Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: ще изяде ли мишката книжката?!
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
stage
Всъщност темата се появи преди няколко години.Някои от вас даже може да са я учили по Свят & Личност tongue.gif .И понеже забелязвам че голяма част от потребителите(включвам и себе си естествено)четат книги, можете да изкажете своето мнение тук.

П.С. Моето мнение ще го разберете ( поствам ) по нататък.
Nikola Bathory
Цитат(stage @ Oct 29 2005, 04:45 PM)
.Някои от вас даже мове да са я учили по Свят & Личност tongue.gif

Ама това какво е??

Иначе - книгите няма да умрат. Тоест дори и КНИЖНИТЕ ТЕЛА да умрат, произведенията ще се четат от екрана на компа - никакъв проблем не виждам в това.
По-добре да имаме дървета, а книгите да си четем електронно!!
Тежкия heavy metalist
[quote=Nikola Bathory,Oct 29 2005, 06:51 PM] [QUOTE=stage,Oct 29 2005, 04:45 PM]
По-добре да имаме дървета, а книгите да си четем електронно!! [/quote]
Верно е тва,ама има един проблем-много хора които са направо луди по книгите нямат компютри и такива неща.Може би в бъдещето ще е възможно...и между другото за дърветета добре,съгласен съм,но защо по дяволите трябва от дървета да ги правят като може и от слама?!
feather
Айде Тежкия не се изказвай толкова експертно и не обръщай темата в напълно излишна с подобни въпроси.
А за мен - не, книгите няма да умрат. smile.gif
stage
Ел. книгите от мит се превърнаха в реалност.Но усещането да държиш в ръцете си една стара книга (айде може и новичка biggrin.gif ) е несравнимо пред кьоренето в монитора.Някак си е по друго чувството.Не мислите ли ?! happy.gif
xskacorex
Цитат(SepulTeraHead)
Ще ми изядете пишката.


wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif

предпочитам да чета хартиени издания.
от компютъра ме болят отчите.
но въпреки това, ще я изяде, да.
SepulTeraHead
Постът ми пък защо изчезна????


Както и да е... - както е казал великият Maddox - "Бял екран с черни на букви на него е на практика бяла лампа, която ти свети право в очите", така че предполагам, че винаги ще има защо да се четат книги.
Lethe
Не.
stage
Цитат(Lethe @ Oct 29 2005, 09:02 PM)
Не.

много лаконично, няма що sp_ike.gif
anonimna_dx
Не. Според мен няма изчезнат книгите, независимо че все повече хора предпочитат да ги четат на екрана от колкото на книга.. по редица причини.. Но усещането е коренно различно от това да се взираш в екрана. Не обичам да чета книги от компютъра ph34r.gif ... Да вземеш книгата в ръка.. да поседниш или поизлегнеш.. с екстрите около теб.. happy.gif wub.gif
Тежкия heavy metalist
Цитат(feather @ Oct 29 2005, 07:00 PM)
Айде Тежкия не се изказвай толкова експертно и не обръщай темата в напълно излишна с подобни въпроси.
А за мен - не, книгите няма да умрат. smile.gif

Аз съм професор бе кво знаеш ти laugh.gif
Lady_Fire
ами не,не мисля че някога ще я изяде,може би просто компютъра ще се опита да измести книгата,
но това никога няма да стане напълно.
Beerzebub
Абе вярвате ли си? Да четем от монитора? Я да видим кой от вас би седнал да "разцъква" тухла като Война и Мир в електронен вариант. Никой, естествено!
Хората четат по-малко и това е тенденция от много години. И аз не съм на мнение че това има чак толкова драстично и пагубно влияние (и все нещо 'модерно' се явява като деградиращ фактор... телевизия компютри...). Повечето по-възрастни хора (не говоря само за пенсионери) защитаващи яростно книгата и цъкащи с език вечната фраза "Тая младеж нее като едно време...", просто не могат да вникнат напълно в съвременното мислене и съвременните начини за снабдяване с информация. Вземете един Google Earth (м/у другото, вече и София е детаилна) например. Преди 10-ина години хората са разгръщали атласчета, а сега... Времената се менят методите също. След 20-30 години и ние ще клатим глави "Ех тия холо-стаи", примерно. Винаги е било така и винаги ще бъде smile.gif
Ro6ava GarGa
Ъъъ...това е тема задавана на писмения по журналистика в СУ преди няколко години:)

...и поне до колкото знам... laugh.gif ...се разглежда проблема не книжно-електронно,а това примерно 4е хлапетата ве4е не 4етат Пипи,а джъткат знам ли и аз кво:)иии...такива работи...

ина4е и аз си оби4кам книжките в оригиналния сми. на думата:)
Ro6ava GarGa
изпревари меее...smile.gif^подкрепям:)
SepulTeraHead
Цитат
м/у другото, вече и София е детаилна

Може и още.
stage
Цитат(SepulTeraHead @ Oct 30 2005, 09:53 AM)
Може и още.

Може може laugh.gif Само за 34564567457$ sp_ike.gif
InsArtTure
Книгите никога няма да умрат...просто ще спрат да се четат.
`Xandria`
Не може човек,който обича да чете да предпочете електронната пред истинската книга...удоволствието не е същото rolleyes.gif
Има някои,за които книжката е изядена много преди да дойде мишката rolleyes.gif ,така че,въпрос на избор според мен
stage
Май всички сме на това мнение тук laugh.gif
giggle
Те няма да изчезнат ...ама компютъра определни измества четенето на книги,аз съм типичен пример..цяла сутрин нямам нет и седнах да си чета темите ...появи се нета и ги зарязах laugh.gif малко тъжно
Sw1tched
Удоволствието не е същото? Чувството не е същото?

Не знам, това удоволствие от четенето никога не съм го изпитвал, освен ако става дума за нещо, което ме интересува или ми е любопитно. А чувството се различава единствено по това, че докато чета книга чувствам хартия в ръцете си rolleyes.gif или пък я оставям на леглото и се изгърбвам адски много докато я чета. На компютъра ми е доста по-удобно. Да не говорим колко по практично е с всичките search-ове, били те за думи в текста или за самата книга на harddisk-а...че и място в стаята не взимат wink.gif Последно си изтеглих една книга на Stephen King в PDF формат, трябва ми по Английски, за Vocabulary Assigment-ите, доста по-лесно става когато компютъра търси вместо аз да се къоря из 200-те страници, също така е разграфено по глави и с едно натискане стигаш до търсената вместо да прелистваш cool.gif

Разбира се всичко е до човека...аз лично не изпитвам никакви симпатии или каквито и да били чувства към книгите, но разбирам хората, с които не е така. Например един оригинален музикален диск в оригиналната си опаковка и всичко ме радва повече от folder с mp3-ки и сканирана обложка...
Валкирия
Не.Книги не могат да се четат на пц-то thumbdown.gif много болят очичките и е неудобно...пък и друго си е да се излегнеш с книжка и кафенце punk.gif
InsArtTure
То по тази логика... аз имам достатъчно дълъг кабел на клавиатурата и на мишката и спокойно мога да се излегна на леглото си. Само трябва да сложа документа на по-голени проценти. С болящите очички съм съгласен. Но пък от друга страна четенето на букви по хартия също е ужасно вредно.
feather
@Боби, абсолютно нормално е човек, който никога не е чел книги ей така за удоволствие да не разбира какво хубаво има в тях. wink.gif
Удобството е последното, за което си мисля когато чета интересна книга.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.