Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Artery са чалгари !?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
stage
Ха ся де...гледах им една песен, як клип и т.н. но песента звучеше като новото парче на Кати да речем...само че на английски.Чиста проба чалга...нямам думи blink.gif ...просто незнам какво да кажа sp_ike.gif АРТЕРИ свирят чалга!
Някой друг знае ли я тази "песен"?
Aresius
Да, и аз преди няколко дена я засякох песента по ММ... наистина звучеше доста странно boxed.gif Обаче пък няма да се учудя, ако тази песен ги направи известни (най-вече в България, Гърция и Сърбия) laugh.gif
SepulTeraHead
Ти пък да беше видял какви хора се въртяха на концерта им вчера wink.gif

...Сериозно - това е чара на групата. Балканските елементи, които имат в музиката си, са причината да са пробили назапад. Защото там са интересни на хората с това. Иначе парчето с клипа, дето почва на някъв мост в Амстердам(Edit: "Take It From Me" се казва)... все не мога да зпомня имвето на самата песен, е от предишния им албум "Balkan Underground", който си е целия от такива песни. После в "Newtopia" втвърдиха сериозно, като пак запазиха тия елементи, което е доста интересно за слушане най-малкото.

Имам снимки от вчерашния концерт, но няма да ги качвам до утре, защото като снимах единия тип от охраната, като поливаше с вода публиката ми уцели точно фотоапарата. Аз го изключих веднага и махнах батериите и мисля да изчакам едно денонощие поне да поизсъхне, преди да го пускам. Адски як концер обаче! icon_headbang[1].gif

Ето тук - http://www.stroeja.com/?id=44 - има качени разни техни клипове и концертни изпълнения. Яка банда.
Pyjamka
Аз имам "Balkan Underground" и е много странен албум. Измежду "чалгарското" звучене (аз лично не смятам, че е такова), се прокрадват доста тежки рифове, а Sep много правилно отбеляза, че най-малкото е интересно за слушане. Потърсете си го този албум, има какво да чуете в него. А тази нова песен, която е излязла, не съм я гледала, защото не хващам ММ. sad.gif
InsArtTure
Цитат
Ха ся де...гледах им една песен, як клип и т.н. но песента звучеше като новото парче на Кати да речем...само че на английски.Чиста проба чалга...нямам думи blink.gif ...просто незнам какво да кажа sp_ike.gif АРТЕРИ свирят чалга!
Някой друг знае ли я тази "песен"?


Офф, писнало ми е от ограничени типове, които като чуят народни мотиви, в която и да е музика и си казват"ау, каква чалга"

Абе човек-ти знаеш ли какво е чалгата-не е нещо смърдящо и отровно-това е поп музика с народни елементи. А в България интелигентните хора не я харесват, защото е ужасно повърхностна и просташка. Много еднообразна, със идиотски глупави текстове и в по-голямата си част-простотия. Затова не е стойностна музика. И ако не ти е ясно-групи като Корпиклаани са също поп-фолк.

Първият път, когато исках да пусна фолк-метъл на едно момиче, тя категорично отказа, защото фолк за нея означава чалга. Прави разлика, моля те.

Не се обиждай-просто ненавиждам ограничеността на свободното и зряло мислене.
А Артъри свирят поп-фолк също-и какво от това?
ivomag
Ха,мнго страно е това,че някой мислят фолк елементите в дадени БГ групи за чалга!Наистина неоправдано мнение!Който е бил снищи на концерта сам се е убедил в противното!Та нали с тези фолк елементи Artery показват на света нашият етнус!Баси и тесногръдото мислене имат някой хора!
moonshield
bowdown.gif ARTERY bowdown.gif
Момчетата показаха страхотно сценично присъствие и музиката им е страхотна. Направо се шашнах от умението им да преплитат фолк мотиви в песните си...въобще няма общо с чалгата dry.gif ... Останах адски доволна от концерта вчера, заслужаваше си icon_headbang[1].gif
gtzvetkov
Цитат(moonshield @ Nov 27 2005, 05:51 PM)
въобще няма общо с чалгата

E как да нямат, всичко що е чалга е чалга. smile.gif
stage
Цитат(ivomag @ Nov 27 2005, 03:32 PM)
Ха,мнго страно е това,че някой мислят фолк елементите в дадени БГ групи за чалга!Наистина неоправдано мнение!Който е бил снищи на концерта сам се е убедил в противното!Та нали с тези фолк елементи Artery показват на света нашият етнус!Баси и тесногръдото мислене имат някой хора!

Незмам дали си забелязал smile.gif в "факт или реалност... smile.gif" но както и да е cool.gif Не става въпрос за групата като цяло а за Песената която гледах!Артерия че имат яки песни с ЕТНО елементи е яко пич ама самата песен е "чалгарска" а и текстът и беше доста елементарен също-нали за да се харесат на запад.А ако Артерия са яки то Kulture Shock какво са тогава?Вие сте ограничени biggrin.gif
InsArtTure
Цитат
Незмам дали си забелязал smile.gif в "факт или реалност... smile.gif" но както и да е cool.gif Не става въпрос за групата като цяло а за Песената която гледах!Артерия че имат яки песни с ЕТНО елементи е яко пич ама самата песен е "чалгарска" а и текстът и беше доста елементарен също-нали за да се харесат на запад.А ако Артерия са яки то Kulture Shock какво са тогава?Вие сте ограничени


wink.gif Трябваше да се изразиш по-ясно за да не ти се карам толкоз.
stage
тая тема ме наведе на една мисъл...
to be continued...
InsArtTure
Цитат
  тая тема ме наведе на една мисъл...
to be continued...


Кажи,кажи,кажи,кажи,кажи,!

Тоя пък поуст ако не го изтрият! unsure.gif
SepulTeraHead
Цитат(stage @ Nov 27 2005, 05:27 PM)
Цитат(ivomag @ Nov 27 2005, 03:32 PM)
Ха,мнго страно е това,че някой мислят фолк елементите в дадени БГ групи за чалга!Наистина неоправдано мнение!Който е бил снищи на концерта сам се е убедил в противното!Та нали с тези фолк елементи Artery показват на света нашият етнус!Баси и тесногръдото мислене имат някой хора!

Незмам дали си забелязал smile.gif в "факт или реалност... smile.gif" но както и да е cool.gif Не става въпрос за групата като цяло а за Песената която гледах!Артерия че имат яки песни с ЕТНО елементи е яко пич ама самата песен е "чалгарска" а и текстът и беше доста елементарен също-нали за да се харесат на запад.А ако Артерия са яки то Kulture Shock какво са тогава?Вие сте ограничени biggrin.gif

Ами като мислиш така, за къв кур пусна шибаната тема тогава?
stage
Цитат(stage @ Nov 27 2005, 01:51 AM)
Ха ся де...гледах им една песен, як клип и т.н. но песента звучеше като новото парче на Кати да речем...само че на английски.Чиста проба чалга...нямам думи blink.gif ...просто незнам какво да кажа sp_ike.gif АРТЕРИ свирят чалга!
Някой друг знае ли я тази "песен"?

Незнам мило wub.gif моля те, не ми се карай crying.gif
SepulTeraHead
И между другото текстът на песента няма нищо общо с поп-фолка. Ама нека да си говорим глупости, колкото щем.
autumn
Dream Theater използват български фолклорни елементи моменти в Train of Thought.

Бах ги в члагарите!
Beerzebub
^ Доста неуместно. Има 'лека' разлика между чалга и етно.
autumn
Нали това казвам.
Няма начин да си ме разбрал буквално.
DisasterpriseR
Определено стила на групата не ми допада на мен, но CONTROL е много добра песен. Когато я чух не знаех, че са българи и и се изкефих. Хубаво е, че представят България в някаква светлина, независимо дали има фолк елементи. Евала им правя bowdown.gif
ThE-SaMe-IdIoT
В България няма музика
SepulTeraHead
^ ХА! Ологофрен! w00t.gif

Ето снимките от концерта:


Redrum


Last Hope


Artery


Останалото - тук. Има даже и някои яки wink.gif
anonimna_dx
аз пък много си ги уважавам rolleyes.gif и съжалявам, че не можах да дойда на концерта им.. ph34r.gif е ще остана със слушането им както до сега.. sp_ike.gif а пък за Control ... ох мале какво издивяване е ставало... laugh.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.