Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: С какво ще запомним 2005 г.?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
ISTORIK
С какво ще запомним 2005 г.? Кои са най-значимите събития през 2005 г.?

- Събитията в световен мащаб
- Събитията в България
- Политическите гафове у нас
- Събитията, свързани с вас самите – в личен или в семеен план

Събитията в световен мащаб:

- Проблемите, създадени от мюсюлманите - мароканци и алжирци - във Франция, Белгия и Германия. Изстъпленията в редица европейски градове показаха, че многорасовите и многокултурните модели не са толкова действащи, а по-скоро са странни представи в главите на някои политици.
- Избирането на нов папа (Бенедикт XVI)
- Световният конгрес по есперанто в Литва
- Европейският конгрес за болката (“Pain in Europe”) в София, България
- Протестите на Китай срещу текстове в учебниците по история на Япония
- Избирането на Ангела Меркел за канцлер на Германия
- Международна медицинска есперантска конференция (IMEK-15) в Пловдив, България
- Провеждане на научна сесия на Международната Академия на науките – Сан Марино в Карлово, България
- Ураганът “Катрина” в САЩ
- Световните киберигри в Сингапур
- Спечелването на световната титла по шахмат на ФИДЕ от Веселин Топалов
- Спечелването на световната титла по сумо от Калоян Махлянов – Котоошу
- Победата на състезателите по китайското бойно изкуство санда над руските състезатели по японското киокушин-кан карате в Гуанчжоу, Китай
- Върховният либийски съд върна за преразглеждане смъртните присъди, произнесени срещу българските медицински сестри по делото за СПИН скандала в Либия
- Положено бе началото на световна борба с глада и бедността – с голям безплатен концерт на световно известни звезди от музикалния бранш
- Повишаването на цените на петрола и на нефтопродуктите, което води до инфлация
- Използването на програми за безплатни онлайн разговори – Skype, Google Talk, ICQ, YM...
- Споровете при съставянето на бюджета на ЕС за периода 2007-2013 г.
- Отхвърлянето чрез референдум на проекта за Европейска Конституция от страна на Франция и Холандия
- Една от най-процъфтяващите индустрии е тази на сигурноста. В частност – биометричната идентификация на хората (чрез анализ на ретина, глас, почерк, походка, черти на лицето, сила на натиск при писане с химикал или сила на натиск върху клавишите на пишещата машина, на клавиатурата на компютъра или на пианото)
- Наводнения и снеговалежи в Европа, урагани по крайбрежието на Северна и Централна Америка, земетресение в Пакистан, кални свлачища в Гватемала, наводнения и свлачища в Индонезия
- Въпреки намалените заплахи за бомбени атентати и засилените мерки за охрана, терористичната истерия не намаля
- Астрономите откриха две нови планети – Gliese 876d и 2003 UB313
- Най-бързият PC в света е Blue Gene/L. Най-важният проект, започнат с него, е проектът Blue Brain – опит за симулация на човешкия мозък (структурата на веригите от неврони и молекулярните процеси, протичащи в тях)
- Броят на свободните държави в света е 89 (Украина, Индонезия), на полусвободните държави е 58 (Афганистан), а на несвободните е 45 (Тибет, Чечения).
- Появиха се премного компютърни игри: Quake 4, F.E.A.R., Call of duty 2, Black and white 2, Doom 3, Serious sam 2, Fable - The lost chapters, Dungeon lords, Sudeki, Dungeon siege 2, Age of empires 3, Guild wars, World of warkraft, Stronghold 2, Empire Earth 2, Star wars – Battlefront 2, Civilization 4, Myst 5, Prince of Persia – The two thrones, The 7 sins, Pariah, Need for speed – Most wanted, Chronicles of Riddick, Escape from Butcher bay, Battle field 2, Fifa 2006.
- Епидемията от птичи грип в Русия, Турция и Румъния
- Според статистика на Morgan Stanley, броят на потребителите на Интернет, в световен мащаб, наброява над 1 000 000 000 д. От тях, 36% са азиатци, 24% - европейци, 23% - северноамериканци. Останалите 17% се поделят между жителите на Австралия и Южна Америка. Спецовете в боравенето със статистически данни виждат за този факт заслуга и на развитието на електронната търговия.
- Япония разработва собствена система за търсене в интернет, алтернатива на Google и Yahoo.

Събитията в България:

- Наводненията през лятото
- Парламентарните избори и влизането на седем политически партии в Парламента
- Показните убийства (на Георги Илиев, Антон Милтенов – Клюна, Шинка Манова, Емил Кюлев и др.)
- Влизането в парламента на партия “Атака” с водач Волен Сидеров
- Влизането в парламента на партия ДСБ с водач Иван Костов
- Съставянето на новото коалиционно трипартийно правителство на БСП, НДСВ и ДПС с министър-председател Сергей Станишев
- Скандалът с Иван Славков – Батето заради корупция в Бълг. Олимпийски Комитет
- Избирането на Стефка Костадинова за председател на БОК
- Заплахата от епидемия на птичи грип
- Полицейската операция “Респект”
- Обвиненията срещу бившия кмет на столицата – Стефан Софиянски
- Полицейското насилие и убийството на Ангел Димитров - Чората от полицаи
- Стачката на учителите
- Появата на третия мобилен оператор – Вивател
- Растежа на покупките на техника и уреди за домакинството и на автомобили
- Избирането на шахматиста Веселин Топалов за български спортист на годината
- Бумът на циганската престъпност в различни български градове
- Предприемането на финансови ревизии в държавни болници и смяната на директорите на няколко от тях
- Вотове на недоверие към правителството на НДСВ
- Смяната на председателя на Парламента – Огнян Герджиков и замяната му от Борислав Великов (НДСВ). Понстоящем, председател на Парламента е Георги Пирински (БСП).
- Влизането на ген. Бойко Борисов в политиката като кандидат за депутат от Пловдив-окръг и Благоевград, отказа му да влезе като депутат в Парламента, кандидатирането му като независим кандидат за кмет на столицата и спечелването на кметското място в София.
- Подписването в Люксембург на Договор за присъединяване на България към ЕС
- Критиките на еврокомисаря по разширението на ЕС – Оли Рен - към България относно съдебната реформа, борбата с организираната престъпност, борбата с корупцията, земеделието, екологията, авторските права, услугите...
- Даването на нови жертви сред контингента на българските рейнджъри в Ирак
- Приключването на мисията на българските рейнджъри в Ирак и завръщането им в България
- Вписването на промени и поправки в Конституцията на Република България
- Протестите н бунтовете срещу някои нови областни управители, предимно – от квотата на ДПС. Постигнати бяха компромиси.
- Проблемите със сметосъбирането в София
- Привличането за финансов министър в коалиционното правителство на Пламен Орешарски (зам. министър в правителството на Иван Костов) от квотата на ДПС
- Рацепването на групировката СИК между братята Маргини от една страна и Младен Михалев – Маджо – от друга
- Арестът на братята Николай и Красимир Маринови – Маргините
- Телевизионните шоута – Джо Милионерът, Красавицата и отличникът, Стар Академи, Биг Брадър – 2, Бай Брадър –2 (Господари на ефира), състезанията за певец и за артист в Шоуто на Слави Трифонов
- Победите на гражданите - солидарността по време на наводненията, спечелените дела срещу поскъпването на тока, срещу незаконното използване на личните данни и за достъпа до информация, натискът на неправителствения сектор върху политиците за съдебната реформа и реакцията на граждански организации срещу ксенофобията на някои от членовете на партия "Атака", борбата на жители на различни квартали на столицата срещу извозването на боклуците до домовете им.
- Комисията по финансов надзор (КФН) отне лиценза на застрахователната компания “Юпитер”
- БНБ отне лиценза на Международната банка за търговия и развитие (МБТР)
- Появата на нови неправителствени организации
- Дебютът в България на нискотарифни авиокомпании – Wizzair, SkyEurope, EasyFly
- В Топ 100 на гросмайсторите по шахмат има няколко български шахматисти – световният шампион Веселин Топалов (Ело 2801 т.), Александър Делчев (Ело 2661 т.), Кирил Георгиев (Ело 2645 т.) и Иван Чепаринов (Ело 2625 т.).
- В Топ 50 на гросмайсторките по шахмат има само една българка – световната шампионка Антоанета Стефанова (Ело 2499 т.).
- В края на годината, безработните българи са 10% от трудоспособното население.
- Катаджии спряха човек с рекордните 9,4 промила алкохол в кръвта. Дозата е смъртоносна, но той е жив и здрав.
- За полицай на годината е избран лейтенант Георги Шишков, дознател в Пето РПУ в гр. Пловдив.
- Българските фенове на анимация и комикси made in Japan се обединиха в национален фенклуб за аниме и манга “Фумецу”. Пловдивският клон на фенклуба се нарича “Аниме – но токи”.
- Българският отбор стана вицешампион на Европейското първенство по електронни спортове (Europeannation championship – Games convention 2005), което се проведе в Германия.

Политическите гафове на 2005 г. в България:

- Интервюто на Симеон II Сакскобургготски, в което той декларира, че НДСВ няма да се коалира с БСП, след парламентарните избори
- Пропускът да се състави “Бяла книга” за управлението на правителството на НДСВ
- Издигането на Минко Герджиков за кандидат за кмет на София от името на СДС
- Неосъществяването на нито една коалиция от възможните преди изборите
- Невъзможността или нежеланието на нито една партия от влезлите в Парламента да състави самостоятелно правителство
- Съставянето на коалиционно правителство от напълно разнородни и несъпоставими политически сили
- Прилепването на партия “Новото време” към НДСВ и оставането й извън новия парламент
- В разгара на кризата с боклука в София, Стефан Софиянски позорно напусна кметския стол на столицата и чрез варненската листа влезе в Парламента, където се скри от народното недоволство и от съдебно преследване
- От 2000 г. до сега са извършени 157 показни убийства, а все още няма нито един осъден по делата за убийствата
- Томболата по време на парламентарните избори, целяща да активизира българските избиратели, превърна тези избори в най-скъпите такива от 1990 г. – насам
- Създаването на хибридното Министерство на културата и туризма (оглавявано от депутатката Нина Чилова)
- Продължаването на порочната практика депутати да гласуват в Парламента от името на свои колеги
- Раздуването на държавната администрация при правителството на НДСВ
- Липсата на реформи в здравеопазването, образованието, военното дело
- Държавата няма национална доктрина, не са определени националните проблеми, националният идеал, националните ценности
- Подписването на скандалната сделка за магистрала “Тракия” с португалска фирма
- Прикриването от Генщаба на БА и от МО на факта, че един от българските рейнджъри в Ирак е убит от американски “приятелски” огън
- Квотният принцип на разпределение на управлението (8-5-3) дава дефект с честата липса на професионализъм
- България най-бързо се реформира на книга – бързо приемаме закони и бързо ги поправяме. Ако това беше достатъчно, България щеше да е сред най-добрите държави в ЕС.

2005 г. - в личен план:

- Завършването на второто ми висше образование
- Изплащането на неплатените ми вноски на Здравната каса
- Получаването на подарък от миналогодишните ми ученици (в селото, в което работех цяла учебна година) – малка котка и скорошната смърт на малкото животинче
- Връщане, за кратко, на работа в училището, в което съм учил до 8 клас и в което съм стартирал като учител през 2000 г.
- Не съм боледувал през годината
- Проявих интерес към историята и културата на Тайланд и към тайландското бойно изкуство муай тай бокс
- Започнах да пиша в интернет поредица от теми, свързани с българския език
- Преподавах - наред с историята и френския език – география, български език, литература, трудово обучение
- В трите училища, в които работех, бях класен на 8 клас
- Станах консултант/дистрибутор в Орифлейм
- Запознах се с много хора и се сдобих с нови приятели, с които обменихме ценни мисли и идеи
- Не можах да довърша много от започнатите от мен теми в различните форуми и да реализирам проектите си там (например – проекта за Календар на българската бойна слава)
InsArtTure
Световните и тези за БЪлгария почти се изчерпват с това, което каза ISTORIK.

В личен план, 2005 беше трудничка година с много вътрешни борби(макар и уж да не съм неометъл tongue.gif ), с много перипетии и неуспехи и оценяването им след това.

Доброто беше моята любима, която беше с мен през цялото това време и ме подкрепяше за абсолютно всичко.

2006, ако не друго, ще бъде една по-зряла година за мен.
Crafter
Цитат(ISTORIK @ Dec 31 2005, 03:09 PM)
1. Издигането на Минко Герджиков за кандидат за кмет на София от името на СДС

2. Държавата няма национална доктрина, не са определени националните проблеми, националният идеал, националните ценности

3. Не можах да довърша много от започнатите от мен теми в различните форуми и да реализирам проектите си там (например – проекта за Календар на българската бойна слава)

1. Явно съм пропуснал нещо съществено. Обясни по-конкретно, моля! smile.gif

2. Това е отживелица - лично мнение.

3. Първо, Благодаря за работата ти по форумите и второ, това мисля, че момчетата от Бойна Слава го завършиха преди 1-2 години! или бъркам?
Queen_Of_Snow
хъх 2005 в личен план... абе ставаше като изключим че последната седмица една от най-добрите ми приятелки се разсурди за дето излизах с гаджето и... детска работа все едно че си е само за нея


абе като цяло добра година...
thrash
Прогресивно затъване в блатото .
MadHatter
Цитат(ISTORIK @ Dec 31 2005, 02:09 PM)
- Астрономите откриха две нови планети – Gliese 876d и 2003 UB313
- Проблемите със сметосъбирането в София

- както всяка година има напредък в тази посока,което доста радва,замо че астрономите ще умрат поради новото подреждане на нещата,а относно сметосъбирането,,мисля,че всяка година така ще си я запомняме още доста време.дано през 2006 споменът да е по-блед обаче...

^^ и ^
обичам когато хората се оплакват и когато говорят едно и също wub.gif whistle.gif с това също ще запомня 2005 (приятни промени)
SepulTeraHead
2005-та аз лично ще я запомня с парламентарните избори и уродливия резултат от тях, както и с наводненията.

Цитат(Sturmfuhrer @ Dec 31 2005, 02:37 PM)
Цитат(ISTORIK @ Dec 31 2005, 03:09 PM)
1. Издигането на Минко Герджиков за кандидат за кмет на София от името на СДС 

1. Явно съм пропуснал нещо съществено. Обясни по-конкретно, моля! smile.gif

Да наистина. Може ли веднъж да дойдеш и да обясниш какво по дяволите имаш предвид, вместо просто да си пейстнеш огромния пост и да заминеш. Искаш да кажеш, че се преебаха, като не подкрепиха Гаврийски ли, или кво?
Nikola Bathory
поредният супер дълъг пост, който няма да прочета хахаха
SepulTeraHead
Да. Тва потребител ли бе, ебати. Идва като месия, пуска някаква километрична простотия и си заминава. Аз бих го баннал, ако бях админ.
giggle
В световен мащаб..многото природни стихии,запо4нали от на4алото на годината та досега...
В България поредните неуспешни опити за добро правителство и дългата история около изборите
Другото важно за мен беше отлагането на матурите до 2010 година
В личен план нещата се подредиха и това е може би най-важното.
2006 дано да се окаже по-успешна за състоянието на БЪлгария...понеже не изглежда розово
ManOwaRadO
В личен план - преживях две исторически събития през 2005:

Black Sabbath - София
ManOwaR - Истанбул
Demiurg
Цитат
Проблемите, създадени от мюсюлманите - мароканци и алжирци - във Франция, Белгия и Германия. Изстъпленията в редица европейски градове показаха, че многорасовите и многокултурните модели не са толкова действащи, а по-скоро са странни представи в главите на някои политици.
- Избирането на нов папа (Бенедикт XVI)


... което дава зелена светлина на всякакви националистически партии и движения. Рунд 1 - "Атака" срещу "ДПС". Рунд 2 - терористи срещу целия свят !

Цитат
- Световният конгрес по есперанто в Литва
- Европейският конгрес за болката (“Pain in Europe”) в София, България


...ебаси новините от световно значение !!!! Някой да говори есперанто ???

Цитат
- Върховният либийски съд върна за преразглеждане смъртните присъди, произнесени срещу българските медицински сестри по делото за СПИН скандала в Либия


Браво ! Какъв хуманизъм !!! Какъв огромен жест от либийска страна и какъв огромен принос за политиците ни и за световната справедливост !!!
Срещу опрощаване на 50 млн. $ дългове ще ни върнат 6 полу- мъртви инвалиди, а политиците ще го отчетат като огромен напредък за българо- либийските отношения !!! !!!!
Но това не ме учудва толкова. Знаете ли кое ме учудва повече - защо нашите лекари в Либия (а има останали МНОГО лекари там, въпреки инцидента), от едното чувство за солидарност не им ебат пу**та лелина и не се върнат у нас, пък ония цигани да мрат в мизерия !!!!
Щото сме гъзолизци, а ония цигани дават кинти... mad.gif

Цитат
- Положено бе началото на световна борба с глада и бедността – с голям безплатен концерт на световно известни звезди от музикалния бранш


Доколкото знам, повечето звезди от тоя бизнес правят благотворителни концерти - нито нахраниха сомалийските деца, нито пребориха спина, нито оправиха правата на жените в Зимбабве... Пък някъде бях чел, че африканския глад може да се оправи само за 1 година, като се инвестира Щатския бюджетен излишък в разни предприятия в Африка. Така че и тая новина я спущаме "у лево" - нищо няма да стане, само основателят на "фондацията" ще си купи още 2-3 Бентли-та.

Събитията у нас ще коментирам друг път, че все пак съм на работа.
---
- @ ИСТОРИК - абе бате, събитията като голи факти, които си плеснал тука, всеки може да си прочете в нета и по вестниците. Интересен е не факта, а коментара към него, а с едното голо изброяване ти хич не поощряваш коментирането !
Hansi
Цитат(ISTORIK @ Dec 31 2005, 02:09 PM)
- Спечелването на световната титла по сумо от Калоян Махлянов – Котоошу

Такова чудо световна титла по сумо няма. wink.gif Забележителното беше, че стана първият европеец озеки, най-бързо изкачилият се до секиваке в историята на сумото и вторият до озеки, единственият победил 2 пъти тази година единственият йокозуна. И разбира се най-забележителното е, че е българин. bg.gif

Цитат
- Броят на свободните държави в света е 89 (Украина, Индонезия), на полусвободните държави е 58 (Афганистан), а на несвободните е 45 (Тибет, Чечения).


Чечня и Тибет - държави laugh.gif
lelqLora
Цитат(Hansi @ Jan 3 2006, 03:39 PM)
Чечня и Тибет - държави laugh.gif

Тибет
Чечня

За Hansi специално: да, държави са!!!! Малко акъл трябва преди да говориш.
Wolfheart
Цитат(ISTORIK @ Dec 31 2005, 12:09 PM)
- Полицейската операция “Респект”

Лелей....това чак сега го видях. Това е по-скоро операция за разсмиване на криминалния контингент biggrin.gif
ManOwaRadO
Цитат(lelqLora @ Jan 3 2006, 08:15 PM)
Цитат(Hansi @ Jan 3 2006, 03:39 PM)
Чечня и Тибет - държави  laugh.gif

Тибет
Чечня

За Hansi специално: да, държави са!!!! Малко акъл трябва преди да говориш.

Чечня е автономна република в състава на Руската федерация, а Тибет е просто провинция на Китай.
lelqLora
biggrin.gif И двете са държави под временно чуждо управление, но както и да е. Може да се хванем на бас на 1 палачинки. *ахти офтопика. Някой да ми изтрие поста.Пупупу лоша леля.
Lethe
Не се нахвърляйте на Историка де,той е Близнак. biggrin.gif
Иначе 2005 ще я помня во веки веков:беше гадна година,после стана още по-гадна,после стана малко по-добре,накрая стана наистина много гадна ,за да свърши с грандиозна простотия и да ме запрати в началото на 2006 с добър запас от деяния,които да ме засрамват.Опитвам се да гледам философски на нещата и да го приемам като опит,който може да ми бъде само полезен,но засега не успявам много много.
Като цяло беше изпълнена с емоции и тям подобни работи,беше nice.
smile.gif
ISTORIK
Поста ми е коригиран - стана по-дълъг... Препрочетете го, моля, за да откриете новостите!

Езикът есперанто се говори в цял свят, включително и в България.

За подробности - вижте тук (ако искате, де!):

http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=6558
Crafter
ще отговориш ли на въпросите ми
SepulTeraHead
Не се надявай. Това е бот.
Nikola Bathory
Цитат(ISTORIK @ Jan 3 2006, 11:39 PM)
Поста ми е коригиран - стана по-дълъг... Препрочетете го, моля, за да откриете новостите!

Тоя подиграва ли ми се??
Blashyrkh
Цитат(lelqLora @ Jan 3 2006, 09:15 PM)
Цитат(Hansi @ Jan 3 2006, 03:39 PM)
Чечня и Тибет - държави  laugh.gif

Тибет
Чечня

За Hansi специално: да, държави са!!!! Малко акъл трябва преди да говориш.

Не се държави. Етноси, които искат автономност. Ако ти наричате държави, то ебати по света сигурно има 1000!!!! И какво показват тия сайтове? Някаква организация, която се бори за независимост и новинар за чеченския район.
Demiurg
^ Само преди някакви си 130 години и ние сме били такъв етнос... evil.gif
Nikola Bathory
Ал Кайда също е държава!!!
Осама рулира!
Аллах Акбар!!!!!!!!!!!!!!!!11 punk.gif wub.gif
Blashyrkh
Цитат(Demiurg @ Jan 4 2006, 03:19 PM)
^ Само преди някакви си 130 години и ние сме били такъв етнос... evil.gif

Е, и? Това правило ли ни е държава?
Nikola Bathory
НЕ, разбира се. laugh.gif
ManOwaRadO
Цитат(ISTORIK @ Jan 4 2006, 01:39 AM)
Езикът есперанто се говори в цял свят, включително и в България.

Така е - това е опит за създаване на интернационален език въз основата на френския, испанския и италианския най-вече, който да замести английския. но напоследък постоянно запада и губи популярност.
Slash
ISTORIK-а рулира отвсякъде: нинджа-перде! bowdown.gif
Crafter
Цитат(ManOwaRadO @ Jan 4 2006, 05:30 PM)
Цитат(ISTORIK @ Jan 4 2006, 01:39 AM)
Езикът есперанто се говори в цял свят, включително и в България.

Така е - това е опит за създаване на интернационален език въз основата на френския, испанския и италианския най-вече, който да замести английския. но напоследък постоянно запада и губи популярност.

по обективни причини smile.gif
deadsoul
Раздавам го не чак толкова сериозно, както е започнал Историк, но мен си ме впечатли концерта на Black Sabbath в София. Няма какво да го коментирам, просто на пръв поглед абсуртно, но истина. След толкова години от последния им концерт в Париж - 1970г. да дойдат точно в деня наречен Black Sabbath в Б-я и да направят такова шоу! Страхотно беше! metal.gif
Ro6ava GarGa
за мен годината е от септември до септември,иначе 2005 имаше забележително лято.
ISTORIK
Как пропуснах да добавя - концерта на Смоуки (Smokie)!
Пиша го тук, за да не поправям първия си постинг.

Между другото, когато поправям постингите си, почти не трия нищо.
Коригирам пунктуационни грешки (добавям някоя и друга изядена запетая) или добавям повече информация. Случва се да коригирам дадени адреси на уеб сайтове, които вече са променени.

По-нагоре, един потребител попита, дали му се подигравам.
Съвсем не. Не разбирам, защо толкова се е засегнал.
Никого не карам насила да чете нещо, написано от мен.
С изключение - в часовете в училище.
Но там е неизбежно.
SepulTeraHead
А НА ВЪПРОСИ ОТГОВАРЯШ ЛИ?


Бот.
Slash
Цитат(ISTORIK @ Jan 8 2006, 09:21 PM)
Как пропуснах да добавя - концерта на Смоуки (Smokie)!

http://www.standartnews.com/archive/2006/0...1/03/reportage/
ISTORIK
Цитат(SepulTeraHead @ Jan 8 2006, 10:47 PM)
А НА ВЪПРОСИ ОТГОВАРЯШ ЛИ?

Да. Отговарям. Ето:

Sturmfuhrer попита:

1. Издигането на Минко Герджиков за кандидат за кмет на София от името на СДС

- Отговорих му в ICQ. Тук не искам да се впускам в подробности, защо това е грешка. Някои отговори ще дам в нова тема - за очакванията за 2006 г.
(Надушвате ли, какво ви готви историкът?)

2. Държавата няма национална доктрина, не са определени националните проблеми, националният идеал, националните ценности, националната философия...

- Това не е отживелица.
Липсата на държавни стандарти по темата, гласувани от Парламента показва или липса на стратегическо мислене или наличие на стратегическо мислене в посока - национално предателство или най-малкото - национален нихилизъм.

3. Не можах да довърша много от започнатите от мен теми в различните форуми и да реализирам проектите си там (например – проекта за Календар на българската бойна слава)

Проектът чака мен, не - момчетата...

SepulTeraHead попита:

1. Искаш да кажеш, че се преебаха, като не подкрепиха Гаврийски (ДСБ) ли, или - к'во?

- Може да се формулира като грешка изборът на М. Герджиков, защото избирателите в дясното политическо пространство бяха разединени отново.
Не мога да преценя, какво щеше да стане, ако... СДС беше подкрепил кандидата на ДСБ или, ако ДСБ бяха подкрепили кандидата на СДС. Моето мнение е, че грешката в стратегически план беше това, че не беше избран общ кандидат на десните политически сили.

2. ISTORIK e bot.

- Не е точно така...

Demiurg попита:

1. Някой тук да говори есперанто?

- Да. Аз.

2. @ ИСТОРИК: - Абе, бате, събитията като голи факти, които си плеснал тука, всеки може да прочете в нета и по вестниците. Интересен е не факта, а коментара към него, а... с едното голо изброяване ти хич не поощряваш коментирането...

- Колко жалко, нали... crying.gif brickwall.gif

Hansi каза:

1. Такова чудо световна титла по сумо няма. Забележителното беше, че стана първият европеец - озеки.

- Грешката е изцяло моя, ще се поправя...


Nikola Bathory попита:

1. Тоя подиграва ли ми се?!

- Ни най-малко, ни най-малко. Не разбирам, защо реши така...
На сърдит Петко му е празна торбичката...

ManOwaRadO каза:

1. Есперанто е опит за създаване на интернационален език, въз основата на френския, испанския и италианския най-вече, който да замести английския.
Но напоследък постоянно запада и губи популярност.

- На базта на латинския и производните му езици.
20% от думите в есперанто имат славянски произход.
Когато държавата се отдръпне от някакъв процес, процесът забавя развитието си и може да спре. Някога, у нас, държавата поддържаше практикуващите този език, сега е абдикирала от есперантското движение. Това е голяма грешка - доведе до загуба на голям поток от чужди туристи и възможни инвеститори.
---

Надявам се да сте останали доволни. Поне - мъничко...
Slash
Цитат(Slash @ Jan 8 2006, 09:55 PM)
Цитат(ISTORIK @ Jan 8 2006, 09:21 PM)
Как пропуснах да добавя - концерта на Смоуки (Smokie)!

http://www.standartnews.com/archive/2006/0...1/03/reportage/

Не написа нищо за това, следователно да приемем, че с моята обективна гледна точка, затапих твоята субективна такава.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.