Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: ...за комшиите
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4
sharon
Със съседите нямам никакви проблеми, за щастие, или поне не от тази гледна точка. Не, че ако някои хора бяха тръгнали да се оплакват щяха да попаднат на благоприятна почва, но все пак rolleyes.gif Преди време се случваше дори с някои от тях да се състезаваме рано сутрин кой ще надуе нещо от сорта на Sonata или Rainbow така, че да събуди останалите... laugh.gif
skatatika
Аз със съседите проблеми нямам, само с един, ама то момчето е лудо или олигофрен, което дойде първо. Единственото което прави е като ме види по улицата и да започне да вика "Метаал" или нещо друго от сорта, ама то тва може ли да се брои за проблем
KingOfKings
Аз проблеми нЕмам cool.gif
Под нас няма никой, тез над нас се падат точно до Фолъната и тя го тормози достатъчно и от мое име blackmetal.gif Не че не съм бил замесен в някои от идеите й де. До мен има една бабка, дето не чува нищо. Общо взето си надувам музиката когато си искам cool.gif
Megadeth
Моите съседи искаха да ме бият. Нашия блок, съседния блок и една къща има тук, всички ме гониха да ме трепят. Но в моя дом, моята крепост като се забия, музиката до дупка и аз се надпявам я с Киске, я с Бах, я с Кан..
Всичко се започна, когато излязох по работа и сметнах, че ще е за 15 минути и оставих музиката да си върви, излязох в два и се прибрах в четири. Прозореца беше отворен и естествено ми беше кеф като се прибирах да чуя музиката от сума ти разстояние. После добросъвестни съседи ме предупреждаваха... имаше викане на полиции, заплашвания. Уж аз съм викнал полицията, оня на мен се кара, но ги викнахме, щото ония точно с косите и лопатите ме гонеха. Както и да е, сега има само 3-4 съседа, дето звънят по 10-15 минути и ме молят да отворя, аз ги чакам да отворят вратата просто с бухалка. Най-готино е като човек е пил и да започнат да му звънят на вратата да намали музиката, тогава се крием, който където завари, аз под дивана, друг под леглото, трети под масата..на заключена врата..
prayer4eto
^ Детска му работа...
Night
Ние в блока даже по имена не се знаем,остана и забележки за музика да си правим laugh.gif
...а и без това никога не слушам с волумето на мах,нищо не се различава и разбира така
Twilightfall
Боли ме тръбата за тяхното съществуване.

Да гният в мизерия и невежество.

Пикая на всичко, което ценят.

Смърт за тях.

Точка.
zelatorr
И тях ги боли шпиндела за тебе. Пък те са повче и ако почнат да пикаят по теб ще бъдеш удавен!!! laugh.gif
Twilightfall
Пхахахаха, не ги познаваш, не говори.
zelatorr
Тушур тупур еленчета! openwidehug.gif
Atrocity
Слушат олд скуул метъл и единственото, което съм им казвал е "усили,братче" icon_headbang[1].gif
renton
Мойте са тотални. Кат дойде събота и неделя и е целодневно пот-фолк парти. В нас не се чува ич, ама мина ли по коридоря неизменно звучи куца мелодия. Освен тва, не знам как им е конструиран хапартаментя, ама май кухнята им е непосредствено до входната врата. Слизаш от асансьора и яко те лъхва я на зеуе, я на неква друга манджа. Ресторант "6-ти етаж", даге. За сметка на тва, аз се изживявам в ролята на музиковед и им слагам яко музичка кат ми е кеф. Така хем аз съм окей, хем и те се чувстват обогатени музикално. Няма забравя кат си сложих звънец от ония без кабел. Сека вечер кат се прибира Оли1 (сина им) и пробваше дали се светва в коридора от там. Първия път излизам, викам хуу, интересно му е, нищо не казах. Втория път викам, бро, таа файда не гледай че е без кабел, бачка си идеално и звъниш в нас. На третия път чак се светна, че мое ме притеснява нещо. А те милите, понеже звънеца им счупен, и изкарали две жички отвън (имаме си врата на етажа допълнително) и пей сърце. Сичко точно, не ме е?е, ако ще чук за аварийно трошене на стъкла да сложат, ама кат им идват гости и те на мен звънят. Кефа е пълен. Та така де, както казах са тотални. Олигофрени. dry.gif
conguestadors
Аз се преместих в ново жилище и тук почти нямам проблем. На първия етаж съм, няма кой да притеснявам от долу. Комшиите от ляво са о.к., не им пречи музиката, а тези от дясно имат две момчета и от тях постоянно бичи яко техно, а и уредбата им е доста по мощна от моята. Така че, нямам проблеми с никой за сега. Всъщност има само един който много псува като играят на карти пред входа, предупредих го два пъти да не псува пред децата когато играят на вън, на третия път му отвъртях два шамара и от тогава нямам никакви проблеми. wink.gif
Soldier.Of.Fortune
Вобще не ми пука какво мислят за музиката, която слушам! Постоянно се оплакват... а пък и аз ли да почна да се оплаквам, че ми пускат тъпа чалга и застаряло, така да го нареча вековно сръбско... баси!
Ghost
Аз имам късмет с доста кротки хорица, на които музиката ми не им пречи. happy.gif
Arq
Аз умирам, когато лигльото долу почне да пее с Азис... проблеми нямам иначе, то аз почти нямам съседи. НО все пак, когато започне съревнованието с тез' отдолу, аз си печеля, само с колонките в стаята... rolleyes.gif
ZerraX
Не ми пука. Да бяха мислили преди да правят чалга купони до 3-4 часа сутринта. При това аз си слушам в нормите след 4 с преди 1, тъй че да ми смучат трабата. Един път много се издразних като дойде една пача от 5тия етаж да ми се кара за музиката... какво подяволите, тогава дори не слушах аз музика, а майка ми дънеше Queen?! Очаквах някой от 2ри или 3ти етаж да дойде, а не тая... все пак съм на 1вия, не ми е мн силно двд-то ^^"
sgoh
Цитат(ZerraX @ Feb 8 2009, 03:30 PM) *
Не ми пука. Да бяха мислили преди да правят чалга купони до 3-4 часа сутринта.

Не може заради това, че някой си е правил купон до 4, да страда цялата ти кооперация, сеш се. На тебе също не ти е било приятно тогава.
И нормите не са "до преди 1" suicide.gif


Иначе, като бях малък и под нас живееше една леля, която идваше да ни се кара, че сме бягали из къщи с брат ми. Тоя вид лели, са не по-малко дразнещи от хората като тебе. wink.gif

Човек трябва да си знае мярката, кат иска да живее у града.
Chaotic One
Аз пък имам страхотни съседи. В двете къщи отсреща има 2 малки деца, които много, ама много обичат през лятото да викат "Мамоооо!" в 6 часа сутринта. А другите ми съседи са турци, на които им допада да си надуват чалга и кючек.. Сладури! happy.gif
А пък аз се чувствам длъжна да отвръщам на по-горе споменатите съседи пускайки моя си музика на целия квартал и да слушам с наслада писъците на агонизиращите съседи.
Никой не се е оплаквал, въпреки че от вкъщи постоянно кънти.. :Р
Arq
^Е по тоя повод, аз редовно се будя от цветущият израз "Спри я тая вода бе, да ти е*а майката!", защото единия педал отдолу се къпе, а майка му е пуснала водата в кухнята. Ама едно такова ясно и силно го чувам, че чак подскачам в леглото...
ZerraX
Цитат(sgoh @ Feb 8 2009, 04:50 PM) *
Цитат(ZerraX @ Feb 8 2009, 03:30 PM) *
Не ми пука. Да бяха мислили преди да правят чалга купони до 3-4 часа сутринта.

Не може заради това, че някой си е правил купон до 4, да страда цялата ти кооперация, сеш се. На тебе също не ти е било приятно тогава.
И нормите не са "до преди 1" suicide.gif

1во може, не е толкова трудно, сеш се. Друго е, че аз 1 път на високосна дъна музика... Особено като знам, че има малки деца/бебета над мене.
И какви са нормите?! Следобедно време не се пуска музика.
И за жалост излиза, че всъщност ми пука >,<
sgoh
Цитат(ZerraX @ Feb 9 2009, 01:36 AM) *
аз 1 път на високосна дъна музика... Особено като знам, че има малки деца/бебета над мене.

Тогава остава единствено въпроса, какви по дяволите ги дрънкаш, и защо въобще захвана темата wink.gif
ZerraX
Цитат(sgoh @ Feb 9 2009, 02:11 AM) *
защо въобще захвана темата wink.gif

Цитат
> ...за комшиите, как приемат вашата музика хората-под вас, над вас и до вас

Цитат
Един път много се издразних като дойде една пача от 5тия етаж да ми се кара за музиката...

От това следва, че не ми приемат музиката, защото ако бях надънил някаква чалгия, никой нямаше да се занимава да ми разправя, че в 6 следобед било забранено да се слуша музика и ще ми вика полиция :X
A това "Не ми пука" го писах относно за това как съседите ми приемат това, което слушам. Ти да не би да си минал на Поп заради съседите си >,<
sgoh
Цитат(ZerraX @ Feb 9 2009, 02:19 AM) *
Ти да не би да си минал на Поп заради съседите си >,<

На един приятел верно комшията му отдолу е поп.
ZerraX
^ не му завиждам laugh.gif предполагам, че всеки ден го анатемосват xD
KiddRock
Живея на първия етаж. Над мен няма никой. От едната ми страна живее един старец, който чува само по празници.. От другата ми страна живее най-добрия ми приятел.. А той до сега проблеми за музиката не ми е правил. Единствено с майка ми и баща ми се съобразявам, понеже не си падат много-много по силната музика. Особенно когато става на въпрос за Slayer, Exodus и други такива "изтрещелници", както ги нарича баща ми laugh.gif
До сега аз не съм имал проблеми. smile.gif
Harvester of Sorrow
Мойте съседи са добри хора, колкото и да дъни не се оплакват но домоуправителя е много добър човек се се разнася с едни фанелки IRON MAIDEN icon_headbang[1].gif
Urungela
Не съм имала никога проблеми със съседите си, макар за 5-6 години да съм сменила 3-4 квартири (къщи, апартаменти). whistle.gif И все пак най-вероятно е така, защото се съобразявам и не надувам уредбата (само колкото да се забавлявам аз). Изключвам случаите, в които някой ми надуе чалга или друга музика - тогава и аз надувам до дупка (щом ме задължават да им слушам извратения вкус, ще се наложи да ги науча на стил, нали така biggrin.gif)


Цитат(sgoh @ Feb 10 2009, 03:52 PM) *
Цитат(ZerraX @ Feb 9 2009, 02:19 AM) *
Ти да не би да си минал на Поп заради съседите си >,<
На един приятел верно комшията му отдолу е поп.

Хахахахахаха съседът под мен също е отче наш whistle.gif
zazi
моите изкуфели бабички-комшийки официално си заслужиха всеки ден да се чувстват все едно са на концерт на металика icon_headbang[1].gif metal.gif whistle.gif ...
Volt Thrower
Все пак се съобразявам, че повечето са по-възрастни и не слушам силно музика преди 09:00 сутринта както и след 23:00. Има други места, на които ходя в случай, че искам да оглушея. На лекции примерно.
acceptkata
Всички мой съседи са чалгари и ги тормозя яко с rammstein на макс всяка сутрин. brickwall.gif icon_headbang[1].gif
Infidel
И моите са чалгари. И аз като acceptkata ги тормозя с жица, но Рамщайн ми се виждат прекалено леки за комшиите и затова ги уча на дет и на блек с One Man Army и Сатирикон. Понякога им пускам и Тирфинг. Но най-често им пускам One Man Army, защото музиката им звучи перфектно с пуснат бас, а тия под нас не понасят баса грам. devilsmiley.gif
pa®tci
Моите навремето най-се "кефеха" на SODOM "Get What You Deserve" и SLAYER - забелязъл съм, че писъците на Том Арая им действаха (без)крайно изнервящо, докато горове, грайндове и блек им идваха просто като шум и малко или много ги неглижираха.
xoMOONxo
Нямам почти никакви проблеми със съседите ми, защото живея в къща. По-скоро те нямат проблем с мен, защото нямам кой знае какви колонки, че да ги надъня както си трябва, ама едната съседка... Живеем стена до стена и прозореца на хола й е срещу моят на стаята ми. Та бабата е интересен индивид. Всяка вечер вие едни кръшни хора на Николина Чакърдъкова, като се подвиква едно звучно ''ихууу'' и не зачита съня ми. Така де, аз не съм проблемна, така че съседите ми са късметлии. biggrin.gif
Sataniela
Докато живеехме в София беше мизерия. Съседите нямаха проблем с нас ама имаше един кретен под наем точно до нас, който освен дънене на чалга, имаше скандали, побоища с жена му и т.н. беше много зле, тежък пияница и наркоман, в един момент целия вход възстана та подписвахме документи да го изгонят хазяите.. то той наем за месеци не плащал и какво ли не. А и след като си кукна неизолирания като хората климатик на нашата стена, чашата преля.
Разкараха го накрая, но пък нашия живот се завъртя и се преместихме обратно във Варна, голям апартамент и т.н. Това в София беше толкова гарсониера, че можеше да мине за по-голяма боксониера.
Тука във Варна проблеми никакви. Нито за нас, нито с нас. Притеснявах се малко след като си донесох усилвател, за да ри репетирам пеенето вкъщи, но не съм имала проблеми. В София много малко пеех у нас, но имаше 2007-ма една жена в съседство под наем, която даже се кефеше да ме слуша хахах.

Най-странното е при моя човек в Гърция. Там сме в голяма къща и цялото мазе е.. музикално студио. Дънданията особено с цялата група като се съберем за репетиции, е голяма. Понеже студиото е голямо, малко финансово не стига да е звукоизолирано изцяло, маааалко се чува... Няма проблеми с комшиите, освен един Манос, голям смях. Пича не му пречи да дъним и в 1, и в 3 нощем ако щем, обаче следобяда същите часове луд става. Причината, ни е обяснил, е че понеже е с три малки деца неспиращи да крякат, пищят и пр., следобяда са единствените часове децата не са там (малки са за училище още) и отдъхва на тишинка. Но не е проблем, а и рядко метъл и даркуейв се свири в адски неромантичните часове следобед с припек, дремане и джиджики хахах. Нощем му е мамата wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.