Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Eldritch - Neighbourhell
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
SepulTeraHead
Ами както сме го подкарали, хайде да обсъдим и тоя албум колко ни кефи в отделна тема.

Като цяло е "Мани, мани, пу, пу да му не е уруки" ама си цепи мрака албумеца! icon_headbang[1].gif Мяза на "Portrait Of Thе Abyss Within", ама е малко по, че и съвсем. w00t.gif Има няколко парчета дето са бая тежки. До тях "Slow Motion K Us" е като миньонче от Варна до американка, която трябва да я изкарват от хола с кран. bowdown.gif А като цяло "Standing Still" е най-яката песен. metal.gif
Warrior Of Ice
Определено крачка напред за Eldritch. Същото техническо ниво като в "Portrait Of Thе Abyss Within", но наистина композициите са чувствително по-тежки. Развиват се момчетата. smile.gif

Оказва се, че новият албум го издават SPV Records. Добре за бандата!
SepulTeraHead
То не беше ли и предния от SPV? unsure.gif
Warrior Of Ice
Не, "Portrait"-а го издаваха Limb, които са несравнимо по-малък лейбъл.
SepulTeraHead
Що има лого на SPV отзад на digi-то? wink.gif
Warrior Of Ice
Сигурно защото SPV разпространяват продукцията на LMP в определени части от света...
InsArtTure
Албумът е великолепен! Цял ден го въртя! Страхотни, запомнящи се рифове, разнообразни, идейни.

Впечатляващи сола, макар и доста малко и кратки.

Идеални вокали..."The days are passing, the days are passing by"-това размазва.

Доста нео-атмосфера има, което може да е само за добро., Ако неометълът свучеше така, ехее rolleyes.gif

Друго какво? Просто албумът е много стойностен. Групата също!
Warrior Of Ice
Цитат(InsArt†ure @ Feb 1 2006, 11:17 PM)
Доста нео-атмосфера има, което може да е само за добро., Ако неометълът свучеше така, ехее rolleyes.gif

Лично аз нищо неометълско не чувам в "Neighbourhell". Модерното звучене си е модерно звучене и като цяло е нещо, което оценявам, но то не се припокрива с представата за нео метъл. От "Reverse" насетне Eldritch съумяват да звучат доста модерно, но все пак си остават прог метъл, макар и агресивен.
InsArtTure
^Това имам предвид под нео. Това според мен е и самият замисъл на неото като такова. Модерно-не странично..
SepulTeraHead
"Нео-метъл" - АХАХАХАХАХАХ!!!!!!!!!!! Явно не ти се отдава да говориш за друго освен секс и любов. sp_ike.gif
InsArtTure
Ебаваш ли ме?

Кое е нео тогава?

Последният Soilwork какво е?
SepulTeraHead
ЧИСТ ПЪНК!!!!111
InsArtTure
Мислех, че все пак е ОЙ. Както и да е-явно не разбирам. Затварям си устата вече.
cunt
Дефакто е чиста проба долнопробен RAC happy.gif
.
feather
Честно казано очаквах повече от този албум след като прочетох реакциите ви. happy.gif Не ме изненадва с нищо, не е особено техничен (или се бъркам?) и няма кой знае каква оригиналност. Не твърдя, че трябва да притежава всички тези качества, но все пак не предлага нищо особено. Приятни са песните сами по себе си - но толкова. huh.gif Ще продължа да го слушам, да се опитам да открия нещо като за мен. wink.gif
InsArtTure
Нито е техничен толкова, нито е оригинален. Но мисля, че не това трябва да се търси.
Албумът има страхотна атмосфера. Слушаш го, знаеш, че си чувал тези рифове,сола постройки, че и текстове и въпреки това ужасно ти харесва. Това е силен албум wink.gif
Rolf
Поредният отличен албум на Eldritch! Стабилна банда, отново не ме разочароват. smile.gif Вярно, за прог метъл музиката им не е особено технична, но пък самите парчета са силни. Това е важното.
Slash
Не бях чувал досега за тази банда, и като видях темата реших да дръпна албума и да го преслушам обстойно... След като го направих, мога да заявя, че е наистина силен! icon_headbang[1].gif
Не съм слушал дискографията им и не мога да преценя процеса им на развитие, но ако предните им албуми са подобни - значи са много добра група!
Във всеки случай, ще потърся още техни неща...
Има много здрави парчета, също така няколко много приятни балади... особено онзи дует с женските вокали (Zero Man). Хубаво е, когато се прави прог с разни други елементи, защото това дава огромна свобода; а ако се прави чист прог, то групата малко или много се стреми да звучи като Dream Theater, което не й придава собствен облик...

А искате ли здрав и мрачен прог (с разни други елементи), решението е едно: openwidehug.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.