Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Manga + Anime
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
ZerraX
^ aз го имам на дискове tongue.gif

Последното аниме, което гледах беше Grappler Baki... мноу доброу. Яко тупаници, кръв по паважа и те така до края.
Сега мисля да започна Vagabond или Kenichi или нещо такова беше (много ми го хвалиха, но ке видим).

Хммм Gilgamesh... cyberpunk, май ще го погледна и това.
the_mess
http://www.youtube.com/watch?v=1szUeSa-la4...feature=related
laugh.gif
Инак последно изгледах Cowboy Bebop, което автоматично се превърна в едно от любимите ми анимета, с най яките персонажи евър (Ed ftw!!!) и с най - епичната отваряща музикална тема.
Иначе гледам дивидитата с Fullmetal Alchemist от Аниманиа-та. Куул е засега, обаче има някои сцени които са дебилни в лошия смисъл и дразнят. Като изгледах епизодите от последното засега дивиди бях ето така ОО. Бассссси лудницата!
ZerraX
Цитат(pa®tci @ Aug 8 2009, 11:53 AM) *
Aбе, старото Fullmetal го били лицензирали и са го изкарали от тракерите. Някой да има идея от къде мога да си го дръпна на японски и с титри (евентуално български и ако няма - английски)?

http://www.mininova.org/tor/2791905
малко е големичко, но шанзС!~!ъю
crazyfan_metal
Аз изгледах Baccano! - голямо разочарование, надценено аниме според мене. Също така Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan, което е голяма забава smile.gif. Между другото преди няколко дена излезе хелсинг ова 6, ако някой не е разбрал (http://www.nyaatorrents.org/?page=torrentinfo&tid=78921).
Warrior Of Ice
Днес догледах Claymore и май ще се нареди веднага след (а защо не и до) Berserk в личната ми класация на фентъзи анимета. Директно, кърваво, без лигавщини и излишни отклонения, с уникални и запомнящи се персонажи. Жалко само, че няма да има втори сезон. Сега дърпам и мангата...
ZerraX
^ То това е кажи-речи клонинг на Берзерк, но въпреки че е много оплювано в аниме средите и на мен ми хареса.

Иначе аз вече изгледах Kenichi da strongest w/e... и до 20 епизод новия ФулмИетъл Кретен - бива определено.
Сега съм си дръпнал Figure 17, което не е мой тип, но ще го прегледам.
Мисля и Basilisk да го гледам най-сетне.
Warrior Of Ice
Цитат(ZerraX @ Sep 3 2009, 09:46 PM) *
То това е кажи-речи клонинг на Берзерк

Честно казано, аз нищо общо не видях - нито като концепция, нито като сюжет, за рисунък да не говорим... Единственото сходство е наличието на демони и в двата сериала. Berserk донякъде е по-сложно и психарско аниме, докато Claymore, макар не по-малко мрачно, през повечето време си е праволинейна екшън касапница.
pa®tci
Абе имаше едно аниме, с два клана нинджи къде се трепеха от векове и в един момент щяха да женят една мома от единия за един момък от другия клан (недоклан), които се и обичаха фор риъл, като впоследствие се оказа, че Императорът (или от сорта) им е направил пунта, да се избият (да се види кой от тез два клана е "по-достоен"или инбнаах го). Нема значение де, туй бе кратък плот-интродукцие. tongue.gif Всяка нинджа си имаше собствена техника, един ставаше на нещо като глина, друг се биеше с КОСМИТЕ си icon_headbang[1].gif и некакви такива, сеш'те ли се как се казва? brickwall.gif
Warrior Of Ice
Basilisk е това - kvlt! icon_headbang[1].gif
pa®tci
Vendo
Каква е разликата между оригиналното Full Metal Alchemist и Brotherhood? Анимето ми хареса с изключение на края.
ZerraX
Хмм, в последно време съм се засилил нещо да гледам анимета.
Освен, че следа онгойнгите на Naruto, Bleach, One Piece и Fullmetal Бастун изгледах:
Cockeater... тъй де SoulEater... епа не е зле нарисувано, малко по-нестандартно е, героите са дебили и те така. Само края ме издразни, ама айде. Бива анимето.
Такам друго гледах 4те OVA на Dogs: Stray Dogs Howling in the Dark. Дам, добри 4x15 мин бяха. 4 души, 4 различни начина на живот, 1 кафене xD
И тортата на черешката - Speed Grapher... убер! 24 яки епизода bowdown.gif абе щам са го правили от Gonzo какво друго да се очаква освен още едно добро аниме. Яка история, яки герои/без малката пача xD/ с яки умения и мноу як опенинг(Duran Duran - Girls on film <-- rulz!)

В момента гледам: Cobra: The Animation, на което за жалост намерих само първите 2 епизода. Другите 2 явно на френски ще ги гледам.
Друго, което гледам е Souten Kouro - един исторически сейнен. Действието се развива в Китай, но само 1ви еп съм гледал до сега, излезли са 9.
В момента инак бавно, но славно се тегли релийзът на THORa -> FREEDOM - 7 OVA точно жанра, който харесвам, а именно пост апокалиптик. По картинката доста прилича на Akira.


^Пърният фуулметъл травис е рандом история с героите от мангата.
А тоз, 2ката, си е аниме по мангата. Плътно си я следи.
conguestadors
Някой има ли идея, от къде мога да сваля филми за Гормитите, че моите лапета са луднали на тая тема.
Airin Of Ancelot
Виж това или това дали ще са ти полезни. Иначе и e-mule е вариант...
conguestadors
Хиляди благодарности, направи един баща щастлив, който ще има поне малко време и спокойствие да си пие бирата, без да има две пощурели хлапета на главата си крещееки "искамееееееее гормити". drinks_drunk.gif
Warrior Of Ice
Горещо препоръчвам Black Lagoon на всеки, който не го е гледал. Кратко, концентрирано и много силно. Доста нетипични за жанра персонажи, почти изцяло извън обичайните морални категории. И брутален екшън в допълнение. icon_twisted.gif

Друго аниме, което ми направи приятно впечатление наскоро, е .hack / Sign - интересен поглед върху света на MMORPG-тата. happy.gif
crazyfan_metal
Мда, лагуна е мега яко smile.gif. В скоро време се очаква 3-ти сезон smile.gif. Аз сега гледам Bakuretsu Tenshi - шонен с мацки и патлаци и е приятно за запълване на времето smile.gif. Между другото изгледах и Kamen no Maid Gu и Ga-Rei-Zero - не са нещо кой знае какво, но стават smile.gif. Особено мейд гай е доста смешен.
ZerraX
Някакви отзиви за Darker Than Black 2? Че се чудя дали да го почвам, 1вата част не ме впечатли особено.
Airin Of Ancelot
Аз пък в момента гледам Blood+ и се размазвам! icon_headbang[1].gif Срамна работа, че толкова късно го открих... Е, могли са да сместят действието и в по-малко епизоди, но и така радва.
Warrior Of Ice
Тия дни насвалих доста заглавия от BakaBT (бившия BoxTorrents). Peace Maker Kurogane ми се видя забавно и приятно за гледане аниме, но иначе без особено съдържание. Gilgamesh вече е нещо друго - доволно дълбоко и заплетено, с качествена история. Само прекомерно бруталният край идва малко в повече, макар че не е лишен от смисъл.
Chaotic One
Попринцип не харесвам анимета.. Единствено Wolf's Rain ми закова вниманието, обаче го гледах с английско аудио, защото японското ме издразни. Но пък беше хубаво озвучено, а историята.. wub.gif
Дори обмислям да изгледам Death Note, въпреки че ми издадоха финала. Самата борба между героите ми харесва, а и оня Death God с ябълките. happy.gif
pa®tci
Някой да е запознат с това? blink.gif
ZerraX
Дам, даже го гледах на кино, но беше отдавна. Даваха го в Дом на киното.
Последните дни прегледах за n-ти път GTO и Slam Dunk. Деа олдскула кърти.
Airin Of Ancelot
Последно Godannar ме изкефи доста. Без несериозните моменти сигурно щеше да е още по-добро, но пък в тях донякъде му е чарът. happy.gif
crazyfan_metal
Гледах Gungrave. Много ме впечатли, само суперлативи мога да кажа за него wub.gif . Всеки елемент от анимето е на много високо ниво. Слагам го редом до Berserk.
Ghost
Gungrave го доглеждам в момента! Ебати якото аниме, уникално е! bowdown.gif Култови герои!
pa®tci
Вчера изгледах DESERT PUNK. Добрина се оказа, особено с тоя масивен swerve накрая. Чакам второ сезонче сега. rolleyes.gif


И Fullmetal Alchemist-чето върви от добре по-добре, ще ми се да си намеря нещо подобно, повечето неща които мяркам ми се струват прекалено лигави (особено като анимация/типажи).
Warrior Of Ice
Боби, "Project ARMS" гледал ли си? Ако не, препоръчвам много.
pa®tci
*си взима бележка*


Вчера пуснах Басилиск на жената и се захлеби директно, още от интро клипчето, мууухахахахахаа. devil.gif
pa®tci
^ http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2926231
ZerraX
Цитат
13.06 (Неделя)

* 15ч~ Princess Mononoke

Там съм icon_headbang[1].gif

Землеморията вече я гледах на кино. Spirited Away ми го хвалеха, може да се посети. Може и Howl's Moving Castle да прегледам, по Принцесата е задължителна!
Warrior Of Ice
Един доста ценен торент от Замундата: Ghost in the Shell complete pack
ZerraX
Видях го, но в момента нямам място инак веднага го свалям.

Туко що се прибрах от прожекция на Howl's Moving Castle и не съжалявам, че не съм си го пускал в нас. Доста интересен беше типично Гиблевски. Билета е на цена от 3 лв. Дори останах доволен от българския дублаж, добре са се справили.
_TNT_
След като разгледах темата, реших да пробвам дали ще ме хванат аниметата и успяха. Изгледах Berserk и Gungrave и почти нямам забележки. Gungrave щеше да ми хареса още повече, ако беше някак по-задълбочено след завръщането (да не спойлвам) и финалът не ми хареса (макар и логично следствие). Опитах и мангата на Berserk, ама не се получи и съвсем ме хвана яд, че анимето свършва никъде. Та, бихте ли препоръчали нещо като Berserk? По възможност да е завършено.
Warrior Of Ice
Нещо съвсем като Berserk няма да намериш - то е само в стила си. Иначе Basilisk и Claymore са чудесни дарк фентъзи попадения, а също бих препоръчал Gantz и Elfen Leid - пак много мрачни, но се развиват в по-модерна обстановка.
ZerraX
Почни мангата на Berserk. НЯМА ДА СЪЖЕЛЯВАШ! Анимето е нищо пред нея. Иначе тез, които бай админа препоръча са добри. Basilisk-a е kvlt. Claymore се чудя дали ще му видим 2ри сезон ;/
А сетих се да препоръчам Shigurui ... ау това е хардкор!

EDIT: Линк за мангата на Берзерк (до 31 волум)
_TNT_
Благодаря ви. smile.gif За мангата ще се пробвам пак, ама нещо.. ;/
pa®tci
Не пропускай най-култовото (за мен) Fullmetal Alchemist - особено ако търсиш интересна и задълбочена история, гарнира със солидна доза качествен хумор, това е твоето аниме. и Има два сезона (вторият още не е свършил wink.gif). Aко си изпуснал навремето Akira, Fist of the North Star, Vampire Hunter D побързай да наваксаш!

Аз в момента си свалям Tengen Toppa Gurren Lagann да пробвам, Project ARMS зарибих жената да го гледаме заедно, но това ще стане след като и завърша промивката на мозъка с Basilisk-а devilsmiley.gif а дотогава трябва да се подхранвам с нещо, все пак. blush.gif
_TNT_
Парци, номерът с незавършените сериали го мразим, но по описанието ти вероятно ще се жертвам. biggrin.gif

Akira кърти, гледал съм го няколко пъти в интервали от по 3-4 години и всеки път ме кефи все повече. Иначе Basilsk-а го налазвам днес или утре. smile.gif

Edit: V И на час по лъжичка също не ми е вкусно, имах предвид и това под "незавършен", кофти съм се изразил. tongue.gif
pa®tci
Не написах "незавършен" ами, че не е свършил - сиреч, че тече в момента, по серийка на седмица.

И току що се сетих за още една култовина - Ninja Scrolls. И Ninja Resurrection - АУУУУУУ!!! Жалко, че са го спряли като проект. sad.gif Яяяяко кървавица!
Airin Of Ancelot
Цитат(pa®tci @ May 3 2010, 09:52 PM) *
И Ninja Resurrection - АУУУУУУ!!!

Мда. biggrin.gif Брутално и много култово!
pa®tci
Кхъм... Някаква идея откъде да си дръпна титри за Fullmetal Alchemist: Brotherhood, че unacs-a е нещо бастисан? dry.gif
Warrior Of Ice
Най-сетне се наканих да изгледам двата сезона на Code Geass, като помежду другото облъчих и sharon. icon_twisted.gif Уникално аниме, без да преувеличавам - разтърсващо. На толкова сериозна и смислена фабула отдавна не се бях натъквал, както и на толкова правдоподобен протагонист. Изпълнението е страхотно до най-малкия детайл - от рисунък, през анимация на битките, до музика и озвучаване. Просто трябва да се види.
scion_of_storm
Така си е, Geass ми се нарежда в топ 3, макар че от много време така или инак не съм гледал. Много сериозно аниме, с филъри, сведени до минимум. То все пак не може хич без тях..
sharon
Чудно, чудно. Точно това е, че отдавна не ми беше попадало аниме, направено с толкова сериозен подход. Вторият сезон просто нямаше слаба страна, много добре навързаха всички обрати в сценария. Очаквано покъртителен край, но май нямаше как да развият цялата каша по друг начин.
RoseMadder
Цитат(pa®tci @ Jun 15 2010, 01:54 PM) *
Кхъм... Някаква идея откъде да си дръпна титри за Fullmetal Alchemist: Brotherhood, че unacs-a е нещо бастисан? dry.gif

Английски ли търсиш?
Аз като го теглих бяха вградени в торента...
Ghost
Цитат(Warrior Of Ice @ Aug 18 2010, 07:02 PM) *
Най-сетне се наканих да изгледам двата сезона на Code Geass

Четох, че са започнали и трети сезон, само че с други герои... unsure.gif Дано да е поне толкова яко!
ZerraX
Оф за тоя CG колко ми спамиха колко бил як бля бля. Само като видя главния герой и ъъъъ~ въобще не ме кефи как са ги нарисували. Сигурно няма и да го гледам независимо от якия му сюжет.

Някой гледал ли е това High School of the Dead? Казаха ми, че било яко :/
Сега мисля да си дръпна Serial Experiments Lain, че все го пропускам. Мисля и да прегледам и Blame!

R.I.P. OneManga we miss ya T_T
crazyfan_metal
http://mangastream.com/ - за новите чаптъри само, но е hq smile.gif. Иначе излезе 1-ви епизод от продължението на блек лагун и не е лош smile.gif.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.