Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Sepultura - Dante XXI
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
SepulTeraHead
Изслушах го веднъж, сега съм по средата на второто слушане и.......


blink.gif По дяволите, някой да ме ощипе! Сънувам ли, кво ли ..... ТВА Е ДОБЪР АЛБУМ!!!!!!!
Повтарям - албумът е як!

Не, не е нов "Arise" или "Chaos A.D.". И слава Богу! Има някаквао развитие поне. Много мелодично звучене като цяло. Разни цигулки, оркестри има насам натам. Много на място. Китарните изпълнения на Andreas са общо взето това, около което се върти албумът. Не, че са някви прогресарски технични чекии или нещо, но са си яки. Човекът си има негов стил и този албум е много добра демонстрация на това.

np: Ostia blink.gif metal.gif
Warrior Of Ice
Много добър албум, въобще не съм очаквал подобен от Sepultura на този етап. Особено радва тази разгърнатост в композициите, които макар да са относително кратки, са предоволно съдържателни. Новите звуци са вмъкнати доста успешно. Дори вокалите на Derrick не ме дразнят, което е забележително. Дотук чух "Dante XXI" два пъти, но ми се струва, че ще се слуша още много... punk.gif
feather
И на мен албумът ми харесва. Че и аз не съм очаквала - не съм, наистина huh.gif Но пък си заслужава - има нови неща, добре са си интерпретирани и вече познатите ни.
Личи си, наистина, експериментирането и се е получило доста добре. Точно на "Ostia" се дзверих и аз... blink.gif Чудесен албум са избичили - ще се слуша още.
Svetyl
В някои отношения (главно инструментални) доста прилича на Roots...което никак не е лошо всъщност.
Албумът е супер, само заради завръщането оглавява класацията ми за албуми тая година и ще е в челото накрая.
SepulTeraHead
Точно пък на "Roots"?
Dragon's Bride
rolleyes.gif някой щъ даде ли линк за простосмъртните /ма да не е торент - тоест ептен простосмъртните suicide.gif /
Svetyl
Сеп, само в някои отношения, може да си въобразявам де. Но албума е добър.
abductor
И аз въобще не съм го очаквал, ама на - наистина читав излезе тоя албум (е имах известни подозрения след като чух демото, де). Тия моменти с цигулките и прочее ме изненадаха напълно обаче, както и цялостното излъчване на албума. Доволен съм...

ПП. Не мога да открия никакви прилики с Roots unsure.gif ... Нито в саунда, нито в композициите, ама изглежда всеки вижда нещата по свой си начин.
Dagon
Съгласен съм с вас - албумът е много свеж като звучене, а вокалите наистина не дразнят. Най-готиното е, че въпреки новаторските решения в композициите, "Dante XXI", все пак е доста здрав траш! icon_headbang[1].gif
SepulTeraHead
Нито е "Roots", нито е траш, според мен. wink.gif

Интересно как в рамките на няколко месеца и Sepultura, и Soulfly издадоха албуми, които да оправдават съществуването им като отделни банди.
Svetyl
^Ами време беше да го направят. Вече искам и Сепултура в България.
Rolf
Пипнат албум. smile.gif Изненадващо за мен беше как до самия край не ми стана скучен и безинтересен, както неизменно се случваше с последните им творения. Има си доста траш в Dante XXI, но е похвално желанието на групата да експериментира.
Slash
Аз явно съм първия, който не е изненадан. Такива Групи нямат логичен процес на развитие, та да съм изненадан от експерименти...

Як албум... идеен, разнообразен и зарибяващ! punk.gif
gad
Цитат(SepulTeraHead @ Jan 22 2006, 12:52 PM)
Нито е "Roots", нито е траш, според мен. wink.gif

Интересно как в рамките на няколко месеца и Sepultura, и Soulfly издадоха албуми, които да оправдават съществуването им като отделни банди.

Абсолютно!
Албума още не съм го чул целия ама това, което чувам до сега кефи smile.gif metal.gif
InsArtTure
И аз не съм изненадан, но... албумът е великолепен. Тия хора са станали прогресари.

Много музика, много неща-прости, но страхотни рифове, вокалите са идеални, а челото на Остиа размазва, макар да му лиспва всякаква оригиналност.

Много е кратък записът, но албумът е супер. Прогресив-сепултура.

И между другото, както винаги, Sepultura Rulzz!
Demiurg
Цитат(Dragon's Bride @ Jan 22 2006, 08:51 AM)
rolleyes.gif някой щъ даде ли линк за простосмъртните /ма да не е торент - тоест ептен простосмъртните suicide.gif /

h**p://store1.data.bg/borko/Music/Sepultura--Dante_XXI-Promo-2006-UBE/
С учебна цел, ама НЕ СТАВА за слушане. Не знам кой идиот го е рипвал, ама нищо не може да се разбере. biggrin.gif
SepulTeraHead
Ето го бе - http://store2.data.bg/stonesoul/Sepultura-...XXI-Promo-2006/
Това е същото като торента... май
Demiurg
Еееей толкова хвалби за тоя албум... Не е лош, интересен е, ама чак пък "прогресарски" - ЧАК толкова не могат да свирят! laugh.gif Но има много от "Arise" в него, с което ме спечели ! icon_headbang[1].gif
----
Ама можеха и по- добре да го запишат, дееба... sad.gif
sepulturatr
=))) И аз си мислех че новият албум не ще да е добър ма са оказа нещо мноо поече напрао си е мноо як openwidehug.gif За бога напомня ми на Arise =)(=Мноо мноо мнооооо приятна изненада metal.gif sepultura is not dead!!! metal.gif
WoW =)))))
Rodd1ck
Слушах го 2-3 пъти , не е лош наистина , но не впечатлява с нищо особено и кой знае какво! На "конкуренцията" беше къде-къде по-добър biggrin.gif !
Rolf
Цитат(Rodd1ck @ Jan 26 2006, 12:30 AM)
На "конкуренцията" беше къде-къде по-добър biggrin.gif !

Чак пък "къде-къде"... wink.gif Двата албума са коренно различни. Даже бих казал, че този на Soulfly е доста по-трашърски и въобще по-конвенционален, отколкото този на Sepultura. Нищо, че сме свикнали да е обратното.
SepulTeraHead
Днеска нарочно изслушах и "Dark Ages" за да ги сравня и честно казано албумът на Soulfly ми се стори ебати тъпия. unsure.gif Не знам, може би не бях в настроение за това. Обаче малко в повече ми иде Макс да реве "I don't give a fuck, we don't give a fuck..." върху някъв ебати добрия риф. Можеше да се постарае да напише някъв по-малко малоумен текст... веднъж поне.
abductor
Абе не е тъп, ама на Сепултура по-ме кефи някак...
Blashyrkh
Май аз съм единствения дето не го кефи толкоз тоя албум punk.gif
Dragon's Bride
Цитат(Demiurg @ Jan 23 2006, 03:35 PM)
h**p://store1.data.bg/borko/Music/Sepultura--Dante_XXI-Promo-2006-UBE/
С учебна цел, ама НЕ СТАВА за слушане. Не знам кой идиот го е рипвал, ама нищо не може да се разбере. biggrin.gif

thumbdown.gif тц, манджа с грозде

добре де никой ли няма да ми каже от де да го чуя, ама сте лоши hmm.gif
SepulTeraHead
Цитат(Dragon's Bride @ Jan 26 2006, 10:35 PM)
Цитат(Demiurg @ Jan 23 2006, 03:35 PM)
h**p://store1.data.bg/borko/Music/Sepultura--Dante_XXI-Promo-2006-UBE/
С учебна цел, ама НЕ СТАВА за слушане. Не знам кой идиот го е рипвал, ама нищо не може да се разбере.  biggrin.gif

thumbdown.gif тц, манджа с грозде

добре де никой ли няма да ми каже от де да го чуя, ама сте лоши hmm.gif

Цитат(SepulTeraHead @ Jan 23 2006, 05:39 PM)
Ето го бе - http://store2.data.bg/stonesoul/Sepultura-...XXI-Promo-2006/
Това е същото като торента... май


PM искаш ли?
Dragon's Bride
Не знам кой го е рипвал това, качвал и т. н., обаче аз това не мога да го изтегля. icon_headbang[1].gif
sepulturatr
Сепултура и Соулфлай правят по един наистина добър албум!!!Тва е много добре но, не ги противопоставяйте моля ви hmm.gif
Rodd1ck
Цитат(SepulTeraHead @ Jan 23 2006, 05:39 PM)
Ето го бе - http://store2.data.bg/stonesoul/Sepultura-...XXI-Promo-2006/
Това е същото като торента... май


След промените в датата, директорията е леко поизтъркана biggrin.gif !
SepulTeraHead
Клипът на "Convicted In Life", който е ЕБАТИ между другото...
deebo
Даааааа. Клипа е як, албума също.
Sid
Виждам, че SEPULTURA най-накрая са спряли да си играят и са почнали да правят музика отново, макар и без Макс wink.gif
TerminalFrost
Вчера изтеглих Dante XXI. Честно казано, албума ми върна вярата в тази група. Днес даже си го слушам в офиса. Страхотия, просто нямам думи.
Sid
Е, чак да ми се върне вярата е пресилено казано, защото най-важния човек в групата го няма, но все пак албума не е лош.
Demiurg
Цитат(Sid @ May 14 2006, 08:17 AM) *
Виждам, че SEPULTURA най-накрая са спряли да си играят и са почнали да правят музика отново, макар и без Макс wink.gif

Макс също прави музика, и то музиката, която май винаги е искал! И тя не е по-лоша от Sepultura! Да не би да имаш нещо напреки на новия на Soulfly??? devil.gif
sp_ike.gif smile.gif

Иначе - Да, Dante е МУЗИКА !
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.