Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Ъпгрейд на форума до версия 2
.::Metal World::. Форуми > .:: Metal World ::. > .:: Metal World ::.
Страници: 1, 2
Warrior Of Ice
Както някои от вас сигурно са забелязали, вчера вечерта някакъв оптимист правеше бездарни опити да хакне форума. Invision 1.2 наистина има дупки в сигурността и от някоя от тях се е възползвал. За щастие хлапето се оказа абсолютен ламер и с Feb реагирахме преди да е успял да нанесе някаква вреда. Та в този ред на мисли, честит ви нов форум! Има още доста неща за настройване (най-вече за превеждане), но мисля, че в близките няколко дни всичко отново ще е напълно функционално.
Slash
Добра работа. icon_headbang[1].gif
Наистина беше забавно да се следи, как хлапето се опитваше да пише на правилен български...
Warrior Of Ice
Селянче с комплекси... wink.gif
scion_of_storm
Браво на вас,че сте го спряли icon_headbang[1].gif Ма аз като че ли съм го пропуснал пича. sad.gif
Rolf
Наистина яко селска проява, но то си е за негова сметка. thumbdown.gif И пак добре, че е бил аматьор, защото аз такива проблеми съм имал от един хакнат форум, че не е за разправяне...

Новият форум ме радва доста повече!
Warrior Of Ice
Едно малко пояснение: в тази версия анкетите не се пускат самостоятелно. Прави се чрез пускането на нова тема и закачането на анкета към нея. Тъй че да не се чудите.

Ако имате някакви проблеми с форума, пишете тук.
People = Shit
Хубаво че сте реагирали бързо пък и колкото по-нова версия толкова по-добре smile.gif
feather
В този си вид форума ме радва изключително много. icon_headbang[1].gif Сега ще има разучаване на някои екстри, хехе. sp_ike.gif
Wolfheart
Изпуснах вчера шоуто. Хубаво, че няма изтрити постове.
Pyjamka
Публикуването на мнения е много хубаво така! Сякаш си имам цял един малък Microsoft Word пред мен! rolleyes.gif Само малко със слагането на жълтурчетата имам проблем: когато цъкна върху картинката, в мнението не се появява надписът й, а си стои все така, и трябва да натисна End, за да ме докара уж до края на текста, и тогава да покаже кода на картинката - примерно ":spark:". Всъщност, току-що установих, че с всички тагове е така.
Помощ?
`Xandria`
Наистина вчера едни шашми ставаха,влизам и гледам "тъпаци,що ме баннахте" icon_headbang[1].gif
Иначе новия вид на форума е страхотен,много ми хареса smile.gif Честито за новата визия,с пожелание за в бъдеще да няма такива прояви на такива "оптимисти" като снощния icon_headbang[1].gif openwidehug.gif
Warrior Of Ice
Pyjamka, предполагам, че това е нещо, свързано с браузъра ти. В Internet Explorer 6.0 всичко си работи по същия начин като преди. Където в дадено мнение сложиш курсора и щракнеш на емотиконка - там си се появява... huh.gif

Имам тук една Opera и пробвах с нея - наистина емотиконите излизат винаги в края на поста. Решението е да ги вмъкваш своевременно докато пишеш мнението, или после ръчно да ги нагласяш с cut и paste.
stage
бах, мама му...един ден да ме няма mad.gif rolleyes.gif как се казва тоя "хакер" ? rolleyes.gif
Svetyl
Аз си мислех, че нещо ми се е бъгнало между другото. Но пък така много повече ми харесва.
MadHatter
Вчера направих ей такъв поглед ohmy.gif Ама както е казано "винаги може да бъде по-зле". Визията е много по-яка, както се очакваше. В крайна сметка "всяко зло за добро". Айде дано няма подобни психични проявления друг път wub.gif
p0w3r
Цитат(scion_of_storm @ Mar 6 2006, 10:50 AM) *
Браво на вас,че сте го спряли icon_headbang[1].gif Ма аз като че ли съм го пропуснал пича. sad.gif

то и аз сам го пропуснал ама май тоя идиот е истински селяндур
Pyjamka
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 6 2006, 03:50 PM) *
Pyjamka, предполагам, че това е нещо, свързано с браузъра ти. В Internet Explorer 6.0 всичко си работи по същия начин като преди. Където в дадено мнение сложиш курсора и щракнеш на емотиконка - там си се появява... huh.gif

Имам тук една Opera и пробвах с нея - наистина емотиконите излизат винаги в края на поста. Решението е да ги вмъкваш своевременно докато пишеш мнението, или после ръчно да ги нагласяш с cut и paste.

И аз предположих, че може да е от браузъра. Ама не е такъв голям проблем. Като доближа курсора до някоя от картинките, ми изписва нейния код и не ми е никакъв проблем да го пиша на ръка. С таговете още по-малко. Сега тъкмо ще се науча да пиша мнение без много мърдащи се маймунджалъци до него. tongue.gif
scion_of_storm
Цитат(p0w3r @ Mar 6 2006, 06:33 PM) *
то и аз сам го пропуснал ама май тоя идиот е истински селяндур

Ехххх пропуснали сме шоуто май sad.gif ...иначе и мен ми харесва форума сега. В началото не ме кефеше нещо, ама сега съм в процес на свикване с новия имидж smile.gif
SepulTeraHead
Уау! Баси грозотията.
p0w3r
Цитат(SepulTeraHead @ Mar 6 2006, 08:51 PM) *
Уау! Баси грозотията.

не мисля така
p0w3r
а да питам що не могат да се правят анкети ?!?!?! sad.gif
feather
Няма да е лошо да четеш цялата тема преди да постваш. wink.gif
Warrior Of Ice
Всяко зло за добро. Вчера Ins ме светна за "мъртвите" теми отпреди август 2003-та (Големия срив, или с други думи глупостите на Гамбит) и реших да си поиграя няколко часа. Сега по-голямата част от тях са достъпни в подфорума Метъл, на последните страници. На по-старите форумци като Sep, Sturm, Sw1tched, xscacorex, Beerzebub и RazorJack сигурно ще им е забавно да си припомнят какъв спам пляскахме тогава. icon_headbang[1].gif
Warrior Of Ice
Добавен е български езиков пакет - всички менюта са кирилизирани. smile.gif
Rolf
Е сега вече всичко си е перфектно! punk.gif
Pyjamka
Оле, не знам какво става - само при мен ли ги има тези проблеми или не!
Снощи, когато менюто беше още на английски, можех спокойно да редактирам мненията си - цъквах на Edit и оттам избирах Quick или Full (което много ми хареса като функция - да може да се редактира мнението директно както е написано). Днес обаче форумът е на български. И какво става - цъкам на Редакция, а оттам ми се показват само двете стрелкички без текст. А те самите не са активни като линк, за да мога да си редактирам мнението. И на практика аз не мога по никакъв начин да го направя. Преди мъничко пробвах с IE дали там и е така - същата история. При вас има ли подобно нещо или да ида да се хвърля в Дунава, задето при мен е така? unsure.gif Помогнете, ако можете.

Edit: Явно е от езика. Сега пробвах да привключа на English 2 и на English. При първото проблемът си остава, но на нормалното English го няма. Странна история...
Warrior Of Ice
Проблемът с редактирането е отстранен - вече го има и на български.

Пишете, ако забележите нещо друго, което не сработва както трябва.
anonimna_dx
"EMAIL WARNING

Вашият email адрес е бил променен, защото се използва от друг потребител. Това означава че всички писма НЯМА да отиват във вашата поща - това може да включва изгубена парола и др.
МОЛЯ сменете email адреса си незабавно."



Това ми излиза като си вляза в акаунта... и 1-я път си смених майла... и ми изписа че вече съществува този запис?!!? но сега пак ми показва същото... При мен ли е проблема.. или? huh.gif
Blashyrkh
Абе като копирам кирилица от някъде (в случая - Winamp) и излиза на йероглифи??
Warrior Of Ice
^ Това е от encoding и шрифтове на компютъра ти...

@anonimna_dx: проблемът най-вероятно е при теб. Пиши ми едно ЛС, ако искаш да ти променя пощата.
Blashyrkh
Преди не се появяваше.
p0w3r
e така форума е супер smile.gif))
Ro6ava GarGa
искам си стария форуууум!мрън...този е фешън,ама не ме кефи толкова колкото стария...хлип sad.gif
Ro6ava GarGa
Цитат
Всяко зло за добро. Вчера Ins ме светна за "мъртвите" теми отпреди август 2003-та (Големия срив, или с други думи глупостите на Гамбит) и реших да си поиграя няколко часа. Сега по-голямата част от тях са достъпни в подфорума Метъл, на последните страници. На по-старите форумци като Sep, Sturm, Sw1tched, xscacorex, Beerzebub и RazorJack сигурно ще им е забавно да си припомнят какъв спам пляскахме тогава. icon_headbang[1].gif

ахаха...леле колко сте ми били готини...нямах кфо да правя и ви 4етох...ух...сладурковци wub.gif wub.gif wub.gif
Rolf
Цитат(Ro6ava GarGa @ Mar 9 2006, 10:04 PM) *
искам си стария форуууум!мрън...този е фешън,ама не ме кефи толкова колкото стария...хлип sad.gif

Аз доколкото схванах ситуацията, форумът или ще е с новия код, или въобще няма да го има... wink.gif

Няколко дни го разглеждам вече и мисля, че не останаха проблеми за оправяне. Само тоя My Assistant дето излиза при ново лично съобщение ме дразни, но май няма с какво да се смени...
Warrior Of Ice
Въпросният асистент е зло, което трябва да търпим. dry.gif Като повдигна въпроса за него, искам да обърна на всички внимание върху следния бъг: когато човек получи ново лично съобщение, съществува вероятност да не види уведомяващия го за това popup прозорец, защото той винаги се появява директно под header-а на форума. Ако примерно кликнете на "последно мнение" за някоя тема, можете да го пропуснете, а оповестява само веднъж. За да компенсирам поне отчасти неудобството, пипнах кода и когато получите ново съобщение, съответното поле (намира се точно под Календар - в горния десен ъгъл) ще придобива червен текст и bold шрифт. Така че внимавайте. Надявам се от Invision да направят нещо по въпроса в следващата версия.
````````
Брей брей брей.. няма ме тука едно 1 месец.. влизам във форума и прас! К`ви са тия странни неща бе..все едно попадам на ново място:") Готино е признавам,, вече и ние сме модерни хо маа фака.. И все пак се чувствам като паднала от марс:")
Ro6ava GarGa
ок,ЗАЩО не могат да се постват снимки?
КАК се редактира БЪРЗО мнение?след като промениш каквото искаш КАКВО се натиска?
Защо се сбиват така иконките след като има място?
За КАКВО е иконката с # в лентата с бутоните?
feather
Снимки се постват абсолютно безпроблемно. Има си тагче, пляскаш си директния линк в него и готово. wink.gif Когато правиш бърза редакция натискаш лявото от двете малки бутончета, което е залепено за прозорчето, в който е постът, и то се затваря с направените промени. Ето и скрийншот, за да няма объркване =>

Тагът за който питаш в лентата с бутоните е code и действа ето така...

Код
Бла
бла бла блааа


biggrin.gif

Други въпроси? tongue.gif
Wolfheart
На бутончетата тряваше поне да пише за какво служат. То не, че от много оплзване ще наизустим кое за какво е, но все-пак е по-прегледно wink.gif
Slash
Кое бутонче трябва да се натисне, за да се изкарат пари от форума? По възможност евро! help.gif
````````
И аз вчера пробвах да вмъкна картинка и никакъв таг не ми се появи. Ама нищо... все едно нищо не бях натиснала.. Днес обаче.. всъщност точно в момента.. всичко си е ок.
stage
Цитат(Ro6ava GarGa @ Mar 12 2006, 06:29 PM) *
КАК се редактира БЪРЗО мнение?след като промениш каквото искаш КАКВО се натиска?
Защо се сбиват така иконките след като има място?

Ми да. Като дадеш на бързо редактиране, долу в ляво ти излизат + и - а отдясно където би трябвало да има бутон "Изпрати" (...лий, "Публикувай" ли), няма нищо. А опцийката е доста полезна, за оправяне на правописни грешки smile.gif гккеке

едит:мда, много ми се спи явно!!! Както и да е, лека нощ smile.gif
едит2:мда, а дясното бутонче е за cancel ако се чуди някой smile.gif
Beerzebub
При мен се проявява един доста дразнещ проблем. Форума не ме запомня, след като се логна, затворя прозореца и мине известно време... Играх си с настройки... Security... зададох на IE-то да не блокира никави файлове от тоя адрес... Не ще и т'ва е! dry.gif
stage
Повече от 10 емотиконки не могат да се слагат...така ли?!? ohmy.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Beerzebub @ Mar 14 2006, 01:12 AM) *
При мен се проявява един доста дразнещ проблем. Форума не ме запомня, след като се логна, затворя прозореца и мине известно време... Играх си с настройки... Security... зададох на IE-то да не блокира никави файлове от тоя адрес... Не ще и т'ва е! dry.gif

Проблемът определено е от cookie-та. Изтрий всички, които съдържат metal-world в името си, след това направи някаква по-либерална настройка на security и влез пак. Трябва да стане.


Цитат(stage @ Mar 14 2006, 04:43 AM) *
Повече от 10 емотиконки не могат да се слагат...така ли?!? ohmy.gif

Така. wink.gif
Lucretia
Нещо не мога да намеря опцията за редактиране, къде изчезна? sad.gif
Всъщност я има, но само, когато няма следващо мнение.
Warrior Of Ice
Цитат(stage @ Mar 14 2006, 12:45 AM) *
Цитат(Ro6ava GarGa @ Mar 12 2006, 06:29 PM) *
КАК се редактира БЪРЗО мнение?след като промениш каквото искаш КАКВО се натиска?
Защо се сбиват така иконките след като има място?
Ми да. Като дадеш на бързо редактиране, долу в ляво ти излизат + и - а отдясно където би трябвало да има бутон "Изпрати" (...лий, "Публикувай" ли), няма нищо. А опцийката е доста полезна, за оправяне на правописни грешки

Оправено е. Вече двата бутона си имат имена.
scion_of_storm
Aми чудя се аз ли само го забелязвам,от компа ми ли е-нещо часа постоянно се сменя-ту е както си е нормално,ту все едно не сме сменяли часовниците.Не че е нещо особено,но аз се шашкам и въобще не мога да разбера кое кога е станало О.о wacko.gif
Beerzebub
Мне, просто часовникът на форума е назад. Съответно, за да виждам реалните часове на темите и отговорите, съм нагласил в настройките за часова зона "+3 часа" smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.