Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Има ли оправдана изневяра?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
`Xandria`
Наложи ми се да се сблъскам с подобен проблем(не лично за щастие) и както винаги в такива ситуации,да взема позиция hmm.gif ,за да помогна на много скъп човек.Какво мислите вие,има ли оправдана изневяра,и ако има,какво би могло да оправдае подобна постъпка?
Beerzebub
Може би трябва поне да загатнеш какво точно оправдава "подобната посъпка"...
stage
"всичко е неоправдано, той/тя ако не иска да се е*е с ония/онази няма да го направи" - Данчо ларкрафта punk.gif
InsArtTure
Защо да има оправдание-а защо да има вина? Трябваше и да споменеш кой е изневерил.

Според мен изневярата може да бъде неоправдана само ако не е истинска, Във всеки друг случай, ти си имал някакви отношения и някакви чувства към друг и в даден момент си ги проявил. Изведнъж се чувстваш така сякаш искаш да си с другия(дори и да е моментно) и нещата проличават или твоят човек интуитивно разбира, че нещата са се променили в този момент.,

Оправдан ли си в този момент?Има два аспекта. Не си оправдан, ако имаш наистина силни чувства към досегашния човек, минали сте през много неща заедно и един на друг сте си доказали, че заедно нещата са истински и че искате да го правите заедно(живеенето). Тогава нямаш сериозно оправдание. Всеки път когато се появи желание за друг-силно и разколебаващо, независимо дали физическо или духовно интимно, ти би трябвало да си казваш-какво правя? Чувствата да излезнат и да прояснят съзнанието. Не е ли моят човек, когото обичам и с когото искам да имам някакво бъдеще, ами още по-лошо-той/тя не желае ли толкова силно да бъде с мен, че аз да се откажа от него/нея заради моментно състояние?

Изобщо мисля, че изневярата при силна връзка може да бъде неоправдана, а иначе влечението не към твоя партньор, а към друг си е сериозно оправдание за да изневериш.

Задълбаваме към въпроса колко ни е верен човекът до нас. Колкото и да вярваме в него, колкото и да го обичаме, колкото и да сме сигиурни,изпитали,горяли,зрели-ако един ден той каже че има интимни отношения с друг и ти в момента не си му нужен. Тази страшна обида към теб не може да бъде оправдана. Всичко друго може.
blame
Завиви какво всъшност се разбира под 'изневяра'. Зависи как се чувстват един към друг двамата човека,каква е била ситуацията и до каква степн чувствата са истински.
Аз всъшност въобще не приемам,разбирам термина 'изневяра'. И пак,отново,както винаги, всичко си е частен случай.

И търсенето на оправдание,надали е най-правилното. Последиците трябва да бъдат приети,според фактите. А когато двама човека се обичат нищо не може да бъде твърдяно.


п.п>;И накратко,да лягам да спя.
`Xandria`
blame,говориш общи приказки,всичко е частен случай,да,но въпросът ми беше за вас оправдана ли е, по принцип... Все пак благодаря за отговора
stage
^извинявай, ама баси простотията sad.gif
InsArtTure
^извинявай, ама баси коментара mad.gif
Crafter
^

blackmetal.gif
People = Shit
При силна и истинска връзка няма изневяра !
Beerzebub
Цитат(`Xandria` @ Feb 17 2006, 08:30 PM)
Наложи ми се да се сблъскам с подобен проблем(не лично за щастие) и както винаги в такива ситуации,да взема позиция hmm.gif ,за да помогна на много скъп човек.Какво мислите вие,има ли оправдана изневяра,и ако има,какво би могло да оправдае подобна постъпка?

Аз имам още един въпрос.
Въпросният "много скъп човек" момче или момиче е? ph34r.gif

Сорка, не се сдържах.
Тия дни съм много щастлив... като идиотче. openwidehug.gif boxed.gif
stage
Цитат(People = Shit @ Feb 18 2006, 02:43 AM)
При силна и истинска връзка няма изневяра !

няма...колкото да ядеш боб и да няма Пръдня !
Queen_Of_Snow
има оправдана... аз винаги се оправдавам... hmm.gif
SepulTeraHead
Има голямо значение дали мъж е изневерил или жена. Ако е мъж, му е простено, щото мъжете са такива и не могат да се сдържат. Ако пък е жена... в корана пише да се убие публично с камъни.

biggrin.gif

...

А сега сериозно - оправданията не са важното в случая. Когато се случи нещо такова в една връзка, това е един голям крах на взаимното доверие. Ако човекът, който е сгафил, го приема като грешка и наистина иска да му бъде простено и да си остане с човека с който има връзка, то би трябвало ситуацията да се преглътне и връзката да продължи. Обаче ако не е особено сигурен... реже се пъпната връв. Изневярата не може да бъде оправдана, но може да бъде простена.
Niilo
Цитат
Изневярата не може да бъде оправдана, но може да бъде простена.

bowdown.gif

Както вече беше споменато по-горе - при истинска връзка, когато нещата не са просто ей-така, за разнообразие, изневярата е показател за нещо, което липсва в тази връзка. Лошото е когато човекът, който е извършил изневярата, не съжалява за нея...

Оправдана изневяра няма, при каквито и да било обстоятелства. Щом обичаш и държиш на един човек, не би трябвало да му причиняваш това, било то и без той да узнае. Непростимо е... и най-малката лъжа в една връзка поставя нейния ранен или късен край, уви.
MadHatter
Цитат
Лошото е когато човекът, който е извършил изневярата, не съжалява за нея

именно

според мен всяко нещо може да бъде оправдано, но пък зависи от критериите под които го гледаш...случвало ми се е да имам някакво моментно влечение към друг човек по време на сериозна връзка, но пък не съм си помисляла да изневеря. в крайна сметка аз не бих простила (или поне ще го направя след много време) такова нещо, затова не бих наранила така човека до мен. според мен изневярата е доказателство за недостатъчно воля и вяра в чувствата ти в човека до теб. според мен влечението към друг е изпитание, през което трябва да се мине, за да се докажат и утвърдят чувствата. от което според мен следва, че изневярата е оправдана, до толкова, до колкото проличава истината.
`Xandria`
Цитат(Beerzebub @ Feb 18 2006, 02:47 AM)
Аз имам още един въпрос.
Въпросният "много скъп човек" момче или момиче е? ph34r.gif

Сорка, не се сдържах.

Момиче е,не знам доколко има значение кой от двамата е,но е нежната половинка в случая.
Просто разклати цялото ми мнение относно нея,а е наистина скъп човек,още повече,че аз помагам за това,което прави,и съжалявам. hmm.gif
Задоволено ли е любопитството ти вече? wink.gif

Цитат(stage @ Feb 17 2006, 10:14 PM)
^извинявай, ама баси простотията  sad.gif

Има ли въобще тема,в която да не се изплюеш подобаващо?
Щом мислиш,че е простотия не отговаряй smile.gif
blame
Цитат(`Xandria` @ Feb 17 2006, 10:11 PM)
blame,говориш общи приказки,всичко е частен случай,да,но въпросът ми беше за вас оправдана ли е, по принцип...

Знам.
По простата причина,че не харесвам ,не обичам такива ситуации. Всичко е различно м/у хората и общ знаменател, общи стъпки,по които трябва да се действа,мисли няма.
Всичко си е за Всеки. И това трябва да бъде разговор м/у двамата човека. няма формули,термини,константи - просто си летят нещата....

Но продължавам да дълбая на едно място.
stage
Цитат(`Xandria` @ Feb 18 2006, 12:33 PM)
Има ли въобще  тема,в която да не се изплюеш подобаващо?

има !

Цитат
Просто разклати цялото ми мнение относно нея,а е наистина скъп човек,още повече,че аз помагам за това,което прави,и съжалявам. 


А сега го направи и публично достояние ! devil.gif

А има ли някой дет не е изневерил тук, освен Niilo и мене ? unsure.gif (j/k)

Цитат
според мен всяко нещо може да бъде оправдано, но пък зависи от критериите под които го гледаш


ми, да ...примерно може да кажеш че си се напила, и затова си изневерила...голямо изпитание е !

Цитат
blame,говориш общи приказки,всичко е частен случай

ми как да говори не общи приказки, като не е запозната с точната ситуация. bye.gif
`Xandria`
^Няма да се занимавам с флудърските ти постове повече,просто доказа,че няма тема,в която да не кажеш някоя глупост.
Спирам да коментирам,тъй като усещам как темата изпростява,благодарение на постове като твоите,хиляди благодарности
P.S. Публично достояние,да,казах и адреса,телефона,името...
`Xandria`
Цитат(stage @ Feb 18 2006, 03:42 PM)
Цитат
blame,говориш общи приказки,всичко е частен случай

ми как да говори не общи приказки, като не е запозната с точната ситуация. bye.gif


Мисля,че момичето достатъчно ясно ме разбра,ти защо се намеси не знам,поста ми беше лично към нея.

bye.gif

Достатъчно нафлудих темата,надявам се се спря и ти. no.gif
sharon
Цитат(People = Shit @ Feb 18 2006, 02:43 AM)
При силна и истинска връзка няма изневяра !

Съгласна съм...Поне за мен точно ИЗНЕВЯРАТА не е оправдана. Ако сте се обичали истински, държали сте толкова много един на друг...Защо се е случило? Лично за мен изневярата означава КРАЙ за една връзка. Ако човекът до теб ти изневери, значи не държи на теб, поне не в степента, в което ти си мислела, че го прави. За какво ти е да се занимаваш с такъв човек? Според мен в такава ситуация НЯМА такова нещо като "втори шанс".
InsArtTure
^Приятелко, говориш общи приказки и още повече заядливи. Ако толкова силно обичаш някого и ако просто битът ви не може да съществува ако не сте заедно-какво ще напарвиш ако ти изневери? На другия ден ще му кажеш да си ходи? Толкова време си искала да бъдеш с него и сега изведнъж нещо се пречупва? Съгласен съм, че в такъв момент нещо в теб се чупи, но не може да се говори общо.
SepulTeraHead
Цитат(sharon @ Feb 18 2006, 04:44 PM)
Цитат(People = Shit @ Feb 18 2006, 02:43 AM)
При силна и истинска връзка няма изневяра !

Съгласна съм...Поне за мен точно ИЗНЕВЯРАТА не е оправдана. Ако сте се обичали истински, държали сте толкова много един на друг...Защо се е случило? Лично за мен изневярата означава КРАЙ за една връзка. Ако човекът до теб ти изневери, значи не държи на теб, поне не в степента, в което ти си мислела, че го прави. За какво ти е да се занимаваш с такъв човек? Според мен в такава ситуация НЯМА такова нещо като "втори шанс".

Чакай, чакай. Това, че някой изневерява, по-скоро значи, че е слаб, а не, че не държи толковa на човека, с който има връзка. Както е казал народният поет:
What has stood for years still stands
Along the way the guilt remains...

suicide.gif
InsArtTure
^А кой народен поет е това?
SepulTeraHead
Джибриу Сисе
MadHatter
Цитат
ми, да ...примерно може да кажеш че си се напила, и затова си изневерила...голямо изпитание е !

би ли могъл да бъдеш по-пошъл??


Цитат
Ако човекът до теб ти изневери, значи не държи на теб, поне не в степента, в което ти си мислела, че го прави. За какво ти е да се занимаваш с такъв човек? Според мен в такава ситуация НЯМА такова нещо като "втори шанс".

а според мен не трябва да е така. в смисъл, че не е въпрос до това дали държи на теб, а цялостно отношение. например аз не бих постъпила така с никой, макар да не държа на него, колкото се очаква. според мен при една изневяра трябва да има втори шанс...но с презумпцията, че това може да се повтори, след като се е случило веднъж. но пък всичко си зависи от взаимоотношенията. бих разбрала някой ако не ми даде втори шанс при такава ситуация, но аз пък бих дала...ако човека до теб ти е доказвал достатъчно, че е искрен, тогава след една изневяра няма обезателно да се сложи край на връзката...така мисля, че е правилно.

пс. мерси за поправката, инс
InsArtTure
Цитат
нс...но с презумцията, че то


презумпцията bash.gif
tongue.gif

Иначе мисля, че е така. Макар че оттук нататък нещата ще бъдат много сложни.
giggle
Според мен изневярата каквато и да е е показател за някакъв дори минимален проблем във връзката.Оправдание е ако си го направил примерно на купон и адски много съжелява6,макар 4е ли4но аз трудно бих простила за такова нещо.
Пък не си представям е така срещаш някои привлича те и изневеряваш на човека, с който се чустваштолкова добре и си сигурен във връзката ви. За това няма оправдание..
Svetyl
Абе... все си мисля, че ако връзката е пълноценна и истинска, изневяра няма да има... Иначе винаги става. Лично за мен е по лошо когато човек мисли да изневери на половинката си, но не го прави. Ами нека го направи и се види дали е простимо...
Ataegina
Оправдана изневяра може да бъде само ако постоянната половинка се намира в кризисен период на сдух и няма настроение за сексуален контакт с партньора си или пък си има други физиологични проблеми.
Изневярата никога не е оправдана, когато е в емоционален аспект. Не мога да си представя да бъда с някого, който освен мен обича и друга. Такива хора определям като нерешителни и рано или късно ги намразвам - естествено развитие на ситуацията. wink.gif
Spawn
не съм имал толкова много връзки, но не! Пък и сега съм намерил едно човече дето за нищо на света не го пускам и никога не бих го наранил по какъвто и да е начин!
Въздържай те се бе! suicide.gif wink.gif
onnellinen
Цитат(stage @ Feb 17 2006, 09:11 PM)
"всичко е неоправдано, той/тя ако не иска да се е*е с ония/онази няма да го направи" - Данчо ларкрафта punk.gif

Няма какво да се каже повече
sharon
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 18 2006, 06:33 PM)
Чакай, чакай. Това, че някой изневерява, по-скоро значи, че е слаб, а не, че не държи толковa на човека, с който има връзка. Както е казал народният поет:
What has stood for years still stands
Along the way the guilt remains...

suicide.gif

Говорих за СЕБЕ си, изразих СВОЕТО мнение. Казваш- "Това, че някой изневерява, по-скоро значи, че е слаб, а не, че не държи толковa на човека, с който има връзка". За теб може и това да значи. За слабостта съм съгласна, обаче си държа на мнението- след като веднъж се е показал като СЛАБ пред мен, по-добре да не ме търси никога повече.
Niilo
Понякога се случва. Човек невинаги може да се владее на 100%. Ако си примерно 6 месеца с един човек и срещнеш някой друг, който физически е ебати бонбона, до известна степен е нормално да ти направи впечатление и да ти мине някоя друга мисъл през главата, ако си достатъчно хормонален и до предложение може да се стигне...

Хватката е в това да устоиш на желанието, което е повече от естествено. Има едни такива неща, наречени флуиди, хормони smile.gif Разликата между сериозната и айляшката връзка е в това, че при първото привличане не пробваш с другия, а просто преодоляваш влечението, защото държиш на човека и защото той може да ти даде това, което може и този, по който си си паднал в момента, по един или друг начин.
Slash
Цитат(Niilo @ Feb 23 2006, 09:55 PM)
Има едни такива неща, наречени флуиди, хормони smile.gif

Феромони.
Niilo
И слашомони, whatever.
_sk8mastR_
Не ги помня кои какви бяха, биологията много я мраза, ма както и да е, май за различните полове си бяха различни.. Та как така оправдана? Нищо не е в състояние да оправдае подобна гавра с партньора.
lelqLora
Мисля, че за да разберете какво е изневяра, трябва да погледнете не от точката "той/тя ми изневери", а от страната на "аз му/й изневерих". Една изневяра каквато и да е тя си е чисто и просто обръщане на принципи. Изневярата в една връзка може да стане по толкова много начини... не само в чисто сексуалния, физически смисъл. А изневяра има, защото нешо във връзката липса на този, който е изневерил. И ако няма читава комуникация между двамата, за да се изнясни от какво е породена тая липса.... то просто се случва. Кофти работа е изневярата за каквото и на каквото/който и да си изневерил. Е най-куцо е сам на себе си да изневериш. Щото няма начин да не разбереш за изневярата laugh.gif С други думи яко прецакня, ама ако успее човек да се вземе в ръце (даже и да го е гнус laugh.gif ) нещата лека-полека се оправят даже и без външна намеса.
Е ако не върже номера с въздържанието.... се полага публично убийство с камъни laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Ro6ava GarGa
Sep каза,леля довърши...това е И моето мнение... wub.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.