Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Мнения за новия Satyricon
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Rolf
Какво мислите за новата творба на Satyr и Frost? Според мен "Now, Diabolical" е един много изпипан и актуално звучащ блек метъл албум. Логично продължение е на "Volcano"; стилът е същият, нищо че минаха повече от три години между появата на двата. Новият запис е добре продуциран, мощен, съчетава олдскуул блек с по-модерно звучене... Точно това, което очаквах от Satyricon.
Revenant
За съжаление е логично продължение на Volcano...не ме разбирайте погрешно не съм някой трю блек метъл фен ама трябва да измислят некво ново име на този стил...монотонното темпо на места омръзва бързо... вокалите са по изчистини а Frost създава наистина олдскуул метъл атмосфера стил Venom...Новия Darkthrone е в същата гама ама някак ми звучи по интересно...
Това е на първо слушане може пък и да си променя мнението wink.gif
Beerzebub
Добро е албумчето! На мен Volcano ми беше любимият албум на Satyricon (Ню-скуул блек, или както го водят там)... и по-точно перлата Fuel For Hatred. icon_headbang[1].gif

Дотук фаворити са K.I.N.G. и That Darkness Shall Be Eternal. happy.gif
scion_of_storm
Ами и според мен албума е добър.Вчера си го свалих(или беше оня ден) и съм го слушал само 2 пъти засега(Summoning са виновни за това),но според мен е добро попадение.Изпипана работа,въпреки че на места наистина започва да омръзва,но като цяло ми харесва happy.gif Фаворитите ми са едноименната "Now,diabolical" и "That Darkness Shall Be Eternal".
Jesus Goat
Satyricon едно си знаят и едно правят, но поне го правят добре. Нямам претенции към новия им албум - носи в необходимата степен студената норвежка атмосфера, за да се нарече блек метъл.
Rodd1ck
Слушаем е, но като цяло си е боза, не ме впечатли с нищо особено! Мога да откроя няколко парчета, но само това, няма я атмосферата от старите албуми! Наистина усеща се желанието за oldschool звучене, както че е и продължение на Volcano, но поне предишният нямаше такива претенции и като че ли той по ми харесва!
Абе това въобще black ли е?!
Rolf
Цитат(Rodd1ck @ Mar 12 2006, 05:06 PM) *
Абе това въобще black ли е?!

Разбира се, че е блек! То не може всичко да звучи като Mayhem и Gorgoroth...
Warrior Of Ice
Бива си го албумът, но едва ли ще се нареди до любимите ми неща на Satyricon - еднообразието в един момент идва в повече.
Mort
Абе не е лош, но на мен ми звучи малко постно, най-вероятно защото ги сравнявам с Боргир. Ама аз всички блек групи ги сравнявам с Боргир, та не е много показателно biggrin.gif
Rodd1ck
Е ти още малко ще кажеш, че Borgir са по-големи от Satyricon wink.gif !
Warrior Of Ice
От определена гледна точка, наистина са по-големи. Никой не спори за това, че Satyricon са институция, но тъкмо Dimmu Borgir бяха групата, която положи основите на цялата нюскуул вълна и отвори блека към нови елементи...
Mort
Цитат(Rodd1ck @ Mar 14 2006, 03:11 PM) *
Е ти още малко ще кажеш, че Borgir са по-големи от Satyricon wink.gif !

Е те Borgir са си най-силната нюскуул блек група в момента, просто албумите им са страшно изпипани във всяко отношение.
Blashyrkh
Е напоследък (последните 6,7 години), Borgir се справят доста по-добре от Сатирикон.
Rodd1ck
Не отричам приноса им, на мен също ми харесват, но някак си не мога да ги приема прекално насериозно smile.gif !
Jesus Goat
Satyricon се завърнаха! След последните два разочароващи албума, The Age of Nero е едно завръщане на идейността в музиката им. Най-добрата им творба от Nemesis Divina насам!
scion_of_storm
Уф..определено не ми харесва. Има хубави моменти - Black crown on a tombstone, Die by my hand примерно, но ми е доста скучен пак. Now, Diabolical пак беше скучноват, ама малко повече ми харесваше като че ли. Ще се види де, ама засега...ц.
Twilightfall
Не ми харесва.
Braindead
На мен пък много ми хареса новия, изключително се радвам, че бандата "се завърна" и в моите очи, много са ми любими, но в последно време се искаше повечко от тях. В новия албум формулата си е същата (текстова и музикална), тук спор няма, но ми направи впечатление качеството на записа. Нищо ново на фронта, но пък старото и добре познатото са затвърдени по начин, който определено ми харесва! happy.gif
Warrior Of Ice
Мисля, че албумът си е повече от приличен. Още от същото, наистина, но добре направено, което е по-важно. Лично на мен "The Age of Nero" ми допада повече от "Now, Diabolical". unsure.gif
lodborg
Албумът е страхотен, като нищо може да се окаже най-доброто нещо, което са правили в последните 10 години. Крайно време беше да се окопитят и те.
Braindead
На официалния сайт на бандата може да видите клипа към Black crown on a tombstone. Длъжна съм да отбележа, че Фрост въпреки сексуалните си...особености най-после изглежда по-мъжествено, хаха.
Airin Of Ancelot
Пак не съм особено впечатлена, но Satyricon така или иначе не са ме впечатлявали вече от доста години. Приличен албум си е "The Age of Nero" - хомогенен, с подходящо настроение, но едва ли ще го слушам много.
winterstorms
Добър. Понякога не е толкова лошо да знаеш какво можеш да очакваш от една група.
Rolf
Продължават си линията, която поеха още през 2002, и не им пука. Силна е музиката, макар и не много оригинална, така че не се оплаквам. Има какво да се чуе в The Age of Nero все пак. Не е толкова еднообразен. wink.gif
beyondtheblack
Wolf - London, 26.11

http://uk.youtube.com/watch?v=jJ0Q0d899aE

http://uk.youtube.com/watch?v=Jy7AGfaIza4
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.