Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Аз съм чалгар
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Revenant
Всичките ми приятели (които никак не са много) слушат рап или чалга ...нямам проблем с това
_sk8mastR_
Цитат(Lucretia @ Mar 10 2006, 10:48 AM) *
Ами да, преди време едно момиче ме пита: "И вие какво правите, като се съберете, пускате си силно музика, напивате се и си друсате главите, нали?!"... suicide.gif

Била съм поразни купони на съученици - да речеш, че са чалгари - не, не са. Но това е музикалния фон на всичките подобни купони, за съжаление, за това избягвам да ходя... И това, което съм виждала с очите си на тези места не е никак лицеприятно. Ние може и да се събираме да пием и а си тръскаме глевите, но онези типове [на съучениците ми изпадналите приятели чалгари] попиват промишлени количества алкохол и после се почват разни оргии по диваните, по пода и където сварят. Всяко момче си мисли, че е голям пич и може да има което си поиска момиче от присъстващите... Няма да коментирам вече какво им е нивото на свалките, че ...


Цитат(Revenant @ Mar 10 2006, 01:31 PM) *
Всичките ми приятели (които никак не са много) слушат рап или чалга ...нямам проблем с това

Бягай, крий са! Ще те развалят! Имам няколко познати момичета, едното слушаше Гънз и разни хевита, а другото си праскаше Сепултура, Слипнот и т.н. Е, сега си припяват чалгии, а за тежка музика не искат и да чуят.

Странни са ми също и хората, които си мислят, че скъсвайки с някакъв музикален стил някак си израстват духовно - пълна глупост! Само хората с трайни и установени житейски принципи са ибрали най-подходящото за себе си и се развиват в средата си, вместо да се въртят като мухи без глави blackmetal.gif
melhaer
вискчо е въпрос на масов вкус...

когато бях 8-9 клас, тъкмов апогея си бяха Метлаика, Гънс, Нирвана...слушаше се и яко флоридски дет метъл - по груби наблюдения 70% от съучениците ми слушаха жици - не щото ги кефеха, а защото така беше модерно - еми сега народа слуша чалга, щото това е модерно...
`Xandria`
Цитат(_sk8mastR_ @ Mar 10 2006, 04:07 PM) *
Цитат(Revenant @ Mar 10 2006, 01:31 PM) *
Всичките ми приятели (които никак не са много) слушат рап или чалга ...нямам проблем с това

Бягай, крий са! Ще те развалят!

Ти сериозно ли?!Шегуваш се,нали... wink.gif
Beerzebub
Метъли... Кво да ги праиш... sp_ike.gif
Mort
Цитат(Lucretia @ Mar 10 2006, 07:47 AM) *
Цитат(abductor @ Mar 9 2006, 10:55 PM) *
Аз изглежда съм един от малкото тук (а според мен не трябва да е така), които не ходят на чалга купони, на чалга заведения, не слушат чалга и не движат в чалгаджийски компании. Всъщност, нямам НИТО ЕДИН приятел чалгаджия (не са метъли всички)

Не си единственият...ама явно наистина сме малко hmm.gif

Ставаме трима, ако искате да си основем тесногръда метълска партия smile.gif - МБСВ - метъл, бира, секс... е за Вто не се сещам (със сигурност обаче не е вазелин) laugh.gif
InsArtTure
Stage, не можеш ли веднъж да не си спамер?

Къде е спорът-започвам да губя нишката. Това че музиката е манталитет, не означава, че харесването на някаква музика определя твоя манталитет.

Аз много харесвам електронна музика, особено хаус, но не ми е такъв манталитетът, не ходя по такива партита и надали може такова парче да ме докосне. Просто ми харесва-симпатизирам му. По същия начин мога да харесвам чалгата и това не ме прави чалгар.

И моля ви се, чалгата е реклама,бизнес-не казвайте, че било музикална боза.
onnellinen
Ама тука верно има суперограничени хора.
Йо, светата троица, я кажете като велики метълисти, какъв е истинския метълист? Щото излиза, че от целия форум само вие тримата знаете това, пък май сте само потребители тук.
Аман от разбирачи thumbdown.gif
Я, музата ми прошепна да направя една темичка smile.gif
abductor
Цитат(InsArt†ure @ Mar 10 2006, 07:02 PM) *
Къде е спорът-започвам да губя нишката. Това че музиката е манталитет, не означава, че харесването на някаква музика определя твоя манталитет.

Точно това означава, брато. Мога да го обясня и по по-прост начин - за да ти харесва чалга, трябва да имаш малко на брой, полумъртви (или мъртви) мозъчни клетки, при това подредени по точно определен начин, тъй че когато характерния, както някой по-горе каза, "мазен" ритъм се провре през ушния ти канал, да може плътно да се прилепи към тях, и влизайки в резонанс те да могат да изпратят надолу по тялото ония нервни импулси, предизвикващи причудливите ексцентрико-ротационни движения, по-извесни като "фърляне на гюбеци". Въпросната "мозъчна конфигурация", разбира се, определя и останалите скилове на индивида - бедният речник, празният поглед и, разбира се, завишените умения в свиневъдството и говедовъдството. По-накратко - няма начин да харесваш селска музика, освен ако не си селяндур, тва е.

@kotrag - ти изглежда си от ония, по-грууви натурите, за които говорих. Я ми кажи - кефи ли те да слушаш чалгичка, а? Да хвърляш гюбечета и т.н.? Сигурно е така. Питаш ме какво е да си метъл... е със сигурност не е същото, като чалга-бар-гей/курва-боклук, това е сигурно. Ама нейсе, бъдете цигани щом ви кефи, пък като медицината напредне може да си направите по една операция за смяна на расата, таман и да ви поизрежат излишните мозъчни клетки, та да не налитате вече а разни упадъчни стилове, различни от любимия на всички поп-фолк (вашите приятели, чалгаджиите, не могат да понесат и 1 минута метъл, станете и вие като тях!). Айде, лека нощ, и за изпроводяк:

Cannibal Corpse - Vomit the Soul
Niilo
Roflmao!

Тези заклеймявания на характера според музикалните предпочитания не останаха ли в 7-ми клас? Всички чалгари са тъпи и повърхностни, всички рапъри са недорасли келеши, метълите са някакъв супер възвишен социален слой, а тия, дето слушат монголски напеви, са жълтокнижи!

Не виждам проблем да излизаш с най-разнообразни хора... това каква музика слушат е нещо съвсееем странично. Всеки, абсолютно всеки човек има своя чар, своите плюсове и своите виждания за нещата. Тъпи хора по подразбиране няма, всичко е въпрос на гледни точки. В смисъл, че на някои хора може да им се вижда тъпо обсъждането на последния клип на Анелия, но на други пък им е още по-тъпо да слушат как първите се вълнуват от последния супер-брутален-грайнд текст на еди-коя-си песен.

Не защитавам никоя музика, но калявате прекалено, ама прекалено малоумно. Как ви се струва факта, че и в най-долнопробния кючек има повече музикална теория, отколкото има в последния албум на Vader, примерно?

А това, което казах за Пайнер, си е абсолютен факт. Специално от Пловдив знам 4-ма човека, които работят за димитровградската фирма, които имат собствени домашни студия и които в свободното си време въртят на мониторите Slayer и Black Sabbath, Children of Bodom, Ку-Ку Бенд, 2Pac и още каквото се сетите... става въпрос да дългокоси пичове, които вадят хляба си с музика, на която се кефят. И айде стига с тия митове, че чалгата е кючеци и онзи мазен ориенталски ритъм. Когато казвам 'чалга' имам предвид онзи поп-фолк, който напоследък заприлича прекалено много на поп музиката ни... а да, освен това се и превърна в поп-музиката ни...

Нека не се разбираме погрешно - и аз не харесвам това, което се случва с българската музикална сцена, но такова ще е положението докато се делим на метъли, рапъри, чалгаджии, джазмени и олигофрени. Прекалено малка е съответната аудитория, за да се създаде една сцена, различна от поп-фолка.

За съжаление, у нас нещата никога не са били такива, каквито са по света... погледнете половината продуценти в Roadrunner примерно, страничните им проекти обхващат адски много pop изпълнители/групички.

Метъла е удивителна музика и заслужава да е рамо до рамо с джаза, с естрадата, с класиката, с поп индустрията, рап сцената и не знам си какво още... а не да се бута по долнопробни клубчета с отвратителна вентилация.

Cheers happy.gif

П.П. abductor, стига бе човек... сериозно ли ги казваш тия неща?
onnellinen
Нийло е прав. А впрочем, кво им е мазното на ориенталските ритми? Това се нарича етно, доколкото знам. А чалгата е нещо съвсем друго. Ама айде да не се правя, че мноо разбирам, щото тука има я глей кви капацитети.
Blashyrkh
Цитат(abductor @ Mar 10 2006, 08:45 PM) *
Точно това означава, брато. Мога да го обясня и по по-прост начин - за да ти харесва чалга, трябва да имаш малко на брой, полумъртви (или мъртви) мозъчни клетки, при това подредени по точно определен начин, тъй че когато характерния, както някой по-горе каза, "мазен" ритъм се провре през ушния ти канал, да може плътно да се прилепи към тях, и влизайки в резонанс те да могат да изпратят надолу по тялото ония нервни импулси, предизвикващи причудливите ексцентрико-ротационни движения, по-извесни като "фърляне на гюбеци". Въпросната "мозъчна конфигурация", разбира се, определя и останалите скилове на индивида - бедният речник, празният поглед и, разбира се, завишените умения в свиневъдството и говедовъдството. По-накратко - няма начин да харесваш селска музика, освен ако не си селяндур, тва е.

Е па изобщо не съм съгласен!
feather
Хич не сме само трима ама не виждам смисъл да се тупам в гърдите, хехе. biggrin.gif Морт, ще обсъдим какво да значи "в-то"...laugh.gif Мислех да му драсна лично съобщение на abductor, но защо да не го кажа направо тук - евала, човече, евала ти бича. devilsmiley.gif
Ins, музиката в моя живот заема огромно място, значи прекалено много за мен. Точно затова с течение на времето вкусът ми се е променял и съм избрала това, което в най-голяма степен отговаря на емоционалното ми и всякакво друго състояние, светоусещане и възприятия. Това е и причината да не мога да разбера (независимо от многократните опити) да възприема, че слушането на чалга (хич не говоря за случая на Нийло) може да ми даде КАКВОТО и да било - от музиката аз очаквам нещо. Може би в това е основната разлика между мен и много хора, знам ли. Твърде сериозно приемам въобще присъствието й в ежедневието ми. На ден слушам по повече от 8 часа метъл и мисля, че волно или неволно тя моделира нещо у мен. Я си представи 8-часово слушане на чалга...Ето от тази гледна точка аз гледам на нещата.

Не е станало целенасочено, но изборът ми да не бъда част от хората приемащи музиката само и единствено като фон и мода е налице. happy.gif

Драги, Нийло, гледам, че си постнал малко преди мен и ще използвам възможността да ти отговоря. Сигурна съм, че abductor говори абсолютно сериозно и няма смисъл от подобни въпроси, знаеш го и сам. wink.gif Знаеш ли къде е разликата между мен и теб? В това, че на мен изобщо не ми пука за каква ме мислят. С това мисля, че отговарям и на подмятанията на melhaer, че за еди-кой-си метълът бил не-знам-какво-си. Нека го мисли бе - прав му път. Това мен не ме засяга! Както може да каже и той за моето мнение за чалгата, от което пък още по-малко ще ми дреме. Като имам възможността да си изкажа мнението точно и ясно да не го ли правя, та било то и във форум? Или да се страхувам, че някой после ще ме пита дали не се шегувам... rolleyes.gif Пичовете, които слушат метъл, дългокоси са и свирят в Пайнер си изкарват парите по този начин. Нали се сещаш, че това е единственият им стимул. Ако наистина ги кефи вече е неприятно...за мен, сешаш се? Както ми е неприятно, че и ти се кефиш, но няма да цитирам по-горния си пост, че вече става досадно, хехе. Ако Vader ме карат да пощурея от кеф знаеш ли колко ми дреме за феновете на Анелия?! ахахах laugh.gif Поп музика в България? Поп-фолк в България? Чалга? (никога не съм разбирала разликата в двете ама карай) thumbdown.gif
Туй то. Моето мнение ли? Това е. Хич не ми пука дали ще ме разберете, но помага...

п.п. Че отворихме тема за Евъргрей - отворихме...и кво? Да давам още предложения, а? Хехехех...
Не съм много широко скроена в музикалните си предпочитания, но и нямам желание да съм. Наистина.
ManOwaRadO
Цитат(abductor @ Mar 10 2006, 07:45 PM) *
@kotrag - ти изглежда си от ония, по-грууви натурите, за които говорих. Я ми кажи - кефи ли те да слушаш чалгичка, а? Да хвърляш гюбечета и т.н.? Сигурно е така. Питаш ме какво е да си метъл... е със сигурност не е същото, като чалга-бар-гей/курва-боклук, това е сигурно. Ама нейсе, бъдете цигани щом ви кефи, пък като медицината напредне може да си направите по една операция за смяна на расата, таман и да ви поизрежат излишните мозъчни клетки, та да не налитате вече а разни упадъчни стилове, различни от любимия на всички поп-фолк (вашите приятели, чалгаджиите, не могат да понесат и 1 минута метъл, станете и вие като тях!). Айде, лека нощ, и за изпроводяк:

Cannibal Corpse - Vomit the Soul

Бурни ръкопляскания! openwidehug.gif Много добре го каза.
_sk8mastR_
Цитат(Niilo @ Mar 10 2006, 08:52 PM) *
Тези заклеймявания на характера според музикалните предпочитания не останаха ли в 7-ми клас? Всички чалгари са тъпи и повърхностни, всички рапъри са недорасли келеши, метълите са някакъв супер възвишен социален слой, а тия, дето слушат монголски напеви, са жълтокнижи!

Ми да huh.gif ...


Цитат(Niilo @ Mar 10 2006, 08:52 PM) *
Не виждам проблем да излизаш с най-разнообразни хора...

Там е проблемът. Ако говорим конкретно за чалгари - те са най-еднообразните хора. Пък и на мен така и така не ми е все едно с кой ще седна да лафя. Занимавам се с тая музика от време-оно и живя за и от нея. Важно ми е човекът срещу мен да ме разбира като му говоря, а не да ми вика 'ауе, мани го тоя туп метъл вече!'


Цитат(Niilo @ Mar 10 2006, 08:52 PM) *
Не защитавам никоя музика, но калявате прекалено, ама прекалено малоумно. Как ви се струва факта, че и в най-долнопробния кючек има повече музикална теория, отколкото има в последния албум на Vader, примерно?

Примерно, непримерно - няма се заяждаш с хубавия дет! Ей!


Цитат(Niilo @ Mar 10 2006, 08:52 PM) *
А това, което казах за Пайнер, си е абсолютен факт. Специално от Пловдив знам 4-ма човека, които работят за димитровградската фирма, които имат собствени домашни студия и които в свободното си време въртят на мониторите Slayer и Black Sabbath, Children of Bodom, Ку-Ку Бенд, 2Pac и още каквото се сетите... става въпрос да дългокоси пичове, които вадят хляба си с музика, на която се кефят. И айде стига с тия митове, че чалгата е кючеци и онзи мазен ориенталски ритъм. Когато казвам 'чалга' имам предвид онзи поп-фолк, който напоследък заприлича прекалено много на поп музиката ни... а да, освен това се и превърна в поп-музиката ни...

Това не са метъли или рокаджии, а са музикални курви. Питай всеки самоуважаващ себе си музикант как се наричат подобни позьори, които твърдят, че всяка музика им е на сърцето.


Цитат(Niilo @ Mar 10 2006, 08:52 PM) *
Нека не се разбираме погрешно - и аз не харесвам това, което се случва с българската музикална сцена, но такова ще е положението докато се делим на метъли, рапъри, чалгаджии, джазмени и олигофрени. Прекалено малка е съответната аудитория, за да се създаде една сцена, различна от поп-фолка.

Браво бе! Добре го каза - нека не се делим ами да се смесим всички. Защо мислиш метълите всячески се опитват да се разграничат от това наречено "поп-фолк култура''??? Защото е селско и просташко. И такова принизяване не е начинът да има мир на Земята.


Цитат(Niilo @ Mar 10 2006, 08:52 PM) *
За съжаление, у нас нещата никога не са били такива, каквито са по света... погледнете половината продуценти в Roadrunner примерно, страничните им проекти обхващат адски много pop изпълнители/групички.

Пари се вадят, нали? Защо да не им записват глупостите?
onnellinen
Тука не става дума да си отваряме ума и някои други части колкото се може повече, а за това да не плюеш по хората, защото не ги разбираш. Ебати клишираното изказване, ама темата наистина отиде натам.
А някои хора точно това правят. Е кво? Аз знам какви са моите приятелки, кво ме ебе, че някъв се мисли за по-велик от тях, щото слуша метъл. Ако неговото битие и музикални вкусове се въртят в кръг и си гонят едно-друго опашките, и на всичко отгоре егото му си вре задника там (за завирането на задници споменах в една друга тема), не мисля, че трябва да псува хората, при които това не е така.
Ще направя едно малко сравнение, надявам се да ме разберете: преди 2 дена ходих до телефонните кабинки в търновската поща. Всички кабинки бяха заети, а освен това поне 15 човека висяха преди мен. Появиха се някакви образи от мъжки пол с якенца до кръста, слънчеви очила и блузки с надписи, които се изцепиха 'охоо, тука яко се звъни на село, давай да си ходим'.


И между другото, забравих да напиша, че супермного се дразня, когато кажа 'копче', а някой реши да се направи на психолог и ми направи портрет с дрехата, която най-обичам да нося, па макар тя да няма копчета.
Нито хвърлям гюбечета, нито слушам чалга. Споменах Ивана, което за мен не е чалга, поне 3-4те песни, които харесвам от нея. ИЗВИНЯАЙ!
Blashyrkh
Цитат(feather @ Mar 10 2006, 10:22 PM) *
Ins, музиката в моя живот заема огромно място, значи прекалено много за мен. Точно затова с течение на времето вкусът ми се е променял и съм избрала това, което в най-голяма степен отговаря на емоционалното ми и всякакво друго състояние, светоусещане и възприятия. Това е и причината да не мога да разбера (независимо от многократните опити) да възприема, че слушането на чалга (хич не говоря за случая на Нийло) може да ми даде КАКВОТО и да било - от музиката аз очаквам нещо. Може би в това е основната разлика между мен и много хора, знам ли. Твърде сериозно приемам въобще присъствието й в ежедневието ми. На ден слушам по повече от 8 часа метъл и мисля, че волно или неволно тя моделира нещо у мен. Я си представи 8-часово слушане на чалга...Ето от тази гледна точка аз гледам на нещата.

Ама аз доколкото разбрах темата - става дума за това, че е съвсем нормално да се слуша и друга музика когато си с компания в която се слуша съответната музика (на купон/заведение). И че е крайно тъпо да си подбираш приятелите по това което слушат. Изобщо не става дума да се слуша чалга, рап или поп по 8 часа на ден, когато си пускаш сам музиката. Или не съм разбрал за какво спорим???
onnellinen
Имам чувството, че всички изтърваха някъде края на тая тема
Niilo
Авеее спорим си за това, че аз съм бил тъп селянин, защото видиш ли не съм слушал само дистър.

Идеята на тази тема е да видим колко точно хора не са се затворили в границите на 3-4 звученета, с които са свикнали.

Тоновете са си тонове, без значение в какви дрехи са облечени.

Музиката > all.
feather
Май и ти самия не си наясно, че като пуснеш тема със заглавие "Аз съм чалгар" ще се говори за чалга или производните й. После в поста си си споменал и други неща, които харесваш, освен дистър, но заглавието се лепва неизбежно в съзнанието. wink.gif
Слаш абсолютно адекватно ти отговори на съдържанието на точно този първи пост - има си тема по въпроса и не е от днес или вчера във форума. Твоята закачка обаче е друга. Я си я прочети пак. wink.gif

[реклама]Споделете мнение за Евъргрей де![/реклама] sp_ike.gif
p0w3r
Цитат(Niilo @ Mar 10 2006, 10:13 PM) *
Авеее спорим си за това, че аз съм бил тъп селянин, защото видиш ли не съм слушал само дистър.

Идеята на тази тема е да видим колко точно хора не са се затворили в границите на 3-4 звученета, с които са свикнали.

Тоновете са си тонове, без значение в какви дрехи са облечени.

Музиката > all.

за мен тва да слушам чалга е най долното нещо , просто все едно и също еднообразно и адски тъпо. и с това не означава че съм се затворил в 3-4 звученета, предпочитам да слушам денс пред чалга естрадата също е хубава, техно, транс, хаус и тем подобни (и МЕТАЛ най вече) ама чалга тва е за ограничен човек
Him - Buried Alive By Love
Spawn
Niilo хабер си имаш и ти от музика... ма кат си решил да слушаш песни за "домати", "краставици" и разни овошни култури ми ще станеш един аграрен селянин! То като чуеш само някой текст на чалга 'песен' и ти става ясно: какъв човек я пее и какви хора я слушат. Не е много трудно да се досетиш,че не са професори! suicide.gif охх имах нужда.. а за това с ограничението на металите... ми и аз не се слагам баш 'метал', щото не е нужно да съм винаги в черно и с кубинки/вие тенис на корт лятото да сте виждали някой да играе с кубинки и в черно.. е аз СЪМ! Много е смешно!/. И мога да кажа, че съм израснал с Пърпъл и Рейнбоу и паралелно с метал, рок, класическа музика слушам и мн. малко техно, рап/не български! опази боже!/, разни други неща.. z.B. много уважавам Роби Уилиамс! мачка! и мн други...
казаха се много култови мнения досега! и някои много правилни!
MidnightWalker
Искам да попитам всички, които писаха в тази тема, следната питанка.

Ако седнете на маса с приятели, да пийнете и си приказвате, на по биричка, на по мезенце, каква музика ще слушате? Death? Black? Doom?
_sk8mastR_
Цитат(feather @ Mar 10 2006, 11:32 PM) *
[реклама]Споделете мнение за Евъргрей де![/реклама] sp_ike.gif

Mного успешна бандичка, мисля да я пусна в биография и дискография като тема в раздела 'препоръки' на форума на даскалото си :flowers:


Цитат(MidnightWalker @ Mar 11 2006, 12:39 AM) *
Искам да попитам всички, които писаха в тази тема, следната питанка.

Ако седнете на маса с приятели, да пийнете и си приказвате, на по биричка, на по мезенце, каква музика ще слушате? Death? Black? Doom?

За мен си - дет, но понеже съм сама детъджийка в голяма компания от блекъджии и поуъри, по-вероятно е да пускат Dimmu и Helloween...

Харабия, нямам ни един приятел чалгар и не възнамерявам да имам. Зачислявам даже феновете не LP към чалгарите и лекинко, ама много тънко ги игнорирам...

Поздравче - Six Feet Under - Drowning
p0w3r
абе който е чалгар да не се притеснява , рано или късно ще осазнае истината .
та ... имам една пр която до няколко месеца беше чиста чалгарка ама кат я зарибихме по метал аз и още един приятел ся варвете я вижте разбива се на желязната девица smile.gif icon_headbang[1].gif
InsArtTure
Evergrey са чалгари, това е ясно.

Мислех си...80% от моите познати не харесват метъл музиката. Такъв ми е кварталът(да,селски), такива са ми училищата. То човек къде се запознава с хора? Та, този факт нито ми пречи на музикалните предпочитания, нито аз по никакъв начин преча на моите познати с моята музика.

Просто си е до човека-има едни хора, има и други. Има страшно ограничени селяндури, които слушат и това и онова.

И по въпроса на Midnight Walker-когато съм на маса-ако съм с метъли, слушаме я Рок, я пауър, я Найтуиш. Когато съм с други-каквото те желаят. Никога не ми минава през акъла някакъв конфликт. Смешно е.
Metal_-_Daze
чалгата долу.... няма 2 мнения по въпроса!!!
Vlad
Цитат(MidnightWalker @ Mar 11 2006, 12:39 AM) *
Искам да попитам всички, които писаха в тази тема, следната питанка.

Ако седнете на маса с приятели, да пийнете и си приказвате, на по биричка, на по мезенце, каква музика ще слушате? Death? Black? Doom?

Зависи от приятелите. Обикновенно като седнем на маса да пиинем и да апнем предпочитаме траш drinks_drunk.gif
feather
Цитат(MidnightWalker @ Mar 11 2006, 12:39 AM) *
Искам да попитам всички, които писаха в тази тема, следната питанка.

Ако седнете на маса с приятели, да пийнете и си приказвате, на по биричка, на по мезенце, каква музика ще слушате? Death? Black? Doom?

Няма ограничение в стиловете, които ще слушаме - от грайнд до пауър. Обикновено всеки има нещо любимо, което иска да пусне на другите. smile.gif А, да - класиките, които харесваме всички, са ясни. smile.gif Споменах ли, че нямам много приятели, но всички, които имам, слушат метъл. А най-любимият ми човек е най-големият метъл фен, който познавам.
openwidehug.gif
blame
Добре,еди кой си е чалгар,другия пък е саксия,третия пък е кретен. Проблем?! dry.gif
Не,много ми е 'любимо' като някой,с който съм се запонзла скоро ме попита 'е добре де сега,ти метълка ли си?!' . По-тъп въпрос аз не съм чувала.

Какво значи да си метъл? Или да си чалгар?!
Каква е нуждата да ти бъде лепнта един ей такъв етикет,който някак си те кара да 'бъдеш' точно нещо?! Не може ли да ти харесва и бялото и черното,и сивото и зеленото и жълтото и червеното и розовото и лилавото ииииии ?!
Ае ся,всеки си слуша каквото си иска и толкова. Не мога да приема,в моя светоглед, че трябва да 'бъдем' нещо,което не сме,само защото еди кой си ни е казал така или защото това е авторитетно.
Слушам к'вото ми е кеф. Че не ми е кеф да слушам Азис,ми не е. Ама че се кефя на Слви,къв му е проблема?!
Офф ф и аз говоря глупости. happy.gif
ManOwaRadO
Цитат(MidnightWalker @ Mar 11 2006, 12:39 AM) *
Искам да попитам всички, които писаха в тази тема, следната питанка.

Ако седнете на маса с приятели, да пийнете и си приказвате, на по биричка, на по мезенце, каква музика ще слушате? Death? Black? Doom?

Heavy и Trash.
cunt
Не се събирам с хора и за това нямам проблем със слушането на музика ахахаха
Получи се тема изпълнена със смешни мнения. Кефя се.
Lucretia
Цитат(kotrag @ Mar 10 2006, 07:09 PM) *
Ама тука верно има суперограничени хора.
Йо, светата троица, я кажете като велики метълисти, какъв е истинския метълист? Щото излиза, че от целия форум само вие тримата знаете това, пък май сте само потребители тук.
Аман от разбирачи thumbdown.gif

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Работата май стана "разбрала-недоразбрала - юруууууууш на обидите"
Нал' тъй, мойто момиче wink.gif
Svetyl
Смешно е... метъл величията в тоя форум бяха въвлечени в един спор и започнаха да си ги мерят кой колко слушал чалга и кой какво друго правил. Смешно е, както казах. Това е метъл форум наистина, но не значи, че тук пишат хора, които само това слушат. Между другото имам един приятел, който слуша Металика и Блайнд Гардиън наравно с ДМХ и Ивана(примерно). И мога да кажа, че е супер интелигентен човек и НЕ е от село. Така, не прочетох всичките ви "мъдри" писания подробно. Само през ред. И не мога да се съглася, че на човек му трябват някакви сериозни мозъчни клетки да се кефи на някви дет/блек/грайнд тресни. Извинявам се, мое мнение. И който изтъква това като аргумент за своята интелигентност явно е доста зле. Уатевър, и аз от време на време си ги пускам тия неща, особено като боли глава, много помага. Усетих, че възникна и спор за това кой какви приятели чалгари, нечалгари, тру и фолс имал. И ме напуши на смях наистина. Имам чувството, че ако някои фен на друга музика поиска да се запознае с някои хора от тук, те ще избягат smile.gif Хващам бас за каквото кажете. И то, че ще избягат панически. Защо не затворите тази тема? Или искате да показвате колко са зле метълите с капаци. Както казах, аз съм поклонник. С дълга коса съм, имам черни дрехи, но това не е защото е модно, а защото така го чувствам. От всички тия приказки изписани тук започвам да мисля, че не съм метъл. Вие ми променихте представата за тия хора.
Умирам от кеф когато слушам Jamiroquai, Dido, и въобще някоя стойностна песен каквато и да е по който и да е музикален канал. След това задължително пускам нещо китарно обаче...
Вие принизявате музиката. Мое мнение.
Lucretia
^Мисля, че ставаше въпрос за приятели, а не за познати или за някой, с който си си казал две изречения на кръст. И не виждам какво толкова осъдително има, след като се движиш в някаква среда, приятелите ти да са от там. И това не е биене в гърдите, а просто констатация.
Съжалявам, че не съм на нивото на някои и не ходя по чалга-заведения. Ама какво да се правиш - няма идеални хора, нали biggrin.gif
Svetyl
Очаквах някакво такова мнение. Всеки има право да ходи където иска. И аз не ходя по чалга заведения, не съм за там. Но имам приятели, които ходят и...?
Blashyrkh
Цитат(Spawn @ Mar 11 2006, 01:31 AM) *
Цитат(Blashyrkh @ Mar 9 2006, 02:44 PM) *
Цитат(Mort @ Mar 9 2006, 03:13 PM) *

И ебаси Нийло земи прескочи тия пубер емоции, че нещо бая си се депресирал май.



Подкрепям biggrin.gif biggrin.gif wink.gif


QUOTE(Blashyrkh @ Mar 8 2006, 11:32 PM) *

Пък и никога не съм твърдял, че съм метъл - аз просто слушам метъл.

'Xandria':
smile.gif Най-смисленото изказване,което прочетох досега.Защо продължавате да си давате определения като "метъл","чалгар"...?Относно темата и авторът и-kъде е проблема?добре,харесваш и друга музика,чудесно,че не се ограничаваш.Това,че някои слушат само метъл,нищо не доказва.
? wink.gif

Това към мен ли е отправено??? Нещо не схващам тънкия замисъл/ироня laugh.gif
`Xandria`
^я,и мене ме има там в тоз цитат blackmetal.gif
Blashyrkh,аз не долавям ирония,ти каде я надуши не знам,мисля,че е точно обратното. smile.gif
xskacorex
bd moment. едиииииииин, за всичкииииииииииииииии...
headshot @ hc xmas 2006
видео.ави
t0xIc
Да ви имам тъпите дилеми и проблеми честно
Единственото вярно в цялата тема е ,че има 1% чалгари които не са пълни олигофрени
Mort
Цитат(MidnightWalker @ Mar 11 2006, 12:39 AM) *
Искам да попитам всички, които писаха в тази тема, следната питанка.

Ако седнете на маса с приятели, да пийнете и си приказвате, на по биричка, на по мезенце, каква музика ще слушате? Death? Black? Doom?

Това наистина вече беше тъпо, знаеш ли що бира съм изльокал и що пържена царевица омаъл на Wintersun biggrin.gif ?!
Thrashy
Цитат(MidnightWalker @ Mar 11 2006, 12:39 AM) *
Искам да попитам всички, които писаха в тази тема, следната питанка.

Ако седнете на маса с приятели, да пийнете и си приказвате, на по биричка, на по мезенце, каква музика ще слушате? Death? Black? Doom?

METAL!!!
Thrashy
Цитат(ManOwaRadO @ Mar 11 2006, 01:21 PM) *
Цитат(MidnightWalker @ Mar 11 2006, 12:39 AM) *
Искам да попитам всички, които писаха в тази тема, следната питанка.

Ако седнете на маса с приятели, да пийнете и си приказвате, на по биричка, на по мезенце, каква музика ще слушате? Death? Black? Doom?

Heavy и Trash.

za mene chalgata e trash , vij thrash metala si e drugo neshto icon_headbang[1].gif
MidnightWalker
Цитат(Mort @ Mar 11 2006, 05:34 PM) *
Цитат(MidnightWalker @ Mar 11 2006, 12:39 AM) *
Искам да попитам всички, които писаха в тази тема, следната питанка.

Ако седнете на маса с приятели, да пийнете и си приказвате, на по биричка, на по мезенце, каква музика ще слушате? Death? Black? Doom?

Това наистина вече беше тъпо, знаеш ли що бира съм изльокал и що пържена царевица омаъл на Wintersun biggrin.gif ?!

ROTFLMFAO.

За такава комбинация не съм чувал smile.gif
Beerzebub
Бира с царевица? Е к'во, един я обичаше с хляб, така че...
Niilo
Ееех...

Thrashy мадам, пич или каквото е там... ставаш смешен.

Айде да не обсъждаме това дали е хубаво или не да си чалгаджия, защото аз нямах това предвид.

Въпросът е: КАКВО МУ Е ТЪПОТО ДА ИМАШ ДОБРЕ РАЗВИТА МУЗИКАЛНА КУЛТУРА И ДА СИ ХАРЕСВАШ ПО ТОВА-ОНОВА ОТ ВСЕКИ МУЗИКАЛЕН ЖАНР?!

Ако, да речем, китарното рифче от ПИФ - Невидимо дете (адски яко рифче!) ме кефи, то трябва ли аз да отричам това пред себе си, защото видиш ли, ПИФ били гейове и не знам си какви.

Ето за тази простотия си говорим!

Между другото, в доста поп-фолк песни напоследък има квинти с дистър! Както и чат-пат китарни сола, които са доволно яки.
feather
Повече няма да чета мненията в този топик след като самият и създател отказва да види какво заглавие и е написал и как е задал темата й. thumbdown.gif
Слаш. openwidehug.gif
Slash
Niilo, приеми мнението на един твой познат, с който си си писал в едни други форуми от преди около 2 години...

Чалгата не е музикален жанр. Музикален жанр е нещо, което има своя идентичност. Смесицата между модерна сръбска, турска и гръцка музика не е такова нещо. Това, не знам да има нормален човек, който да не го знае...

Защо не използваш линка, който ти дадох в далечната първа страница, и не пишеш за МУЗИКА...
Пиши за New Age: Mehdi, Enya, Karunesh, Deep Forest, Sacred Spirit...
Пиши за композитори: Ronan Hardiman, Danny Elfman, Hans Zimmer...
Пиши за Sting, пиши за Sade, пиши за Yanni, пиши за Mike Oldfield...
... Или това не е толкова интересно?!

Естествено, че не е!!! Ама знаеш ли, лично на мен как ми се повдига да чета/слушам за чалга и тук... И без това, като изляза по улиците бучи навсякъде. Това, че мнозинството хора в България затъпяват главоломно, не се дължи на чалгата - дължи се на мизерията тук. Чалгата е просто продължение на всичко останало. И да, една музика може да е начин на живот и философия за някой... За други, може да е просто начин за разпускане. И двата вида светоглед за музика трябва да се уважават, защото и двата имат логика. Но тук говорим за МУЗИКА, не за нещо измислено. Затова, хайде да няма 5-та страница за чалгата.

Следващият, който пише тук, е тъп педерас'!
Beerzebub
Защо продължавате да му отговаряте? Според мен момчето чисто и просто търси евтина популярност, опитвайки се да покаже колко разнообразен музикален вкус има. Разбира се, повечето хора слушат най-различни неща, но не са много тези които пускат провокиращи теми само за да се почувстват обсъждани и различни. Аз, по принцип, Niilo съм го запомнил като човек, който винаги се опитва да е оригинален, да се разграничи от мнението на масата. Когато всички викат "Черно", той казва "Жълто" ("Бяло" би било изтъркано). И в тази връзка наистина не виждам защо продължавате, отново и отново, да му отговаряте, при положение че одавна стана ясно, че изобщо не става дума за чалга, метъл или какъвто и да е музикален стил. Нека си слуша к'вото иска там... На кой му пука! (Срам и Порор... rofl)
Niilo
Lol... взехме и психологични профили да си правим, тъй ли? Аз съм страдащ от липса на внимание в личния живот интернет манияк, който се опитва да бъде оригинален, за да има своите 15 минутки поне в една тема...

@feather, нещо не разбрах?

@Slash, именно защото се познаваме знам, че с теб по музикален вкус си приличаме доста.

Е, питай колко човека тук знаят кой е Hardiman и дали са се опитвали да усетят неговите 'огнени нощи', защото видиш ли, там нямало жица.
Питай дали Sting не е педал според trashy, или пък Shade не е някаква сладникава шматка според абдуктор.

Като си говорехме за чалга, става ли да ви помоля да направите нещо, преди да пускате следващото си мнение по темата? Намерете си клипа на Азис & Малина - "Не знаеш" и хубаво чуйте песента и обърнете внимание на самото видео и след това кажете дали туй нещо е естествено продължение на чалгата по улиците. Интересно ми е дали пак ще се намери някой, който с ръка на сърцето да каже, че това е мазен кючек. Защото това си е една изключително качествена балада в поп стил, с наистина много готин инструментал.

Между другото, ако тук се намират хора, които ме познават в реалния живот, нека да кажат, дали съм чалгаджия или каквото и да било...

@Beerzebub, Niilo не е човек, който се опитва да е оригинален. Нийло просто си изказва мнението, ебаси. Толкова ли е трудно да се проумее, че видиш ли, имало хора, които смятат Ку-Ку Бенд за изключителен оркестър, и тия същите хора в същото време са блек-метъл вокалисти и пишат в metal-world.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.