Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Children Of Bodom
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4
worewol
Някой може ли да ми каже какъв е стилът на Children Of Bodom?
Wolfheart
Як финландски метъл
Mort
^ АХАХА верно, иначе технично погледнато е мелодичен дет.
Warrior Of Ice
Мелодичен бърз метъл с дет и пауър елементи. wink.gif За първите три албума - и неокласически.
worewol
izvinqvaite no shte se opitam da namerq flextype.
a i da pitam :
kakvo se harekterezira za tozi stil "melodi4en det" shtoto gledam 4e i in flames sa taka
nqkvi zaduljitelni instrumenti,zakvo se pee,kolko 4lenove
naprao kajete harekteristika ?
Slash
Мелодичен дет е само и единствено тогава, когато групата свири мелодичен дет excl.gif

Изучи Dark Tranquillity и ще си отговориш на много въпроси...
SepulTeraHead
Яки хора привлича тая група.
sepulturatr
Много добра група, и много идейна! Иначе навсякъде пише "мелодичен дет с пауър елементи". Експериментират сполучливо! Това е добре, но точни стилови ограничения никой не може да поставя.
scion_of_storm
bowdown.gif Children of Bodom bowdown.gif Уникална група, една от най-любимите ми, синтез от няколко стила, неповторима и невероятна. Който не се е запознал с творчеството й (ако има такъв), задължително трябва да го направи. Много ценна група! icon_headbang[1].gif
Rolf
Children Of Bodom са една от малкото новаторски групи в края на 90-те. Невероятни са и като инструменталисти, и като композитори. А Laiho е без конкуренция сред младите китаристи... bowdown.gif
Rodd1ck
Преди време се бях запалил доста по тях, но ентусиазмът ми премина бързо, не съм си пускал нищо тяхно от доста време! Не може да им се отрече, че са много добри музиканти, чиито стил е приятна смесица може би между power и melodic death! От това, което съм слушал Hate Crew Deathroll ми харесва най-много! Обаче им куца англиийският! wink.gif
Rolf
Е, наистина, имат доста абсурдни текстове. laugh.gif Alexi едно време беше казал, че особено в първия албум е надраскал някакви текстове, колкото да не е без хич и вокалните партии да не са само нечленоразделни звуци.
dambov
еми аз знам няколко предположения и те са блек метъл, мелодичен дет метъл и дет метъл с примеси на пауър така че не се знае със сигурност

За това питай Алекси Лайхо laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Airin Of Ancelot
Children Of Bodom са бъдеща класика. smile.gif Всъщност, като погледнем колко нови групи са повлияни от тях, май вече са започнали да се превръщат в такава... Хвала на момчетата, че свирят с такова желание и не се повтарят.
Arq
Много добра група,направо велика! Много ги харесвам макар че не мога да определя стила им,защото не съм толкова навътре в нещата... bowdown.gif bowdown.gif metal.gif
Slash
Цитат(Airin Of Ancelot @ Jun 9 2006, 11:58 AM) *
Хвала на момчетата, че свирят с такова желание и не се повтарят.

Мисля, че това им е единствения, но голям минус - взеха много да се повтарят. Не че когато имаш як стил трябва да го променяш, но сериозно взе да ми лъха на безидейност. "Are You Dead Yet?" съм си го изтрил дори от компютъра ми, примерно...
Warrior Of Ice
Цитат(Slash @ Jun 9 2006, 04:13 PM) *
Мисля, че това им е единствения, но голям минус - взеха много да се повтарят. Не че когато имаш як стил трябва да го променяш, но сериозно взе да ми лъха на безидейност.

Това е последното, за което могат да бъдат обвинени. Между всеки два последователни албума на групата личи някакво развитие. Сравни "Follow The Reaper" и "Hate Crew Deathroll", да речем. Много ли си приличат? wink.gif Единият е крайно мелодичен и с доста пауър елементи, а другият - подчертано детаджийски и тежък. За настройките да не говорим... Инак, би могло да се каже, че "Are You Dead Yet?" е своеобразно стилово продължение на "Hate Crew", но пак не виждам повтаряемост. Просто се стремят да звучат все по-тежко...
Slash
Точно за тази промяна става въпрос...

Просто тази детаджийска насока към която се стремят от "Hate Crew Deathroll" не им отива, според мен. И безидейното звучене идва точно оттам...
На мен любимите ми албуми са преди "Hate Crew Deathroll" и само тяхното звучене намирам за уникално. Не ми харесва начина по който се развиват CoB. Това е с няколко думи. За мен вървят назад, не напред. А "Are You Dead Yet?" си е направо най-слабия албум в дискографията им...
Pyjamka
^Жалко или не, трябва да призная, че и аз съм на същото мнение, за последния албум специално. Не ми харесва и толкова. Намирам първите един-два албума за по-добри от последващите ги. Е, моето некомпетентно мнение не бива да ви ангажира. Иначе се пише там, че съм фенка на групата. smile.gif
Warrior Of Ice
Аз също предпочитам неокласическия период на Децата. Ако трябва да съм честен, "Are You Dead Yet?" съвсем не ме зарадва на първо слушане. Както и на второ, и на трето... Но ако човек прояви желание, има какво да открие в него. Въобще не е лишен от музикални достойнства, а това, че е издържан в по-тежък и различен стил, може да се преглътне. Ценна творба е, и важна, от гледна точка на развитието на групата. Не мисля, че в следващия запис ще продължат да дълбаят все в тази насока, но предстои да разберем...
Slash
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 9 2006, 04:32 PM) *
Аз също предпочитам неокласическия период на Децата.

Знам. Всеки верен фен е така... wink.gif

Аз обаче не бих дълбал един албум, ако не ме грабне максимум след 3 слушания. В интерес на истината - в 99% от всеки средняшки метъл албум могат да се намерят интересни неща, ако го изхабиш от въртене. smile.gif
Не в това е въпроса... Ако Децата продължат да правят това, което правят в момента, ще си затънат в собствената си гъзарщина. Защото "Something Wild", "Hatebreeder" и "Follow The Reaper" не са издавани преди 100 години. Не е като да не могат да сътворят още такива. Важно е да го проумеят.

Пижамке, точно ти си една от най-големите им фенки. Недей скромничи. cool.gif
stage
Цитат
Е, наистина, имат доста абсурдни текстове. Alexi едно време беше казал, че особено в първия албум е надраскал някакви текстове, колкото да не е без хич и вокалните партии да не са само нечленоразделни звуци.


Цитат
Яки хора привлича тая група.

+1

Мелодичен дет с power елемнти, а и също неокласицизъм...смешно е
Mort
Последният албум страда от повтаряемост сам за себе си, въпреки относителната си краткост. Иначе преди него нещата са несравнимо по-добри и разнообразни. "Are You Dead Yet?" не е лош албум (въпреки наистина няколкото повтарящи се елементи в повечето песни), но общо взето си е слаб на фона на останалите албуми на Bodom. Жалко ще е наистина, ако стане както те твърдят че това ще е посоката която ще поеме групата - а именно в по-твърдо (и по мое мнение еднотипно) звучене.
Airin Of Ancelot
Цитат(stage @ Jun 9 2006, 05:44 PM) *
Мелодичен дет с power елемнти, а и също неокласицизъм...смешно е

Ти си смешен. wink.gif Children Of Bodom са пионери с тази комбинация...
RazorJack
Абе чесно казано това е една от малкото групи, при които промяната в стила не ме дразни кой знае колко. Слушаем е последния smile.gif Иначе то е ясно че първите са най-добри ама кво да се прави ...
Iron Maiden
Новият им лаиф албум кърти мивки отсякъде
Ville
Имат добри песни.
SteamOfBlood
Оооо приятели мои ....Бях ги чул ама все забравям да си ги изтегля много са яки (като за дет wink.gif ) хаха та може ли някой да ми даде дискографийката wink.gif ?
scion_of_storm
http://store2.data.bg/nivs/Mp3/Metal/Children%20of%20Bodom/
Хоп и си готов wink.gif
sodomicdream
не ги харесвам, но си мисля че са мелодик дет huh.gif
Rolf
Цитат(sodomicdream @ Dec 30 2006, 06:55 AM) *
не ги харесвам, но си мисля че са мелодик дет huh.gif

Не мисли. happy.gif
Aggressive Perfector
Изключителни музиканти, които правят изключително добра музика...
П.С. Абе хора тъпи ли сте? Стила на СоВ се нарича МЕТЪЛ. Всякакви определения като нео-класически/блек/мелодик-дет не струват...
Iron Maiden
Стилът е power\speed with harsh vocals
Warrior Of Ice
Това беше в началото. wink.gif
SteamOfBlood
Вместо да правя нова тема,ще бъде по-добре ако го постна това ТУК! huh.gif Как може да има такива е*авки! brickwall.gif
scion_of_storm
Е че що да няма, няма нищо лошо малко да се похилиш на такава идиотщина tongue.gif Яко е, какво smile.gif Ама фишмастъра е най-як icon_headbang[1].gif
silent scream
не знам, който каквото иска да говори-те са велики! както някой беше казал "те са бъдещата класика"и е прав! отделяла съм време да преслушам абсолютно всичко, не само по един път и едно ще ви кажа-нямат тъпа песен!
Niilo
Кои са тия Children of Boodm, някакви яки ли са?
silent scream
яки - меко казано. препоръчвам ти да чуеш поне 4-5 песни, ако не за друго поне за обща култура =]
In_Flames
От скоро мн мн мн се зарибих мн ме радват icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Chimera
Бодъм icon_headbang[1].gif ...аргх ае бе тия няма ли да дойдат да попиянстват тука, да не отида аз biggrin.gif Нещо много ми понамирисва списъка с групите за Монстърс ъф Рок, все пак има половин година... а видя/чуя ли Алекси да размахва русо куфило на Българска земя ще знам, че наполовина мога да умра щастлива biggrin.gif

Edit: от 6 месеца не е писано тука...лилии tongue.gif
Revenant
^ша изкараш ъкъла на някой dry.gif
Chimera
е сега, ще ме извинявате biggrin.gif бива ли да не се разпиша, зарибявам кой как мога с групето tongue.gif
Aggressive Perfector
^^^Къф Монстърс оф Рок, кви 5 лева?!?!?!?!?!
Chimera
Наскоро ми бяха пуснали мухата с някаква страничка, на която не възложих мн доверие, щото хъ... Естествено сега като си разрових букмарките, страницата се оказа затрита dry.gif
sgoh
Цитат(Chimera @ Nov 1 2007, 10:51 PM) *
бива ли да не се разпиша, зарибявам кой как мога с групето tongue.gif

ти имам методите...
Chimera
Добрем, за последно изкарвам тая тема он топ smile.gif


Цитат(sgoh @ Nov 2 2007, 01:49 AM) *
ти имам методите...

Имай ги biggrin.gif
Изрод.
Цитат(Niilo @ Dec 31 2006, 01:09 AM) *
Кои са тия Children of Boodm, някакви яки ли са?

дръпни си In Your Face smile.gif
Svetyl
Баси, искрено се посмях...
scion_of_storm
LOL biggrin.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.