Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Дайте мнения за бг метъла
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Battle Magic
^^ ахаха..... suicide.gif Пич, в Америка наистина има яко поп и рап, ама да казваш, че са повече на почит от метъла rolleyes.gif
ludspamer
Тва не го казвам аз, имам приятели в америка говорят че почти не виждали метъляги.Може да са ме изментили нещо unsure.gif
Alti
Не знам,за момента нищо българско не ме е грабнало no.gif .Но има време нещата може да се променят wink.gif
Arq
Мое е мннието че Hardcore сцена имаме...поп-фолк също...но метал сцена...незнам не ми попадат много групи...но мисля, че са още млади и неразвити...след 2-3 години може нещо да ме грабне... smile.gif
Alti
Мда Hardcore-a определено ни е на много прилично ниво smile.gif
winterstorms
Смешна история. Имаме 4-5 наистина добри банди и всичко останало - сволоч. Липса на професионализъм отвсякъде, липса на отдаденост, на идеи... Като погледна едни сърби и турци какви банди имат, за гърците да не говорим, ме хваща срам.
prayer4eto
^ Е ти какво очакваш, когато старите и утвърдени групи вече не свирят, а пък младите са се захванали да правят нещо преди 1-2 години, при това музиката не им е специалност ...

Бай Дъ Уей, вчера открих интересна групичка от Добрич - PAWN Project, която смятам да следя с голямо внимание.
Mario
bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif Simbolic (Varna)
Mangalf
Цитат(winterstorms @ Jan 30 2008, 09:27 PM) *
Смешна история. Имаме 4-5 наистина добри банди и всичко останало - сволоч. Липса на професионализъм отвсякъде, липса на отдаденост, на идеи... Като погледна едни сърби и турци какви банди имат, за гърците да не говорим, ме хваща срам.

ти колко български групи си слушал?

Или повече внимание обръщаш на родните си турски такива...
winterstorms
Близо 100, след като питаш.

И си спести селяндурските нападки - жалки са и нямат отношение към темата.
Revenant
мен ми стана интересно с какво сърбите и турците са по-напред?
Distant Sun
Ам на моята територия (Пловдив демек) се развяват само едните Габана, а те не се броят, така че от това което съм видяла досега - Гранулом са групата! cool.gif
Mago De Oz
^^Примерно, че всяка една съседна на нас страна има качествена, подписала с добър лейбъл пауър метъл банда, а ние нямаме дори една добра такава на местно ниво. В България или се свири някакъв олдскул хеви или давай да грухтим колкото можем. А и другата смехория са "норвежките блекари от Долно-Нанагорнище", примерно....да де знам, сигурно са близо до фийордите...знам ли...абе ....смях и тъга, това е българската метъл сцена. И да не говорим, че не съм не само пауър банда, не съм чул и симфо такава или готик или фолк-метъл. Говорим за групи поне с един албум, дори и да е "самииздат". И преди да скочите да викате, защо точно пауър, ми защото е един най-слушаните стилове в метъла като цяло в света, а не само е България.
Battle Magic
Къде забравихте Korozy, Dark Inversion, Inspell, Svarrogh.....Почовете свирят повече от добре и имат много добри идеи.
SepulTeraHead
Цитат
И преди да скочите да викате, защо точно пауър, ми защото е един най-слушаните стилове в метъла като цяло в света, а не само е България.

Даже в Бълагрия особено. Поне имам такива наблюдения. И е странно, защото не е като да няма талантливи музиканти, които да харесват и подобна мзуика и да им се свири това. Но - банди йок!

Иначе за и Сръбски и Турски аз лично не се сещам особено unsure.gif
Mago De Oz
^ Да си призная за сръбски пауър и аз не сещам, ама турски има, примерно Невърленд, в албума им участват Ханси от Гардйън, Том от Евъргрей! Кога такива гости в албум на наша банда ?! Аз се сещам само за вокала на Нейпълм Дет, дето гостува в едни пичове.....кор свиреха...ама като не са ми в ресора не сещам как се казваха...

Едит:Сетих се и за сръбска банда, ама не ми се рови из списъците ми с музика да гледам как се казваше.....мързелив , мамка му !
Mario
Цитат(Mago De Oz @ Jan 30 2008, 11:58 PM) *
Аз се сещам само за вокала на Нейпълм Дет, дето гостува в едни пичове.....кор свиреха...ама като не са ми в ресора не сещам как се казваха...

Last Hope wink.gif хардкор ги водят и са една от най-пробилите навън български групи
ZawHeR
Cupola са много добра нова и надеждна група, според мен! smile.gif Бил съм им на концерт, а и албума съм слушал - добри са пичовете!
Вие какво ще кажете за тях?
Aggressive Perfector
Eufobia са добра група...
SepulTeraHead
^ и ^^ са верни твърдения smile.gif
Dragontear
Eufobia съм ги гледал 2 пъти на живо и не ми направиха особено впечатление.. Но наистина са на доста високо ниво
Има една група обаче която съм гледал 3-4 пъти и изметоха всичко живо всичките пъти и това са HYPERBOREA

Друга група за която сега се сещам и са на невероятно високо ниво са PANTOMMIND
Vlad
E Hyperborea за тва ги водят лидери на наща сцена (и новият албум също е много добър препоръчва се). Въпреки че за мен най-силната ни група е Enthrallment.
Цветомир
+1 за Enthrallment.Vomit Erection и Human Trophies са други 2 дет банди от на'ща сцена ,които си струва да се споменат rolleyes.gif
Danny47
^ & ^^ Ха, свирил съм с тях на една сцена, големи пичове. smile.gif


Иначе музиканти имаме, някои с идеи, които са достойни да застанат до големите имена в този бизнес според мен, но тук няма как да се реализира като хората... не само от към лейбъли, майната им те нищо не правят, ами музикантите нЕмат пАри да си направят сами една прилична продукция. Наще винаги са били "прилични". whistle.gif
Airin Of Ancelot
Danny47, ако наистина имахме банди с идеи, цитирам, "достойни да застанат до големите имена в този бизнес", не мислиш ли, че някой представител на въпросния бизнес щеше да ги е забелязал вече? Оправданието за липсата на пари се поизтърка вече... В крайна сметка, когато слушат едно демо, хората от лейбъла не се интересуват с какъв саунд е направено, а дали в него има някакъв потенциал и оригиналност. От музикантите се иска да са музиканти, за останалото си има професионални продуценти, тон-режисьори и прочие.
Mangalf
Цитат(winterstorms @ Jan 30 2008, 11:30 PM) *
Близо 100, след като питаш.

ще изброиш ли няколко? По възможност от "сволоча"
Danny47
Цитат(Airin Of Ancelot @ Feb 2 2008, 10:34 AM) *
Danny47, ако наистина имахме банди с идеи, цитирам, "достойни да застанат до големите имена в този бизнес", не мислиш ли, че някой представител на въпросния бизнес щеше да ги е забелязал вече? Оправданието за липсата на пари се поизтърка вече... В крайна сметка, когато слушат едно демо, хората от лейбъла не се интересуват с какъв саунд е направено, а дали в него има някакъв потенциал и оригиналност. От музикантите се иска да са музиканти, за останалото си има професионални продуценти, тон-режисьори и прочие.

Аз лично не виждам смисъл някоя банда (неизвестна, като всяка една в БГ например) да подписва и да се издава чрез лейбъл. Ако не си от ранга по популярност на групите на големия лейбъл Х, няма да изкараш пари чрез такъв. За мен много по-логично изглежда човек да си го "направи сам" в днешно време. Относно тва, което каза... музиканти имаме, идеи имаме, чувал съм силни неща, но кой да се организира първо да направи нещо сам и да погледне върху себе си от малко по-продуцентска гледна точка и като на "продукт", защото никой няма да дойде да те търси. wink.gif
ludspamer
^Една независима банда все пак не би ли и било по-трудно да пробие?
Danny47
Всичко е доста относително. Но вече по интернет всичко е възможно, по-лесно и по-насочено, за нещастие изисква човек сам да се спонсорира... всъщност това се отнася и за договорите при някои лейбъли (въпреки, че договорът примерно го споменава по заобиколен път), те просто те издават като взимат % от тая работа, само дет си им задължен с лист хартия... също така могат да ползват и музиката ти и за други облаги, които не включват далавера и за групата. whistle.gif Аз лично предпочитам да държа музиката ми за "себе си", поне на този етап. whistle.gif Ха, аз за почти всяка една банда след 7-8 клас научих по интернет, пъти по-лесно е, а и повече хора могат да те чуят като е официално разпространението онлайн, лейбъл или не, винаги ще те слушат "безплатно", истинските фенове ще си купят музиката ти с artworka и т.н. След този не кратък и лесен етап, сигурно е възможно да се появи някой лейбъл, който да иска наистина да работи с теб и да постигнете нещо!
prayer4eto
Този "не кратък и лесен етап" продължава най-малко 5 години, защото наистина финансирането си е изцяло твое и за записи, и за реклама, и за да издадеш албума ... Да не говорим за техниката, която ползваш. За 2-3 години хората разбират за тебе, но реално слушащите те са не повече от 500 човека, а истинските фенове, ходещи по участия не са повече 50 ... Те са и тези, които биха си взели албума. Останалите ще зяпат мухите, опре ли въпросът до това.

Да, ама реално парите на групата идват от редовни участия по клубове, фестове и концерти, а не от продажба на албумите. По колкото се договорите на участие? Ми да кажем 200-250 (все пак родните клубчета рядко събират повече от 60-70 човека, при това в събота или неделя. ) ... Колко участия трябва да имаш месечно, за да се издържаш от музиката ? Пет-членен състав, по 400 лева на месец = 2000 лева = 10 участия в месеца = 2-3 участия седмично ... Ако сте утвърден състав, при добро старание можеш и да ги направиш по толкова. Ама първоначално се радвате ако имате и едно в месеца smile.gif.

И в двата случая (лейбъл или не) за пари става въпрос. Най-вече в частта за рекламата. И за направата на добър сайт пак се искат парици. Хайде сега да се замислим - колко български продуценти познавате, които се занимават с родната метъл сцена ? (Въпросът не е риторичен )
One Shot
Наскоро чух няколко парчета от различни български групи, така и не разбрах кои са, защото бяха в уеб плеър и озаглавени Трак 01, 02... Пишеше само, че са български. Еми... които да са - не ме кефят. Единствената яка българска група все още си остава Еридан. wink.gif
Danny47
^ Някви парчета дет били на няква бг банда! bowdown.gif suicide.gif


prayer4eto, съгласен съм с теб и това е в най-добрият случай! Ти, за да правиш 10 концерта на месец, трябва да имаш един солиден сет-лист, в който да не преобладават кавъри. Дори и да има някой, който може да се справи с 10 концерта на месец (докато продължава успоредно с това да прави авторска музика), ще му отнеме години, за да си избие парите хвърлени по инструменти, техника, репетиционни, уроци и хиляди часове упражнения (не включвам записи, сайтове, промоутване, самоиздаване и т.н.). Пак казвам, ако не си някоя от групите, за които си говорим в този форум, за всеки спечелен лев като музиканти, вече ще сме загубили 2! rolleyes.gif
lodborg
Добре, а защо всички си говорим само за концерти в България и издаване тук. Нещо за чужда публика не си ли мислите? В смисъл, нищо лошо, ама нито една от "групите, за които си говорим в този форум" не прави концерти само в собствената си страна.
Danny47
Аз за това говоря за издаване по интернет!!!
prayer4eto
Така обаче се ограничаваш само до ползващите интернет и по-специално до онези, които се интересуват и търсят. Останалите пак не ги броим.

EDIT: Венци, преди да стигне тази група до концерти в други страни, колко години е висяла само на родната си сцена ?
lodborg
Цитат(prayer4eto @ Feb 3 2008, 06:51 PM) *
Венци, преди да стигне тази група до концерти в други страни, колко години е висяла само на родната си сцена ?

Съдейки по Winterhorde (любимият ми пример, защото са израелци, сиреч не надарени с особено голяма родна сцена подобно на нас), които тръгнаха на турне с Catamenia още ПРЕДИ издаването на ПЪРВИЯ си албум, не вярвам да е много. Съгласи се, че в днешно време е просто недопустимо да си локална бандичка. Може би по-неизвестните американските дет метъли си стоят в родната страна и изнасят концерти само там, но никоя нормална група от европейска страна не гледа да виси само на родна сцена. Или излизаш навън, или си киснеш вкъщи и никой не те знае. Избирай си.
prayer4eto
Венци, кой говори за това да си локална бандичка? Такива винаги има във всяка страна. Но погледни и ти своя пример - бандата е съставена 1999 г. Издават първия си албум 2006-а. Първото демо записват 2003-2004 г. Колко години минават ? От 1999 до 2004-а какво правят ? Клечат и чакат някой да ги покани ли? Според мене репетират, надобряват, гледат да направят добри песни... Колко усилия те самите са вложили преди въобще някой да ги забележи? Колко средства? Никъде няма да намериш тази информация.

EDIT: Не казвам, че трябва да се гледат и търсят родни лейбъли и непременно реализация тук. Но щеше да бъде къде по-лесно, ако имаше къде да намериш подкрепа за това, което правиш. Родните лейбъли би трябвало да са само стъпка напред в правилната посока. Да се получи онази йерархия, в която се издигаш все едно правиш професионална кариера...
lodborg
Това не променя ни най малко факта, че групата има голямо турне извън страната още преди първия си албум! И идеята ми е, че далеч, далеч не е изключение от нормалната практика по света. Докато на много български групи това изобщо не им минава през акъла. Повечето от тях имат албум от години, други имат по няколко.

Edit към Edit-a ти: тук си прав. Изобщо не засягам темата за лейбълите, защото темата е твърде наболяла.
prayer4eto
В интерес на истината, повечето старите банди не съм ги засякъл да търсят много изяви в други страни. Не че няма, но не са много. А младите тепърва израстват. Според мене просто трябва да изчакаме малко... rolleyes.gif
Danny47
А като си гол и бос със Скуайер в ръка и без връзки кви турнета кви 5 леа. Не вярвам някой да откаже ако го поканят на турне или фестивал извън България, но не е така лесно! rolleyes.gif Всичко е относително, може и да извадиш късмет по-рано, може и никога... и пример за това не може да се даде с 1 или 2 групи. prayer4eto, ами, за да не е само по интернет, групата може да си направи един независим лейбъл и да се издава. smile.gif Ха, лейбъл metal-world би било яко, що някой не се реши да направи?! icon_headbang[1].gif
winterstorms
Цитат(Mangalf @ Feb 2 2008, 11:22 AM) *
Цитат(winterstorms @ Jan 30 2008, 11:30 PM) *
Близо 100, след като питаш.

ще изброиш ли няколко? По възможност от "сволоча"

Act of Grotesque, Chainsoul, Severia, From the Waters of Lake, Perverse Monastyr, Goat Perversion, Diabolism, Anamnasia, Bleeding Black, Bolg, Post Scriptum, Future Darkness, Distorment, Проказа, Старо Зло, Suffer H, Coprostasis, Eerie, Foeticide, Nightsky Bequest, Sanata Vopilif...
Ataegina
Има надежда за българския метъл! С това изречение май показвам колко подготвено се изказвам тук biggrin.gif

Наскоро - има няма година - чух Smallman http://www.smallman-band.com/ или по-точно "Evolution" - първата песен от дебютния им албум. Невероятно въздействаща с уникално звучене, а именно българска гайда направена от българско яренце, пасло българска тревица. Цялата тая българска предистория е съпроводена от текстове на английски, но музиката все така ти пищи на български.

Наскоро здраво зациклих на Исихия и се присетих за тях(Smallman).
Молбата ми е ако знате български групи с подобни етно елементи да ме насочите към съответните източници.
Zdravko Peev
Ирфан, Кайно Йесно Слонце... Но съвсем не са метъл.
Балканджи си ги знаеш сигурно smile.gif
Nikola Bathory
Цитат(Ataegina @ Feb 12 2008, 12:52 PM) *
Молбата ми е ако знате български групи с подобни етно елементи да ме насочите към съответните източници.

Виж каталога на Пайнермюзик! bowdown.gif icon_headbang[1].gif
Там има много!
Ataegina
Благодаря Zdravko Peev!

Отивам им днес на концерта на Кайно Йесно Слонце cool.gif

^ а ти душице безбрежна отиваш в моя игнор лист. Вероятно ако бях в по-добро настроение щях да се засмея и отмина, но сега просто ми напомни, че отдавна трябваше да си там... Бъди мой първи почетен гост.
Zdravko Peev
Бях им на концерта на Кайно Йесно Слонце.... еееемииии... става.
Личната ми нагласа беше малко по-така... та това до някъде логично доведе до разочерование, независими, че си личи, че хората са кадърни. Според трола съм се кефил повече на първия албум, па те наблегнали на по-нови... знам ли, трябва повече търсене brother :nwo:
Svetyl
Абеее... аз ни в клин ни в ръкав ще напиша няколко реда. Днес (бел авт: вчера) бях на концерт на БТР. И за пореден път се убедих, че тази група е великолепна. Професионализъм, веселие, раздаване пред публиката... всичко беше на 6. Не знам дали спада към метъла, но просто това е най-точното място, където да го напиша. БТР СА ВЕЛИКИ!
Ulair
^ Тъй си е, брат, жБ.Т.Р. са си едни легенди!
Ми аз така и не дадох мнение. Според мен българската метъл сцена има огромен потенциал, все пак имаме не една и две добри групи. Аз лично се кефя на доста от тях:примерно Cupola, S.Nob, Гранулом, рок легендите АХАТ и много други.

Е, естествено има какво още да се желае, но всичко с времето си. BG Rules!!! bg.gif
Magne
Кофа пълна с говна. По-изчерпателно не мога да го кажа.
love_hunter
Цитат(Svetyl @ Feb 14 2008, 05:08 AM) *
Абеее... аз ни в клин ни в ръкав ще напиша няколко реда. Днес (бел авт: вчера) бях на концерт на БТР. И за пореден път се убедих, че тази група е великолепна. Професионализъм, веселие, раздаване пред публиката... всичко беше на 6. Не знам дали спада към метъла, но просто това е най-точното място, където да го напиша. БТР СА ВЕЛИКИ!

bowdown.gif за теб и за тях bowdown.gif

С тях израснах и са ми адски на сърце.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.