Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: За трибютите
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
ZakkWylde
Има и добри, има и лоши попадения (според мен). Чрез такива албуми се "запознавам" с новите групи, преценявам дали свирят/пеят добре, и ако ми харесат, търся авторските албуми.
Вие какво смятате?
RAPTOR
До сега съм чувал само 1-2 кавъра, които да са ме кефили повече от оригиналите. Единия е целия албум "A Metal Tribute to ABBA" :)
ZakkWylde
Цитат(RAPTOR @ Feb 9 2003, 02:42 PM)
До сега съм чувал само 1-2 кавъра, които да са ме кефили повече от оригиналите. Единия е целия албум "A Metal Tribute to ABBA" :)

Смея да заявя, че този албум лично го качих на online. Теглих го през шела на машината от далнет/ъндърнет (не помня вече):)
Warrior Of Ice
Последният tribute към Maiden определено беше добро попадение.
Има смисъл в правенето на кавър версии - най-малкото е интересна интерпретацията, която младите групи влагат в песните на великите. Children Of Bodom правят страшни кавъри!
SepulTeraHead
Pove4eto tributi sa gadni. N.I.B. 1 mai e edinstveniq naistina qk za koito se se6tam.
Sw1tched
еех като бях млад метъл ( smile.gif ) и още слушах хеви класики много се кефех на "jukebox" на Helloween препоръчвам ви го.
Warrior Of Ice
Железен е! Аз пък бих препоръчал "The Forgotten Tales" на Blind Guardian...
Zombie
qkite gavuri stavat samo na stari disko par4eta
hahahahaaaa
Warrior Of Ice
Gamma Ray - It's A Sin smile.gif
Sw1tched
доколкото си спомням sodom много обичат да правят "гавъри"
Warrior Of Ice
Определено! Пък и се справят съвсем прилично...
inhmn
аве не знам - принципно е тъпо групите да правят кавъри. И все пак е яко , когато група от друг стил "покрие" идолите си. Примерно "Graveyard classics" на Six Feet under е просто брутален. Особено песните "In league with satan" и "T.N.T" на Ac/dc


Любим кавър 4ever все пак - Kill me ce soir - Iron maiden ( в оригинал - Golden earing)
Peter
Kefq se na kavurite samo kogato grupata, koqto gi pravi dava ne6to ot sebe si, a ne sviri 1 kum 1 s originala...

Primerno 4uvali li ste kavura na "Breaking The Law" na Hardcore bandata Barcode? Mnogo e qko imenno za6toto pi4ovete q svirqt v tehen stil punk.gif
SepulTeraHead
^ Много ме кефи тоя кавър... Щото е от супер як албум. И накрая просто те рзабива. А и после е Wankers...
Peter
Mnogo qsno cool.gif Barcode sa qka banda, makar 4e izbivat malko na metaliziran Hardcore, a az se kefa na Old School....

No v dne6no vreme tiq stilove se ome6aha i sega ima nqkoi band, koitoi svirqt 4ist metal, ama zaradi vuzgledite im gi vodqt Hardcore...

Pozdrav s The Exploited - "Hitler's In The Charts Again" (pod4ertavam 4e v tazi pesen nqma ni6to rasistko!)
inhmn
ии направо ми стоплихте сърцето , хора smile.gif
в един друг форум пробвах да отворя дума за Barcode ама то никой не ги беше чувал , пък кво остава да са чували въпросния Beerserk . Албумът кърти мивки със зъби - железен просто !

И верно кавърът много кефи.

Абе изобщо - най-добре е да правиш кавър на групи , които не са в стила ти. Или както казва Петър - да не са 1/1 спрямо оригинала.
alpha prime
kakwo mislite za tribute albumite ... dali towa e naistina forma na uwajenie ili prosto fabrika za pari . dali e interesno ili e prosto edna gawra ...
az li4no mnoo se kefq nma razni kawyr4eta oba4e originalite sa si originali
Warrior Of Ice
Цитат
dali towa e naistina forma na uwajenie ili prosto fabrika za pari .

Не ми харесва особено фактът, че напоследък лейбълите бълват трибют албуми за всяка голяма група - това определено се прави с цел печалба. Друг въпрос е, че има групи, предлагащи много оригинални интерпретации на класически парчета... пък и е интересно да чуеш някоя култова песен със съвременен аранжимент и звучене. Има попадения, има и издънки.
alpha prime
CoB aces high
absolutno popadenie
Arthas
Cradle Of Filth - Black Metal
Тоз ковър като го чуя ми се иска да си удрям главата в стената докато не припадна brickwall.gif

Вокалите на Дани и клавишните инструменти убиват бързината на тази велика песен.
Напоследък не съм виждал добър tribute албум unsure.gif
Всичко вече се прави за пари
Warrior Of Ice
За мен най-добрият кавър, сътворен от Cradle е на Hell Awaits (Slayer) - внесли са страшно много нови елементи, без да променят идеята на парчето...

Therion адски ме впечатлиха с Thor (Manowar). Graveyard Classics на Six Feet Under и Undisputed Attitude на Slayer са едни от най-добрите почетни албуми за мен.

На COB всеки кавър им е зверски... icon_headbang[1].gif

В новия си албум Dimmu Borgir също предлагат интересен прочит на Satan My Master (Bathory).
Ed_Hun†eR
Цитат(brave_new_world @ Oct 2 2003, 04:03 PM)
CoB aces high
absolutno popadenie

Kakvo popadenie we tova e otvratitelno izgavrili sa se hubavata pesen slu6ai na iced earth hallowed be thy name da widi6 za kakvo stava duma
Crafter
ТУка има какво да се говори! Примерно, че най-уважаваната от мен банда МОТОРХЕД има повече трибути отколкото собствени албуми smile.gif и мога да кажа, че всеки се надпреварва да прави тъпи кавъри на ACE OF SPADES!

ПРИМЕР!


Blue Meanies - Ace Of Spades

1. От цялата песен вокала знае само "Ace Of Spades" и "You know I am born to loose". ДОкато трябва да пее нещо друго (което значи 95% от песента) той се хили тъпо, хълца или казва нещо под носа си като примерно: "Seven, seven and eleven snake, ahaaaaa smile.gif" (вместо Seven or eleven, snake eyes watching you smile.gif

2. Басиста свири без Дистър както е в оригинала, вероятно с пръсти и макар, че песента е на цели 2 ноти в кавъра той свири 1 нота smile.gif

3. Китариста знае само половин риф от песента, а другото дори го свири с брутално грешни ноти!


4. Барабаниста НЕ Е СЛУШАЛ оригинала! В оригинала има нещо като ритъм... а в таз песен НЯМА НИЩО!
widowmaker
da, ama ne ste slushali Therion da pejat Gimme, Gimme(maj tja beshe) na ABBA.
Tova e prekrasen tribjut kum ABBA(!).
Veche chakam tribjut kum Take That...
Warrior Of Ice
Summernight City също управлява - няма много общо с оригинала, но все пак звучи велико... punk.gif

Като става въпрос за ремикси на диско парчета, Gamma Ray правят нещо невероятно с It's A Sin.
M-16A2Rifle
Цитат(widowmaker @ Oct 3 2003, 07:31 PM)
da, ama ne ste slushali Therion da pejat Gimme, Gimme(maj tja beshe) na ABBA.
Tova e prekrasen tribjut kum ABBA(!).
Veche chakam tribjut kum Take That...

slu6al sam i e jelqzno headbang[1].gif a za tribjut kum Take That 6te 4aka6 o6te vreme brickwall.gif
SepulTeraHead
N.I.B. 1 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> всеки друг трибют правен някога!

BIOHAZARD - After Forever - Убийствен кавър. Нота по нота от оригинала, но - когато нещо е ПЕРФЕКТНО няма нужда да го променяш. Това и иначе ми е любимата песен на Сабат. bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
SEPULTURA - Sympthom Of The Universe - Кво да ви кажа... Излиза че траша е бил измислян през 70-те(хах!).
..............
Абе кво да ви обяснявам - Цялото нещо кърти мивки.
А това са ми само най любимите песни от албума.

Bruce Dickinson пее Sabbath Bloody Sabbath >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Всичко на коеъто сса способни Cradle of Pilth.
alpha prime
Цитат
Kakvo popadenie we tova e otvratitelno izgavrili sa se hubavata pesen slu6ai na iced earth hallowed be thy name da widi6 za kakvo stava duma


misli6 li 4e ne sym gi slu6al .... wyprosa e 4e e mnoo qka interpretaciqta a za iced earth mnenieto mi e samo edno e i za kawyrite im - icon_headbang[1].gif bowdown.gif icon_headbang[1].gif bowdown.gif
Crafter
Това ми напомня за друг кавър на МОТОРХЕД! Тоя на Оргазматрон свирен от Сепултура на няколко концерта!

ЗА БОГА МАКС, НАУЧИ ТЕКСТА БЕ МОМЧЕ!
SepulTeraHead
Orgasmatron цепи гъз!
alpha prime
skoro izlezna 2ra 4ast na maiden tribute tribute to the beast pt2. zwu4i hubawo ama po4wam da se pla6a 4e tiq kompanii skoro 6e napraat taka 4e tributnite albumi da stanat powe4e ot "malkata" diskografiq na maiden primerno .... mai mai taka se o4ertawa s dosta grupi ...
Crafter
Цитат(SepulTeraHead @ Oct 5 2003, 10:52 AM)
Orgasmatron цепи гъз!

В добрия или лошия смисъл? Щото песента си е СУПЕР! Сепултура я свирят почти както си му е реда, но Макс просто не знае текста smile.gif Което не прави добро впечатление! sad.gif но нз!
SepulTeraHead
Цитат
В добрия или лошия смисъл? Щото песента си е СУПЕР! Сепултура я свирят почти както си му е реда, но Макс просто не знае текста  Което не прави добро впечатление!  но нз!

В добрия смисъл! Всъшност се сцепвам от куфеене на тая песен. headbang[1].gif А и ма Макс почти нищо не му се разбира, така че няма значение headbang[1].gif

Цитат
skoro izlezna 2ra 4ast na maiden tribute tribute to the beast pt2. zwu4i hubawo ama po4wam da se pla6a 4e tiq kompanii skoro 6e napraat taka 4e tributnite albumi da stanat powe4e ot "malkata" diskografiq na maiden primerno .... mai mai taka se o4ertawa s dosta grupi ...

Това е абсолютно нормално и логично. Нормално е една група да има много повече фенове от колкото албуми. За Maiden специално мога да ти кажа, че абсолютно всеки който е в някаква метъл група им е фен, или поне някога им е бил фен. Нормално е да им се правят адски мнопго кавъри.
Освен това има някаква вероятност в digi-pack-a на новия албум на Machine Head да има кавър на Number Of The Beast. headbang[1].gif headbang[1].gif headbang[1].gif
alpha prime
ama 4esno kazano ponqkoga se otwarq6tawam na wersiitee naprimer stuck mojo ili kakto tam se pi6e wratchild (ujasno !!!!!!!!) koi podqwolite im e kazal 4e pesen na maiden stawa za rap wokali weeee
otwrat
sad.gif sad.gif sad.gif
Crafter
Цитат(SepulTeraHead @ Oct 8 2003, 02:25 PM)
Цитат
В добрия или лошия смисъл? Щото песента си е СУПЕР! Сепултура я свирят почти както си му е реда, но Макс просто не знае текста  Което не прави добро впечатление!  но нз!

В добрия смисъл! Всъшност се сцепвам от куфеене на тая песен. headbang[1].gif А и ма Макс почти нищо не му се разбира, така че няма значение headbang[1].gif

Цитат
skoro izlezna 2ra 4ast na maiden tribute tribute to the beast pt2. zwu4i hubawo ama po4wam da se pla6a 4e tiq kompanii skoro 6e napraat taka 4e tributnite albumi da stanat powe4e ot "malkata" diskografiq na maiden primerno .... mai mai taka se o4ertawa s dosta grupi ...

Това е абсолютно нормално и логично. Нормално е една група да има много повече фенове от колкото албуми. За Maiden специално мога да ти кажа, че абсолютно всеки който е в някаква метъл група им е фен, или поне някога им е бил фен. Нормално е да им се правят адски мнопго кавъри.
Освен това има някаква вероятност в digi-pack-a на новия албум на Machine Head да има кавър на Number Of The Beast. headbang[1].gif headbang[1].gif headbang[1].gif

ПРАВ СИ! То това е идеята на песента де smile.gif

Макар че... песента си е супер!
Souldestroyer
Children Of Bodom - Silent Screm napravo izduhva originala na Slayer
alpha prime
am za CoB w ob6ti linii moje da se kaje ili hubawo ili ni6to ... smile.gif sy6to i za kawyrite im
Crafter
Машин Хед - Номера на звяра!

ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ ЧУЕ!
alpha prime
damz moe li da se nameri iz neta smile.gif
SepulTeraHead
Не още. То не е сигурно, но чух че ще е на бонус диска. А песните от него не са включени в журналистическото промо което сега можете да свалите. Датата на излизането на албума е 27ми Октомври. Би трябвало след това да се появи. Ако не - аз като си го зема може да го ъплоадна някъде.
RAPTOR
Цитат(widowmaker @ Oct 3 2003, 09:31 PM)
da, ama ne ste slushali Therion da pejat Gimme, Gimme(maj tja beshe) na ABBA.
Tova e prekrasen tribjut kum ABBA(!).
Veche chakam tribjut kum Take That...

Aз мноо се кефя на Therion - Summer Night City. Не че и другите са лоши, но това наистина ми къса нерите от кеф smile.gif
alpha prime
Цитат
Bruce Dickinson пее Sabbath Bloody Sabbath

twa mai go ima i w edno ep na dream theater smile.gif mai ne6to takowa ima6e
F.E.A.R
Цитат
alpha prime
twa mai go ima i w edno ep na dream theater  mai ne6to takowa ima6e 

Възможно е сирената и Theater правят няколко песни заедно....
Иначе препоръчвам Jeff Scot Sotto и Frozen (на Цеца Чиконе)
В последно време установявам колко много песни дето са въртяни по МТВ се осмислят от някои прекрасни изпълнители... правейки им кавъри!
Иначе ще ми е интересно ако Maiden направят The Mannequin на Cradle, я да видим сега??!?!?
ManOwaRadO
На времето ми бяха интересни, ама вече ми писна от тая история - предпочитам да слушам само оригинали.
thrash
И аз така.
DEAN
просто пари..... suicide.gif
SepulTeraHead
Между другото с мартския брой на Kerrang се задава ебати благинката. 20 годишен юбилей от издаването на (може би) най-титаничният метъл албум правен някога - Metallica - Master Of Puppets. По случай юбилея, към списанието ще има диск, в който известни съвременни банди правят по един кавър от албума. Засега са обявени два - Machine Head - Battery и Mastodon - Orion.

Това, ако не ви развалнува, сте твърде хомосексуални.
Slash
^ icon_headbang[1].gif bowdown.gif

Интересно ми е, как Mastodon ще забият Orion... адски любим инструментал!
Rolf
Обещаващо звучи! smile.gif Само дано бандите не подценят материала...
SepulTeraHead
[чиста спекулация]Съдейки по тези имена, а и по това към кои банди има предпочитания екипът на това списание, мисля, че като нищо може да се отчетат и Trivium и Lamb Of God с по някой кавър.[/чиста спекулация]
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.