Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: България или чужбина
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4
Nirvana_Girl
Онзи ден, петък, на запитването на една даскалка какво ще правя като завърша,аз и обясних че смятам да остана тук да уча. Тя почти ми се изсмя и започна да ми обяснява как с моя потенциал мога да замина в чужбина за едно по добро бъдеще вместо тук да "се чудя как да свържа двата края". Но не искам. Тук сам родена, тук искам да уча, да работя и да умра(колкото и възвишено, патетично или смешно да звучи). Ами вие...какво мислите? И независимо от шансовете тук и там какво бихте избрали ?
icon_headbang[1].gif
bloodytears
абе и аз съм горе долу на тва мнение,колкото и тъпо ли как да ви звучи
се пак тука съм се родила,тук живях и надявам (се макар някога да отида в друга държава) тук да умра
Boot
Аз от 9ти клас (за справка - 11 съм сега) знам какво и къде искам да уча. България. Ебаси, може би, съм някаква развалена, но не се чувствам добре на друго място.
Дори и да става въпрос само за учене - пак не става. Посъветвах се с леля ми, която е детска психоложка и тя каза, че за да мога да практикувам нещо свързано с психология в България, трябва да завърша тук. И логика има.
+ това обичам мама и тати smile.gif
Не ми се ходи на друго място.
bloodytears
ем екстра
живей си тука,учи си,пук ко казват другите ни ги отразчваи мн мн
е тва е живота
глей си теб и там приятели ли роднини и тва е
conguestadors
Много ми допада определението "гражданин на света". Смятам, че човек трябва да живее и работи където му харесва на шибаната планета. Патриотизмът вече ми е много чужд. Дразня се, когато хората насилствено се правят на патриоти, на държава която не им дава нищо.
Boot
Аз, лично, не идеализирам България. Нито мисля, че ми дава нещо особено. Но тук се чувствам добре, колкото и наивно да звучи. Най-вероятно ме е страх да се махна, но си е факт - ще уча тук (силно се надявам)...
conguestadors
Цитат(bloodytears @ Jun 25 2006, 12:18 PM) *
абе и аз съм горе долу на тва мнение,колкото и тъпо ли как да ви звучи
се пак тука съм се родила,тук живях и надявам (се макар някога да отида в друга държава) тук да умра

Човек се чувства като удома си, където му харесва, а не където се е родил. А смърта ми е все едно къде ще бъде, за предпочитане да е далеч от тук, за да не обреминявам близките ми хора с излишни разходи.
SepulTeraHead
Твърде е тъпо да даваш категорични отговори на подобни въпроси. Въобще не се знае накъде ще те отвее животът. Мене може д ами се ще да си живея тука нормално, ама може и да не стане. Сешсе...
Nirvana_Girl
Цитат(Boot @ Jun 25 2006, 12:19 PM) *
Посъветвах се с леля ми, която е детска психоложка и тя каза, че за да мога да практикувам нещо свързано с психология в България, трябва да завърша тук.


Преди година и малко реших да следвам психология тук, 15 хиляди човека ме убеждаваха че няма смисъл защото в България перспективи за тази професия нямало. Глупости! Сега вече знам, че дори и в България, дори без пари и връзки човек има шанс за добро бъдеще. Има възможността да започне от нулата и да печели само след няколко години, хубави пари. Но за жалост все по малко хора мислят така...
icon_headbang[1].gif
SepulTeraHead
Нещо си се объркала.
scion_of_storm
Доста смислена тема smile.gif И аз предпочитам да си остана тук, просто тук съм се родил, тук са ми приятелите, познатите, всичко...тук се чувствам най-добре. Не мога да си представя в един миг да реша да бъде далеч от всичко това и да отида на майна си, където нямам нищо. Това си ми е мнението, както и да звучи. Не ме ебе, стоя си тук и си живея тук, не искам да ходя нито в САЩ, нито някъде другаде. smile.gif
Nirvana_Girl
Правя изводи от хората, които познавам. Естествено не мога да сложа цала България под общ знаменател и да кажа това категорично, но наблюдавайки това което става около мен, стигам до това заключение
icon_headbang[1].gif
Boot
За момента, ако учиш психология е много вероятно да се занимаваш с обработка на данни. Разни там психотестове и т.н. Това е положението. Няма много други алтернативи, за съжаление хората все още мислят, че проблемите на човек се изчерпват с физически болести. Добри пари се взимат , обаче това не е психология.
Не е задължително да направиш яките кинти. Ебаси добрите специалисти тънат в мизерия.
Аз имам идея какво мога да правя, ако завърша психология. Горе-долу е са уравновесени взените кеф от работата-пари. За това все си мисля, че ще си живея тук. Пък и да не стане, за момента такива са ми плановете.
parabellum
Бих избрал да живея в чужбина, разбира се. Друг е въпросът, че нямам пари. Какви са тия реторични въпроси и повтарящи се теми?
"Тук съм щял да си живея, да си работя, да си умирам" - това е най-криворазбраният патриотизъм. Всички плюете по страната ни, че е била мизерна, пък после тук си седите. Е, какво е това? Щом искате да се развивате и да учите, както си трябва - отивайте по белите държави. Не става въпрос за дом и за глупости. После ще мрънкате, че сте имали малко пари и не сте заминали, когато му е било времето да учите в съседските държави. Айде, моля ви се, тия неща ги слушам цял живот.
Heil Emerica просто, на позьорите в лицето.
Цитат
Преди година и малко реших да следвам психология тук, 15 хиляди човека ме убеждаваха че няма смисъл защото в България перспективи за тази професия нямало. Глупости!

Няма, естествено. Тая професия (редом с философията) е за някакво хоби и ако ти се става учител или някакъв писател на такава тематика.
antimental
ако отида в чужбина сигурно на третата седмица ще се върна тука huh.gif

просто няма да издържа.
абе, като се замисля, известно време практика някъде из Европа (примерно) на никого няма да се отрази зле, но да остана там - мнее.

но си е според зависи ... в България все още има някаква надежда за кадърните люде.
SepulTeraHead
Много хубаво си чертаете планове сега, ама като дойде реалността и ви ритне в лицето с вермахта ми е интересно дали ще ги говорите пак...
Nirvana_Girl
С психология можеш да работиш и в съдебната система, в криминалистиката, в почти всяка институционалност, не става дума само за психотерапевт или психолог. И в това има хляб:)
conguestadors
Единствената причина поради която съм в БГ е, че имам бебе. В момента в който то стане на 2-3 години заминавам. censored2.gif
parabellum
Цитат(Nirvana_Girl @ Jun 25 2006, 12:43 PM) *
С психология можеш да работиш и в съдебната система, в криминалистиката, в почти всяка институционалност, не става дума само за психотерапевт или психолог. И в това има хляб:)

Това е хипер мега retarded. thumbdown.gif
Nirvana_Girl
Да бе, още малко и Швепс! Тука не става дума за патриотизъм (криворазбран или не). вапроса е за това къде иска човек да живее хипотетично. Никой не може да отхвърли страничните фактори и да заяви твърдо оставам тук или заминавам. Всичко зависи от това къде ще може да си вади хляба.
А това че искам да живея тук - ИСКАМ пък.
conguestadors
Вярвай ми, че има държави в които със соц. помощи се живее по-добре от тук.
parabellum
8 Потребители, преглеждащи темата в момента: parabellum, conguestadors, Benedict XVI, Boot, scion_of_storm, Beerzebub, Nirvana_Girl, antimental

lmao
Boot
Цитат(Nirvana_Girl @ Jun 25 2006, 12:43 PM) *
С психология можеш да работиш и в съдебната система, в криминалистиката, в почти всяка институционалност, не става дума само за психотерапевт или психолог. И в това има хляб:)

Това не е психология. В смисъл, да, ти завършваш психология. И после гледаш резултати от психотестове и правиш тъпи интервюта за фирми за набиране на работна ръка. Скучно е. Имам познат, който работи в МВР и се занимава точно с тези психотестове. Тъпо е, по-добре да учиш някфа математика и там да научиш скапаните статистики и е същото.
За психолог - казах вече. Психотерапевт е яко, всъщност, има кинти там и си използваш знанията. Това. Нещо в заблуда си изпаднала за тая психология. Трябва да имаш по-ясна идея какво ти ще правиш, преди да кандидатстваш това...
scion_of_storm
^ Да бе, темата нещо е доста посещаема smile.gif Тъкмо тръгвам да пиша някакво мнение, и 10 души са написали после преди мен. И аз като Nirvana_Girl искам да си остана тук, пък каквото ще да става, ще се борим , ще живеем...
antimental
а като отидете не знам къде да не мислите, че ще ви посрещнат с червен килим?

примери за умни българи, които в яката чужбина се третират като втора класа хора - бол.

то и тука не си е оферта, ама там трябва да си Дъ Айрън Мен, за да успееш.
conguestadors
Цитат(antimental @ Jun 25 2006, 12:56 PM) *
а като отидете не знам къде да не мислите, че ще ви посрещнат с червен килим?

примери за умни българи, които в яката чужбина се третират като втора класа хора - бол.

то и тука не си е оферта, ама там трябва да си Дъ Айрън Мен, за да успееш.

На вън не е много по-различно от тук, ако ти се работи ще успееш. Мен не са ме третирали като 2 класа. wink.gif
antimental
Цитат(conguestadors @ Jun 25 2006, 01:03 PM) *
Мен не са ме третирали като 2 класа. wink.gif


и това може само да те радва, защото доволна част от познатите ми, които живеят из Европа или Америка, се оплакват от отношението към тях wink.gif

нооо всеки с възможностите си. ако чужбина ти предлага наистина по-добра реализация - отиваш. ако не - оставаш тук и си траеш.
Nirvana_Girl
Цитат
Това не е психология. В смисъл, да, ти завършваш психология.

Но това също може да бъде начало, не може да завършиш и да очакваш вече да си имаш свой кабинет с клиенти, в България хората нямат трядицията да посещават пеихотерапевт, те използват за тази цел приятелите си. Иначе супер е и е много интересно, но не толкожа лесно постижимо.
Boot
Ама нали все пак трябва да се развиваш в посока създаване на кабинет, примерно. Това няма да ти помогне.
Абе както и да е, въпроса е, че психологията - и следването, и работата по-късно, не е това, което си мислят повечето хора.
Nirvana_Girl
Естествено крайната цел е да постигнеш това което ти доставя удоволствие, но това не винаги е така лесно постижимо и става от първия път. Важното е, че ще се опитаме и трябва да го постигнем:П))
icon_headbang[1].gif
Alekto
Tova s patriotizma e otjivelica.I az obi4am na6te planini zeleni i bulgarska maika iuna6ka,no kato nqma- nqma.Az mislq da zavur6a vis6e s muzikalno obrazovanie.Aide sega Nirvana_Girl mi dai suvet kakuv biznes da zapo4na "ot nulata" kato pianist,4e na6ata mila rodina da me hrani i to ako e udobno ne samo s hlqb i sol?
Za da pravi6 tekiva izkazvaniq trqbva da pomisli6 za ob6tiq znamenatel,a ne za 4astniq slu4ai!!!
scion_of_storm
^Абсолютно съм съгласен с теб, да се борим за каквото искаме занапред в живота и това е. Важното за мен е, че тук са всички хора, които ме подкрепят и от които имам нужда. Това ми трябва на мен, не ми дреме, че в САЩ да речем ще плащат повече кинти или нещо такова. Повечето американци( и не само те) са изключително студени към чужденци, просто няма смисъл за мен да ходя там. smile.gif
Nirvana_Girl
Цитат(Alekto @ Jun 25 2006, 01:31 PM) *
Tova s patriotizma e otjivelica.I az obi4am na6te planini zeleni i bulgarska maika iuna6ka,no kato nqma- nqma.Az mislq da zavur6a vis6e s muzikalno obrazovanie.Aide sega Nirvana_Girl mi dai suvet kakuv biznes da zapo4na "ot nulata" kato pianist,4e na6ata mila rodina da me hrani i to ako e udobno ne samo s hlqb i sol?
Za da pravi6 tekiva izkazvaniq trqbva da pomisli6 za ob6tiq znamenatel,a ne za 4astniq slu4ai!!!


Живота си е твой и правиш с него каквото искаш, всеки избира сам каде да живее и да се развива. За втори път казвам,че тук не става дума за патротизъм, аз искам да остана тук, защото тук ми харесва и се чувствам добре. А общия знаменател се образува от частните случай. Някой да те е спрял да заминеш за чужбина...и въобще моето мнение да има някакво значение за теб? Моите думи не могат да бъдат критерий за теб. Освен това аз не осъждам хората за техните решения, тъй че не виждам какво му има на мойто изказване.

scion_of_storm за това говорех, това са и основните причини поради които искам да остана тук. Какво като имам пари а не сам щастлива?
icon_headbang[1].gif
Alekto
scion_of_storm, ti mai ne me razbra - Govorq vi za ESTESTVEN PODBOR be hora!Golemite izqjdat malkite.Tova e 6ibaniq svqt.V4era s prietelq mi lejim i gledame BBC.Samo ubiistva,voini i grabeji po sveta i se 4udim za 4ii nie se trepem da zavur6im vis6e,da u4im,da se dokajem.Imenno zaradi tupoto ocelqvane.Za tova govorim,a ne za tova kolko obi4ame maikite si.
Tui 4e Nirvan4e i vsi4ki ,koito o6te ne ste zavur6ili daskalo daje i nqmate nikakva predstava kakvo e da se izdurja6 sam ne mi govorete gluposti.6te vi pitam,ako ne uspeete da se realizirata tuka kakvo 6te pravite,za6toto tova s ostavaneto v Bg na vsqka cena za men si e 4isto i prosto STRAH!Kato vi opre golemiq do dupencata,a 90% to priqtelite vi izbqgat koi kudeto nameri 6te si govorim.
Ne sum kazala ,4e utre zaminavam,no ako mi se otvori vuzmojnost da se zanimavam s piano nqkude v 4ujbina...dovijdane.
Nirvana_Girl
Alekto за едно си прав все още сам малка и си нямам ясна представа за живота. Това с оставането в България е страх....да страх ме е да замина но не е това единствената причина. Не сам вярвала че някога ще ми бъде лесно, но поне засега знам какво искам, за сефте от мноооого време. Но по тази същата логика това със заминаването в чужбина е страх!
icon_headbang[1].gif
conguestadors
Цитат(Alekto @ Jun 25 2006, 01:46 PM) *
scion_of_storm, ti mai ne me razbra - Govorq vi za ESTESTVEN PODBOR be hora!Golemite izqjdat malkite.Tova e 6ibaniq svqt.V4era s prietelq mi lejim i gledame BBC.Samo ubiistva,voini i grabeji po sveta i se 4udim za 4ii nie se trepem da zavur6im vis6e,da u4im,da se dokajem.Imenno zaradi tupoto ocelqvane.Za tova govorim,a ne za tova kolko obi4ame maikite si.
Tui 4e Nirvan4e i vsi4ki ,koito o6te ne ste zavur6ili daskalo daje i nqmate nikakva predstava kakvo e da se izdurja6 sam ne mi govorete gluposti.6te vi pitam,ako ne uspeete da se realizirata tuka kakvo 6te pravite,za6toto tova s ostavaneto v Bg na vsqka cena za men si e 4isto i prosto STRAH!Kato vi opre golemiq do dupencata,a 90% to priqtelite vi izbqgat koi kudeto nameri 6te si govorim.
Ne sum kazala ,4e utre zaminavam,no ako mi se otvori vuzmojnost da se zanimavam s piano nqkude v 4ujbina...dovijdane.

Права си. Аз имам жена и две деца и вярвай ми много е трудно да ги издържам. За това пътя е навън.
Нирванче ти колко пъти си била в чужбина, че си толково компетентна?
Alekto
Az sum jena,tui 4e ne me postavqi v mujki rod.
Na tvoite godini,ama to4no na tvoite ,koeto be6e samo predi 3godini s edni priqteli davahme interviu za RFI (radio france internationale) po povod edno predstavlenie ,s koeto spe4elihme edin festival.Kogato kazah ,4e sum pianist vode6tiq mi kaza "Ima6 li planove da zamine6,za6toto tuk realizaciqta ti e po4ti nevuzmojna" i az kazah "Znam,no nqma da zamina".PAHAHHAHAHA kato se setq sega,samo 3 godini po-kusno i mi se dorevava ot smqh.Za6toto to4no kato tebe v momenta ,togava nqmah i predstava kak stoi jivota s moite 3-4lv. djobni ,davani mi ot mama i tatko.
Nirvana_Girl
Цитат(Alekto @ Jun 25 2006, 01:57 PM) *
Az sum jena,tui 4e ne me postavqi v mujki rod.


прощавай за неволната грешка!

ауу вие сте много лоши smile.gif , какво сте се наговорили сички. Наште, приятеля ми, ....познати и ся си викам ей на тука ще има хора, които ще разберат защо искам да остана.
Не сам твърдяла, че сам компетентна и може би сега с годините сте разбрали че е по добре човек да замине и ся това което говоря ви се струва супер детско и безсмислено, но много добре знаете че докато човек сам не се опари, не мирясва. Ми не ща пък да ходя там...
icon_headbang[1].gif
bloodytears
Za da pravi6 tekiva izkazvaniq trqbva da pomisli6 za ob6tiq znamenatel,a ne za 4astniq slu4ai!!!

хмммм вярно е и тва ама вижте сега бе,хора,секи си има мнение
на мен тука си ми е добре и се НАДЯВАМ така и да си остане
има мн пречки на хората в България да не се чувстват добре тук поради една или друга причина
ама замислете се малко-защо има имигранти,които след ''хубаите им години зад граница''се връщат???
нещо ги тегли насам crying.gif
е тва му се вика носталгия
ама аз не искам някоога да я изпитам поради простата причина,че искам да си живея тука и тука да си остана!!!верно е че страната ни не е в наи-доброто си положение ама пък ако сички се изнесем от нея какво ще остане???
даже и от картата сигурно ще я заличат
а тва ли искаме???
Alekto
Цитат(bloodytears @ Jun 25 2006, 11:19 AM) *
хмммм вярно е и тва ама вижте сега бе,хора,секи си има мнение
на мен тука си ми е добре и се НАДЯВАМ така и да си остане
има мн пречки на хората в България да не се чувстват добре тук поради една или друга причина
ама замислете се малко-защо има имигранти,които след ''хубаите им години зад граница''се връщат???
нещо ги тегли насам crying.gif
е тва му се вика носталгия


^PHAHAHHAHAHHAHAH!!!!!!!!!!!!!!111111111 Na tova mila,mu se vika NEUSPEH!
bloodytears
на кое по-точно му викаш ти неуспех???
Alekto
Vie ste neadekvatni subesednici i az se otkazvam ot iznasilenite si opiti za komunikaciq s vas.
Nad 18 molq!
SepulTeraHead
ЛОШАТА КАКА АДИ! icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
parabellum
Цитат(Alekto @ Jun 25 2006, 02:52 PM) *
Vie ste neadekvatni subesednici i az se otkazvam ot iznasilenite si opiti za komunikaciq s vas.
Nad 18 molq!

word, f in the a.
bloodytears
ми щом така си мислите ок
Nirvana_Girl
Цитат(Alekto @ Jun 25 2006, 02:52 PM) *
Vie ste neadekvatni subesednici i az se otkazvam ot iznasilenite si opiti za komunikaciq s vas.
Nad 18 molq!

xaxaxaxaxaxaxa.... тва е дискриминация, кво като сме малки smile.gif
icon_headbang[1].gif
SepulTeraHead
Нищо не разбирате. Факт.
bloodytears
Цитат(Nirvana_Girl @ Jun 25 2006, 03:03 PM) *
Цитат(Alekto @ Jun 25 2006, 02:52 PM) *

Vie ste neadekvatni subesednici i az se otkazvam ot iznasilenite si opiti za komunikaciq s vas.
Nad 18 molq!



xaxaxaxaxaxaxa.....тва е дискриминация, кво като сме малки:)
icon_headbang[1].gif

абсолутно съгласна съм
абе тука няма ли йу?
Warrior Of Ice
Разбира се, че има. Наклонената черта - \ wink.gif
bloodytears
аха :/

аха намерих го
миси много
спестихме ми едно търсене по клавиатурата wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.