Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последната група, която открихте?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
`Xandria`
Runic icon_headbang[1].gif
Викинг метъл, може би, но като цяло групата не може да се впише точно в този стил, използват и много фолк елементи, не ме бива в описването на музикалните качества на даден албум, така че просто ще кажа, че слушането си заслужава, аз лично съм впечатлена! Ако някой харесва Ensiferum, Wintersun, Finntroll, може да хвърли едно ушо и на Runic-Liar Flags smile.gif
Shadow Man
Bride Adorned

За пореден път се убеждавам в достоинствата на скандинавската музика чудно как съм пропуснал такъв качествен пауър - симфоник
Warrior Of Ice
Triosphere - някакви дебютанти от Норвегия, свирят доста интересен, тежък и разнороден метъл. На моменти се чуват страхотни рифове. Метнал съм албума в Арената, ако някой прояви интерес.
Revenant
Verjnuarmu - поредните финландци с специфичния си фински мелодик дет на родния език, доста ме радва дебютното им албумче
emerald
^ на родния диалект по-скоро smile.gif Аз вчера ги чух за пръв път и доста ми се понравиха.
Airin Of Ancelot
Triosphere наистина са много добри. Мадамата, която пее, по някакъв начин ми напомня на Veronica от Benedictum... metal.gif
Elnahir


AEnima

Днес ми ги споменаха, прибрах се, свалих ги, чух ги - е па.. радост за ухото. Спокойна, красива музика с прекрасен женски вокал.
А дори не съм ги прослушал като хората.. мхехе. ;D

Повече инфо за групата - тук.
noel_f
Цитат(Lucretia @ Oct 28 2005, 08:00 AM) *
Имам чувството, че само на мен не ми харесват System Of A Down! crying.gif

И на мен не ми харесват. thumbdown.gif
lodborg
SpiRitual - страшно готина етно-блек банда. Нищо подобно не съм чувал досега, доста по-различни са от Orphaned Land! Горещо препоръчвам!
scion_of_storm
Funeris Nocturnum, баси якия блек! icon_headbang[1].gif
maidana_bg
и аэ така от един форум намерих Kamelot и от тогава non stop ги слушам. icon_headbang[1].gif
Dragontear
^ blink.gif blink.gif blink.gif
Good Mornin'


аз изрових Derdrian
wqwrrr
Triosphere
Solefald
Suidakra
Introspeccion
Dawn Of Silence

Се хубави групи smile.gif
FallenAngel
Cathedral
Много голямо благодаря на Владо, песните им къртят мифки smile.gif От няколко часа само тях слушам rolleyes.gif
Rolf
Цитат(lodborg @ Nov 2 2006, 03:29 PM) *
SpiRitual - страшно готина етно-блек банда. Нищо подобно не съм чувал досега, доста по-различни са от Orphaned Land! Горещо препоръчвам!

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

Изумителни са! Тия смесват цели жанрове!
wqwrrr
Цитат(lodborg @ Nov 2 2006, 04:29 PM) *
SpiRitual - страшно готина етно-блек банда. Нищо подобно не съм чувал досега, доста по-различни са от Orphaned Land! Горещо препоръчвам!

Не мога да намеря нищо на бандата никъде, ще бъда благодарен ако ме удостоиш с линк. bye.gif
Warrior Of Ice
Следи тази тема и няма да ти се налага да питаш за линкове...
lodborg
Betray My Secrets
Оказа се, че SpiRitual не бил единственият зашеметяващ страничен проект на Stefan Hertrich
MadHatter
^ Тук задължително трябва да дам един глас "за". И аз наскоро ги открих и са доста приятни, надявам се да не омръзват бързо. wub.gif
Wolfheart
^Преди 2 години доста ги циклих, но ми поомръзнаха. Доста свежа музичка, но са еднообразнички, да му се невиди.
Друго си е Darkseed wub.gif
scion_of_storm
Thunder axe, ебаси якия хеви метъл дебютен албум. Отвя ме направо!
Mort
Цитат(lodborg @ Nov 4 2006, 02:30 AM) *
Betray My Secrets
Оказа се, че SpiRitual не бил единственият зашеметяващ страничен проект на Stefan Hertrich

SpiRitual наистина са уникални!!! Индийско-арабски мотиви и напявания, примесени с тънки електронни ефекти и здрав мелодет!!! icon_headbang[1].gif bowdown.gif Немците се раздвижиха определено тази година - това и Suidakra-та къртят, нищо че музикално нямат нищо общо с Германската култура. А това Betray My Secrets вземи, ако можеш да го метнеш в керазито (въпреки че доколкото виждам групата вече не съществува)! Пичът обаче има и ОЩЕ една група - Shiva in Exile - ако я намериш мятай!
lodborg
^И нея я намерих, но тя не е толкова готина, удря го повече на чист ню ейдж, не знам даже какво прави в Metal Archives
Shadow Man
Определено Shiva in Exile не е метал подлежи на изтриване докато другия проект го слагам сред наи добрите за годината
Mort
Ясно, аз другите неща си ги намерих, имало ги в датата, така че няма нужда да качваш!
Dragontear
KARELIA...... icon_headbang[1].gif Много добра група Symphonic Power Metal с доста прогресив елементи ...заслужава си слушането французи са имат само 2 албума и са доста стойностни за група която се е кръстила на марка Цигари biggrin.gif biggrin.gif

Karelia Line-Up
Matthieu Kleiber - lead & backing vocals
Erwan Morice - guitars (ex-Jerican)
Gilles Thiebaut - bass
Loic Jenn - drums (ex-Jerican)
Bertrand Maillot - keyboards
Airin Of Ancelot
Цитат(lodborg @ Nov 4 2006, 04:48 PM) *
^И нея я намерих, но тя не е толкова готина, удря го повече на чист ню ейдж, не знам даже какво прави в Metal Archives

To това е якото в Betray My Secrets... bye.gif Първата песен ми напомня на Enigma, даже има един конкретен момент, заимстван точно от тях. wub.gif Иначе си има и достатъчно метъл.
lodborg
Не съм казал, че Shiva in Exile са зле. Казах, че не са метъл според мен и че не ми харесват колкото Betray My Secrets и в никакъв случай колкото SpiRitual. Иначе проектът никак не е лош даже, само дето на моменти много на маанета го раздават. Сигурно след четвъртата чашка много добре ще се котират.
Shadow Man
Unrest

тези палави шваби току що прослушах новия им албум не лош смесица между Sabaton и Savage Circus, но не очаквайте да чуете нещо дето ще влезе в топ 10. Просто не лош традиционален heavy metal напомнящ на моменти на аксепт от първите им албуми
scion_of_storm
Колкото и да ми е неудобно, ще си го кажа:
In flames и Nokturnal Mortum, и двете групи едва ли имат нужда от описание... tongue.gif
lodborg
Айде като ще си признаваме греховете - за първи път снощи ми харесаха Burzum. Никога до сега не съм изпитвал кой знае колко топли чувства към тях, но снощи явно нещо тъмно и мрачно в душата ми най-накрая е откликнало на злия Varg-ски зов.
scion_of_storm
^И на мен не ми харесват особено, сигурно още малко трябва да ги послушам ли, де да знам, така и не ме грабнаха...
Бранник
^^И аз от скоро слушам Burzum. smile.gif Миналата седмица намерих песни на една шведска индустирал( cool.gif ) група пък в неделя по "Фрактура" показаха клипа към първата им песен която намерих!Групата е Deathstars.
Rolf
Hammerheart. Някакви хеви метъли от Словакия. Един албум имат дотук, но забиват доста добре.
Shadow Man
Morgul


Jack D. Ripper - Vocals, Guitars, Bass, Synth

ах този вълк единак много ми допадна някакъв много идеен и много странен блек с отклонения в много стилове наромня ми за Falkenbach
Дара
Цитат(lodborg @ Nov 7 2006, 06:20 PM) *
Айде като ще си признаваме греховете - за първи път снощи ми харесаха Burzum. Никога до сега не съм изпитвал кой знае колко топли чувства към тях, но снощи явно нещо тъмно и мрачно в душата ми най-накрая е откликнало на злия Varg-ски зов.

Странно, аз пък си мисля, че Бурзум си е "one man project" wink.gif

Напоследък много добро впечатление ми направиха ICEWIND. Музиката им може да се квалифицира като мелодичен пауър метъл с определено влияние на групи като Sonata Arctica, Mob Rules и Stratovarius. Както подсказва името на групата темите в парчетата са зимата и фентъзи елементи. По голямата част от албума е енергичен, с двоен бас, хармонични китарни сола и частични ”галопиращи” рифове, но особената специфика на албума е в неговата способност да пресъздаде и предаде на слушателя ”леденото” си настроение, да се превърне в една реминисценция на зимата. За разлика от повечето пауър метъл банди, тук вокала е изчистено висок, чувствен на места и въпреки всичко създаващ необходимата за стила атмосфера. ”Washed Away” ме грабна ...
Warrior Of Ice
Доста добра банда. Напомнят ми за първите неща на Celesty...
blue_eyes_
Excalion не,че са много нови
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
KingSlayer
Zarathustra

мелоблек ли се води devil.gif

добро е devilsmiley.gif
scion_of_storm
Battlelore
Kreator
Carcass
Dungeon
Anthropia
smile.gif
Shadow Man
Everlost


Руският отговор на Children of bodom
Airin Of Ancelot
^ Много са добри! Усещам, че на този албум ще се цикли... icon_headbang[1].gif
Shadow Man
Да ммммм свалям и първия албум но става доста бавно с мулето само 3 ма го държат дано да е хубав
conguestadors
Цитат(Shadow Man @ Nov 8 2006, 06:25 PM) *
Morgul

Много ми допадат, една от групите която обожавам. bowdown.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Shadow Man @ Nov 11 2006, 09:28 PM) *
Да ммммм свалям и първия албум но става доста бавно с мулето само 3 ма го държат дано да е хубав

Като го докопаш, хвърли го някъде да му се радваме. smile.gif
Shadow Man
На 80 % е до ден трябва да се е свалил ще го пратя на някои да го качи в някои торент само да го дръпна за сега това което чух от все още недосвалените фаилове звучи доста добре нещо като
Arch Enemy по на мело дет го забиват яко и качествено с добър саунд
Mort
Цитат(Shadow Man @ Nov 11 2006, 11:27 AM) *
Everlost


Руският отговор на Children of bodom

По-скоро ми приличат на Norther, но то така или иначе разликата не е голяма. Иначе са приятни пичовете - браво, руснаците взеха да правят все по-интересни неща!
Warrior Of Ice
Че как, те са си сила в метъла... metal.gif
lodborg
Крайно време беше да спрат да пеят на руски и да издадат нещо с малко по-добра продукция, защото Русия наистина има достатъчно потенциал да се превърнат в следващата Финландия на метъла. Просто им трябва едно навременно побутване в правилната посока. (това е като глобално разсъждение за руската сцена, а не конкретно за Everlost. Иначе бандата е просто чудесна)
Rolf
Братушките го разбират занаята. smile.gif Основният им проблем, както изтъкна lodborg, е че сами се ограничават в рамките на родния си пазар, който макар и немалък, не може да се сравнява с този на цяла Европа...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.