Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Има ли ограничения и задължения?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
worewol
1.Въпросът ми е задължителни ли са някои инструменти и има ли ограничения на хората в групите. В смисъл примерно много блек метъл и готик метъл групи са с клавирист или клавишист задължително ли е да има такъв инструмент или не? А задължително ли е диджея при нео и ню метъла?
2.Има ли ограничения. Примерно трябва ли в блек метъл групата хората да са примерно от 2 до 7 или от 2 нагоре. Или пък при хеви метала от 4 до 8 или от 4 нагоре или 3?
3.Също така има ли точен брои на инструментите? В смисъл примерно в стила на една метъл група трябва да има 3 китари или 4 или 2... а може и не. Това искам да разбера. Кажете моля ви.
SepulTeraHead
Аре - няма да се ебавам с тебе. От мен да мине. Ще отговоря сериозно:
- Нищо не е задължително. Въпреки това трудно бих могъл да възприема някаква музиака без китари като метъл.
worewol
Благодаря.За китарите аз питам друго.Примерно задължително ли е в хеви метъла да има 2 или 3 китари а не може да има 1 ? или пък зависи какво е решила групата може и една ?Това питам.Същото и при барабаните някои групи могат да сложат и 3 барабаниста .......... .
SepulTeraHead
Продължавам да водя мъчителна вътрешна борба, но засега се сдържам. Та:
- Зависи малко от изискванията на стила. Хеви метъл може и с 1 китара, но би било леко постно. Повечето хеви метъл групи ползват поне 2 китари. Звукът е много по-плътен, а и 2-те китари са предпоставака за правене на далеч по-нтересна за слушане музика. Нищо не е задължително.
- Повече от един барабанист си е абсолютна изгъзица, защото е съвършено ненужно, поне според мен.
worewol
Е добре де от скоро слушам метъл и трябват някои работи да ми се обяснят.А задължително ли е при блек метъла членовете на групата да са с грим.А ако не е поне слагат ли малко грим или пудра на лицата си ?
scion_of_storm
^Виж сега, при тях не е задължително, откъде-накъде да е задължително баси huh.gif , но блекарите така са си го възприели- да имат корппейнт. Както ти каза Папата, няма нищо задължително в метъла, всяка група си прави нещата както им е най-удобно, някои с 2 китариста, други с 3 или 4...
worewol
А възможно ли е блек метъл група с диджеи , нео метъл група с клавирист или клавишист и хеви метъл състав с 2 члена и те да са с грим.Това не е ебавка просто те питам дали става ако е смесено ?
SepulTeraHead
Слагаш каруцата пред коня.

Хората се събират за да правят музика. По принцип се стараят да правят най-доброто, на което са способни. Ако са им нужни 2 китари, за това, което искат да свирят, си намират 2-ма китариста и као те се сработят групата е с 2 китари. Ако искат да има и DJ си намират и DJ. Чак след това, когато цялото нещо е готово, минав анякакъв човек отстрани и казва "това е блек метъл", "това е хеви метъл", "DJ-я не е на място и групата звучи абсурдно" или там квото мсили.

Разбираш ли?




П.С. Аз лично не си спомням НЯКОГА да съм проявявал толкова търпение...
Blashyrkh
Човек, няма задължения и ограничения!! Има статистика icon_headbang[1].gif
Niilo
Цитат(Benedict XVI @ Jul 2 2006, 04:28 PM) *
П.С. Аз лично не си спомням НЯКОГА да съм проявявал толкова търпение...

Подкрепям, още като видях, че втория пост е твой, усещах какъв ще е, ама уви blink.gif

@worewol, аве ти мислиш ли?!?!??! censored2.gif
King_of_Beer
Всичко е възможно (както казва баща ми няма невъзможни неща) стига да искаш ще си имаш и 15 китариста, 14 барабаниста, 13 клавириста и 12 вокалиста въпрос на желание wink.gif
Svetyl
Ами, то има хеви метъли с грим, Kiss, Twisted Sister, King Diamond(по го възприемам като хеви).
Някак е невъзможно ми се струва. Искам да кажа, че един диджей едва ли би се навил да прави хеви, както и някаква ефирна клавиристка да прави хеви... не знам, групи всякакви, смесици на стиловете всякакви, Както се казваше в една реклама: Всичко зависи от теб.
И между другото едно е вярно: Повече от 1 барабанист си е изгъзица, изключвам Slipknot, то при тях май си е имидж...
Rodd1ck
Имах една съученичка, която задава същите тъпи въпроси. Тук са в метъл вариант. suicide.gif


Цитат(Svetyl)
И между другото едно е вярно: Повече от 1 барабанист си е изгъзица, изключвам Slipknot, то при тях май си е имидж...

ъ?!
worewol
Някои може ли да даде пример за блек метъл групи без грим и да ми каже какъф е стилът на In Flames ?
Warrior Of Ice
In Flames (по принцип) свирят мелодичен дет метъл. Напоследък нещо взеха да модерничат, но вярвам, че ще им мине.

Блек метъл групи без грим има доста напоследък... В момента Mathyr и Chemikiller са първите, които ми идват наум. Иначе голяма част от старите банди също зарязаха корпспейнта.
worewol
аха благодаря много.а можеш ли да ми кажеш нещо характерно за този стил мелодичен дет метъл ? и други групи избрали този стил ?
InsArtTure
^ Mourning Caress

Ако харесаш тази група, хем ще спреш да се питаш кое е задължително, хем ще се запалиш по мелодичния дет.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.