Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: 10 неща които трябва да направи България за да има свой музикален фест
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
melhaer
понеже не знам какви са правилата за пускане на статии от други медии, ще сложа само линк към статията, но ако някой от модераторите реши, че след като се съобщава от кой сайт е, и е възможно да се пусне целият текст, би било добре да се пусне:)

Линк към статията от днес.бг
Mago De Oz
Добра статия, пълна с верни неща
King_of_Beer
много вярни,за това аз ще си бъда на квартира и ме боли оная работа
Slash
^ ohmy.gif Защо те боли оная работа, да не я е повредила някоя мадама??? И аз веднъж бях така, ама мина...

Правилно е написано, хубава тема, Божо.
SepulTeraHead
Тоя фестивал ще е ебати измишльотината...
Beerzebub
Имаше и верни, и доста пресилени неща в блога.
За феста ще си давам мнението в началото на Август...
melhaer
ами аз съм бил на два феста в чужбина и смея да твърдя, че всичко е вярно, това, което ме притеснява най-много тук са две-три неща:

1. Със сигурност повечето палатки ще бъдат претарашени по 2 пъти

2. Със сигурност охранта ще е отвратна

3. Със сигурност много от посетителите на феста ще изразят агресията си един срещу друг.
Pyjamka
Малко ме подразни в текста непрестанното сравняване с датския фест Роскилде - от второто изречение като тръгна да говори за него, та до самия край! България не е Дания и никога няма да бъде. Нито Германия ще станем, нито която и да е европейска държава. Но оставям това на страна.
Статията като цяло не е лошо написана. И има много верни неща. За боклука, толерантността и подкрепата най ми хареса. Но какво по дяволите има против Слънчев бряг?! Краят на написаното е необуздано тъп, не на място и много комплексарски. (след 30 секунди пулене в монитора) Сега видях, че блогът бил на Киро от ММ. Уотевъ, не е отбелязано като за начало, че в Слънчев бряг няма чак толкова много българи. И на второ място - от чужденците/чужденките една солидна част съвсем не са на токчета и с бели гащи. Точка.
Това имам да кажа по повод статията.
King_of_Beer
Цитат(Slash @ Jul 14 2006, 06:47 PM) *
^ ohmy.gif Защо те боли оная работа, да не я е повредила някоя мадама??? И аз веднъж бях така, ама мина...

Правилно е написано, хубава тема, Божо.

не не е мадама това е метафора
Slash
Те и жените са метафори...
Demiurg
Цитат(melhaer @ Jul 14 2006, 07:38 PM) *
ами аз съм бил на два феста в чужбина и смея да твърдя, че всичко е вярно, това, което ме притеснява най-много тук са две-три неща:

1. Със сигурност повечето палатки ще бъдат претарашени по 2 пъти

2. Със сигурност охранта ще е отвратна

3. Със сигурност много от посетителите на феста ще изразят агресията си един срещу друг.

Дано да не си прав, ама знаеме си стоката - точно така ще стане... brickwall.gif
Затова - билети за по един ден, квартирка във Варна, денем плакнем мъди в морето, вечер - на концерт !!! icon_headbang[1].gif По възможност, без много задържане на мястото на фестивала. sp_ike.gif
Абе малко като изсилване дойде тоя фестивал - по-голям е от нас, и за да стане изобщо нещо, ще се "побългари" и опорочи. Четох и линка за сръбския "Exit" - тия и война изкараха, и пак са по-напред от нас! suicide.gif
King_of_Beer
Цитат(Demiurg @ Jul 15 2006, 12:23 PM) *
Четох и линка за сръбския "Exit" - тия и война изкараха, и пак са по-напред от нас! suicide.gif

а с нас ще го споделиш ли
melhaer
Цитат
Малко ме подразни в текста непрестанното сравняване с датския фест Роскилде - от второто изречение като тръгна да говори за него, та до самия край! България не е Дания и никога няма да бъде. Нито Германия ще станем, нито която и да е европейска държава. Но оставям това на страна.
Статията като цяло не е лошо написана. И има много верни неща. За боклука, толерантността и подкрепата най ми хареса. Но какво по дяволите има против Слънчев бряг?! Краят на написаното е необуздано тъп, не на място и много комплексарски. (след 30 секунди пулене в монитора) Сега видях, че блогът бил на Киро от ММ. Уотевъ, не е отбелязано като за начало, че в Слънчев бряг няма чак толкова много българи. И на второ място - от чужденците/чужденките една солидна част съвсем не са на токчета и с бели гащи. Точка.
Това имам да кажа по повод статията.

- мисля, че сравняват с Роскилде, защото се върнаха преди седмица оотам, мисля че за втора поредна година днес.бг прави репортажи от този фестивал.

- България не е нито Дания нито Германия, но и Дания не е Германия или Австрия или Германия, но от хора които са били на фестове в тези държави, знам че нещата протичат идентично - всичко е много спокйно и толерантно:)

- Какво да има чвоек против слънчев бряг - БУЛДОЗЕРИ - това е предупреждението за алчните ни сънародници, на това ще замяза зялто Черноморие ако не се спре това безогледно засторяване, защото в момента слънчев бряг прилича на нещо като люлин с по-модерни сгради. Долу лапите от Иракли мерзавци:)

-Иначе мисля, че псоменава слънчев Бряг и ткчетата и пращките не заради посетителите на кур-орта, а по-скоро за посетителите не турбо-поп-фолк феста, който явно сепровежда на това място:)
SepulTeraHead
Извинявайте, ама до феста остават криво ляво 2 седмици, а от сега не се знае абсолютно нищо.
Slash
На тва' му се вика съспенс... biggrin.gif
SepulTeraHead
Не знам как му се вика, ама за това време един концерт в О! Шипка не можеш да уредиш... да не говорим за фестивал с 100 банди.
Niilo
Ще има мазалооо icon_headbang[1].gif
deebo
Така като гледам, май нищо няма да има. Дано да не съм прав, но не може да остава толкова малко време до феста и нищо да не е ясно; нито на феновете, нито на групите, които ще участват на него.
Иначе статийката си е много хубава и вярна. Не виждам нищо лошо че се пише за фестивал в друга държава, защото нашите промоутъри трябва да се учат точно от такива.
Arq
Смятам че всичо написано би било много полезно за организаторите на Monsters of Rock! Киро явно има опит и доста наблюдения по чужди фестивали и ако има кой да го чуе и в BG ще имаме успех!!! happy.gif
max.666
Видя се че такъв фест в България не може да има.
Още не сме дораснали за такова голямо събитие.
no.gif hmm.gif no.gif hmm.gif no.gif
Mpa4ko
Еееее да ви се невиди песимизма..тва че един фест се е сринал не е показателно...що да не сме дорасли....
Какво означава не сме дорасли?!
Колко години трябваше да чакаме Пърпъл ?!
Още колко за свестен фестивал?!?!!100?!
Освен това по-яка публика от Българите няма - на последния Helloween словенците плюха семки...Тука концертите са малко и дълго чакани, затва има и публика и пари и всичко... Българските метълчета сме ентусиазирани и нито куки нито безпаричие ще ни развалят хубавото изкарване...аз не познавам някой който да тръгва с мисълта "ейх са как ще се напуша като мърда ще се напукам ще се сбия с охраната и ще осера феста".Стига да има кой да го организира като свят ще се ходи. Явно на промоутърите не им се занимава и/или не знаят как...Което си е Тъпо, но не са виновни феновете. А Кирето да си го набие някъде. И аз да свиря на Камен Во и на мен ще ми дадат парички за Роскилде, "сори за мръснишкият език, не исках".
deebo
Цитат(max.666 @ Jul 19 2006, 10:35 PM) *
Видя се че такъв фест в България не може да има.
Още не сме дораснали за такова голямо събитие.
no.gif hmm.gif no.gif hmm.gif no.gif

Що бе?! Нали организатоеите на "монстърс" казват че догодина, ще има фест в Албена. Ако и тамошния кмет не спретне някои номер ... sp_ike.gif
melhaer
Цитат
Освен това по-яка публика от Българите няма - на последния Helloween словенците плюха семки...

значи не знам какво са правили словенците, но мога да ти кажа, че дори бг публиката да е най-яка (в което много се съмнявам), мога да твърдя, че е най-проста, ама то не се дължи само на рок-метал публиката, ами на манталитета на цялото ни население, ама това е една друга тема.
SepulTeraHead
Абе май наистина има нещо такова, че по тия ширини хората са по-надъхани, отколкото по-назапад, да речем.
Nikola Bathory
Цитат(melhaer @ Jul 15 2006, 02:04 PM) *
- Какво да има чвоек против слънчев бряг - БУЛДОЗЕРИ - това е предупреждението за алчните ни сънародници, на това ще замяза зялто Черноморие ако не се спре това безогледно засторяване, защото в момента слънчев бряг прилича на нещо като люлин с по-модерни сгради. Долу лапите от Иракли мерзавци:)

Вярно, че Слънчев бряг е като Люлин, просто супер, нали? Но това ще им излезе през носа, в близките години би трябвало да разберат хората, че това вече е скапан курорт.
А Иракли е друга история! Тези, които го защитават /от какво - и те не знаят/, дори не го знаят къде в България се намира! Аз също не знам! Дреме ми - да го застроят. Все пак не бива да пустее... в България има прекалено много пустеещи земи и без това...
Mpa4ko
Цитат(melhaer @ Jul 20 2006, 07:28 AM) *
значи не знам какво са правили словенците, но мога да ти кажа, че дори бг публиката да е най-яка (в което много се съмнявам), мога да твърдя, че е най-проста, ама то не се дължи само на рок-метал публиката, ами на манталитета на цялото ни население, ама това е една друга тема.

Е хем сме яки хем сме прости нали...че ти изкара къде що метъл има наоколо Хамалин...На концерт изобщо някога ходил ли си?!
На рок-метъл фест няма да тръгнат сульо и пульо от долно нанагорнище, така че не ми говори за манталитета на цялото ни наСЕЛЕние....и въобще докато седим и плюем вертикално нагоре...няма да се променят нещата...ТъПо thumbdown.gif
Vlad
За да има фест в България трябва да си сменим народа w00t.gif
melhaer
Цитат
Е хем сме яки хем сме прости нали...че ти изкара къде що метъл има наоколо Хамалин...На концерт изобщо някога ходил ли си?!
На рок-метъл фест няма да тръгнат сульо и пульо от долно нанагорнище, така че не ми говори за манталитета на цялото ни наСЕЛЕние....и въобще докато седим и плюем вертикално нагоре...няма да се променят нещата...ТъПо

предполагам, че съм хoдил на доста повече концерти от теб. Това което ми е направило впечатление на много концерти в БГ е , че по време на погото е пълно с инидивиди, които не се стремят да се забаляват, ами сякаш целта им е да ти направят, колкото се може по-голяма синина. Другите са тези, които седят острани на погото и блускат с голяма злоба всеки, който изхвъркне от съркъла.

И за да не говоря напразно ще ти кажа едно – лятото на 2004 се върнах от един фест, два дни по-късно бях на концерта на Куинсрайк и Джудас, понеже бях доста изморен от феста и пътуването, бях на седлаките по-нависочко, като стоиш срещу сцената по-скоро от лявата и страна – мога да ти кажа, че за 3-те часа в които имаше концерти само в полезрението ми видах да се развихрят 3 юмручни схватки. От приятели които са ходели по фестове в Германия – визирам – Вакен, Самър Брийз и няколко други, както и от моят личен опит, никога никъде, не съм виждал и най-малък признак на агресия от един посетител на фест срещу друг, нито от охраната към феновете или обратното. Това дали всичкото метал е хамалин не съм го твърдял, казах, че просотията си е част от БГ манталитета, а сега да тръгнеш да ми твърдиш, че метилте са по-висши същества и кензат злато ще е смешно.
Demiurg
^ абсолютно съгласен !!!! От концертите през последните години наблюдавам явно изпростяване на погото !!! Хората просто не искат да се кефят на блъскането и бутането, а искат да забият лакът в нечии ребра !
На един от последните концерти в О`Шипка дето ходих, на един пич му избиха преден зъб !!!! Браво хора, честито !!!
Пак там за пръв път да ми се случи (за почти 20 години ходене по метал концерти), да извлека някакъв пикльо от погото и да го заплаша, че ако ме удари още веднъж "без да иска", ще му счупя ръцете ! devil.gif

НЕ знам дали ви прави впечатление, ама в момента "погото" най- често е 1-2 ентусиаста, мятащи крайници навсякъде, и останалите се вардят отстрани, да не отнесат някой тупаник. Да ви еб@ забавлението.
Да, публиката ни Е проста !
Ataegina
Цитат(Vlad @ Jul 20 2006, 11:16 AM) *
За да има фест в България трябва да си сменим народа w00t.gif

аааахаха biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Nikola Bathory - блаженни са незнаещите... и твоя нихилизъм също. Прав си, Иракли не бива да пустее - за какво са му на човек пустеещи дървета и дюни. wink.gif

Сега се замислих над идеята да се направи фест на Иракли. леле biggrin.gif

Demiurg melhaer според мен вие сте носителите на българският манталитет. Ама моята дефиниция за него е друга. Има"бг простотия" ама тя не е нито във нито самият "бг манталитет".
Nikola Bathory
погото е нещо супер тъпо, никога не съм участвал в подобни глупости. Това е дебилно "забавление" за малки дечица - или за по-възрастни, но които умственото им развитие е като на деца в трети клас.
Demiurg
Цитат(Ataegina @ Jul 23 2006, 11:41 AM) *
Demiurg, melhaer според мен вие сте носителите на българският манталитет.

Тук трябваше ли да се обидим ???? sad.gif

Относно погото (или както и да му викат) - виждал съм (многократно) пого от 100-тина скина, които скачат, бутат се, става мазало, но пак се пазят помежду си и после най-големите поражения са синини.
Виждал съм и пого от 10-тина 16-18-годишни, които успяват да си счупят по нещо.
Кои са по-прости, според теб ?
Nikola Bathory
всичките са прости! blackmetal.gif
deebo
В погото определено трябва да се внимава, защото какво е удоволствието, ако си тръгнеш от концерт със счупена ръка на пример, или пък нещо по-лошо
Dreamtale
Погото е най-голямата простотия по време на един метъл концерт. Страшно се дразня на разни селтаци, които са отишли не за да слушат музика, а за да разбият нечия глава/крайник/ребро и да станат мъже... thumbdown.gif
deebo
Такива дето гледат само да осакатят някой и аз не ги обичам mad.gif
Ataegina
Demiurg не съм го казала с цел да обиждам. Също така съм далеч от мисълта, че бихте могли да се обидите дори wink.gif

Аз се подразних от това, че едва ли не приписвате на неподозиращите 'бг хорица' простотията като национална черта. Ммм, не съм съгласна, затова и разграничих. А го дадох малко по-лично, за да подразня и вас може би biggrin.gif biggrin.gif

Пък сега ще си дам дефиницията - според мен българския манталитет се изразява в това, че всеки "АЗ-Българинът" е велик, а на останалите все нещо им куца. В тази българска черта аз не виждам нищо лошо. Самозаблуда в повечето случаи, но е и повод или причина за самоусъвършестване. smile.gif
lelqLora
Абе нали се сещате, че желание на поне част от тия хора не им липсва. Ама това е толкова огромно нещо за правене, пък и трябват хиляди разрешителни, че трябва групите да се убедят да дойдат да ни свирят на нас за кеф и за доста по-малко пари отколкото в други държави. Пък винаги има и разни с кухи малоумки дето е така на пук свинят. Не е като да не искаме да се случи, нали? Всеки, който отиде на концерт или фестивал отива, щото му е кеф да види и чуе едикоя си банда, а не отива да прави мизерии на другите дето са там. На който не му е кеф да си ходи посинен, наритан и с потрошени кокаляци не се вре в погото, нали? Мен не ми е кеф по никакъв начин да ме блъскат, достатъчен ми е градския транспорт в пиковите часове и си стоя кротко острани и се кефя. Дреме ми на лактите, че някакви дебиляги се трепят. То си е за тях. Само веднъж съм удряла човек в такава ситуация, защото просто прекали и накрая си отнесе един здрав ритник и айде обратно в мелето. И толкоз.
КОй е тоя, дето е решил, че сме уникални с простотията, неграмотността, пълната ни слепота за изкуство и т.н. все негативни черти? АЗ лично бих му плеснала един здрав, възпитателен зад врата.
И в крайна сметка като са седнали един отбор юнаци и юначни девойки да реват, че такъв фест няма да има, онакова няма да има, тралала, всички сме тъпаци и дървари и в тая скапана държава всичко ни е гнило и скапано и всеки гледа само да поака и да бяга, без да мисли за другите.... ми който иска толкова много нещо да се случи... ми да вкара малко собствена енергия, някаква инициатива да прояви. То и на мен ми е лесно само да седя и да мрънкам що всичко ми е криво, ама писва.
И тая агресия не е щото сме прости и диви, melhaer. Такова ни е времето в момента, дето го живеем тук, сега в България. Щото ни е криво за толкова много неща. И повечето хора, включително и аз самата, като ми накривее зверски и 2-3 пъти в един ден нещо се прецака и аз ставам агресивна и крещя по хората и честно, иска ми се да набия с някой.
Туй-то. Ебаси. Стегнете се.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.