Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Sabaton - Attero Dominatus
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Warrior Of Ice
Няма как да се мине без тема за тия шведски пичове. След смазващо якия "Primo Victoria" от миналата година, "Attero Dominatus" беше едно от най-очакваните заглавия на 2006-та за мен. И не напразно, албумът е поне толкова култов, колкото и предишният. Стилът не е променен особено, а и звука не са си оправили, но здраве да е - важното е, че все така къртят всякакъв вид фаянс. Пеят си за същите неща - предимно за война, исторически събития и малко нещо за това колко е велик метълът...

Ако не ме мързи, по-натам може да спретна някое ревю.
Mort
Ебахти якия албумец, от едно слушане яко ми хареса! Ако ми остане време и аз бих драснал няколко реда...
MadHatter
Шибнах си еба ти двойната дозичка tongue.gif Angels Calling от първото и от второто, и от третото слушане не ме хвана особено, но пък едноименната просто ми вдигна налягането в кръвта. Back In Control не ме впечатли особено, макар че е яка, а In the Name of God е Песента. Toтален култ, лично за мен. Припевите на Light in the Black и Metal Crue ме зарибиха толкова, че слушах парчетата само заради тях biggrin.gif Nuclear Attack ...няма да я коментирам, няма и нужда. Rise of Evil даде все пак малко почивка за избушената ми глава. We Burn ми се стори като прекрасен завършек на тавата, казващ "Очаквайте..."
Rolf
Зверски албум, ЗВЕРСКИ! icon_headbang[1].gif Бързо успяха да го извадят спрямо предишния - една година да е минала... "Primo Victoria" като че ли беше малко по-бърз, но "Attero Dominatus" е също толкова мощен, а и някак си по-епичен. Няма едно слабо парче! И пак липсват балади, което е особено похвално (не че не обичам такива, но на стила им не би отивало).
RazorJack
КАДЕ КАДЕ ?????????///
тегли се веднага само да го намеря icon_headbang[1].gif
scion_of_storm
Ами Щурма даде торент и Морт преди това май метна в датата... А албума кърти отвсякъде, всички песни са изпипани и супер добри, мога да го слушам постоянно този албум. Много са се постарали, вижда се.
bowdown.gif ATTERO DOMINATUS, BERLIN IS BURNING devil.gif
Airin Of Ancelot
Мания, абсолютна мания... bowdown.gif От сутринта вкъщи само този албум гърми, усещам как комшиите скоро ще се изнервят. happy.gif Обаче това са Sabaton - човек просто не може да се насили да ги спре. От "Attero Dominatus" получих точно това, което очаквах - мощен и суров пауър метъл в типичния за бандата стил. Една композиция като "Rise of Evil" изненадва много приятно - показват, че могат да са и по-разчупени. Иначе най-завладяващи са заглавната, "In the name of God", "Nuclear Attack", "Back in Control"...
RazorJack
мда намерих го. Еми кърти както се и очакваше icon_headbang[1].gif
Само веднъж го прослушах и не мога още да отлича конкретни песни ама на първо слушане албума като цяло си е много здрав smile.gif
winterstorms
Албума мачка! Sabaton rulzzz! metal.gif
Warrior Of Ice
Вманиачаването е тотално! Успях да хвана следното по слух от текста на заглавната бичкия:


Attero Dominatus,
Berlin is burning!
Denique Interrimo,
The reich has fallen!

We stand at the gates of Berlin
With two and a half million men
With six thousand tanks in our ranks
To use them as battering rams

Artillery leading our way
A million remains have been launched
The nazis must pay for their crimes
The wings of the eagle’s been broken

Marshall Zhukov's orders:
Serve me Berlin on a plate!
Disregard the losses
The city is ours to take

The price of all out war must be payed
Millions of lives have been lost
The price must be payed by the men
That started the war in the thirties

The spring of the year 45,
The year when the nazis will fall
We’re inside the gates of Berlin
The wing of the eagle’s been broken

Comrade Stalin’s orders:
Serve me his head on a plate
Disregard the losses
The evil tyrant’s ours to take

Attero Dominatus,
Berlin is burning!
Denique Interrimo,
The reich has fallen!

March, fight, die in Berlin!
March, fight, conquer Berlin!
parabellum

Хех, тука няма как да не се обадя - ебаси тъпият текст, заклеам се. Тия анти-нацистски пропаганди са доста изтъркани.
"Comrade Stalin’s". "Serve me Berlin on a plate!", "The nazis must pay for their crimes". WTF, я бей, бе. . Единствената добра песен с подобен текст е ACES HIGH просто.


CLEAR YOUR MIND suicide.gif
Warrior Of Ice
Е, в третата песен представят точно обратната гледна точка. wink.gif
parabellum
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 18 2006, 10:16 PM) *
Е, в третата песен представят точно обратната гледна точка. wink.gif

Браво, сега си сложи свастика за аватар и добави в подписа: "Der Sieg wird unser sein". tongue.gif
Warrior Of Ice
Това по-скоро Щурма би го направил. happy.gif
conguestadors
Признавам си, че тази група не я бях слушал, но албума тотално ме размаза. Не съм спрял да ги слушам от сутринта. Моля ви, искам и други албуми. bowdown.gif
Mago De Oz
Много добро ! Тези момчета ако продължават така, Мanowar ще трябва да си помислят как се прави качествен power metal smile.gif и не само те де......ама това е за отделана тема, май smile.gif
Rolf
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 18 2006, 10:05 PM) *
Вманиачаването е тотално! Успях да хвана следното по слух от текста на заглавната бичкия...

Браво бе, човек! Аз толкова се мъчих вчера, а почти нищо не можах да схвана... Сега като чета, май е точно така! btw, какво ще рече Denique Interrimo?
Warrior Of Ice
Ако не греша, се превежда като "най-сетне ги довършихме".
Rodd1ck
Съвсем чистосърдечно си признавам, че не успях да го чуя дори докрай, което не става много често, но може би е защото това не е моят стил и слушам много малко неща от него. Обаче вокалът ми е дразнещ, и атмосферата, която се създава, както от музиката, така и от текстовете, които долавям отвреме-навреме, също не ми допада особено.
RazorJack
Точно пък вокала с култовия си акцент е едно от най големите достойнства на групата icon_headbang[1].gif Чесно казано мнооого предпочитам такъв тип пауър вокали пред едгай-ския тип smile.gif
Airin Of Ancelot
О, Joakim Broden е култов тип! icon_headbang[1].gif Може и да няма кой знае какъв диапазон, но влага в пеенето си невероятна емоция и сила! Далеч го предпочитам пред разни вокалчета с по четири октави, които обаче звучат безидейно и кухо.
Dreamtale
Железен албум! Определено пауър метъл изданието на годината!
gais
Пичове sry, но съм малко нов и немога да се оправя ... Кажете от къде да си сваля това прословуто албумче.
Ще съм благодарен и на Link-че или нещо такова happy.gif
Благодаря предварително laugh.gif
Warrior Of Ice
Преди да питаш, чети съответните теми: тази и тази.

Ето го албумът.
varador
Страхотен е. Стилът не е променен, за което съм радостен. Особено ми харесаха Aterro Dominatus, Rise of evil, We burn, Nuclear Attack
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.