Morgana Lefay се случи така, че от техния профил в МайСпейсЪ попаднах на този на Tad Morose. Оказа се, че двете групи са от един и същ град, също, и че са си доста близки. Градът е Bollnas в Швеция и ако съдя за нивото на тамушната сцена по тези две групи, тя е страшно силна. Тук е мястото да помоля, ако на някой му е известно дали има още групички от там, които да си заслужават, нека ми пише едно ЛС wink.gif smile.gif останал съм с впечатлението, че си заслужават вниманието! Та относно самата група, препоръчвам я на всеки, който си пада малко или много по power metal, немога да ги сръвня с никоя друга група, понеже са уникални, което ги прави още по-привлекателни, заслужават си вниманието и отделеното време за преслушване! wink.gif smile.gif
Mangalf
Northland - Folk/Melodic death

засега само с едно демо, но и то е достатъчно за да се разбере че тепърва ще издават големи неща.
Warrior Of Ice
Le Grand Guignol, по препоръка на Дил. Свирят сравнително оригинален симфоничен метъл с блекарски елементи и лек шизофреничен нюанс. На моменти дори малко ми напомнят Hollenthon.
Airin Of Ancelot
Hegemon - много силен, разчупен блек от Франция. На някой да му се намират старите им неща?
lodborg
^ Тази неделя те очаква изненада тогава, хихи. whistle.gif

Къде да ти кача останалите неща? Mediafire?
Airin Of Ancelot
Където и да е, благодаря предварително!
lodborg
2000 - Chaos Supreme
2002 - By this I Conquer

Между другото, респект за mediafire, ъплоудвах с 12 MB/s. icon_headbang[1].gif
winterstorms
Istapp, блек метъл от Швеция с доста мелодия и атмосфера. Учудващо добре звучат за банда, която се издава сама.
lodborg
^ Хаха, и ти ли ги откри. И на мен страшно много ми харесаха, даже онзи ден драснах няколко реда по върпоса за тазседмичния ъпдейт. Чудесен албум!
ludspamer
Аам, забравих да кажа Stormtroopers of Death. Не ми станаха от любимите групи, но 2 албума ми харесаха-Speak English or Die + Bigger than the Devil(обложката е интересна ебавка с Мейдън rolleyes.gif)
SepulTeraHead
То това са им двата албума wink.gif
ludspamer
Ъ...тва не го бях забелязал rolleyes.gif
abydos
Wobbler - http://www.myspace.com/wobblermusic - progressive rock (old school)
Woods Of Ypres - http://www.myspace.com/woodsofypres - Black/Death metal (до известна степен напомня на Agalloch)
Agua de Annique - http://www.myspace.com/aguadeannique - Alternative, бившата вокалистка на The Gathering
Awake - http://www.myspace.com/awakeuk - progressive metal, продуциран от фронтмена на Evergrey, звучи подобно на тях. Englund допринася и с бекинг вокали.
Canon - http://www.myspace.com/canon - progressive rock, indie
pa®tci
В момента откривам DUBLIN DEATH PATROL, силно препоръчвам на всички фенове на Bay Area Thrash-а! Забележете само:

... collaboration of Testament vocalist Chuck Billy teaming up with fellow Dublin California ragers Willy Lange (Rampage, Lääz Rockit), Steve 'Zetro' Souza...

TESTAMENT никога не могат да издадат толкова силен албум! А Били и Суза редуващи се на вокалите е ебати кочината! metal.gif
Ulair
Ау, чух една песен на Tuatha de Danann - много ми хареса групата, ако не се лъжа е Folk, главно. Имам нужда и от останалото им творчество!! blink.gif Ама и името им не е лошо - келтска митология, дам.
Warrior Of Ice
Цитат(winterstorms @ Feb 7 2008, 12:57 PM) *
Istapp, блек метъл от Швеция с доста мелодия и атмосфера. Учудващо добре звучат за банда, която се издава сама.

В момента и аз съм забил на тях. Първото слушане не ми разкри напълно достойнствата на групата, но в момента не мога да ги спра. happy.gif Определено задължителен материал за феновете на стила!
sharon
Rigor Sardonicous, funeral doom от Щатите... реших да проверя какво представлява новият албум, при най-искреното ми желание изтърпях три-четири песни и го изтрих на мига. Слухово напрягане и тотална загуба на време thumbdown.gif
Mort
The Scourger - финландски втежнен мелодет. Здрави рифовки, ползват и класически траш постановки - тотално радват момчетата. Откривам ги с втория им албум от тази година Dark Invitation To Armageddon; дебютът им е от 2006та година. Изобщо феновете на мелодичния траш и дет трябва да им обърнат внимамие.

Eluveitie пък също ми напомниха за своето присъствие с новата си творба Slania. Много свежа немска пост-фолк шайка, внасят известно разнообразие на фона на повечето отличаващи-се-с-нищо новобранци. Тазгодишният им албум е втори, поемайки щафетата от излезлия през 2006та Spirit. Характерното при швейцарците е малко нетипичния за тази област келтски фолк-метъл. Но пък си имаме Suidakra, които заедно с ранните In Flames и дори малко Dark Tranquillity, са основния източник за вдъхновение на Eluveitie. Получила се е страхотна комбинация, да не говорим че редом до раздирящите китарни рифове чуваме автентични инструменти като хърди-гърди, флейти, гайди и секви други свирки.
Mangalf
Цитат(scion_of_storm @ Jan 30 2008, 03:12 PM) *
Bullet for my valentine
happy.gif blame me I'm emo now wink.gif

гейтак.
Voodoo_girl
Misery Speaks - Метълкор от Германия.
Rasta - Дет метъл от Беларус.
Lanfear
Spheric Universe Experience - добър прогресив от Франция smile.gif

http://www.last.fm/music/Spheric+Universe+Experience
usmif
Аз днес откривам Vanden Plas и останах супер очарована bowdown.gif

Ако има някой, който не ги е чувал още и проявява интерес, можете да ги чуете от ТУК smile.gif
abydos
Намери си и проекта на вокала им Abydos, ще ти хареса също така smile.gif. VP са страхотни.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.