Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последната група, която открихте?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
Airin Of Ancelot
Аз пък открих едни французи - Count Nosferatu Kommando. Оказа се, че това е проект на вокала на любимите ми Anorexia Nervosa. Много як индъстриъл блек!
Beerzebub
^ Поздрави!

CNK rulz!!
Rolf
Чак мен успя да зариби! happy.gif Абе, каквото и да си говорим, Hreidmarr е изрод.
Arq
Die Form...не знам какво се води...май елекро-готик...простете непросветеноста ми...много ми харесва и е супер депресарско... laugh.gif
`Xandria`
Persephone - бях ги чувала много пъти като име, но все не оставаше време за тях.Случайно прочетох за последния им албум-Atma Gyan, че е свързан с гръцката митология(Хадес си падал по Персефона и я отвлякъл в подземното си царство на мъртъвците,майка и от мъка наказала хората с леден студ,Херакъл се намесил после,ала бала ).Музиката е изградена най-вече от пиано, чело и орган, не е типичен метъл,но определено си заслужава да се чуе албума, най-малкото е нещо разнообразно, нетипично и оригинално. smile.gif
http://www.persephone-home.de/
Warrior Of Ice
Dark Empire - много стабилен US пауър метъл. Напомнят на Blind Guardian, особено във вокално отношение.

Благодарско, Mort!
InsArtTure
MORPHIA

Страшен мелодичен дуум с двойни каси, много клавири, чисти вокали, оригинални текстове и страхотни композиции. Изобщо не очаквах, че ще попдна на такова нещо.
Wrath_Child
^Дай някои link да чуем за кво иде реч
sp_ike.gif
Mort
Цитат(Warrior Of Ice @ May 17 2006, 08:39 PM) *
Dark Empire - много стабилен US пауър метъл. Напомнят на Blind Guardian, особено във вокално отношение.

Благодарско, Mort!

Мда като пее Jens Carlsson от Persuader и Savage Circus не е голяма изненада, че мязат на Guardian smile.gif
Revenant
Ето ти към Мorphia view
а ето и към Dark Empire http://www.myspace.com/mattmoliti...наистина много готина банда не бях я чувал
dambov
Цитат(Svetyl @ Oct 26 2005, 05:42 PM) *
Izwyn torrentite, kacheni ot MW, moite otkritiq za taq godina sa (stepenuwani po wajnost):
1.Thunder (Long Live Rock And Roll!)
2. 3 Inches of Blood (TOWA e UNIKALNO!)
3. Hellfueled (Ozzy clone kakto im wikat)
Dostatychno sa;)

става ли да ми кажеш някакъв линк за да си сваля нещо на Hellfueled
мног ще съм ти благодарен
scion_of_storm
Открих Dark Empire icon_headbang[1].gif Супер са,много хубав вокал и текстовете са им bowdown.gif Абе образцов пауър,мен ако ме питате.Горещо го препоръчвам,въпреки че сигурно всички от вас вече са ги слушали wink.gif
Wolfheart
Within Y - Шведски мелодичен дет метъл, като има ударение на дет-а.
comnetbg
хм..
тва беше един блек метал състав
казва се Grope
Rodd1ck
Малко късно, но все пак.. финландците Behexen и руснаците Ahen Light ! smile.gif
scion_of_storm
Rotting Christ,много ми харесаха и сега си тегля всичко тяхно,което мога да намеря icon_headbang[1].gif
Wrath_Child
Ceremonial Castings-американски дет,всъщност според собственото им определение 'брутален епи4ен блек-дет'...ето ако някои се заинтересува:CC
scion_of_storm
Amon Amarth-powered by WoI.Мисля,че няма нужда да коментирам smile.gif
ThrashIsNotDead
Открих един много ценен албум ,който наистина ме израдва супер много
слушал съм доста Black Sabbath
но не бях открил че Forbidden е толкова мощен албум wink.gif
Airin Of Ancelot
Highland Glory! metal.gif Невероятен, пълен със страхотни идеи пауър метъл, отдавна ми се слушаше нещо такова. Благодарности на Warrior Of Ice - ти си музикална енциклопедия, човече! openwidehug.gif
Wolfheart
Цитат(ThrashIsNotDead @ May 26 2006, 04:51 PM) *
но не бях открил че Forbidden е толкова мощен албум wink.gif

Споко, Dehumanizer е в пъти по-мощен smile.gif Иначе форбидъна има някои култови попадения, като Kiss Of Death и парчето с Ice-T
`Xandria`
Einherjer - много добри, създават уникална атмосфера с музиката си, когато ги слушам се сещам точно за брадатите викинги и корабите им. sp_ike.gif
Wolfheart
^Много е вярно това smile.gif Страшно идейна музика. Лошото е, че сега са се разпаднали, но да се надяваме, че като ходят из турнета в новият си състав (Battered), да свирят и някоя песничка на Einherjer.
Може да хвърлиш и едно ухо на новият албум на Battered. Също е доста качествен, макар и много по-различен от Einherjer.

P.S. А тука е клипчето на Battered - Not One
Mort
Threat Signal приятен размазващ thrash-eц.
parabellum
icon_headbang[1].gif BETZEFER icon_headbang[1].gif

http://97qw0g3bf97bweg973rv9.filesocean.co..._low-qtxmp3.mp3
stage
Red Number Two
http://www.rednumbertwo.com/

Mного приятна изненада.
Групата започва като проект, но още след първите репетиции нещата се променят към добра насока, и налице е 5 песенно ЕР което може да изтеглите от сайта им напълно безплатно...Основните влияния на групата са The Gathering, Faith No More, A Perfect Circle...

Страницата на групата е направена много добре-семпло но приятно icon_headbang[1].gif

Tази група не се препоръчва на хора които слушат Хамърфол, дълги сола-които доставят удоволствие само на човека който ги изпълнява smile.gif и хора които слушат скучна и безидейна музика... wink.gif
EVANESCENCE
Цитат(Metanoia @ Oct 27 2005, 02:39 PM) *
Цитат(stage @ Oct 27 2005, 01:47 AM)
The Gathering

Мерси, че ме подсети! И аз открих наскоро, че тази група не е чак толкова лоша.
Както и ми хареса последният албум на System of a Down - страхотен кросоувър, ценен най-малкото като уникални идеи за съчетание на звук и стилове.

Да и аз така:) rolleyes.gif
Revenant
Solitude Aeternus - те били голяма група, пък аз чак сега ....
Wrath_Child
Transcending Mortality- Много приятен австралийски пауър-прогресив.Впечатлена съм!

Най-много ме възхити обаче Mechina icon_headbang[1].gif -макар че не успях да открия достатъчно инфо за групата. happy.gif
Revenant
Anthemon - много приятна френска група 3 албума размазват ...имат и по дуум и по мелодични песни ...пък на места звучат като пауър с harsh вокали
Black Abyss - бахти якия пауър незнам дали са известни ама влизат директно в челната ми класация
Reviver - чувал съм че са много добри, но наскоро им намерих единствения албум... icon_headbang[1].gif
dambov
Skid Row са последната група която открих
впрочем аз отдавна ги знам ама им бех слушал само две песни и сега си свалих три тяхни албума и ги слушаш в момента
мноо са яки icon_headbang[1].gif
Warrior Of Ice
Благодарение на Mort се запознах с Mylidian - в момента ги слушам за трети пореден път и радват все повече. Французи, бичат симфоничен пауър метъл (не си мислете за Nightwish). Имат си трески за дялане, но като за дебют демонстрират много умение, а и потенциал.
sepulturatr
icon_headbang[1].gif SINISTER icon_headbang[1].gif
Wolfheart
Forgive Me Not - Тези юнаци от братска Русия (интересно защо са си избрали английско име) предлагат нещо, което стилово наподобява Sentenced и Entwine. Продуцирането им е на много високо ниво и съперничи с това на финландските им колеги. Китарите са също доста разнообразни и с доста разходки из грифовете. Само лийд вокала леко накуцва. Изтрелите, които се чуват от време на време загатват, а и също името на албума загатват, че става въпрос за самоубийства.
Ol' Skull
Condemned 84. Face the Agression icon_headbang[1].gif!
Rolf
Аре стига с тия цифри в имената на бандите... dry.gif
t0xIc
Zero Principle icon_headbang[1].gif
Някакъв абсурден миш-маш от метълкор,неометал,емокор,елементи на NOISE-CORE - чуйте само барабаните или електронните дръмове- и некви ей такива работи

Similar Bands:
Not too many bands sound like us. We change from the darker to the lighter sides of metal and everything in between. Just come see for yourself if you're in the St. Louis area.

Biography:
None of us were born. We are all genetically altered living tissue grafted over a metal endoskeleton. Inside of our metal frame are the acclamation years of human endeavors, our nano-processors and learning computer mainframe. The first fully functional learning Artificial Intelligence, Zero Principle is simply a test bed to see if biodroids can function and adapt to human society. ZP consists of Camo-bassist, Dustin-drums, Greg-Guitars, Jeremy-Guitars and Tom-vocals. Equipped with weapons of mass destruction, our mainframe works with a melodic razorsharp vocal arsenal, 7 and 5 blade guitars, and enough percussive ammunition to annihilate this world. The effects of this prototype upon human society have not yet been determined, yet our existence is indefinite.
End Transmission.

Чуйте първо Elley K
smile.gif
`Xandria`
Преди малко открих Visions Of Atlantis wub.gif Чудесна група, symphonic, а и тематиката,на която пеят е много интересна.
Svetyl
Firewind, аз си ги знам отдавна, но последния албум ме накара да ги ПРЕоткрия.
Warrior Of Ice
Наистина новият е много силен. Поставям го наравно с дебюта.
Ol' Skull
Sham 69
cunt
Цитат(Ol' Skull @ Jun 3 2006, 05:18 PM) *
Sham 69

Доста важно откритие хахах

xradical-attackx стрейт едж хардкор от Канада...nice
Ol' Skull
Combat 84

Rolfi ( wub.gif ), 4-Skins брои ли се?
Канада - Inepsy icon_headbang[1].gif
Sunforger
Mord. Норвежци. Тавата им се казва Christendom Perished и е от тази година и е екстремен блек метъл.
Mort
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 3 2006, 12:50 PM) *
Наистина новият е много силен. Поставям го наравно с дебюта.

Може би дори по-силен. Отлично продуциран, личи че е правен с желание и не толкова набързо, колкото предпоследния, който въпреки че не беше лош, не блестеше с нищо съществено. Явно си е оказало влиянието, че Gus G. се е съсредоточил върху един проект - наистина много групи загубиха добър китарист в негово лице, но сега Firewind ще блеснат. Очаквам и клипа с нетърпение -
scion_of_storm
icon_headbang[1].gif Ensiferum,откривам все велики групи,и то благодарение на Ицо bowdown.gif Много ми харесаха,супер фолк мотиви има,наред с по-хард звучене.Into The Battle metal.gif
F.E.A.R
Salem- израелски дет метъл?!? Жалко че чух само отделни песни от дискографията им в един промо сайт. И да се барам, начи. Как можах да загубя линка!
Абе хора, що не казвате за Rotting Christ? Чак вчера ги чух, а съм вече на преклонна възраст! Прекрасна банда, направо ме е срам че съм ги подминал навремето.
Warrior Of Ice
Вчера при Wizard случайно чух една японска банда - Moi Dix Mois. В няколкото парчета, които изслушах, правят доста интересно съчетание на готик и неокласика. Ще се търси албумът.
Wrath_Child
Battered-Бандата,в която отидоха Frode,Gerhard &Aksel от великата група EINHERJER.

след разпадането и. Чак днес ей така от любопитство отворих сайта на групата.Доволна съм! icon_headbang[1].gif Макар че стила е различен(траш) icon_headbang[1].gif


Ще започна издирване на някои от двата им албума. w00t.gif
Airin Of Ancelot
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 7 2006, 10:12 AM) *
Вчера при Wizard случайно чух една японска банда - Moi Dix Mois. В няколкото парчета, които изслушах, правят доста интересно съчетание на готик и неокласика. Ще се търси албумът.

Много ще съм ти благодарна, ако го качиш някъде! Преди няколко дни ми попадна някаква тяхна песен и се влюбих. wub.gif Тия гадове в Kerrazy не сийдват. evil2.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.