Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Amorphis - "Eclipse"
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
SepulTeraHead
Ами да, як е. Въобще ги бях отписал тези момци. Ама новото творение е размазващо яко. Разни ми ти мелодии, яки вокали, ала бала. Метъл са си отново. Евала на новото вокалче хехе. rolleyes.gif

Спомняте ли си доброто старо време, когато и си говорехме за албумите, вместо само да оповестяваме, че са качение в арената и отдолу да пишем, че са NWAOHM? Аре обсъждаме smile.gif
InsArtTure
Цитат
Спомняте ли си доброто старо време, когато и си говорехме за албумите, вместо само да оповестяваме, че са качение в арената и отдолу да пишем, че са NWAOHM? Аре обсъждаме

Сеп и аз го предпочитам.

Иначе нямах възможност да чуя задълбочено албума, но на първо слушане-май наистина си струва.
SepulTeraHead
Мене на първо не ме накефи толкова, колкото на следващите наколко. Има някои мелодии из някои песни, които са особено запомнящи се и влзиащи, че и добри хехе smile.gif Отварящата "Two Moons" точно не е сред тях dry.gif
feather
Новият албум ми хареса изключително много. Точно тези мелодии, добрите вокали, разчупените композиции ме накараха да го слушам вече многократно. Ясно е, че не могат да бъдат същата група като преди 10 години, но след като и сега правят нещо толкова добро като "Eclipse", бива ли да капризничим? rolleyes.gif Наистина стойностен албум.
Warrior Of Ice
И аз се присъединявам с положителна оценка. Много зрял и отвсякъде изпипан албум. "Far From the Sun" беше голямо разочарование и очакванията ми спрямо новия бяха мижави, но "Eclipse" се оказа наистина качествено произведение.

Стефане, като го каза, мен също не ме грабна на първо слушане. Ама изобщо. Въпреки това си личеше, че има потенциал и си струва да се слуша...
Slash
Чак пък тема...

Не ми хареса. След второто слушане, реших да няма трето.
Rolf
За мен "Eclipse" определено е класен албум. Ако човек не го сравнява постоянно със старите шедьоври, може да види, че съдържа много як материал!
Nimue
Ами, хубав албум - хубави мелодии, хубави китари и клавири, не знам дали ще ми стане толкова любим, колкото '94, '96, '98, но времето ще покаже. Иначе - какво не ми хареса - "House Of Sleep" - не, мерси, не искам Аморфис, които са кръстоска между To/Die/For, Sentenced и HIM (според моите уши, де), макар че... като се абстрахираш от ритъм-китарата тип HIM... да, така става. Вокалът... по ми допада като реве (прилича на вокалите на Томи от старите Аморфиси), отколкото като пее. Вързва се с музиката им, само ме дразни леко приликата на пеенето му с това на вокалите на гореспоменатите групи. Но като цяло: wub.gif добро начало на 2006-а.
Lucretia
Amorphis са може би единствената група, която е направила такава промяна в стила си и все още всичките й албуми ми харесват. Не съм и очаквала Eclipse да е слаб, никога не са правили слаби албуми. Новото вокалче е много приятно. А има една песен, дето мога да я слушам 18 пъти един след друг - Stonewoman yeah.gif
Wolfheart
На първо слушане е приятно албумче - малко такова рехаво и разпускащо. И доста по-хващащо от предния. Малко напомня на Elegy и Tounela.

Само на мене ли началото на Born From Fire ми прилича на Come Cover Me на Nightwish.
Wolfheart
Страхотен албум. Днеска почти само него слушах.

Цитат(Nimue @ Jan 15 2006, 08:42 PM)
Иначе - какво не ми хареса - "House Of Sleep" - не, мерси, не искам Аморфис, които са кръстоска между To/Die/For, Sentenced и HIM (според моите уши, де), макар че... като се абстрахираш от ритъм-китарата тип HIM

Верно, че House Of Sleep малко напомня на Sentenced, но ми е интересно, къде я откри връзката с HIM и TO/GAY/FOR. На едните са прекалено промити и достортнати и бас-а доминира, а на другите са по-денс ориентирани
karelian
Цитат(Slash @ Jan 14 2006, 11:08 PM) *
Чак пък тема...

Не ми хареса. След второто слушане, реших да няма трето.

Жалко, изпуснал си много...
scion_of_storm
Абе ние се надяваме Слаши да не е на същото мнение като преди >:О

Последните два на Аморфис са ми любими (колко конформистко от моя страна sad.gif), старите неща не могат да ме грабнат толкова, явно.
karelian
ееееееее, старите неща като TALES FROM THE THOUSAND LAKES и ELEGY не те ли грабват?
scion_of_storm
Абе и те са много яки, но просто явно съм свикнал с последните два. smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.