Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Metallica или Megadeth
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
SepulTeraHead
Всичко е ясно според мен, няма кво да ви обяснявам.

Аз гласувам за Megadeth(ХА! w00t.gif ). Просто за мен като цяло са по яката банда. Наистина ...And Justice For All е по-як албум от всички на Megadeth, но според мен(повтарям "според мен") като цяло дискографията на Megadeth е по-здрава... и по-постоянна някак си. Знам че и те се опитаха да се продадат но беше по-късно и съвсем не успяха.

Любимия ми албум на Megadeth е So Far, So Good... So What?. На 'Tallica - Justice(мноо ясно!).

П.С. Justice> So Far > Peace Sells > Rust In Peace> Youthanisia > Puppets > Lightning > Всичко друго на Megadeth > Всичко друго на Metallica

П.П.С. In My Darkest Hour > Всичко друго на Megadeth
jago
megadeth в периода с marty friedman, не че chriss poland и al pitrelli са лоши китаристи, но лично за мен friedman придаваше един особен звук на megadeth.
xskacorex
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
icon_headbang[1].gif MEGADETH icon_headbang[1].gif
icon_headbang[1].gif MEGADETH icon_headbang[1].gif
icon_headbang[1].gif MEGADETH icon_headbang[1].gif
icon_headbang[1].gif MEGADETH icon_headbang[1].gif
icon_headbang[1].gif MEGADETH icon_headbang[1].gif
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Warrior Of Ice
Гласувах за Megadeth. Макар нещата на Metallica до ...And Justice (вкл.) за мен да са над всичко, правено от Mustaine и компания, цялостното звучене и развитие на Megadeth натежа повече. Останаха верни на стила си до края и макар в последните си неща и те да позалитнаха към комерсиалното звучене (както посочи Стефан), преходът не бе така краен, нито Risk и The World Needs A Hero страдаха от липсата на творчески идеи, която мъчи Metallica от 96-а насам.
SepulTeraHead
Всъшност Risk сигурно е най-жалкия албум който някога съм чувал. Съвсем бях забравил за него като писха темата. Хах!
St. Anger >>>>>>>>>>>>>> кучето ми как пърди >>>>>>>>> Risk
Ама тва е. После се осъзнаха. The World Needs A Hero беше наистина завръщане към корените.
Hansi
И аз гласувах за Megadeth, а като всички казват че гласуват за Megadeth много ми е интересно как гласовете са почти поравно. wink.gif
Warrior Of Ice
Явно има законспирирани фенове на Metallica, които не се обаждат... biggrin.gif
Arthas
ohmy.gif Nikoi ne e kazal Metallica huh.gif Eh aide da razvalq Megadeth terora

METALLICA

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

Ride The Lightning i Masters Of Puppets > absoluitno vseki metal album icon_headbang[1].gif
A nai velikata pesen izobshto e Creeping Death brickwall.gif
Warrior Of Ice
Цитат
Ride The Lightning i Masters Of Puppets > absoluitno vseki metal album
A nai velikata pesen izobshto e Creeping Death 

Преди 3-4 години щях безусловно да се съглася с това... Creeping Death наистина е нещо зверско, най-силната песен на Metallica според мен. Но съдейки за цялостното развитие на бандата, дори няколкото им големи шедьовъра трудно могат да компенсират последвалата "масова разпродажба". laugh.gif
Ed_Hun†eR
Awe Metallica gi uvajavam nai-mnogo zaradi Master of Puppets tva im e nai-welikiq album
bgm
Megadeth, като изключим идиотското име, повече ми харесват.Особено ме кефят и някои техни кавъри - на Сабат и Алис Купър.
_SiegfrieD_
Mисля,че името Мegadeth означава броя на жертвите от газова атака или нещо от тоя сорт.Даже съм виждала майтапчийски монтаж с порта на концлагер,на която вместо обичайното "Arbeit macht Frei" пишеше Megadeth,но за съжаление не мога да ви дам линка.
widowmaker
Metallica nikoga ne sa me radvali istinski, Megadeth - da
inavm2978
walkman.gif METALLICA!
xskacorex
Цитат(Warrior Of Ice @ Sep 22 2003, 01:43 PM)
Явно има законспирирани фенове на Metallica, които не се обаждат... biggrin.gif

Или просто не могат да ни удостоят ( unsure.gif ) с нужните доводи ( wacko.gif ) за своя глас! Ама, че сложно, даже и аз не разбрах какво казвам! wink.gif
Crafter
ЛЕЛЕ! Тука есе мога да напиша! Принципно в първия албум на Металика и първия на Мегадет... Металика са класи напред! ЗАЩО? Ами защото просто Мустейн свири заедно с Хетфилд и Улрих smile.gif Всъщност истината е че явно са му трябвали 2-3 години да се научи да пее и само в това отношение Мегадет винаги са били зад Металика!

Но що се отнася до китарите! Мустейн винаги е бил по-добур от онова малцинсвено човече (НЕ МИ ОБЯСНЯВАЙТЕ ЧЕ НЕ Е МАЛЦИНСТВЕНО А ОТ ХАВАИТЕ ИЛИ НЕЩО ТАКОВА! ТОЙ СИ Е ИДИОТ, КОЙТО НЕ МОЖЕ ДА ИЗСВИРИ СОЛОТО НА МУСТЕЙН ОТ 4 Хорсмана (които всъщност са 5, но единия ги е напуснал преди да станат известни ХХХХХХХАААААААААХХХХХХХХААААААААААХХААААА))
Кирчо!
Така! Дори и Марти и Поланд и всички други изгонени и наети китаряги от шефа smile.gif са били по-добри от него!

А за баса! ЗА БОГА ЧУВАЛИ ЛИ СТЕ БАСА В ПЕСНИТЕ НА МЕТАЛИКА? НЕЕЕЕ! За сметка на Мегадет! Елефсан е МНОГООО Добъе!


А за барабаните... за бога, защо всички викат, че Улрих е бог? Хахахаха! Та той не може да изсвири барабаните на Овъркил - Моторхед! ЗА БОГА! Та барабаниста на Моторхед, който ги свири е престъпник, който е бил извън затвора само докато Моторхед са биил с него smile.gif smile.gif smile.gif

ХАХХАХАХА!
Warrior Of Ice
Хм, откъм бас Metallica си бяха железни до Master-a (вкл.), но след смъртта на Клиф... sad.gif

Иначе Елефсон е велик! super.gif
Inferno
Цитат(SepulTeraHead @ Sep 21 2003, 08:57 PM)
Всъшност Risk сигурно е най-жалкия албум който някога съм чувал. Съвсем бях забравил за него като писха темата. Хах!
Ама тва е. После се осъзнаха. The World Needs A Hero беше наистина завръщане към корените.

Тука яко се разминаваме...
За мен поне Risk е един страшно ценен и интровертен албум, албум не направен на сила, а от душа... докато The World Needs A Hero си беше един вид направен с мисълта да се хареса на старите Megadeth фенове, но някакси не е истински!
Но иначе Megadeth управляват много повече от Metallica и като музиканти и като какво ли не icon_headbang[1].gif
airhead
starata Metallica si beshe ... abe beshe si metul, sega ima kuntri s poveche zvuchene ot metallica smile.gif
principno thumbdown.gif metallica
xskacorex
laugh.gif 10:10 laugh.gif
Ех, Меtallica... hmm.gif
Sw1tched
само факта че не съм се образовал достатъчно с мегадет ме спира да избера металика..но най-вероятно тях ще избера
Crafter
Позволи ми малко да не се съглася с теб!

Не мисля, че когато баса дублира китарите една окатава по-ниско разбира се и свири сам рут нотите от акорда е ЯК! Няма тези чисти басове на Мегадет камо ли соли или нещо друго... ПРАЙМАС са с най-добрия бассист! И това не е Роб!


Все пак.... в момента точно слушам Райд дъ Лайтнинг и колкото да се опитвам не забелязвм некъв особен бас smile.gif То не че в момента забелязвам нещо друго освен клепачите ми, които са затворени хааааааааааххххххххаааааааааа
Warrior Of Ice
Цитат
Все пак.... в момента точно слушам Райд дъ Лайтнинг и колкото да се опитвам не забелязвм некъв особен бас

В теб е проблемът... biggrin.gif Басът си е там - виж само For Whom The Bell Tolls или Creeping Death, просто ти се набива в ушите. smile.gif
SepulTeraHead
For Whom The Bell Tolls е сигурно парчето с най якия бас въобще! Бих споменал и Orion сищо!
Crafter
Ще кажа две неша:

1. Хмммммммммммммммммммммм smile.gif

2. Всъщност имах предвид, че слушам ПЕСЕНТА райд...... а не цлия албум де smile.gif

нз За For Whom..... съм съгласен, а Крипинга си е гадна песен принципно smile.gif Всъщност сега си я слушам и... като изключим бриджа другото е гадно! И... абе я да си пусна Стинг ъф дъ бъмбълбий smile.gif
Peter
Metallica (ama ne sum i slu6al koi znae kolko Megadeth... ama sled kat e ne6to s deth/death na4i e qko!!! )
Warrior Of Ice
Sturmfuhrera, мен ако питаш, Creeping Death е едно от най-техничните парчета на Metallica, има и невероятна атмосфера... Но както обикновено, всичко опира до вкуса. happy.gif
M-16A2Rifle
bowdown.gif icon_headbang[1].gif MEGADETH icon_headbang[1].gif bowdown.gif
Crafter
Честно казано много се радвах на тва парче, но... от музикална гледна точка е бедно! но.... зависи от МОМЕНТНОТО състояние!
Ed_Hun†eR
iskam da si smenaq mnenieto:) !!!! Glasuvah za Metallica iskam da se wurna na Megadeth icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
M-16A2Rifle
Цитат(Ed_Hun†eR @ Oct 3 2003, 09:33 PM)
iskam da si smenaq mnenieto:) !!!! Glasuvah za Metallica iskam da se wurna na Megadeth icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

hunter za6to 4ak sega bowdown.gif o6te ot na4aloto trea6e za megadeth icon_headbang[1].gif
Crafter
Хахахах! Така си требе! МЕГАДЕТ ЗАВИОНАГИО!


I DO IT FOR MY LIFE smile.gif
(пея си една тяхна песен smile.gif)
ThrashIsNotDead
icon_headbang[1].gif Tozi spor shte se vodi oshte dosta dulgo vreme .,.... po-skoro dokato Metallica ne se razpadne .
I vse pak ... za men Metallica sa po-bavni , no imat po muzikalna i meloodichna i brutalna( devilsmiley.gif ) muzika ... Daite svoeto mnenie ! super.gif
Sunforger
Според мен Ноктурнал Мортум са по-добри от Луцифигум,но ако трябва да казвам кои ми харесват-харесват ми и Мистиго Варгот Даркеста и Финист,заедно с първите две групи...
SepulTeraHead
Преди година бих казал Megadeth. Сега Metallica. Нещо ми се е променил вкуса доста....
Svetyl
Sqkash Megadeth... no i Metallica zaslujawat, abe ne znam i za dwete grupi ima mqsto pod slynceto wypreki che ne obicham Metallica...
Beoulf
metallica....
no razbira se starata metallica.
ne mi se nravi fakta che glasa na Mustein e poroden ot defekt.
Warrior Of Ice
Тази дискусия сме я водили вече, но беше отдавна, така че - може и пак. smile.gif Аз продължавам да съм за Megadeth.
Sunforger
Те мали Мегадет са същите като Дет,Напалм Дет и Тейк Дет?
Warrior Of Ice
offtopic.gif Ето и алтернативна идея за името на групата ни - Take Death... laugh.gif
Sunforger
Аве то това е като Dirty Muddy ве...
Crafter
Хаха... аре стига с тая Металика... тая банда така се е извратила...


Иначе МЕГАДЕТ не са по-велики... те са НАЙ-ВЕЛИКИ!


А бърнт хелл... той си е зле по принцип... даде ми един ПроРок и си мисли, че ще му го върна... мухахахаха. Мързи го да плува... е такива неща... а да не говорим за неговото изказване, намерило място в подписа ми...


И така... Мегадет рулз... иначе съм напълно съгласен, че гласчето на Мустейн е ужасно (освен в някои песни, където си е на мястото).

Но... Мустейн звучи наистина идиотски в да речем Use the man. Абе все пак Мустейн е велик!
SepulTeraHead
Мъстейн бе пън! Ако ще го пишеш на кирилица поне го прави правилно.
gad
Металика може и да не стават за нищо вече ама са прекалено големи, за да се сравняват със проекти на техни бивши членове wink.gif
_SiegfrieD_
Цитат(Knjaz Varggoth @ Apr 29 2004, 07:05 AM)
Те мали Мегадет са същите като Дет,Напалм Дет и Тейк Дет?

Ако бяха баш същите щях да ги слушам tongue.gif
Crafter
Гад, тъпо...
Ataegina
kogato bqh vyv purvi - vtori klas za men Metallica bqha sinonim na heavy metal
Metallica razbira se
ThrashIsNotDead
Цитат(Sturmfuhrera @ Apr 29 2004, 10:23 AM)
Хаха... аре стига с тая Металика... тая банда така се е извратила...


Иначе МЕГАДЕТ не са по-велики... те са НАЙ-ВЕЛИКИ!


А бърнт хелл... той си е зле по принцип... даде ми един ПроРок и си мисли, че ще му го върна... мухахахаха. Мързи го да плува... е такива неща... а да не говорим за неговото изказване, намерило място в подписа ми...


И така... Мегадет рулз... иначе съм напълно съгласен, че гласчето на Мустейн е ужасно (освен в някои песни, където си е на мястото).

Но... Мустейн звучи наистина идиотски в да речем Use the man. Абе все пак Мустейн е велик!

1) Musteine moje da bude velik samo v edna nasoka - Piene , narkotici i chukane (na dobituk) drinks_drunk.gif puke.gif no.gif
2) Ne zasqgai temata s moia murzel ... zashtoto tvoia ne e po-maluk.
3) Spisanieto shte mi go vurnesh inache losho ti se pishe
4) Megadeth shte dostignat Metallica kogato Sturmfuhrera se nauchi da sviri na bass.
5) Citata koito pokazvash sa dumi koito sum kazal vuv drug smisul i sa izvadeeni ot konteksta .
Crafter
Щом казваш...
Arthas
Въпреки че мразя да дискутираме една и съща тема по два пъти...
Мъстейн , с неговия брутален детски глас , с който може да направи дует с Джъстин Тимбърлейк , е бил изгонен от Металика щото е бил пиянде.Нужен ли е друг коментар.Не че в момента Металика са по-добре(Честито озвучаване на дракони , пичове!!!), но пък албуми като Kill 'Em All , Ride The Lightning и Master Of Puppets са доста по-голяма класика от албумите на Megadeth(да не говорим за "случайните" прилики).Металика > Megadeth и тва си е.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.