Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Cradle Of Filth
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4
xskacorex
CRADLE OF FILTH... Във всички форуми, които сме сменили отварях тази тема, може би защото Кредъла са едни от любимите ми! Ох, наистина много ги харесвам, просто са... оригинални! Пък и вокала е някак... странен... неповторим... и оригинален! Сега в последно време много се кефя на "From The Cradle To Enslave" (Video-то). Малко ми е с кофти качество, но се търпи... Аз честно да ви кажа не им се кефя много на клиповетв, щото знам много хора дето слушат блек метъл или въобще метъл само заради клиповете! Щото трябва да си призная, че повечето от клиповете на блек метълските групи се харесват на пубертетите (като мен :) ) и така си печелят повече слава, но това не е в техен + Това е... Очаквам смислени и дълги постове! И нека само тези, които разбират и се кефят на тоя стил да постват, за да не се пълни темата с простотии!
Warrior Of Ice
Cradle Of Filth несъмнено са явление в съвременната метъл сцена... И макар мнозина да отричат музиката им, това не я прави по-малко красива и могъща. Dani според мен е сред най-добрите млади вокалисти, нищо че пее изродски - пичът има невероятен диапазон. Освен това е невероятен композитор и текстописец - текстовете на Cradle по нищо не отстъпват на Шекспир, дори стилът е подобен. Колкото до клиповете - има много некадърно направени, има и хубави. Любимият ми е на Mother North на Satyricon - касапница в действие! Тези на Cradle също ги бива, поне нецензурираните версии. А мен ако питаш, пуберите много повече се кефят на едни други клипове, в които псевдо-гангстери размахват патлаци и пачки, но това е една друга тема... :)
????
SORRY 4e se namesvam-az ne razbiram ot taq muzika..
ma imam edin vapros kam WARRIOR!!!!!!!!
ABE ICE-da te svetna po vaprosa: I TI SI PUBER(ne si stanal na 20 o6te) MA NE SE KEFISH NA PISTOLETI BLQ BLQ BLQ!!!!
Taka 4e nedei da govori6 za vsi4ki puberi edno i sa6to!
Warrior Of Ice
Ето тук грешиш - тийнейджър съм, но пуберитета го изживях преди доста време. А иначе имах предвид болшинството пубери - не отричам че се срещат и "праведни" сред тях :)

Малко се отклонихме от темата... Официалната дата, на която излиза новия дългоочакван албум на Cradle е обявена - 10-и март. Според самия Dani Filth албумът ще звучи доста повече като "добрия стар" Cradle, какъвто го знаем от "Dusk...". "Damnation And A Day" ще включва 17 композиции... очаквам го с нетърпение!
Dimmu_Borgir_fan
Az 4etno da wi kaja, vupreki 4e sum fen na dimmu borgir (kakto li4i ot nicka mi) mnogo se kefa i uvajavam cradle of filth, samo deto ne ma kefi novia im imidj, ama tva e drug vupros :) Pojelavam vi uspeh sus site! Tova e mnogo hubavo :punk:
the_bored_witch
cradle naistina sa edna ot dosta emblematichnite bandi ne samo w black-a,no wypreki che strashno mi hareswat kato zwuchene,wiziq i wnusheniq ,sa edna ot grupite, za koito ne goworq mnogo s t.n. "istinski" black-ari, glawno zashtoto mi e pisnalo da slusham komentari ot sorta na "ostawi go toq pozior Dani Filth" ili "cradle sa basi komersiqta".ot druga strana pyk ima i strashno mnogo malki dosadni naduwkowci,koito paradirat s towa che slushat cradle da kajem, zashtoto si mislqt che taka shte izglejdat po-tymni,po-zli ili po-silni..ili nai-malkoto po-interesni.meko kazano ne moga da ponasqm taq pasmina kopelenca.i izobshto nqma znachenie na kolko sa mejdu drugoto.chowek moje da si ostane glupaw "puber" bez znachenie kolko godinki sa minali ot zlopoluchnoto mu rajdane na taz zemq.a po wyprosa za puberite i teenagerite.towa sa samo ponqtiq.glupawi masowi ponqtiq, w koito bi trqbwalo da se wpiswa wseki "mladej".
a otnosno patlacite i pachkite i klipowete na psewdo-gangsterite... dry.gif ..dori weche mi e gnusno da goworq za towa,kakto mi e pisnalo da slusham i za typite diskoteki i swalqniq po kuponi na oshte po-typite mi syuchenici.kakto kazwashe bashta mi "na teq mladi rapycheta im trqbwa edna predwecherna razhodka iz nqkoi gaden,mrysen gangsterski kwartal iz pokraininite na New York da kajem ...i nqkoq sreshta s edin silen i grozen negyrski babun....i shte sprat da slushat "gangsterska" muzika"
taka..mai stiga tolkowa...mislq che minawa za smislen i dylyg post
Warrior Of Ice
Като цяло съм съгласен. Ако някой е слушал последния им албум, нека сподели тук впечатления.
the_bored_witch
am po nqkakwa sluchainost sprqh na mtv edna wecher prehwyrlqiki kanalite ,zashtoto widqh che pod ikonkata pishe "superock".ta kogato zyrnah prekrasniq pozitiwen izgled na Dani i na ekrana se izpisa "cradle of filth-babylon;album-damnation and a day" bqh meko kazano s fizionomiq ot sorta na blink.gif ...nelosh klip...no wse pak ne i koi znae kakwo ..bih predpochela neshto po-mistichno i tejko kato obstanowka,no i lekite psycho-horror wnusheniq ot nastoqshtiq klip biwat ..obshto wzeto dobre zwuchi..a ako iskash po-qsna predstawa otnosno albuma iztegli si go ot mp3.online.bg,ako ne si si go nabawil weche otnqkyde predpolagam(gaden shtaslliwec)..az nqmam tazi wyzmojnost zaradi skromnite si wyzmojnosti otnosno MB..wse pak i tozi moment shte doide
Beerzebub
Ммдаа! Аз нямам кабелна телевизия, но една вечер докато бях на тренировка по MTV пуснаха някакъв техен клип. Не видях името му (бях твърде далеч от телвизора...), нито пък успях да чуя нещо. Само си спомням, че някаква жена гледаше записа на някаква дигитална камера... Когато го видях тоя кли останах като гръмнат... MTV и CoF някак си не се връзваха... поне до онзи момент. М/у другото парчето не се ликазва Babalon A.D.??
Иначе (както писах в една друга тема) албумът им е нещо невероятно... Свалих си го целия и от тогава слушам само него и новия такъв на Children of Bodom punk.gif walkman.gif punk.gif :!: Има изключително оригинални парчета, като Hurt and Virtue и Mannequin. Иначе любими са ми: Presents form the Poison Hearted, Better to Reign in Hell, An Enemy Led the Tempest, Doberman Pharaoh.........
Warrior Of Ice
Да, парчето наистина се казва Babalon A.D. (с шизофреничното подзаглавие So Glad For The Madness). Учудвам се, че са пуснали клипа по MTV (трябва да е било по малките часове)... Така и не съм го гледал все още, но се надявам довечера да го пуснат във Фрактура. Колкото до албума - с риск да се повторя ще заявя, че това е един от най-оригиналните и изобщо велики (блек) метъл албуми, които съм слушал. А историята на Луцифер, разказана от Dani, звучи просто покъртително!
Zombie
hahahahhaahahahahaaaaaaaa
az tfa par4e go gledah v edna ot taka lubimite mi klasacii Top 10 at hard rock to Mtv
i izob6to ne be6e po malkite 4asove /malko sledobqd
hahahahahaaaaaaaaa
to be6e na 8-9 mqsto nqkade
a na 7mo mqsto bqha papa roach
ima6e i linkin park i system of a down
hahahaaaaa
kak sa gi kombinirali samo a
pone na purvo mqsto mai 4e bqha black sabbath
hhahaaaaaaa

ina4e klip4eto ne be6e kraino lo6o
sigurno 6toto iam6e goli jeni
hahahahahaa
ama si6kite tiq horror ne6ta mi 6toqt malko sme6no
osobenno po MTV
Warrior Of Ice
Музикалният профанизъм на MTV е пословичен...
xskacorex
Цитат
профанизъм
- taq duma e mnogo slojna... q zemi da q obqsni6... I taka kato vi gledam kak si govorite za albuma, puk az sum si go poru4al , ama o6te ne e gotov...i vie se xvalitw, 4e ste go slu6ali, a az ne...i uaaaaaaa mad.gif V petuk trqbva da go imam... Toq pusti plovdivski RockShop e prazen kato... neznam
Warrior Of Ice
Профанизъм ще рече тотална незапознатост с дадена тема, но въпреки това експлоатиране на въпросната в често негативна насока. А за албума - не е от най-лесносмилаемите, поне аз започнах да го харесвам чак на третото прослушване...
Sw1tched
warrior не трябваше да го обясняваш - сега ще искат да им обясниш обяснението си.

аз пък си мислех че профан е порода некадърници
Warrior Of Ice
FLIPER, чу ли албума...?
xskacorex
Срам ме е да го кажа - НЕ... Ходя през ден два в рок шопа и все някой го е купил преди мен...те го заредат в 2 бройки МС и тва и за 1 ден го продадат
xskacorex
Юпиииииииииии..... Купих си албума на CD при тва преди 5 дена - размазвачка, какво да кажа, направо рулва... Много ме кефи, слушал съм го поне 10 пъти! smile.gif Много ме размаза!

П.С. Дименшън Ъф Харм също ме кефят много...

offtopic.gif
Riff-a na fracture e na Pantera - mouth for war
offtopic.gif
Beerzebub
Страшен е Damnation & a Day!!! На мене вече малко ми писна, след около мвсец куфеене punk.gif . Сега отмарям на Nightwish (главно Century Child).

ПП. Dimention of Harm ги чух на Winterstorm-а и мноо ми харесаха! Добре че ме подсети да си потърся нещо тяхно...
Warrior Of Ice
Няма писване Damnation-а... това не е албум, а резачка! smile.gif

За Dimension Of Harm сте прави - това е една от най-силните ни блек банди... и на концерта бяха на ниво!
Sw1tched


01: A Bruise Upon The Silent Moon
02: The Promise Of Fever
03: Hurt And Virtue
04: An Enemy Led The Tempest
05: Damned In Any Language
06: Better To Reign In Hell
07: Serpent Tongue
08: Carrion
09: The Mordant Liquor Of Tears 10: Presents From The Poison-...
11: Doberman Pharoah
12: Babalon A.D.
13: A Scarlet Witch Lit Season
14: Mannequin
15: Thank God For The Suffering
16: The Smoke Of Her Burning
17: End Of Daze

nema kwo da si goworime az sym lud black-ar ama wie ne znaete.smile.gif
Warrior Of Ice
Ти сам реши да се издадеш, а? smile.gif
Sw1tched
pu da mu se ne znae smile.gif

Shto ne se krystish "Cradle Of Ice" ili "warrior of filth" po-qko zwuchi...no ne otgowarq na "woin bez ime, s chista kato led dusha"
Warrior Of Ice
Вярно, малко не се връзват двете неща... затова не съм и Warrior Of Filth, както виждаш. Посланието на Rhapsody (макар и по-наивно) ми е по-близко до душата.
Sw1tched
хаха ма ти вярваш ли си? Нима още има такива души.
Warrior Of Ice
Ако никой не вярва, значи наистина няма.
Sw1tched
едва ли тука му е мястото (сега ще се разпискат че спам-ваме), ама намерих малко Ницше както ми препоръча и наистина има право за доста нещо, но малко прекалява с някой от тях и със силата с която ги казва истиността им малко почва да ме съмнява.
Warrior Of Ice
offtopic.gif Е, всеки философ изказва твърдения, в чиято сигурност е убеден. Друг въпрос е, че (поне спред мен) абсолютно всичко подлежи на съмнение.
blood_freak
Cradle Of Filth...
ai az pochwam da gi slusham punk.gif punk.gif punk.gif
Warrior Of Ice
Така и така с FuckMeJesus отворихме приказка за "комерсиалния" блек... защо спряхте да изказвате впечатления за Cradle? Мен ако питате, те вече се поразграничиха от класическите блек стереотипи...
Nuclear Man
Beelzebub,ti fan li si na Cradle?Ako da, znachi si edin SHIBAN CHEKIDJIA,zashtoto si si isteglil
albuma im!!(A moje bi i drugite)Ako kajesh che sa skupi,znachi si laino,zashtoto ne sa. mat.gif mat.gif mat.gif Shiban chekidjia!
Alexandra Stankova
punk.gif Cradle of filth e nai-qkata black metal grupa....kvo se kosite.....ako ne vi se slu6a Cradle to tva si e va6 problem...........no 6te ste absolutni glupaci ako ne gi slu6ate......smile.gif)))))))))))(nikoi da ne se obijda) rolleyes.gif
Alexandra Stankova
mad.gif Mnogo sa mi interesni horata koito ne haresvat dadena grupa,i vupreki tova komentirat....glupavo e(nikoi da ne se obijda) dry.gif ..............CRADLE OF FILTH RULEZZZZZ bowdown.gif
Peter
Abe ne znam komersialni li sa ili ne...
Ama ne me kefi tova, 4e im davat klipove po MTV (nai-komersialnata muzikalna televiziq)...
Warrior Of Ice
Цитат
Beelzebub,ti fan li si na Cradle?Ako da, znachi si edin SHIBAN CHEKIDJIA,zashtoto si si isteglil
albuma im!!(A moje bi i drugite)Ako kajesh che sa skupi,znachi si laino,zashtoto ne sa.    Shiban chekidjia!

По-полека с квалификациите, човече. Не всеки е в състояние да даде 40 лв. за оригинален Cradle. Заслужава си всяка стотинка (затова и си го взех), но просто някои нямат възможността да заделят толкова. И друг път съм го казвал - изкуството е за всички.
Beerzebub
Цитат(Nuclear Man @ Jun 25 2003, 03:24 PM)
Beelzebub,ti fan li si na Cradle?Ako da, znachi si edin SHIBAN CHEKIDJIA,zashtoto si si isteglil
albuma im!!(A moje bi i drugite)Ako kajesh che sa skupi,znachi si laino,zashtoto ne sa. mat.gif mat.gif mat.gif Shiban chekidjia!

Спокойно, жребецо! Знам, че си под "напрежение" (Знаеш по кого ходи тая пуста чума - Простотията...) но е добре да се удържаш малко! Аз ще запазя учтивия тон и няма да се хвърля да те псувам, въпреки че имах нагласата да ти тегля една, докато четях поста!!
Причината, поради която не си купувам оригинална музика е проста. Дисковете, които се продават в нашата мила татковина са предимно вносни. "WIZARD", примерно, правят само касетки. Вярно, че CoF се издават от "Sony Music", но не мисля, че техните дискове са много евтини! А ако тръгна да си купувам всичката любима музика на такива CD-та ще фалирам твърде бързо!!
Е, преди няколко години, когато излезе албумът Mutter, на любимците ми Rammstein аз се бях зарекъл да си го купя оригинален. И знаеш ли какво стана? Оказа се че във всичките музикални магазини са получили дефектна серия! Просто по време на парчетата се забелязва нещо като "пукане". Естествено всички продавачи се скъсаха да ми обясняват как тоя дефект се сливал с музиката и как изобщо не се забелязвал... Тогава си купих първата срещната пиратка, която се оказа БЕЗ дефекти!! И такива неща се случват...
Така че, "готин", моля те не изказвай мнения без да знаеш или поне се дръж прилично (доколкото можеш...)!!
dambov
Цитат(xskacorex @ Feb 8 2003, 02:34 PM) *
CRADLE OF FILTH... Във всички форуми, които сме сменили отварях тази тема, може би защото Кредъла са едни от любимите ми! Ох, наистина много ги харесвам, просто са... оригинални! Пък и вокала е някак... странен... неповторим... и оригинален! Сега в последно време много се кефя на "From The Cradle To Enslave" (Video-то). Малко ми е с кофти качество, но се търпи... Аз честно да ви кажа не им се кефя много на клиповетв, щото знам много хора дето слушат блек метъл или въобще метъл само заради клиповете! Щото трябва да си призная, че повечето от клиповете на блек метълските групи се харесват на пубертетите (като мен smile.gif ) и така си печелят повече слава, но това не е в техен + Това е... Очаквам смислени и дълги постове! И нека само тези, които разбират и се кефят на тоя стил да постват, за да не се пълни темата с простотии!

ми понеже си им голяма фенка тва означава че трябва да им имаш клипа на Nymphetamine дай ми някакъв линк плс
щото съм го свалял два пъти от различни сайтове но качеството е отвратително и не може да се разбере нищо от клипа и почти нищо от песента
Warrior Of Ice
dambov, бива ли да ексхумираш тема на три години... laugh.gif btw, xskacorex не е фенка, а фен. happy.gif
dambov
еми видя ми се че прекалено много съм писал в тема търся и ме хвана срам biggrin.gif biggrin.gif
а и не погледнах ника много добре и сори ако съм го обидил с тва че съм го нарелак фенка много сори
stage
Блаааааааа laugh.gif Данчо се кефи на Кредъл, Вариор-тийнеджър smile.gif Уникално
scion_of_storm
A Stage си е спамър и това си е smile.gif
Иначе Крейдъл за мен са една доста добра и творческа група,каквото и да говорят trve блек метълите и тн.Вокалите на Дани са уникални и не могат да бъдат сбъркани с никой друг.Любимите ми техни албуми са Dusk and her embrace и Damnation and a day,просто са прекрасни творби,изпълнени с прекрасни песни.И все пак напоследък започват да се излагат...абе дано се оправят,че пътя,някъдето са тръгнали не ми харесва лично на мен. sad.gif
Rolf
Cradle са си гении в метъла. Доказали са, че са изключителни музиканти и имат неизчерпаем творчески потенциал. Вярно, последният албум не е съвсем на висотата на останалите, но това съвсем не е повод да отписваме групата.
Nikola Bathory
blackmetal.gif

Абсолютно! smile.gif
Чакаме през септември следващия албум!
Shemetche
Първо искам да се извиня, че пиша в тази тема, защото все още не съм досатъчно добре запозната с групата и творчеството ми и може би мнението ми, може да се нарече повърхностно.
Както и да е.
Имам дискографията на групата. Да, не съм копувала дисковете им, защото е невъзможно в Петрич да намерши CD на метъл група, какво остава да намеря CD на метъл група от 12 години.
Сега разбирам, че през септември ще издават нов албум и мисля да си го взема, ако се сдобия с нужните средства.
Харесвам групата много. Обикновенно ми трябва даста повече време за да предценя дали харесвам една група или не. И преди бях слушала техни песни, които ми бяха направили впечатление, но от близо месец (сигорно и по малко), реших малко да се "пообразовам" в областа.
Така.. Първоначалните ми впечатления са следните:
Вокалистът е изключително талантлив и има много специфичен и неповторим глас. Харесва ми, особено много и ми въздейства със самия начи на пеене, не само заради текстовете, които са написани поразително добре и са изключително въздействащи. Музиката.. Музиката е страхотна разбира се. Още щом я чуеш и те завладява някък си. Харесва ми и се радвам че обърнах внимание на групата.
Не знам много за нея, не знам най-добрите и парчета, не съм гледала клиповете им, но мисля да обърна внимание на тези неща.
Е, ами тъй ккато това, което си мислех да напиша, е крайно некомпетентно, спирам до тук.
И приятно слушане =)
F.E.A.R
Цитат
Shemetche Публикувано на Днес, 07:06 PM
Харесва ми, особено много и ми въздейства със самия начи на пеене, не само заради текстовете, които са написани поразително добре и са изключително въздействащи. Музиката.. Музиката е страхотна разбира се. Още щом я чуеш и те завладява някък си. Харесва ми и се радвам че обърнах внимание на групата.

Няма да се съглася за глосово надарения Данчо, но наистина текстовете му са убийствени! Определено знае как да грабне съзнанието на хората!!!
Цитат
не съм гледала клиповете им

Голем пропуск, сигурен съм че групата много ще ти хареса въпреки разностранните мнения по света и унас!
Slash
Цитат(Shemetche @ Jun 2 2006, 06:06 PM) *
Да, не съм копувала дисковете им, защото е невъзможно в Петрич да намерши CD на метъл група, какво остава да намеря CD на метъл група от 12 години.

Не е нужно да обикаляш Петрич за да се сдобиеш с някое любимо CD... Имаш интернет, нали?! Можеш да разглеждаш тук, тук, тук...

Иначе Cradle Of Filth са си голяма група. Няма какво да се коментира. Тъпото е, че имат фенове като Nikola Bathory... blackmetal.gif
Shemetche
Благодаря за сайтовете smile.gif Наистина съм ти признателна.
БТВ, можете ли да ме посъветвате кои клипове да сваля?
Warrior Of Ice
Цитат(F.E.A.R @ Jun 2 2006, 07:19 PM) *
Няма да се съглася за глосово надарения Данчо, но наистина текстовете му са убийствени!

Даровит е човекът - ако някой в екстремните вокални стилове изобщо може да пее, то това е той. Просто има разнообразен глас - при него като се започне от грухтене и рев се стига до писъци и вой... а се оказа, че е в състояние да пее и чисто. Показателно е също, че и на живо успява да покрие поне на 90% това, което прави в студийните записи.

Цитат(Shemetche @ Jun 2 2006, 10:45 PM) *
БТВ, можете ли да ме посъветвате кои клипове да сваля?

"From The Cradle To Enslave" и "Scorched Earth Erotica" са най-възпитателни, особено първият. Иначе и другите си струва да се видят, бях дал линк в темата "Търся".
Arq
Cradle са една от любимите ми групи!!! Дани много ме кефи-голям изрод е и има жестоко голям диапазон! Аз много се кефа на барабаните в музиката на някои групи и Cradle са една от тях!!! При тях стщо харесвам и текстовете!!! Любимият ми албум е Median,a любимата ми песен е Torture Soul Asylum.... metal.gif
Shemetche
Уоу.. Аз пак пиша.. Извинете ме, но не мога просто да се сдържа..
Гледах няколко клипа.. Боже хора, изумително добри са!!!!!
Толкова са въздействащи и са толкова добре направении.. Просто.. Просто не мога да намеря думи изразяващи мислите ми..
Без никакви грешки..
Страхотни са..
Между другото аз свалих повече от един-два клипа и искренно се радвам за това.
No time to cry- перфектен клип!! Просто е изключителен!
From The Cradle To Enslave- също... Просто.. Много талантливи хора са работили по клиповете им, личи си.
Благодаря ти много Warrior Of Ice.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.