Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: \m/ РИФОВЕ!!!!!! \m/
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3
SepulTeraHead
Нали имаме разни топ5 най-яки неща теми biggrin.gif Та реших да направя и една за рифове... На ви:

1. PANTERA - Domination(на края...... icon_headbang[1].gif )
2. S.O.D. - March Of The S.O.D.(има ли нужда от коментар!?!?!?)
3. PANTERA - Mouth For War(Рифа от куплетите, баси! Що вече никой не пише такива яки рифове. \m/ PHIL ANSELMO \m/)
4. MACHINE HEAD - Davidian(Outro-то! headbang[1].gif )
5. ХИПОДИЛ - Въжен(Тука може да не сте съгласни ама това е ебати якия тежък риф.)
Warrior Of Ice
Сега стана страшно... laugh.gif

На първо място за мен са Metallica с албумите "Ride The Lightning" и "Master Of Puppets" - траш шедьоври, слаб риф там няма.

Death - във всичките им неща има зверски рифове, но моите любими са от "The Sound Of Perseverance".

Cradle Of Filth - "Damnation And A Day". Изключително рифово изграден албум с оригинални и много технични китарни изпълнения.

Arch Enemy - "Wages Of Sin". На малко други албуми съм куфял толкова! super.gif

"Puritanical" на Dimmu и "Hatecrew Deathroll" на COB също заслужават място в класацията ми. Последният на Immortal също предлага много в рифово отношение, пример - "One By One". icon_headbang[1].gif

Има и едно парче на Dragonlord - "Tradition And Fire". Там основният риф направо кърти мивки, бидета, вани, въобще всякакъв фаянс... smile.gif
Sw1tched
Мале тука трябва доста време да се чудя...но поне яките рифове съществуват и без да са неизпълними - т.е. - въпрос на творчество и усет а не толкова на виртуозност
Jicata
Ааа, немога да кажа.... ако почна става страшно (дълго) smile.gif
widowmaker
Naj jakija rif v istorijata na Heavy Metala e na Blind Guardian ot 'Tales from the t.w.', po spesialno 'Lost in the twilight hall' - dueta na H.Kursch s Kai Hansen, ot 7 godini vse oshte nishto ne moje da mi vdigne adrenalina tolkoz!
SepulTeraHead
Искам само да спомена Stop на Death Angel, защото на това куфея всяка сутрин докато ми изсъхне косата. icon_headbang[1].gif
t0xIc
Linkin Park - Faint icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
ko razbirate ot muzika we xaxaxaxa
Hansi
Цитат(widowmaker @ Sep 21 2003, 10:33 PM)
Naj jakija rif v istorijata na Heavy Metala e na Blind Guardian ot 'Tales from the t.w.', po spesialno 'Lost in the twilight hall' - dueta na H.Kursch s Kai Hansen, ot 7 godini vse oshte nishto ne moje da mi vdigne adrenalina tolkoz!

То хубаво ама трябваше да кажеш Andre Olbrich.
jago
  • van halen - ain't talking 'bout love
  • van halen - don't tell me
  • steve vai - bad horsie
  • van halen - unchained
  • hsas - top of the rock
Sunforger
Не знам,ама там където е свирил Трей Азгерот,там са най-добрите рифове и най-добрите сола и най-добрите всичко...
Svetyl
Hmmm rifowe...
Abe ne znam ima edna pesnichka na SaXoN kazwa se Piss Of.
Imam chuwstwoto che kitarista si e srastnal rycete s kitarata wink.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Darksteel @ Feb 13 2004, 10:31 PM)
Не знам,ама там където е свирил Трей Азгерот,там са най-добрите рифове и най-добрите сола и най-добрите всичко...

Трей Азагтот smile.gif

Въпросният наистина е гений...
Sunforger
знам че се пише Azаghtoth ама ми е по-лесно да казвам Azgeroth..
Liquid
icon_headbang[1].gif Еее, МеталикА с първите си три албума
SepulTeraHead
Azeroth!

....

......


icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Sunforger
И аз някога се кефех на варкрафт,ама вече ми омръзна...
bizkitfan
Limp Bizkit-Hot Dog
Limp Bizkit-Armpit(Mental Aquaducts demo)
EdGuy-Arrows Fly-osobeno purvite 5-6 sekundi(imalo i po-burzo neshto ot svetlinata be tongue.gif )na taq pesen,sum gledal i na kitarata i na bassa tablatyri-basi zora deto e hmm.gif
KoRn-Blind
Beoulf
Цитат
То хубаво ама трябваше да кажеш Andre Olbrich.

вярно че темата е за рифове, аз съм се бил отплеснал.
така или иначе момента е деструктивно - екзалтиращ(!)
bgm
Ami Slayer, Reign in blood...brutalen burz rif.

Motorhead - The Ace of Spades....h3h3, iska li komentar.

Sushto taka ste prawi za Hipodil...twa na Wuzhen rifa mazhe.
Souldestroyer
vsichko na Children Of Bodom ot pyrvite tri albuma
i pochti vsichko na DEATH
Peter
Ebati... posmurtno ne moga da se setq za samo 5 rifa... Ima mnogo kultovi ne6ta...
Dam... Metallica sus starite albumi majat si4ko, a Slayer - Рейган В Кръв e icon_headbang[1].gif
Sw1tched
FEAR FACTORY imat egati razmazwashtite riffowe
SepulTeraHead
MACHINE HEAD - Bay Of Pigs(2:10, просто избухва. Една от основните причини това да ми е любимата група!)
Crafter
Сложен въпрос. Тук бяха казани много хубави неща, но бяха пропуснати:

Pantera - WALK! Елементарен, гениален! (верно, че китарата е с няколко хиледи ефекта и звучи размазващо)

Slayer - Bloodline! Перфектен замисъл!

Sepultura - TERRITORY! В таз песен няма грешка!

Sepultura - Ot Arise ima iaki nesta!

MOTORHEAD - I AM THE SWORD! Просот убиец! (сам направих таблатура smile.gif)))

Motorhead - EAT THE RICH (знам, че тая поне 90% не я знаят, НО ОПРЕДЕЛЕНО първия риф е убиец)

SLAYER - BlacK Magic! Е тоя риф не трябваше да го пропускате!
Sw1tched
-chimaira-cleansation- много забавен и тежък риф smile.gif

а скоро слушах първия Coal Chamber и се накефих на няколко "олдскул";) рифа
Sunforger
Аз па тука на Сатирикон не мога да намеря песен без яки рифове.Колкото и невероятно да е е така.
Hansi
Цитат(Sturmfuhrera @ Feb 24 2004, 10:27 AM)
Motorhead - EAT THE RICH (знам, че тая поне 90% не я знаят, НО ОПРЕДЕЛЕНО първия риф е убиец)

Това ме накара да се превивам от смях. smile.gif smile.gif smile.gif Това парче е класика и мога да ти гарантирам, че всеки който е чувал за Motorhead го знае.

Come on baby, eat the rich,
Put the bite on the son of a bitch,
Don't mess around, don't give me no switch,
C'mon baby eat the rich
C'mon baby eat the rich
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Crafter
Only time will tell!!!
falio`
ne moga da kaja po red ama v momenta se seshtam za nqkoi qki rifa:
- Biohazard - Tears Of Blood (na4aloto)
- Sepultura - Territory (cqlata ima super rifove)
- Sepultura - Refuse/Resist (kupleta e ebasi diviq!!!)
- Sepultura - Death Emryonic Cells (ludnica)
- Cannibal Corpse - Compelled To Lacered (0:09 - 0:19...toq rif e strashen)
- Pantera - A new Level (pripeva)
....
SepulTeraHead
Амин за Tears Of Blood!
Sw1tched
Цитат(The_Rage @ Feb 25 2004, 07:57 PM)
- Sepultura - Refuse/Resist (kupleta e ebasi diviq!!!)

icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

ina4e sega sym na po-druga wylna riffowe-
sw1tched-Exterminate
sw1tched-anymore(be riffa ne e ubiec ama pesenta me izpylwa biggrin.gif )

chimaira-cleansation TOQ RIFF..........!!!!!!!!!!!!..i da izrezhdam li i wsi4ki ostanali pesni ot syshtia album...down again?

Clawfinger..heh iaki riff4eta dori i da ne sa osobeno tezhki

coal chamber - Row Boat..twa ne moga da go nareka riff ama e ultra zhestoko towa prosto na4alo SLOW AND DAMN HEAVY

devildriver-die_(and_die_now)..Qko!bawnite momenti mi pylniat dushata

hatebreed-this_is_now PROSTO I PROSTO IAKO \m/ kakto i dosta drugi tehni riffowe..

of ima dosta po iaki riffowe ama niama wreme da gi izpisha
Crafter
Има и още един велик риф.......................... (напрежение).....................(очаквате някоя песен на Слеър например)........................... (и в този момент виждате)......................... Розовата Пантера (нали все пак е Пантера smile.gif). Какво лошо има че е от детско филмче? ДЕСТРЪКШАН го свирят в УБИЕЦ вариант. Destruction - Mad Butcher Последните 30 секунди!!! И междудругото цялата песен е пълна с яки рифове!

Наздраве! Отивам и аз до посвиря smile.gif
Warrior Of Ice
Специално на Destruction абсолютни фаворити са ми Curse The Gods, The Butcher Strikes Back и Thrash Till Death. Гениална рифовка! icon_headbang[1].gif bowdown.gif
falio`
a da syhsto i PANTERA - HERESY (cqlata e qka ama kupleta neshto mnogo me kefi)
i nqkoq bylgarska s qki rifove: INDIGNITY - INDIGNITY
Crafter
Destruction RULEZZZZZZ!
Crafter
2 въпроса:


Сам ли ще си говоря?

Когато отида на училище да чакам ли група гневни пънкари начело с адаша да ме бият?


А забравих да се похваля на Warrior! Свиря солата на For Whom the Bell Tolls... е малко по-бавно от Кирето и две октави по-ниско, но... така е като избрах баса smile.gif
Sw1tched
Цитат(Sturmfuhrera @ Feb 27 2004, 10:48 AM)
А забравих да се похваля на Warrior! Свиря солата на For Whom the Bell Tolls... е малко по-бавно от Кирето и две октави по-ниско, но... така е като избрах баса smile.gif

RESPECTим те smile.gif
Crafter
Нема лошо smile.gif Ама ако ми кажеш защо ще е идеално smile.gif
Sw1tched
еми за постиженията и амбициозност в свиренето smile.gif
SepulTeraHead
Пич, ти си малоумен! 101 proof!
Crafter
Все още ли говорим за Металика - Фор Хум дъ бел толс?
bgm
Kato goworite za Destruction...FUCK THE USA, nai-brutalniat cover EVER.
Sw1tched
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 28 2004, 03:08 PM)
Пич, ти си малоумен! 101 proof!

ъъ??
Beerzebub
Cradle of Filth - Presents from the Poison-Hearted (То в целия албум рифовете са кой от кой по-...)
Satyricon - Fuel for Hatred (Много добро, а включванията на Frost с касите просто мачкат)
Dream Theater - As I Am (Не мога да повярвам че това са Dream Theater... чист траш)
Destruction - Desecrators of the New Age (Лудница!!)
Mystic Circle - Demoniac Dimension (Е заради парчета като това ще си купя оригинално копие)
Sodom - Napalm in the Morning ( icon_headbang[1].gif )
EverEve - This Heart (Основният риф, след краткото интро. Не е нищо особено, но мени си ма кефи)
. . . . .
. . . . .
SepulTeraHead
Свитцхед - имах предвид Щурмфюрера...
Crafter
Нямаше предвид нищо ама айде
SepulTeraHead
- Аз съм ебати гения, свиря някви песни на Metallica, ама 5 пъти по-бавно и съвсем различно!
- Respect
- Ама само, ще ми кажеш ли за какво? Не разбирам!?!?!? За какво говориш????

brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif
Crafter
Soon... запис!
The Trooper
huh.gif tuka me zakopahte-slu6am izklu4itelno mnogo ne6ta i mi e izklu4itelno trudno da napravq kakvato i da bilo klasaciq,tyi kato me kefqt mnogo raboti,a da postavq edni nad drugi 6te mi se vidi nespravedlivo hmm.gif
Crafter
Като ти гледам подписа... Рифа в началото на The Trooper е много готин, макар и не много метълски.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.