Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Кой стил предпочитате?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
The Metal Dragon
Цитат(Sturmfuhrera @ May 28 2004, 07:18 PM)
.... блек/дет имат БЪДЕЩЕ а Хевито има минало... има и бъдеще, но до голяма степен е изчерпан. Не напълно... има какво ново да се измисли, но то няма да е ЧИСТ хеви. Ще има по-мелодични, по твърди направления, но....

Това пък как го измисли?
Мое лично мнение е това, но мисля, че в историята то се е доказало многократно:
Няма изкуство, което да се е или да е възможно да се изчерпи.
Ако искаш да ме убедиш, че хеви метъла не е изкуство, това е друг въпрос, но аз предлагам първо да убедим чалгарите и рапърите, че т'ва тяхното не е, пък тогава....


alpha prime, в МУЗИКАТА (в истинския смисъл на тая така изстрадала дума) - не, но на други места - спорен въпрос.

А за тия, дето им е много смешно, ще подчертая специално, че предишният ми пост завършваше с широка усмивка, което идеше да подскаже, че в него имаше ирония.
SepulTeraHead
В този няма, но пак е смешен. Това как ти се струва?
The Metal Dragon
Струва ми се като че си ял нещо смешно за закуска.
ThrashIsNotDead
Abe hora stiga s toia Black Metul (ranting.gif) ?! /bez King diamond , Cradle i Dimmu / tongue.gif
H...E...A...V...Y e istinata icon_headbang[1].gif


are ne se karaite poveche ... i piite poveche
guin.gif
bira razbira se wink.gif

robot.gif

i se kefete na jivota...
mnogo seriozno zapochnah da govoria neshto mad.gif mad.gif mad.gif
Vampire
Vseki moje da si slu6a kakvoto iska,za6toto az moga da ti kaja naprimer:

Stiga s toq Heavy Metal!
Samo Black Metal!

Da ama nqma da ti kaja taka biggrin.gif
Твоя смерт
Цитат(The_Burnt_Hell @ May 29 2004, 02:36 PM)
Abe hora stiga s toia Black Metul (ranting.gif) ?! /bez King diamond , Cradle i Dimmu / tongue.gif
H...E...A...V...Y e istinata icon_headbang[1].gif


are ne se karaite poveche ... i piite poveche
guin.gif
bira razbira se wink.gif

robot.gif

i se kefete na jivota...
mnogo seriozno zapochnah da govoria neshto mad.gif mad.gif mad.gif

Това ли е най-сериозното, което можеш да кажеш?
_SiegfrieD_
Леле само кои групи си изброил за Black....
Sunforger
Цитат(Sturmfuhrera @ May 27 2004, 07:23 PM)
Цитат(Knjaz Varggoth @ May 25 2004, 11:24 PM)
Ами аз го говоря този език и го уча от както се занимавам с митологията на гърците...

Не знаех, че се интересуваш и от това... подсети ме някой път да завържем някъв спор на таз тема wink.gif

Щурм,аз не просто се интересувам от това,аз съм ужасно луд фен... Трудно ще намериш по-голям фен от мен...
The Metal Dragon
Хехе ^, аз. wink.gif


Абе.... хора, дайте да не го обръщаме по-добре на спор между блек и хеви металисти. Не е културно. Аз се научих да признавам блек и дет, значи и вие все някак ще се примирите със съществуването на хевито и с това, че много хора го предпочитат.
Аре, peace, brothers of metal, без значение какъв. headbang[1].gif drinks_drunk.gif
Твоя смерт
Цитат(The Metal Dragon @ May 30 2004, 06:51 AM)
brothers of metal

Може ли - brothers of metal и sisters of mercy?
SepulTeraHead
wub.gif The Metal Dragon, мисля че съм влюбен в теб.... wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
_SiegfrieD_
Цитат(The Metal Dragon @ May 30 2004, 08:51 AM)
Хехе ^, аз. wink.gif


Абе.... хора, дайте да не го обръщаме по-добре на спор между блек и хеви металисти. Не е културно. Аз се научих да признавам блек и дет, значи и вие все някак ще се примирите със съществуването на хевито и с това, че много хора го предпочитат.
Аре, peace, brothers of metal, без значение какъв. headbang[1].gif drinks_drunk.gif

НАУЧИЛ си се да признаваш едни от най-разпорстранените стилове в момента бреййй.Пък и кой е казал,че ние не признаваме Heavy-то.Колкото и да не го обичам този стил ако не беше той нямаше да има нито Thrash,нито Black и Death.Пък и естествено е да има почитатели както и всеки един от изброените стилове...
BTW това Peace страшно ме дразни.Не сме хипита или пък прости рапъри все пак....
Sunforger
Цитат(Твоя смерт @ May 30 2004, 10:57 AM)
Цитат(The Metal Dragon @ May 30 2004, 06:51 AM)
brothers of metal

Може ли - brothers of metal и sisters of mercy?

Моя смерт - смятам че думата трябва да бъде Brothers of Mettle and Sisters of Mercy,защото mettle знаеш какво значи предполагам.
SepulTeraHead
Цитат
BTW това Peace страшно ме дразни.Не сме хипита или пък прости рапъри все пак....

Значи щом сме мега-умни метълисти няма мир и ще се трепаме така ли?
Hippies >>>>> hip-hoppers >>>>> rappers>>>>>>> rapers >>>>> you
The Metal Dragon
Цитат(_SiegfrieD_ @ May 30 2004, 03:00 PM)
НАУЧИЛ си се да признаваш едни от най-разпорстранените стилове в момента бреййй.Пък и кой е казал,че ние не признаваме Heavy-то.Колкото и да не го обичам този стил ако не беше той нямаше да има нито Thrash,нито Black и Death.Пък и естествено е да има почитатели както и всеки един от изброените стилове...
BTW това Peace страшно ме дразни.Не сме хипита или пък прости рапъри все пак....

За мен лично това, че е много разпространен, не означава абсолютно нищо (критериите ми за музика са съвсем други), освен, че е по-рационално да го приема. Не визирах теб като 'не признаващ хеви' (ще загърбя скоро поговорката 'гузен негонен....', защото може да предизвика конфликти тук), но останах с впечатлението просто, че има и такива хора.
И.... бай да вей, аз ще се гордея ако някой ме обяви за хипи. (не пуша трева, става въпрос за самата идея) Не разбрах обаче какво общо имат тъпите и прости рапъри с хипи-движението.


Князе, мерси за поправката, резонно; аз просто си цитирах.

Сеп, сакън, недей са влюбва, щот говорят, че било като да си луд. wink.gif
Sadistic
mnogo me drazni niakoi kato kaje пийс мен parvo shtoto ne e na balgarski a az se pak sam bulgarin i da mi kajat пийс мен mi e se edno na niakoi amerikanec da mu kajesh ко стаа ве браточка
puk i e strashno tupo iztarkano i raparsko
SepulTeraHead
Мене пък ме дразни че слушате тъпа музика и пишете подобни тъпи неща.

КАКВО КАТО Е РАПЪРСКО БЕ ТЪПАЦИИИИИИИИИИИИИИ!!!!!!!!!!!!!!!

По-смешни сте от рапърчетата. От мен да знаете. Те поне не се мислят за много умни.
The Metal Dragon
Цитат(Sadistic @ Jun 1 2004, 08:58 PM)
mnogo me drazni niakoi kato kaje пийс мен parvo shtoto ne e na balgarski a az se pak sam bulgarin i da mi kajat пийс мен mi e se edno na niakoi amerikanec da mu kajesh ко стаа ве браточка
puk i e strashno tupo iztarkano i raparsko

Това, казано от някой, когото дори го мързи да пише на кирилица, ми звучи толкова безкрайно смешно, че чак трагично.

Държа освен това да отбележа, че има неща, които никога не се изтъркват. И че рапърите нямат нищо общо с тази идея. Колко пъти да го кажа, за да схванете бе, хора?!
SepulTeraHead
не, бе не... ние сме зли метъли и мразим рапърите. А те казват "пийс"... ни е повръщаме като го чуем тва... Щото е метълско да мразиш рапърски те хеща. Хъ-хъ...хъхъхъхъ!
The Metal Dragon
Мхъ-мхъ, и аз мразех рапърите навремето, шот съм метъл. Е, сега мразя само рапа, шот някои хора, кво да ги праиш....
Все пак ако рапърите разпраят пииииииийс, то или е защото само им се привиждат котки, или защото просто са го изплагиатствали от добрите стари хипита. А кат говорим за хипита, те скоро се събират на Варна.... guitar.gif drinks_drunk.gif salut.gif guitar.gif
SepulTeraHead
"Oh no! I see hippies! There's so many of them. They wanna save the world but they just lie and smoke weed! Oh no! Help!....*wakes up* - Eric Cartman in his sleep
Phoebe
да мразиш други стилове е тъпо, мразят се хората, не стиловете smile.gif имам един приятел - ходи целия смъкнат, декламира ми новите хитове на [произволна бг рап формация], но всъщност композира trance и такива нещица - нищо против него wink.gif но ако някой ми се заяжда, че ходя с фланелка на maiden, или нарича музиката тъпа, не го долюбвам особенно mat.gif even chalga rox.
_SiegfrieD_
Мойте фланелки не могат да ги разчетат и обикновенно казват само "Честита фланелка!" biggrin.gif
Sunforger
Никой не разбра че на моята фланелка пише Ноктурнал Мортум... Тя имаше обикновеното лого,но то само аз го разчитам това лого, а е толкова лесно...
The Metal Dragon
Цитат(Phoebe @ Jun 2 2004, 06:48 PM)
да мразиш други стилове е тъпо, мразят се хората, не стиловете smile.gif имам един приятел - ходи целия смъкнат, декламира ми новите хитове на [произволна бг рап формация], но всъщност композира trance и такива нещица - нищо против него wink.gif но ако някой ми се заяжда, че ходя с фланелка на maiden, или нарича музиката тъпа, не го долюбвам особенно mat.gif even chalga rox.

Кое му е тъпото?! Щом можеш да обичаш един стил, значи може и да мразиш друг! И аз се дразня кат ми цитират много дълбокобезсмислените рапърски текстове, ама fight fire with fire в края на краищата! Кат ти се заяждат, ако ти се заяжда, заяждай се и ти, а ако ли не - отминаваш с достойнство; те заяждачите, като видят, че си имат работа с интелигентни същества, които не се хващат за всяка тъпост, им писва и престават.

Knjaz, _SiegfrieD_, що ли се сещам за онова за блека??? Няма лошо де, надписите може да не се четат много, но пък са красиви. wink.gif


Сеп, все пак казах, че не пуша трева.
_SiegfrieD_
Част от красотата им е в това,че не се четат.
А какво за блека се сещаш?
SepulTeraHead
^ Тва си е вярно. Тея логота са много яки.
Цитат
Сеп, все пак казах, че не пуша трева.

Аз също.
Цитат
ама fight fire with fire в края на краищата! Кат ти се заяждат, ако ти се заяжда, заяждай се и ти, а ако ли не - отминаваш с достойнство

Тва е по-скоро fight fire with нищо.
The Metal Dragon
Цитат(SepulTeraHead @ Jun 5 2004, 08:18 AM)
Цитат
Сеп, все пак казах, че не пуша трева.

Аз също.
Цитат
ама fight fire with fire в края на краищата! Кат ти се заяждат, ако ти се заяжда, заяждай се и ти, а ако ли не - отминаваш с достойнство

Тва е по-скоро fight fire with нищо.

Браво на теб, т'ва е хубаво.
Както предполагам се досещаш това 'fight fire with fire' се отнасяше до първата част. Все пак препоръчвам втората, ако не си много, ама много ядосан.

Цитат
А какво за блека се сещаш?

Това.
_SiegfrieD_
Еми това са ми правилата,по който живея tongue.gif
The Metal Dragon
Еееееее, честито!
Обзалагам се, че успяваш да си едновременно мрачна и зловеща. wink.gif
Sadistic
nasitina e mnogo shibano nekoi rapar da ti cirtira niakoi text parvo shoto toia det go "pee" tui go izdeklamira che vse edno pee nastapana kotka!vtoro e _leko_ drazneshto che postoianno se natiakva kak toi e CHEREN v kakva mizeria jivee kak 3-ia bashta ot petata mu maika postoianno e iznasilval diado mu i che ako ne pushi treva do 24 chasa shte e ritnal kambanata
e takiva textove NE moga da traia
CADAVER
eheehehehh mn qsno 4e DEATH!!!!!!no ne bih kazal 4e slu6am samo edin stil...tva prosto e ne vazmojno!!!!!!!!slu6am po4ti vsekuv vid me`al!!!! headbang[1].gif
oba4e izklu4itelno mn mn mn ama MN mrazq tapi rapar4eta i o6te po-tapi 4algar4eta thumbdown.gif puke.gif
Sunforger
Е,възможно е да се слуша сам един стил,ще го откриеш скоро...
The Trooper
Според мен е тъпо да се затваряш само в един стил - трябва малко кон с капаци да си падаш. Моите уважения, сори, ама така си е!
Warrior Of Ice
Trooper, не си съвсем прав... Представи си човек, който просто не открива нищо стойностно в повечето стилове и затова слуша само един. Та какво предлагаш - от снобизъм или за да не го сметнат за ограничен да слуша и това, което не му допада? wink.gif
The Trooper
Предлагам да продължи да е такъв какъвто си е и да не се представя за някой друг. Мисълта ми беше, че ми е доста непонятно да си циклиш на едно и също нещо... wink.gif
The Metal Dragon
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 26 2004, 01:54 PM)
Trooper, не си съвсем прав... Представи си човек, който просто не открива нищо стойностно в повечето стилове и затова слуша само един. Та какво предлагаш - от снобизъм или за да не го сметнат за ограничен да слуша и това, което не му допада? wink.gif

Едва ли, Warrior-е. В днешно време стиловете толкова убедително взеха да преливат един в друг (може би защото някои хора се опитват да определят всяка една групица като различен и нов стил, аре). Не казвам, че няма разлика между блек и хеви, но някои наистина много си приличат.
Street-PUNK-oi!
Ами аз примерно мога да не предпочитам само един-единствен стил...Малко кофти е направено...
Иначе всякакъв пънк(без комерсиални нео пародии) и хардкор...в зависимост от настроението - trash,mincecore i grindcore...
alpha prime
Цитат
Според мен е тъпо да се затваряш само в един стил - трябва малко кон с капаци да си падаш. Моите уважения, сори, ама така си е!

съгласен съм на 100 % с тва нящо ...
_SiegfrieD_
Ами аз слушам Black всякакви видове през повечето време,но естествено разнообразявам и с Viking,Death,Gothic и малко Grind напоследък.Не,че един стил ми писва-просто със слушането на повече стилове увеличаваш музикалните си познания...
Sunforger
Аз също слушам блек. Слушам и готик,идет и грайнд, слушам и неща различни от метъла.
BELLA
TRQBVA DA IMA GOTHIC V LISTATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smile.gif wub.gif
_SiegfrieD_
Да,права си,въпреки че Gothic-ът не се води винаги към метъл музиката...
The Metal Dragon
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jun 27 2004, 10:41 AM)
Gothic-ът не се води винаги към метъл музиката...

Защо така бе? blink.gif
_SiegfrieD_
Ами някои видове Gothic са си доста различни от метъла. Нямат почти нищо общо...
Sunforger
Lacrimosa.
Твоя смерт
Цитат(The Metal Dragon @ Jun 28 2004, 08:31 AM)
Защо така бе? blink.gif

Eй така- за по-весело.
The Metal Dragon
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jun 28 2004, 04:53 PM)
Ами някои видове Gothic са си доста различни от метъла.Нямат почти нищо общо...

Е, благодаря, че ме просвети, защото аз не съм много на "ти" с готика. Все пак обаче, след като се казва Gothic Metal, значи сигурно ще да не е чак толкова далеч от метъла. wink.gif
_SiegfrieD_
Има разлика между Gothic и Gothic Metal...
Hellion
Black mnogo qsno(vupreki 4e se kefa i na heavy)
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.