Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Книги
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
spartan117
Какво четете вие?Екшъни?Фантастика?Аз чета военна фантастика
Сега чета Halo падането на Риич,Пръстенът на Александър,Гамбитът на убииците и други.
Niilo
Мразя фентъзи, мразя фантастика, мразя повечето криминалета...

Обичам книги с по-съвременен сюжет.

ПОЛ ЛУ СЮЛИЦЕР icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Crafter
Военна фантастика
Queen_Of_Snow
в редките случай в който мога да чета е някво фентъзи rolleyes.gif
SepulTeraHead
Като гледам не четете другите теми във форума. Което в известен смисъл е похвално wink.gif
DreamWeaver
ами най-различни-като се почне от фентъзи и фантастика, през криминалета та чак до философска литература понякога rolleyes.gif
иначе от т'ва което учим в училище(класиката) също има доста смислени неща, но поради скапаната ни система ти се отщява да ги четеш...... suicide.gif
SepulTeraHead
Естествено, че със системата ще се оправдаем, когато ни мързи.
DreamWeaver
хммммммм.......въпросът е какво ни мързи......да зубрим тъпи анализи, вместо да мислим, защото
Цитат
без критическа литература не можете да се справите

тва наш'та по литература го казва.....
и censored2.gif съчинения в които всеки опит за мисъл се счита за грешка и "отклонение от нормите"....
SepulTeraHead
Продължавай да се оправдаваш.
DreamWeaver
ами дай по-разумни идеи...... blink.gif
evil2.gif
Niilo
Не обръщай внимание на Сеп... иначе, аз се справям в училище без помощна литература.
scion_of_storm
Ми главно фентъзи и някои друг трилър...Наскоро прочетох една много добра-"Черният ангел". bowdown.gif Rulez!
onnellinen
Любими ми се водят фентъзи и 'исторически', обаче последните не си отговарят съвсем на името.
Иначе чета всичко. Досега съм оставила само 2 книги непрочетени: "Доктор Живаго' - честно, домързя ме и не ми беше особено интересна; и "20000 левги под водата' - това с n-форсирания на мозъка не можах да го продължа след 100-ната страница.
`Xandria`
Всичко което ми направи впечатление,по стилове не подбирам,ако ми хареса ще го прочета.Цяло лято бях на фентази(3 месеца ме мъчи тоз Властелин на пръстените tongue.gif ),после малко крими,хорър.А,и историческите са доста зарибяващи,наскоро прочетох за Иван Грозни metal.gif happy.gif
InsArtTure
Само криминални и фамтастика не понасям-всичко друго чета.

Сега съм започнал "Маршът на времето"-моята книга, но тъй като изобщо не съм я завършил, не мога и да продължа да я чета dry.gif

А иначе наистина имаше вече таква тема. Глупаво е да се повтарят темите. mad.gif
Warrior Of Ice
Написал съм си го в профила, любимите ми книги са от жанровете фентъзи и научна фантастика. От малък още съм така...

Трилъри също харесвам, стига да имат оригинален замисъл.
spartan117
О,да верно,и трилъри харесвам,как можах да пропусна да отбележа suicide.gif
scion_of_storm
Цитат
Сега съм започнал "Маршът на времето"-моята книга..

Бе то и аз почнах,ама нещо не става много-много,пък и леееко ме домързява да я завършвам... dry.gif unsure.gif
Slash
Различно, от Толкин до Стивън Кинг.

Изобщо, откакто се научих да чета преди няколко месеца съм много развълнуван.
Ro6ava GarGa
единственото за което мога да си позволя да отделя вереме - Пратчет...*
-------
*де жа фу ли имам или тая тема съм я сънувала и преди?
cann1bal_corpse
Исторически Романи и Хорорчета чета га имам време за разнообразие.
rage`girl
Предимно фентъзи, почти всичко на Кинг, а ме чака и цяла библиотека с Том Кланси.Напоследък позанемарих сериозните четива и се върнах към фентъзитата.Свърших "Белгариад" и "Малореон" на Едингс.
stage
Цитат(Warrior Of Ice @ Dec 11 2005, 02:54 PM)
От малък още съм така...

Незнам защо, но много обичам да чета детски приказки...
Nightmare
Не обичам фентъзита, не, всъщност - мразя ги. Чета най-вече класика, Стивън Кинг /много популярен е станал сред вас/, исторически романи, поезия и още какво ли не. Приказки също, макар че взеха да ми омръзват, хаха, захвана ли някоя я оставям по средата, просто защото се досещам как ще свърши. Пропуснах да отбележа, че ненавиждам и книги с нереалистичен завършек.
Slash
Цитат(Nightmare @ Dec 14 2005, 04:09 PM)
Пропуснах да отбележа, че ненавиждам и книги с нереалистичен завършек.

Не ти ли стига реализма в ежедневието? wink.gif
Аз обичам фентъзи, защото четенето е един вид релаксация, за мен. Това обаче не означава, че съм отвеян мечтател.
rage`girl
Цитат(Slash @ Dec 14 2005, 05:17 PM)
Аз обичам фентъзи, защото четенето е един вид релаксация, за мен. Това обаче не означава, че съм отвеян мечтател.

me2



И не разбирам какво реалистично има в повечето от книгите на Кинг. "То", "Гробище за домашни любимци", "Сейлъм'с Лот", "Мъртвата зона", "Торба с кости", Тъмната кула", "Проклятието", "Ланголиерите", 99% от разказите му и други още сигурно, за които не се сещам нямат особено реалистичен завъшек....
RazorJack
Конан варварина rullz!!!!111
Имам му повечето книги. И на хавите на Пратчет се кефя, особено тия 3-4 книжки дето са за вещиците.

Баба Вихронрав icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Nightmare
Сега като погледна не съм имала предвид "нереалистичен" завършек. Моя грешка.
И какво му е лошото да си отвеян мечтател? Когато РЕАЛНОСТТА не ти е достатъчна. Не е това причината да не харесвам фентъзи - сюжетите ми идват безкрайно глупави.
Pyjamka
За фентъзи или за фантастика говорите? Признавам си, че и двата стила са ми малко чужди, но, ако не се лъжа, фентъзитата са предимно истории с дракони и рицари, неща от миналото, а фантастиката - с космически кораби, т.е. неща от бъдещето. Поправете ме, ако греша. Крайно време е да се науча кое е правилно и кое - не. smile.gif
А какви книги харесвам да чета - за известен период от време се радвах много на Стивън Кинг; също тъй имах период и на криминални книги, и на любовни книги; през лятото на 2003-та прочетох два тома с новели на Павел Вежинов... Изобщо, някакъв конкретен стил си нямам за любим, най-често взимам книги от домашната или Окръжна библиотека.
Nightmare
^ Представите ни за двата жанра напълно се припокриват. biggrin.gif
Само че аз поставям фантастиката много по-напред от фентъзито.
Lucretia
Цитат(rage`girl @ Dec 14 2005, 09:50 PM)
Цитат(Slash @ Dec 14 2005, 05:17 PM)

Аз обичам фентъзи, защото четенето е един вид релаксация, за мен. Това обаче не означава, че съм отвеян мечтател.

me2



И не разбирам какво реалистично има в повечето от книгите на Кинг. "То", "Гробище за домашни любимци", "Сейлъм'с Лот", "Мъртвата зона", "Торба с кости", Тъмната кула", "Проклятието", "Ланголиерите", 99% от разказите му и други още сигурно, за които не се сещам нямат особено реалистичен завъшек....

Като махнеш вампирите, телепатията, извънземните и т.н., което всъщност е нещо като украса, остават нормални човешки взаимоотношения и съдби и не виждам кое му е нереалистичното.
Crafter
Цитат(Nightmare @ Dec 16 2005, 11:54 AM)
^ Представите ни за двата жанра напълно се припокриват. biggrin.gif
Само че аз поставям фантастиката много по-напред от фентъзито.

И има защо
spartan117
Аз сега чета Егарон.Яка е super.gif
rage`girl
Цитат(Lucretia @ Dec 16 2005, 01:15 PM)
Цитат(rage`girl @ Dec 14 2005, 09:50 PM)
Цитат(Slash @ Dec 14 2005, 05:17 PM)

Аз обичам фентъзи, защото четенето е един вид релаксация, за мен. Това обаче не означава, че съм отвеян мечтател.

me2



И не разбирам какво реалистично има в повечето от книгите на Кинг. "То", "Гробище за домашни любимци", "Сейлъм'с Лот", "Мъртвата зона", "Торба с кости", Тъмната кула", "Проклятието", "Ланголиерите", 99% от разказите му и други още сигурно, за които не се сещам нямат особено реалистичен завъшек....

Като махнеш вампирите, телепатията, извънземните и т.н., което всъщност е нещо като украса, остават нормални човешки взаимоотношения и съдби и не виждам кое му е нереалистичното.

Мисля, че именно тези вампири, телепатия и призрази са достатъчни за да мога да определя книгите на Кинг за всичко друго, но не и реалистични.

А във фентъзи романите или поне в повечето от тях има много повече смисъл, символика и красота от много други книги.Това си мое лично мнение.

И само за пророкола - харесвам книгите на Кинг, макар да не са шедьоври в литературата. smile.gif
DIO's girl
Да си призная, никак не ми се нравят романите, фантастиката...и т.н. Обичам да чета Окултна Литература. Философски книги и Психология. В момента съм на "Тъй рече Заратустра" (Фридрих Ноцше) и съм адски пленена от начина, по който е написана и от самото съдържание и смисъл. Препоръчвам ви я. А ако някой от вас си пада по същите стилове, нека ми пише, може да менкаме нещо. cool.gif
Lucretia
Цитат(rage`girl @ Dec 16 2005, 06:40 PM)
И само за пророкола - харесвам книгите на Кинг, макар да не са шедьоври в литературата. smile.gif

Изказа ли се сега?! biggrin.gif to_become_senile.gif
sharon
Фентъзи, фантастика, трилъри.
ruth
основно фентъзи и трилъри,но ми харесват книги и от други стилове wink.gif
Ro6ava GarGa
Цитат(DIO's girl @ Jan 11 2006, 12:40 PM)
"Тъй рече Заратустра"

ох...това ми казаха да го прочета предии ъъъ...5 години...ама се не мога да си я манеря:) аре да обменяме...аз мога да ти дам Кастанеда w00t.gif
`Xandria`
Спорът по-горе за фентазито е неоснователен laugh.gif ,това е доста обширно понятие.Все едно думата метъл да има едно значение rolleyes.gif sp_ike.gif
Revenant
Цитат(DIO's girl @ Jan 11 2006, 09:40 AM)
В момента съм на "Тъй рече Заратустра" (Фридрих Ноцше) и съм адски пленена от начина, по който е написана и от самото съдържание и смисъл.

Извинявай не че се съмнавам в интелектуалното ти ниво, но ако си мислиш че си разбрала Ницше...
Integra
Май фентъзи и фантастика happy.gif . Последно четох Землемория... четох я цял месец ( много време, очаквах по-бързо да стане ), а иначе Пандора на Ан Райс... обичам я тая книга wub.gif !
Bright_Lady
всякакви, обичам да чета rolleyes.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.