Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Дайте мнения за бг метъла
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
the_mess
Ти си яко зле!
Rolf
Цитат(Hetfield @ Dec 17 2008, 09:26 PM) *
Тия не бяха ли яко зле?

Не, не бяха. wink.gif Балканджи са сигурно единствената банда, която смесва качествено български фолк с тежка музика.
gadabout
Музиката им със сигурност е жестока, само дето на момента ме хваща много яд на текстовете им.
Twilightfall
Да, всичките са от стихотворения/народни песни, етц.

Не че има лошо, но да седнат и те да напишат нещо, ебати...
Ulair
^^^Е, то си е точно така, засега това е една от малкото групи, които се опитват да изградят нещо качествено на базата на иначе доста продуктивния български фолк! И го правят доста сполучливо засега (сравнително доволен съм от ''Змей'' и особено от по-ранните им работи).
И - да, и на мен ми се струва, че на живо звучат някак си далеч по-добре. Хм, може би присъствието на живо на групата луди шопи действа наистина надъхващо... Мдам, определено очаквам следващата им изява с нетърпение!

А за феновете им - поздрав със Самодива
Dreamtale
Цитат(gadabout @ Dec 24 2008, 11:46 PM) *
Музиката им със сигурност е жестока, само дето на момента ме хваща много яд на текстовете им.

Е че какво им е? Като за такава музика такива текстове са екстра.
gadabout
Не, че не отиват. Проблемът е, че често са много зле аранжирани, само и само да са като оригиналното народно творчество. Поне на мен така ми се струва.
winterstorms
Не знам за вас, но аз чакам само две неща - новите на Enthrallment и Revenge Project. Другото тази година не беше хич на ниво.
Twilightfall
^ Enthrallment-а отдавна излезе, че даже вече и в България се продава.
Warrior Of Ice
Вчера обърнах дължимото внимание на новия албум на Claymore - "Prolonged Active Antagonism", и останах очарован. Много стойностен мелодик блек/дет са записали пичовете от Русе!
Jesus Goat
Добри са, но не колкото Korozy и Inspell.
Twilightfall
КУР'и'Ozzy, ахахаха. :Д
Urungela
Цитат(killer_rose @ Oct 19 2008, 02:44 PM) *
Кажете сайт от който да си изтегля БГ Метъл демота и албуми

От няколко дена имам на разположение следните БГ банди (демота най-вече): Рицари на Огъня, Absolute, Agresor, Brainstorm, Convict, Corpse, Dead Future, Amuzia, Another Body Murdered, Incarnation, Nice Side Of Pathology, Crash, Detonator, Good Food, Ira Deum, Karcer, Leprosy, Necromancer, Nekrolog, Nihilist, Nightmare, Past Redemption, Scapegoat, Taran, Звездовиден Хуманоид... Като стил повечето от тях са thrash-death...
Ако имаш желание ми пиши лично съобщение да се разберем как да ти пратя нещо... Ако имаш програмата SoulSeek ще стане много-много лесно happy.gif (Повечето групи от гореизброените са олдскуул, което си е много добре)
Twilightfall
И двата албума на Agresor ли имаш, и с добро качество ли са? Ако да - ще те потърся в Skype, че ми трябват.

Другото, което ме интересува са демотата на Corpse, или кои по-точно са?
Urungela
Да,и двата албума на Agresor имам (качеството, според мен, не е лошо). А за Corpse - имам Pathological Rotten, Mortal Terror и едно LIVE от 09.09.2000.
Twilightfall
Не би било зле да качиш нейде двата Agresor-a, "Pathological Rotten" и live-а, примерно.

Ще съм ти благодарен.
ZerraX
Ем аз от Бг метъл сцената нямам много любимци. Тези, които слушам, са: Vrani Volosa, Balkandji, Kayno Yesno Slonce, Isihia, 88, Aryan Art, Paganblut и малко Eпизод. А и преди слушах Envy, те са hardcore.
Urungela
Цитат(Stormrider @ Jan 23 2009, 12:05 AM) *
Не би било зле да качиш нейде двата Agresor-a, "Pathological Rotten" и live-а, примерно.

Ще съм ти благодарен.

Нямаш проблеми, въпроса е да знам как rolleyes.gif Имаш Skype-a ми, свържи се от там с мен happy.gif
Twilightfall
Nihilist щели да преиздават нещата си на цд-та тая година, бре!
scion_of_storm
...пъ китариста (май) на Паст Редемпшън бил пациент на баща ми, ахахха. Беше го поканил на Напалм Дет да ходи май XD
DoctorX
Търся на CD-та следните BG албуми:
Artery - Valley Of Sunflowers
Artery - Balkan Undreground
Artery - Newtopia
Hyperborea - Architecture Of Mind
Korozy - Long Way To The Land Of Black
Suffer H - Urban Filth
Darkflight - Under The Shadow Of Fear
Darkflight - Perfectly Calm
Desolate - Eventide Of The Orb And Heavens
Music Station - Shaping
Necromancer - Seven Ways To Die
Ренегат - Леден свят
Ренегат - Insomnia
Ренегат - Не умирай
Ако някой може да помогне, пишете. unsure.gif
Twilightfall
Доколкото знам, някои от тези не са издавани въобще на CD-та.

За "Urban Filth" съм сигурен.
drinkin_park
за съжаление и аз искам urba filth и мисля, че бях писал на Васко, но без успех - няма го на CD sad.gif
Desperate Cry
Мнението ми е, че ако го няма Цонко Цонев (кмета на ManowarTown) или Фънки, просто тука замираме всички.
prayer4eto
^ Нещо бъркаш БГ метъла с гостуванията на чужди групи у нас...
lodborg
Цитат(Desperate Cry @ Mar 16 2009, 05:44 PM) *
или Фънки

Тоя пък какво е направил?
winterstorms
Как какво - Мадона кани човекът! laugh.gif
Heavenwood
Съжалявам, но според мен няма такова нещо у нас. или поне не е толкова популярен. Като се замислим, всички ние слушаме предимно чуждестранни банди, но когато стане дума за нашенски метъл, май няма какво да се каже.
Twilightfall
Аз слушам и български банди.
Ghost
Имаме много яки банди! Например The Revenge Project, Past Redemption, Enthrallment, Hyperborea, Demonism, Inspell, Dark Inversion... Понякога се чудя защо толкова се оплакват някои хора.
prayer4eto
Имаме много талантливи банди, но все на някого нещо му куца - или ще бъде в личния състав, или липса на време за репетиции и изяви (понеже това не им е работа), или пък недоброто/неправилното озвучаване ...
Elinor
Има един въпрос които ме измъчва затова бих искала да го поставя на масовата публика. Чувам повсеместни мрънкания относно българската метъл сцена. Е не е нужно да казвам а ние много добре си го знаем че ние сме главните участници подръжници и т.н. на тази сцена. Е след като сме такива бих искала да попитам до колко сте склони да похарчите за билет за българска група? И не говоря за Балканджи или Епизод или дори Цироза Старо зло или нещо такова. Говоря да се подпомогне някоя по-неизвестна група. Е бихте ли дали 5 лв. да влезете в някое мизерно читалище или сте на принципа еее аз за 5 лв. колко бира ще си купя и ще ми е по добре. whistle.gif

П.С. Извинявам се за това че не използвам запетаики но просто бутона които служи за това на моята клавиетура не баца.
Ta' Zhal
Ми не бих казал, че много, ако нещо въобще. Не ме интересува развитието нито на нашата, нито на метъл сцената, нито на музикалната сцена въобще. Не се чувствам длъжен да подкрепям когото и да било, това включва концерти, оригинални дискове и подобни. Не бих отделил нито пари, нито време за нещо, което не ми харесва. Под "харесване" нямам само музиката предвид- също така и условията на концерта са важни.
Twilightfall
Специално Балканджи и Епизод са ми толкова скучни, че не бих дал и 2 лв. да ги гледам.

Бих гледал Enthrallment, Coprostasis, Hyperborea, Avril In Blood, Vendetta, Пропаганда, etc. - защото ми харесва музиката им, и са едни от любимите ми групи, по принцип.
scion_of_storm
Moria.

Много са добри, жалко, че членовете на групата са идиоти и (някои) се държат като путки.
Warrior Of Ice
Нали се говореше за нов албум от тях по едно време... Чудесно би било.
Kent
Цитат(Elinor @ Mar 20 2009, 10:13 PM) *
Е не е нужно да казвам а ние много добре си го знаем че ние сме главните участници подръжници и т.н. на тази сцена. Е след като сме такива бих искала да попитам до колко сте склони да похарчите за билет за българска група?

Ами че аз редовно си давам лептата. smile.gif И по 5, и по 10, и по 15, въобще колкото трябва. Стига да ми харесва групата, ходя на концерти, взимам си дискове и така.
Elinor
Я пак Мория ще издават албум.! Лол Митко още ли е с тях? whistle.gif
Twilightfall
Мория, 'дето се снимат по чалга клипове ли бре, ахахах? Гадни чифути!

И не дългосвирещ албум, а сплит предстои да издадат!

Те го:



winterstorms
Цитат(Stormrider @ Mar 22 2009, 02:22 AM) *
Мория, 'дето се снимат по чалга клипове ли бре, ахахах?

Това за пръв път го чувам. huh.gif
Magne
Най-големите позета са тия! Най-вече вокалчето, няма такъв смешник. laugh.gif
monolithe
Mного омраза по тез Moria. Що така? Наско (Khan Kubrat) е голям пич, между другото, поне до колкото го познавам де.

Може би най-любимите ми БГ банди са Zaratustra, Diabolism, Scapegoat и Vrani Volosa (но тук съм си пристрастен И заради кръвната линия). Наскоро открих един проект Eleven Drops To Sink Into, който се оказа, че даже има и ЕР-записано и издадено в ограничен тираж. Доста изпипан дет / дуум и наистина ме е яд, че пича няма да записва повече неща, доколкото съм наясно със ситуацията де.
Discipline
У нас се правят по-често и силни концерти (почти) само от дет метъл и хардкор банди, като преди няколко години хк сцената беше много силна - Confront, Last Hope, Vendetta, Face Up, Breakaway, BFDM. Сега само някакви модерни бийтдаун метълкорове излизат. От сегашния дет ми харесват Старо Зло. Past Redemption, Hyperborea, Enthrallment и Coprostasis също са добри. От старите банди най-добро впечатление ми правят Агресор, Ira Deum, Детонатор, Crash, Рицари на огъня, както и легендите на грайндкора Corpse. Пропаганда свирят мощен нюскуул пантерско/машийн хедски метъл, но го правят добре. Заслужава да се спомене и за Срам и позор, които имат и някои доста смазващи моменти във втория си албум.
killer_rose
Използвам тази тема за да коментирам изключителния дебют на Project Arcadia.

Страхотен албум със страхотна продукция са издали нашите момчета.Слаба песен няма,вокалите са добри,солата са добри.Просто всичко е изпипано много добре.

Нека всеки фен на power/progressive метъл музиката да уважи групата и да си го купи. bowdown.gif excl.gif
Airin Of Ancelot
^ Наистина са добри момчетата. Като подгряваха на Firewind ми харесаха много. smile.gif
Diablo
Аз най се кефя на Vrani Volosa, Inspell, Revenge и Korozy. metal.gif
SepulTeraHead
Цитат(Stormrider @ Mar 14 2009, 08:07 PM) *
Доколкото знам, някои от тези не са издавани въобще на CD-та.

За "Urban Filth" съм сигурен.

Смея да вързазя, тъй като го имам на CD, купено от ОЧЗ преди 8-9 години wink.gif
pungent_stench
Някой слушал ли е Cryptophobism ?

Ако не бяха от 93-та, щехме да твърдим, че копират dISEMBOWELMENT :Д Супер здрав дет/дуум.

Сега се сетих за един убав дет/траш албум на Nightmare. Май ще си го пусна ...
Takinsa
Цитат(paragon @ Aug 14 2008, 07:30 PM) *
Пичове, недейте така, Enthrallment са смешни. Абсолютно посредствена бг групичка, която не блести нито с кой знае какви идеи, нито с кой знае каква техника. thumbdown.gif

Пич , с това твое мнение мога да ти кажа да отидеш някъде и да се suicide.gif

Точно тази група посредствена??? smile.gif
MetallicaAntiFan
SUFFER H му е майката просто, много голяма злоба. Баш па "Urban Filth" се продава, както и "Code 187" в wizard, по 7-8 кинта. Аз лично бих си взел, заслужава си. За жалост ранните им неща са били издавани на касетки и няма да ги видим на преиздадени цд-та.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.