Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последната група, която открихте?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
Warrior Of Ice
Всичко до "Musique" е велико. smile.gif
winterstorms
Викинг метъл проектът Crom ме впечатли последно. Чудесна музика.
scion_of_storm
Дам, трябва си изтегля най-сетне наследника на Изтляваща красота, ама кога.. rolleyes.gif

=>

Пак си преоткрих Парадайз лост-а. За два месеца нейде ги бях позабравил, ахах.
sharon
7 Seals - пауър от Германия, бях слушала разни демо песнички преди време, а сега излезе и албумът. Доста съм доволна, звучи достатъчно мелодично, на места са вкарани оркестрации и комбинацията с вокалите е сполучлива, има си фентъзи тематика - въобще мога спокойно да го цикля.
abydos
Uriah
Metal / Rock / Alternative
По стечения на обстоятелствата най-добрия ми приятел е новия им барабанист. Допадат ми доста (като се има предвид, че този стил хич не ми е сред любимите).
noel_f
Melt-Banana

Японски нойз рокери. Изглеждат хубави, но ми трябва малко време да осмисля добре нойза.


Цитат
Българите Odd Crew, предполагам? Това са бившите Каскадьори, албумът им се казва We Are What We Are.

И аз им чух няколко песнички в myspace. Наистина са уникално явление на българската метъл сцена. Къде да намерим нещо тяхно?
cunt
there ain't much noise in there, baby.
and, baby, noise is not about the thinkin', ya know?
classy group, indeed.
noel_f
Може, признавам си, че нищичко не разбирам от нойз.
Dreamtale
Dawn of Destiny, немски пауър метъл с яки мелодии и приятен женски вокал. punk.gif
ViolentBeauty
Grailknights

Всъщност като име ги знам от известно време /доста съм се смяла на снимката в метъл архивите/!
Тъ, имат си нов албум! Дръпнах го и сега го слушкам happy.gif СУПЕР Е!!!! Точно такова нещо ми се слушаше, забавно, епично, много пауър и много мелодет wub.gif ! От онези албуми, които ме карат да се усмихвам като вървя по улиците, запушила ушите със слушалките happy.gif
Airin Of Ancelot
Шведските прогресари Cloudscape. Срам не срам, чак сега ги чувам. И да не казвам голяма дума, но новият им албум май ще се нареди директно след "01011001" на Ayreon в прогресив класацията ми за тази година.
Revenant
Ascension
http://www.myspace.com/ascension
Warrior Of Ice
Fragile Nova - приятен и (което е още по-важно) неклиширан мелодет от Русия. Можете да си дръпнете дебютния им албум от Арената.
conguestadors
Днес чух дебютния албум на испанците CAIN`S DINASTY, много свеж и приятен пауър-хеви метъл.
Можете да ги чуете тук. http://www.myspace.com/cainsdinasty

Revenant
Oще една група която привличам в моя лейбъл wink.gif
Швейцарците Dawnless http://www.myspace.com/dawnless1948
abydos
The Butterfly Effect - MySpace
Alternative / Rock / Progressive
Lanfear
Mezarkabul (Pentagram) - турска хеви/пауър банда (пеят на английски), страшно готин вокал, як звук и неравноделен ритъм се вясва...
Безкрайно интересна за мен банда...
Започват като спийд/траш но сега лично според мен звучат по-добре.
Unspoken е албумът на който съм зациклила и ужасно се кефя!
_Moonshield_
Sylosis - трудно се характезира стилът им, но да кажем нещо средно между Arch Enemy и Heaven Shall Burn. Албумът, който изкараха тази година (първият им) e главоразбиващ, невероятни рифове и мелодии!
Nia
Diorama - darkwave, electronic, gothic - като стил. Казват, че имат много общо с Diary of Dreams, но аз не виждам почти никаква прилика в творчеството.. huh.gif
Diorama Myspace
Soldier.Of.Fortune
Лавина! Много кефкат! icon_headbang[1].gif
gadabout
Всеки има правото да няма вкус. rolleyes.gif
scion_of_storm
Дослуша ми се метълкор вълна тея дни, тъй че отново ще си цикля и преоткривам Darkest Hour, As I Lay Dying и Unearth smile.gif
Чупитопки
Цитат(Nia @ Sep 26 2008, 09:23 AM) *
Diorama - darkwave, electronic, gothic - като стил. Казват, че имат много общо с Diary of Dreams, но аз не виждам почти никаква прилика в творчеството.. huh.gif
Diorama Myspace

Не, просто DoD ги продуцират, иначе са много готина група. smile.gif (аз тях ги открих като търсех диорами, бтв biggrin.gif)



Сега това, което се върти, е втората песен на tanzwut, която въобще си пускам... боже, велико е. biggrin.gif

Също наскоро открих Pop Will Eat Itself, срам, несрам, само Ich Bin Ein Auslander бях чувал.
Twilightfall
Цитат(gadabout @ Sep 26 2008, 09:22 PM) *
Всеки има правото да няма вкус. rolleyes.gif

Пхаха. :Д
Добре казано.
Heidevolk
Най-скорошното ми откритие се казва NERTHUS. Фолк банда с приятни за слушане тракове, а песента Selfmade Clone ми е любима. smile.gif
tankard73
King crimson-very good!
cunt
Amon Düül II - krautrock, experimental с импровизационни моменти в албумите си. дори само заради името са красиви.
sharon
Попаднаха ми разни демота + EP на Lamia Antitheus, симфоничен блек от Швеция. Пипнали са нещата доста, записаното до момента е и концептуално, а самата атмосфера, който са докарали, е култова. Напомнят доста на старите неща на Cradle.
Rolf
Artas - някакви новобранци от Австрия, свирят модерен траш. На първо слушане ми се сториха доста странни, но определено правят запомняща се музика.
Despair
Sludge (швейцарската дет/дуум група).
Нямам думи (освен "напълно размазващо", евентуално).
Twilightfall
^


Ахах. :Д

Това в пентаграмата на шегата, групата наистина звучи добре.
Magistra
Лично аз напоследък нямах много време да разлюлея стените вкъщи, затова ще спомена по-предишни открития smile.gif

Night In Gales, Screaming Trees, Jack Frost (You Are the Cancer изродска песен smile.gif), Brimstone (това доста отдавничка), Helim Vola
_Moonshield_
^Първият на Night in Gales е шедьовър icon_headbang[1].gif
Despair
@заглавийцето на Sludge: има я на full preview в last-а, обаче засега се въздържам... blush.gif Няма да е задълго...

Иначе, другото ми вчерашно откритие е в сферата tongue.gif blackmetal.gif на готик рока - Elusive. От Норвегия са, първият им албум е от 2001-а, а звучат досущ като класиките wub.gif .
Fish
Gojira - умерено експериментален траш-дет метъл от Франция, не спирам да ги слушам напоследък.
lodborg
В момента се влюбвам в новия Orakle. Обичам френски авангарден блек, по дяволите!!!
Arcturus
Chrome Division - страничен проект на певеца на Диму Боргир, групата прилича малко на Моторхед, а лирическите теми са почти идентични - алкохол, секс, жени и прочие.
Чупитопки


Focus, прогресив с някакви много готини елементи.
Mort
Цитат(Arcturus @ Oct 3 2008, 09:14 PM) *
алкохол, секс, жени и прочие.

Което само по себе си изобщо не е зле, или поне едно от трите. За предпочитане е сексът и жените да са в едно изречение.
monolithe
Souldrainer.

Малко го дават ала Dark Tranquillity, в което няма нищо лошо. Прилична банда!
monolithe
Les Fragments De La Nuit.

Когато музиката говори нямам какво да кажа!!! Уникално е!!!
Warrior Of Ice
Flying - украински мелодет, стабилна работа. punk.gif
winterstorms
Реших за разнообразие да чуя Flowing Tears и дръпнах новия им албум от Kerrazy. По принцип много готик не слушам, но тази банда си заслужава вниманието. Много емоционална и многопластова музика.
gadabout
Crawling Death - поляци, дет метъли с мн влияние от Deicide и интересни хрумки, но като че имат още хляб да ядат.

Book of Black Earth - дет метъл от Сиатъл, започнал като блек всъщност и това си личи, защото резултата сега е изключииииително натоварена с хъс и злоба тегава музика, просто неописуемо!
Twilightfall
Necrovation.

Здрав.
Шведски.
Дет.

Всичко останало, би било излишно...
Airin Of Ancelot
Van Canto. Да, чак сега. blush.gif Дебюта го подминах незнайно защо, но в момента въртя здраво и двата и се размазвам. punk.gif
selfish_girl
Inearthed smile.gif демо записи на COB
Heidevolk
Eluveitie
Download Eluveitie

sharon
Цитат(winterstorms @ Oct 6 2008, 12:24 PM) *
Реших за разнообразие да чуя Flowing Tears и дръпнах новия им албум от Kerrazy. По принцип много готик не слушам, но тази банда си заслужава вниманието. Много емоционална и многопластова музика.

Подкрепям, като цяло е най-сложният албум, който съм слушала от тях. Ако искаш, хвърли едно ухо на предишните им записи, може да си харесаш нещо. Иначе по звучене "Thy Kingdom Gone" ми напомни леко на най-ранния период от творчеството им, когато още бяха Flowing Tears & Withered Flowers - става дума за "Swansongs" и "Joy Parade".

Попаднаха ми Benighted Soul - много приятен и лек симфоничен метъл, чака се албум в скоро време.
TheBlackPearl
Dragonforce.... rolleyes.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.