Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Behemoth
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
beyondtheblack
Аууу...лошо, Седларов!
http://www.youtube.com/watch?v=w-8wVDWpMc8
Warrior Of Ice
Наистина има прилика в интрото, но точно подобен простичък мотив е лесно да се повтори и случайно; да не говорим, че си звучи съвсем като нещо на Behemoth. Според мен по-скоро пичовете от Lost Soul се опитват да си правят реклама. wink.gif
beyondtheblack
Според мен малко повече от лека прилика... дето вика един познат: "дано новият албум се очертава да бъде с нови песни" smile.gif

И тук голям съвпъдък:
Deicide - "Scars of the Crucifix" http://www.youtube.com/watch?v=0xX0ECDYGRs
Nihilist - Mental Desert http://www.myspace.com/nihilistbg
Warrior Of Ice
Това вече е за тази тема.
Ghost
Не знам дали песента прилича на нещо друго или не, обаче изкъртва всичко! Атмосферата е 100% Behemoth! Ако и останалите в албума са толкова яки... suicide.gif icon_headbang[1].gif
Twilightfall
Ето я в mp3, ако някой я няма.
winterstorms
^ Благодаря, парчето е зверско! metal.gif Behemoth са си Behemoth.
Twilightfall
Episode V - Mix & Extras May - June 2009 e.v.

Поболях се по тоя албум, еби му майката... ;Д
lodborg
Хайде, лийкна, пишете си завещанията!
beyondtheblack
аааааааа какво хубаво европейско турне се задава към зимъска - пък после ще му мислим smile.gif
killer_rose
Цитат
Хайде, лийкна, пишете си завещанията!

Албума ли лийкна? Ако да, къде? suicide.gif
pungent_stench
http://zamunda.net/details.php?id=179096
killer_rose
Вече го слушам и звучи брутално яко!!! suicide.gif icon_headbang[1].gif
pungent_stench
Абе честно казано ми писна да слушам едно и също в последните 3 албума, можеха поне малко да разнообразят. Ама явно са си намерили стила и си държат здраво - лошо нема за тях.
Twilightfall
Сега го слушам, звучи повече от добре!

Днес (а и в близките дни) друго няма да се слуша, май. ;р

HAIL BEHEMOTHЬ.
scion_of_storm
Супер, като ми дойде настроение ще го чуя.

Пънджънте, тъй си е, аз затова и последния не го харесах особено. Карай де, за назе си има от време на време ГромЪ и подобни :п
Twilightfall
И в "Гром", и в "Пандемоник Инкантейшънс" има какво да се чуе, а до ден днешен се чудя "Ди Апостази" или "Демигод" ме кефи повече, нямам идея защо не ти е харесал. ;]

Кога ли ще публикуват текстовете от новия, деба...

Alas, Lord Is Upon Me.
Warrior Of Ice
Албумът гази, от сутринта не мога да го сменя! И въобще не звучи като копие на предишните два - по-бавен е, по-атмосферичен, по-олдскуул ако щете. Няма чак толкова техничарски изстъпления, което не ще да рече, че свиренето не е на ниво. Атмосфера и епичност са ключовите думи тук, но тепърва има да попива...
pungent_stench
Аз МНОГО харесах Demigod преди, главно заради ей тая епичност и газещ саунд. Уви, газещия саунд омръзна и сега чувам само едни ''притъпени'' китари и тупа-лупа. Кефя им се на надъхаността и злобата, на живо газят и са супер добри музиканти, но този албум не може да ми хареса (вече втори път го слушам). Дори рифовете сякаш се повтарят...
Единствената , която ми хареса е Ov Fire and the void, и то защото ми напомня малко на Satanica ;О
beyondtheblack
Цитат(Twilightfall @ Jul 5 2009, 01:09 PM) *
И в "Гром", и в "Пандемоник Инкантейшънс" има какво да се чуе, а до ден днешен се чудя "Ди Апостази" или "Демигод" ме кефи повече

А не бе, хич няма smile.gif

Това са ми трите топ техни халбума:
1.Demigod
2.Pandemonic
3.Apostasy

Относно новия - брей, най-после излезе нещо тая година!
Twilightfall
"The Past is Like A Funeral" е уникално яко парче. ;р
scion_of_storm
SATAN'S SWORD I HAVE BECOME!
killer_rose
Албума смазва! suicide.gif suicide.gif suicide.gif Със сигурност ще е на едно почетно място в годишната ми класация - от екстремните албуми само Immortal може да го надмине! Песните този път са с невероятно много моменти за куфеене и в същото време звучат супер епично! Първата песен Daimonos ме залепи за стената, като го пуснах за първи път - особено припева звучи невероятно химново! icon_headbang[1].gif
Ghost
Още се опитвам да го осмисля напълно... Смазващо як е Evangelion, направо най-добрият албум за годината. smile.gif Май само Nile и Vader могат да го надминат, но ще им е трудно.
beyondtheblack
Яко ми напомня последния Септикфлеш.
Абе, само "дет метъл" нищо не ми говори за въпросния стил...
Фен съм на "окултен метъл", май.
"Пауър", бих казала, ако вече не беше лепнато на някакви групи(чки).smile.gif
scion_of_storm
Засега не ме впечатлява особено, но май е по-добър от Апостазито. Ще го видим натам. Но едва ли ще избие Демигод/Зос Киа Култус/Сатаника/Свентевит дори ако требе.
sharon
Страшен е. Незнайно защо очаквах да е по-екстремен, може би по-бърз, но за сметка на това вкарват невероятно дълбоки настроения с всяко едно парче, своеобразно интро, мелодичен преход, каквото и да е. Сега разбирам защо изкараха "Ov Fire And The Void" авансово, това си е съкровището на албума, от останалите най-вече ми се откроява триото "He Who Breeds Pestilence"/"The Seed Ov I"/"Alas, The Lord Is Upon Me". Най-изпипаната резачка ще да е най-дългата и финализираща "Lucifer", обаче. Психарски здрав завършек, това си е въплъщение на майсторство, по дяволите. Въобще не предвиждам спиране в скоро време.
beyondtheblack
Мани-мани.smile.gif

Septicflesh
Genre(s)
Death / Atmospheric Metal

Behemoth
Genre(s)
Death / Atmospheric Metal

Звучат Alas The Lord и Defiling Morality и пак, и пак, и пак...
lodborg
Еми, ето така се прави. Влизаш, 42 минути след това излизаш, а по земята се търкалят вътрешности.

По-различен е от "The Apostasy", за който не знам защо такива негативни мнения прочитам тук, на мен ми е най-любимият Behemoth изобщо. По-бавен наистина, по-олдскуулски и не толкова рифов, но за сметка на това ти отнася главата. Къде я отнася? В ада, как къде... devil.gif
Braindead
^ Венцьо, беее, виж темичките с разни поздравления, поздрави и прочее. rolleyes.gif

Абе, на мен този албум ми хареса (for a change), знаете, че много не се имам с Бехемот, ама явно трябва да им дам още един шанс.

Едит: Ох, извинявай, видял си ги, сори, душице, айде и тук едно Сейтън пожелание и една орда меци!
lodborg
Видях, бе, Деси, бе. tongue.gif Че даже и написах по коментар и в двете, мерси още веднъж. Или съм пропуснал някоя?

Едит: Един спешъл за теб с "Ausgebombt" тогава. metal.gif
Braindead
Извинете, толкова и съм довидяла аз. whistle.gif

Та, наистина, албумът е мноооого здрав. А този "Луцифер" накрая просто размазва.
scion_of_storm
Шемхамфораш е добро, много мощно. Другите са яки, но леко бледнеещи на моменти. В The seed ov I към 2ра минута нещата са много мелодично красиви, харесва ми подобния на брейкдаун /не като технически похват, естествено/ елемент.

Като цяло...бива. Може би някъде на 4-5 място се нарежда, много зависи.

От последните Demigod > Evangelion > The Apostasy, инак.
beyondtheblack
Предложение - Бехемот на живо
Дата - 28 октомври
Място - Кьолн. На 100 км от Дортмунд, докъдето има самолетни билети по 40 лева в едната посока (ако се действа навреме)
Гледа се Бехемот, разглежда се Кьолн - и обратно
pungent_stench
Те ще дойдат пак, нали са обещали след всеки нов албум :Д Съга ако не си изпълнят обещанието, можеш да им пишеш в майспейс ...
beyondtheblack
Гледам всичко вече им е разчетено, но БГ не се споменава.

Аз пък не съм ходила в Кьолн - едно от местата, които трябва да се видят.
(Кьолнският концерт на Джарет - поздрав за Скат Порн)

Edit: писах

"Hi Behemoth,
This is your best album so far!! Сongrats!

I wonder whether you'd make it to Bulgaria this year? Or else I'd have to plan a trip somewhere pretty soon.
Please, hint?

Dziękuję bardzo"
2+2=0
На мен не ми хареса. Утре втори път.
pungent_stench
Цитат(beyondtheblack @ Jul 6 2009, 11:45 PM) *
This is your best album so far!! Сongrats!

Ееее, недей така мазно :Д
killer_rose
На някой направи ли му впечатление последната премазваща минута от Transmigrating Beyond Realms Ov Amenti ? suicide.gif suicide.gif suicide.gif
Twilightfall
Е, не, само ти си я чул, ебати. ;Д

"Ov Fire and the Void", споменатата от теб "Transmigrating Beyond Realms ov Amenti", "He Who Breeds Pestilence", "The Seed ov I" и "Alas, Lord Is Upon Me" са тоталните хитове, обаче.
winterstorms
Албумът на годината излезе! bowdown.gif Вярно, че са велики, но чак такава лудница не очаквах да направят. Много атмосфера има в този "Evangelion", много... А Nergal прави чудовищни вокали този път. От парчетата засега най-силно впечатление правят "Shemaforash", "Ov Fire and the Void", "The Seed Ov I" и най-вече "Transmigrating Beyond Realms ov Amenti".
Danny47
Този албум е ЕПИЧЕН! "Саундът" е дори още по-добър от The Apostasy! icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif bowdown.gif bowdown.gif
killer_rose
На коя ли песен ще направят видеоклип? rolleyes.gif
monolithe
Mисля, че ще е на Ov The Fire And Void.

А иначе албумът не е нищо по-различно кой знае колко от предните. Да, наистина е готин, но едва ли ще ми стане любим като Satanica и Thelema.6. За времето си това наистина бяха уникални албуми.
Warrior Of Ice
Е, Behemoth бяха новатори тогава, когато трябваше; не може с всеки албум да преоткриваш музиката. В момента правят изключително качествени неща в собствения си стил и на мен това ми стига. smile.gif

Иначе monolithe e много прав за тези две творби - абсолютно определящи са.
monolithe
Хубавото на Behemoth е, че макар и грам да не са мръднали от стила си вече 10 години, все още са така ударни, зареждащи парчета, определено направени за да се свирят на живо. А на сцена, както се убедихме, са ЗВЕРОВЕ.
Twilightfall
Episode VI: The Making of "Ov Fire and the Void" Part I
killer_rose
Е това видео ме гръмна!Ще бъде брутален видеоклип!

....Майтапите с прасето bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
....Измъчванията - ЕПИЧНО! suicide.gif
winterdawn
Тия са баси първичните неандерталци brickwall.gif
Warrior Of Ice
Първични, чушки. wink.gif Интелигентна и доволно многопластова музика правят. Разбира се, ако не ти понасят, винаги можеш да си пуснеш The Rasmus, вместо да обвиняваш далеч по-музикантски групи в изостаналост.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.