Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Групи, които много ви хвалят, ама не можете да харесате
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Svetyl
Хрумна ми идея за една тема свързана с предразсъдъците. Сигурен съм, че има групи от любимите ви стилове, които по една или друга причина не са ви грабнали. Кажете кои са и защо и току виж някой добър юзър ви помогнал със съвет за някоя яка песен да ги харесате. smile.gif
При мене това са:
Blind Guardian-еми не става, насилвах се и не става.
Stratovarius-само една дума: непълно.
Helloween-трудно ще ми е дори да помисля, че мога да ги харесам но пък току виж станало.
lastnikolas
lost proffits
t0xIc
Не мога да броя дотолкова ,но сигурно са около 90 % от групите ,които слушат юзърите на форума
rolleyes.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Svetyl @ Mar 16 2006, 01:10 AM) *
Helloween-трудно ще ми е дори да помисля, че мога да ги харесам но пък току виж станало.

Ако си слушал двата класически "Keeper"-а и не са те грабнали поне малко, значи наистина няма надежда групата да ти допадне някога...

За Blind Guardian - на тях всеки албум им е различен и имат поне три обособени периода в творчеството си, така че не знам какво да ти препоръчам. До "Tales From The Twilight World" си жулят бесен спийд, после до "Imaginations From The Other Side" / "The Forgotten Tales" правят образцов епичен пауър метъл, а оттам насетне започват да експериментират с прогресив и повече оркестрални елементи. Лично за мен "Nightfall In Middle Earth" е най-големият им шедьовър.
Mort
Nevermore - е така и не ми харесаха тия, колкото и да се опитвах...
feather
Така и не успях да харесам Judas Priest. biggrin.gif Много ми повлия отношението на двама техни върли фенове, които прекалиха с агитацията за тях към мен. Не мога да го понасям Халфорд, наистина. no.gif И Motorhead са ми лекинко противни, хехе. biggrin.gif Покрай Пешо преди време се насилих да ги попреслушам обстойно, но при всеки опит Леми ме отказваше много успешно. tongue.gif
Black Sabbath имам чувсвтото, че никога няма да могат да ме пленят. Дио - да, но защо ли не си пускам нещата му от този период? suicide.gif Много е далеч от мен таз банда...
За други точно сега не се сещам. Май не са чак толкова много подобни групи в моя списък. wink.gif Ако се сетя за още, ще драсна по-късно. biggrin.gif
Lucretia
AC/DC и Motorhead ...и Black Sabbath с Ozzy...и Accept...айде стига толкова biggrin.gif

Как можах да забравя - Death, Тази група имам чувството, че всички я харесват, но аз така и не намирам нищо в нея hmm.gif
scion_of_storm
Аз пък така и така не можах да харесам Sepultura и Soulfly,колкото и да ми ги пропагандират много оз познатите ми hmm.gif ...просто не ми харесват.За друго май не мога да се сетя,поне засега.
InsArtTure
Една от най-хвалените групи-Metallica.

Приятни са. Имат някои много хубави парчета. One и Fade To Black са песни, които много харесвам. Но това е. За мен не са толкова страшна и велика група. Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен. Последният им албум ми харесва повече от други техни, защото си падам по Стонър.

Това се сешам в момента.
StormWarrior
RAGE и SKYCLAD - на тия две групи НИЩО не можа да ми хареса no.gif
Warrior Of Ice
Цитат(InsArtTure @ Mar 16 2006, 10:58 AM) *
Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен.

За човек, прослушал екстремен метъл със съвременни и високо технични групи, навярно е така. За 84-та година, обаче, подобна композиция си е абсолютно революционна.
ThE-SaMe-IdIoT
Behemoth ...
Dagon
Към Mort: Според мен, ако не слушаш траш и дет метъл, Nevermore трудно биха ти допаднали, но албум като "Dead Heart In A Dead World" е просто съвършенство в метъла. Пробвай първо с песни като "The Heart Collector", "Evolution 169" и "Insignificant", а чак след това премини към по-тежките композиции smile.gif

Към Feather: При положение, че си фенка на Blind Guardian, не мога да разбера, че не харесваш албуми като "Defenders of the Faith", "Painkiller", или "Angel of Retribution" например. Но пък ако Халфорд наистина те дразни, тогава няма какво да се направи sp_ike.gif

Щом харесваш DIO, но не и Sabbath, бих ти препоръчал "Dehumanizer" - най-яката резачка на Sabbath, с доста злокобна атмосфера, страшни вокали на Dio и наистина ужасно тежки китарни рифове... devil.gif
Mort
Цитат(Dagon @ Mar 16 2006, 11:53 AM) *
Към Mort: Според мен, ако не слушаш траш и дет метъл, Nevermore трудно биха ти допаднали, но албум като "Dead Heart In A Dead World" е просто съвършенство в метъла. Пробвай първо с песни като "The Heart Collector", "Evolution 169" и "Insignificant", а чак след това премини към по-тежките композиции smile.gif

Абе слушам малко и траш и дет, ама просто Nevermore и по-специално вокалиста (то всъщност точно заради пеенето му май не могат съвсем да се класират като траш група) не ми понасят. Въпреки че мога да оценя, че нещата са им стойностни.
Slash
Хехе, каква тема сте си спретнали... biggrin.gif

Цитат
Приятни са. Имат някои много хубави парчета. One и Fade To Black са песни, които много харесвам. Но това е. За мен не са толкова страшна и велика група. Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен.

Извинявай, но това е наивно, субективно и нереално мнение. Warrior ме е изпреварил, но бих допълнил, че да твърдиш, че Metallica имали няколко много хубави парчета - то ти не си се запознал достатъчно подробно с ранното им творчество. И сигурно знаеш, че абсолютно всички "модерни" бандички, които слушаш, са се учили и творили на основите, които Metallica са поставили.

Mort, изчакай лятото... icon_headbang[1].gif

feather, жалко - аз пък обожавам Халфорд! И не мога да взема насериозно мнозинството нови хеви/пауър вокали, пред личност като Роб...

Lucretia, ти си жена - простено ти е за Death. biggrin.gif
Но не мога да разбера мъж, който да не се прекланя пред Death. Death са философия...

Иначе аз ако не харесвам някоя група - просто я игнорирам. Не се опитвам да я иронизирам или други такива гейски работи...
feather
Цитат(Slash @ Mar 16 2006, 12:22 PM) *
Иначе аз ако не харесвам някоя група - просто я игнорирам.

Точно по тази причина може и да съм пропуснала доста добри неща на Sabbath, Judas... Обещавам, че при първа възможност (т.е. тогава когато ме отмързи tongue.gif) ще чуя каквото е препоръчал Стоян. biggrin.gif

Аз принципно знам за тези им яки албуми...желание ми липсва и мързелът е в повече, за да ги чуя, хехе. openwidehug.gif
Когато си освободих малко съзнанието от предразсъдъци осъзнах колко велики са Death! blackmetal.gif
lastnikolas
Една от най-хвалените групи-Metallica.

Приятни са. Имат някои много хубави парчета. One и Fade To Black са песни, които много харесвам. Но това е. За мен не са толкова страшна и велика група. Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен. Последният им албум ми харесва повече от други техни, защото си падам по Стонър.

Препоръчай нещо Stoner
spartan117
Приятели ми препоръчваха Manowar.Не ги харесвам ама които ги кефи да си ги слуша.
Вуйчо ми пък ми препоръчваше Металика.Тои само тях ги слушал на мойта възраст и по-нагора,8-ми,9-ти клас.Не ми харесаха в началото,ама сега много ги слушам
Revenant
Цитат(lastnikolas @ Mar 16 2006, 11:29 AM) *
Препоръчай нещо Stoner

Kyuss

Ами има наистина групи към които имам някакви предрасъдаци и ме дразнят в определени моменти, но в музикален план имат и добри песни ...ето някои
-Slayer - правят се на големи звезди...вижте ний сме Slayer... K.King ме дразни като го гледам ...
-Motorhead -имат и добри песнички, но като цяло no.gif
-Manowar - добре де разбрахме че сте войни и имате по 2 меча ...едно време ми бяха интересни ма да сменят малко плочата
-Sodom, Kreator, Destruction и изобщо целия немски траш - има нещо кофти в звука ...предпочитам Testament и Annihilator
-Immortal -изглеждат ми смешно на повечето снимки (явно много обичат да се снимат) а и на сцена... въпреки че имат невероятни песни гласа на Abbath почва да ме дразни след 2-3 песни незнам що
-Burzum - къв е тоз kvlt към него ...ambent песните му не стават а и като цяло е паляк
-Cradle of Filth , Cannibal Corpse - цялостната им консепция
- 99% от готик бандите с мъжки вокали изглеждат гейски

има още доста ма ще спра до тука ...
Rodd1ck
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 16 2006, 11:33 AM) *
Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен.

За човек, прослушал екстремен метъл със съвременни и високо технични групи, навярно е така. За 84-та година, обаче, подобна композиция си е абсолютно революционна.

Ами въпреки това, което съм слушал преди тях, много ми харесват Death и дори и в най-ранните албуми има супер атмосфера, а и вокалите и музиката..

Иначе по темата и аз не се кефя много на Metallica не могат да ме грабнат до толкова, че да ги смятам за много велики! Както не харесвам и прехвалените heavy, power групи, само някои песни! Някои ще кажат, че не съм ги слушал достатъчно, ами в повечето случаи е така, не мога да издържа! biggrin.gif
Coldplay са ми супер противна група и честно казано винаги съм се чудил какво харесват някои в тях чак пък толкова, както и цялото явление бритпоп!
lastnikolas
kyuss ги обожавам, но имам албумите им само на касетки с изключение на Wellkome to the sky walley
Blashyrkh
Последните няколко на Summoning. 100% са стойности, но все още не успявам да им пробия черупката. Складирал съм ги, ще им дойде времето.

За друго не се сещам, освен може би последните на Einherjer. Но тях не съм ги слушал внимателно, така че не се брои.
`Xandria`
Цитат(Rodd1ck @ Mar 16 2006, 02:21 PM) *
Coldplay са ми супер противна група и честно казано винаги съм се чудил какво харесват някои в тях чак пък толкова, както и цялото явление бритпоп!

И на мен не ми понасят puke.gif
Иначе в момента не мога да се сетя група,която да са ми хвалели и да не съм харесала,просто в съзнанието ми изникват все любими групи openwidehug.gif Може би защото когато някоя група не ми хареса,не се насилвам да я слушам,сигурно много изпускам така,но не ми ли хареса не си правя труда да я слушам,не говоря за външен вид,говоря за мелодия, която случайно съм чула или цяла част от песен...
П.С. сигурно след малко ще се сетя за около 5-6 групи,точно когато не трябва sp_ike.gif
blame
Имало е не една група,която при първо чуване ми е била дори гадна,а след време ,по някаква причина чула ги отново се влюбвам. Всичко сие до емоцията....

Та не се насилвам да слушам музика,която не харесвам. Не казвам че не е стойностно или е боклук,просто на мен не ми допада и толкоз.
Metallica - Няколко песни,които по стечение на обстоятелствата харесвам и всичко друга ми бива доста неприятно.
Lacuna Coil - с тези буквално се опитвах да се обедя,че има нещо ценно в творчеството им. Така и не успях.

Всички величаят Мейдън, Мотрохед и Manowar (т'ва не му измилих кирилицата)....и 3-те ми останаха много далечни.
stage
ph34r.gif mindown ph34r.gif
anonimna_dx
Manowar - Така и не ми харесват...Почти не ги понасям ph34r.gif
Ассерt - Преди не ми харесваха... и по едно време малко почнаха да ми харесват.. Вокала ме дразнеше преди.. но сега си ги пускам според настроението biggrin.gif
Металика - Малко песни ми харесват.. а пък "Нотинг елс"-а почти не ми харесва.. huh.gif
Моторхед - мне, не ме кефят hmm.gif

За сега това се сещам.. dry.gif
giggle
повечето от хеви и поуър групите дето са ми дали не могат просто да се вмъкнат в плайлиста...по никакъв начин.
някои спомена колдплей , тях също не разбирам какво толкова...
100% има и други в момента не се сещам.
Rodd1ck
Аз се сетих за многото пънк групи, които са толкова харесвани, а мен с нищо не ме завладяват!
Много от тях не ми допадат особено, германският пънк въобще( не съм сигурен как се пишеха някои групи smile.gif ) !
Въобще ако не броим хардкора и грайнда, ми е много далечен тоя стил!
t0xIc
Trivium
зарибих се нечовешки покрай една песен - Pull Harder On The Strings of your martyr .... и като дръпнах албума се изнервих супер...баси как може една песен толкова да ме грабне и след тва да съм супер разочарован
Wolfheart
Savatage - Може да са прогресив, да свирят добре, ама така и не могат да ми харесат. Просно всичките им песни ми се струват еднакви и все-едно съм ги слушал някъде другаде.

Annihilliator - Също не можаха да ми харесат. Може би само някоя баладка ми хареса - In your blood

Godsmack - Някои хора ми разправят, че са нещо повече от обикновен нео-метал и бла-бла. Албума Facelees го слушах няколко пъти и ми се струва същия шит.

Blind Guardian - Албумите от спийдарският период страшно ме радват (разбирай Follow The Blind и Battalions Of Fear ). После не бих казал, че са лоши, но я няма тръпката от първите.

Metallica - От черният албум нататък. Особенно черният албум, винаги съм се чудел, какво толкова му харесат(Убийте ме с камъни) - вярно е, че е много добре изсвирен и е образец по звукиозапис, но песните ми се струват шаблонен рок от сорта на AC-DC. Може би The Unforgiven и My Friends Of Misery правят изключение.
ManOwaRadO
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 16 2006, 08:23 AM) *
За Blind Guardian - на тях всеки албум им е различен и имат поне три обособени периода в творчеството си, така че не знам какво да ти препоръчам. До "Tales From The Twilight World" си жулят бесен спийд, после до "Imaginations From The Other Side" / "The Forgotten Tales" правят образцов епичен пауър метъл, а оттам насетне започват да експериментират с прогресив и повече оркестрални елементи. Лично за мен "Nightfall In Middle Earth" е най-големият им шедьовър.

Браво Уориър изключително точно представяш нещата за тази велика група, точно както и аз ги разбирам.
А що се отнася до групите, не се сещам в момента примери. Но виждам, че доста от писалите по темата казват - "насилвах се да ми харесат, но не стана" - ами много ясно, че с насилване нищо няма да стане.
SepulTeraHead
Sodom.
thrash
Антракс hmm.gif
SepulTeraHead
Срамота...
ManOwaRadO
Bathory. Малко хора са ми говорели за тях, но всеки от тях задължително много им се кефи. Аз пък не можах да разбера какво толкова им се кефат като ги чух - нищо особено. Противно на собствените ми очаквания обаче музиката на оная откачалка Варг Викернес много ми допадна преди време.
Blashyrkh
Точно така. И аз се чудех коя група ми се губи. Bathory!!
dambov
sodom постоянно ми ги хвалят ама не ме радват thumbdown.gif
ManOwaRadO
Стратовариус и Рапсоди също. Доста ги хвалят, ама са си некви детски групета - на мен даже са ми отегчителни.
Virgin_Steel
Symphony X е група, която получаваше много ГОЛЕМИ хвалби отвсякъде, където ставаше дума за нея...от 1 година дискографията им ми седи в плейлиста...слушал съм всеки албум поне по 10* пъти и не могат да ме хванат с нищо.Само вокала има прекрасен глас, китариста перфектна техника, но уви...липса на идеи hmm.gif

Wolfheart, ти за кой период на Savatage приказваш, че малко ми е смешничко....група дето смени 11 стила в 11 албума и песните им били еднакви...някак си не се връзваш.Не се заяждам, ама според мен изобщо не си се хванал да слушаш brickwall.gif
Така навремето бях препоръчал на един френд Nine Inch Nails и му записах дискографията...след седмица той ги оплю тотално...бил слушал всичките песни..ала бала.Един ден в нас му пускам целия им последен албум и от първо слушане почнаха коментари от негова страна 'Абе кои са тия ве, леле супер яко, мале тия са много добри...', стана ми странно, казах му че се казват Найтмеар(това ми дойде на акъла) и продължих да му пускам песни от всички албуми...и се изкефи на всичките
Моето мнение е че допускаме грешка понякога като ни препоръчат нещо - слушаме една песен - предубеждаваме се...и спираме...

* не смятам това за насилване както някой се изрази, защото само комерса може да те хване от първо слушане. Прогресива е музика направена за да се потопиш в нея и всеки път да откриваш нещо ново в нея...не просто да си слушаш ритъм, мелодийка и отдавна изсвирена хармония...
`Xandria`
Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 03:12 PM) *
Symphony X е група, която получаваше много ГОЛЕМИ хвалби отвсякъде, където ставаше дума за нея...от 1 година дискографията им ми седи в плейлиста...слушал съм всеки албум поне по 10* пъти и не могат да ме хванат с нищо.Само вокала има прекрасен глас, китариста перфектна техника, но уви...липса на идеи hmm.gif

Доста се изненадах, когато прочетох, посочил си една моя любима група, естествено всеки си има вкус, но се чудя къде точно намери липса на идеи? Похвално, че си слушал всички албуми, но дали си вникнал, специално в "The Odyssey" всяка песен носи някаква идея, свъразно е с митологията, и не само... За Сър Russell Allen и Michael Romeo думите са излишни smile.gif
И все пак се изненадах.
Warrior Of Ice
За Symphony X подкрепям `Xandria`. Точно тази група е една от малкото, които по никакъв начин не могат да бъдат упрекнати в безидейност. Най-малкото защото с всеки албум правят някаква огромна крачка напред в музикално отношение, а и текстовете им са много съдържателни - не някакви псевдофилософски безсмислици. Наред с това са сред бащите на пауър-прогресив течението и са недостижими във въпросния стил. За разлика от повечето прог банди, които се чудят как да изкопират максимално прецизно Dream Theater, Symphony X правят нещо уникално.
Slash
Потретвам мнението за Symphony X - безидейност и Symphony X просто не се римуват. wink.gif
Virgin_Steel
Да, може би наистина не се изразих правилно...Имах предвид, че оригиналността им липсва.Бяхме малки и недорасли, когато смятахме всеки натрошен и усложнен ритъм за прогресив. За мен хамалогията, която праскат на моменти е точно от липса на екстравагантни идеи и запълване на времето межу някоя друга идея.Най ме дразни еднаквото звучене на всички песни...
Не виждам по-какъв начин може да се убедя в нещо, което просто не съществува... може би от прекаленото слушане на Сър Ингуи на времето, тези групи ми звучат страшно еднообразно.Гледах двучасовите уроци на китариста на Симфони Екс и пак смея да твърдя, че техниката го измуква откъм идеи...такава си е и тенденцията в повечето такива групи...свирене по схеми, цифри...скорострелно и по метроном... guitar.gif
Wolfheart
Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 01:12 PM) *
Wolfheart, ти за кой период на Savatage приказваш, че малко ми е смешничко....група дето смени 11 стила в 11 албума и песните им били еднакви...някак си не се връзваш.Не се заяждам, ама според мен изобщо не си се хванал да слушаш brickwall.gif

На компа на работата имаше Poets And Madmen, Handful Of Rain и Dead Winter Dead. Циклих ги няколко пъти, но с нищо не ме хванаха.
Вкъщи имах едно цд с албумите им до Hall Of Mountain King. Прослушах ги на бързо, но пак не ме хванаха. Ако ги послушам няколко пъти може и да ми харесат, но на стека има още доста неща отгоре.
thrash
Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 02:38 PM) *
Не виждам по-какъв начин може да се убедя в нещо, което просто не съществува... може би от прекаленото слушане на Сър Ингуи на времето, тези групи ми звучат страшно еднообразно.Гледах двучасовите уроци на китариста на Симфони Екс и пак смея да твърдя, че техниката го измуква откъм идеи...такава си е и тенденцията в повечето такива групи...свирене по схеми, цифри...скорострелно и по метроном... guitar.gif

Добре казано.
Wolfheart
^Хех... скорострелно не означава безидейно.
Човек, като свикне на по-бавно темпо после скорострела му се струва безидеен.
`Xandria`
Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 04:38 PM) *
Имах предвид, че оригиналността им липсва.За мен хамалогията, която праскат на моменти е точно от липса на екстравагантни идеи и запълване на времето межу някоя друга идея.Най ме дразни еднаквото звучене на всички песни...
техниката го измуква откъм идеи...такава си е и тенденцията в повечето такива групи...свирене по схеми, цифри...скорострелно и по метроном... guitar.gif

Точно оригиналността е нещото, което ги отличава-оригиналност и откъм текстове, и откъм начин на свирене. По твоята логика на всички групи ще им звучат еднакво песните,ами нали са си техен стил, това са те самите, естествено, че ще свирят по своя начин. Прекалената техничност не е нещо, което е минус за една група, напротив, особено след като се допълва и от оригиналност и идеи, както е при Symphony X.

Това разбира се е мое мнение, щом не ти допадат, значи просто не са за теб... sp_ike.gif
Warrior Of Ice
Имах предвид, че оригиналността им липсва.

Напротив, никак не им липсва оригиналност. Преди Symphony X няма много групи, които да правят толкова мощна и енергична музика, която същевременно да се вписва в прогресив стила. Малко са и бандите, чието звучене изобщо се доближава до тяхното. Това, което наричаш хамалогия, го има при абсолютно всяка прог метъл банда в някаква степен и не знам защо си решил, че точно при Symphony X трябва да те дразни. Изказването ти за еднаквото звучене на песните е смехотворно и показва колко малко си ги слушал, няма да го коментирам...

Цитат
Не виждам по-какъв начин може да се убедя в нещо, което просто не съществува...

Това, че ти си неспособен да откриеш нещо, не означава, че то не съществува, а само, че си неспособен да го откриеш - поради една или друга причина.
Rolf
Имах предвид, че оригиналността им липсва.

Цитат
Най ме дразни еднаквото звучене на всички песни...

Говори доста зле за музикалната ти култура да пишеш такива неща точно за тази група. Хората вече обясниха защо твърденията ти са абсурдни. Мога само да те посъветвам да преслушаш албумите на SymphonyX още доста пъти и по-задълбочено. И като не харесваш (или не разбираш) дадено изкуство, това не го лишава автоматически от достойнства, така че не се изказвай като последна инстанция - само предизвикваш смях.
thrash
Ингви Малмщеин незнам никога не съм чувал нищо негово, но хората около мене нищо добро не са казали за него. Може би спрямо него съм най предубеден.
Просто понякога възприемането на определена група зависи и от хората с който контактуваш.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.