Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво мислите за Judas Priest?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
BrAiNiAc
Много се кефя като ги слушам. Някои може да кажат че не са достатъчно icon_headbang[1].gif но лично аз мисля, че те са 1 от най-лудите групи.
Dagon
Ами виж сега, зависи какво точно си слушал на Judas Priest. Например, албуми като: "Sad Wings Of Destiny", "British Steel" или "Turbo" са доста мелодични и с не чак толкова тежки китари, което не ги нправи по-слаби. Просто са по хардрок ориентирани.

Ако ти се слуша нещо по- icon_headbang[1].gif , бих ти препоръчал "Painkiller", "Angel Of Retribution", "Defenders Of The Faith" и "Screaming For Vengeance".

Действай guitar.gif
BrAiNiAc
Слушал съм ги.Между другото много ме кефят Freewheel Burning и Breaking the Law. guitar.gif guitar.gif
Nothing to No One
Breaking the law - яко,Freewheel Burning също.
ъм ... бе не съм страшно голяма фенка,но ги слушам от време на време,яки са.
много ме кефи и revolution, ся до края съм я надула.
SepulTeraHead
icon_headbang[1].gif The Sentinel icon_headbang[1].gif
Rodd1ck
Тая тема леко обижда групата, но какво да се прави..
fanatick
абе мн ги бива особено целия албум painkiller и от части последния
Pyjamka
Цитат(Rodd1ck @ Aug 10 2006, 10:48 PM) *
Тая тема леко обижда групата, но какво да се прави..

Е, не може все хвалебства да се пишат от маниакални почитатели. А пък не виждам защо темата да обижда групата. Но няма значение.
Аз не съм слушата повече от 2 албума на Judas и стилът им като цяло не ми е присъщ, но определено имат много попадения! А гласът на Халфорд е омагьосващ! Независимо, че той прилича на скелет-гей, носещ 5-тонна рокерия на рамената си. Този човек* пее наистина невероятно!

--------
* по някакво невнимание преди малко бях написала "вечер"
Slash
Къде бях чел нещо от сорта на: "Джудас са мноо яка банда ама мисля, че Халфорд няя място там"... biggrin.gif


Любимата ми класическа хеви метъл група. Толкоз от мен.
Rodd1ck
Цитат
Какво мислите за Judas Priest?

Добре де, все пак имам на предвид, че момчето е примерно на 14-15 години и сега са му попаднали от някъде мп3-ки, но все пак това не е някоя новоизлюпена група да се пита подобно нещо. Малко съобразителност няма да е зле. wink.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Slash @ Aug 10 2006, 11:09 PM) *
Къде бях чел нещо от сорта на: "Джудас са мноо яка банда ама мисля, че Халфорд няя място там"... biggrin.gif

Може би тук. happy.gif
Svetyl
Велики е определението за тях.
BrAiNiAc
icon_headbang[1].gif Определено! icon_headbang[1].gif
pSy_ZeRo
Велика група. Класическo е всичко от периода 79-84 + Painkiller, във всеки от останалите албуми също има велики песни(при все че Jugulator и Demolition са малко по-различни като звучене най-малкото заради по-раздвижените вокали на Ripper), но гореспоменатите са силни от начало до край icon_headbang[1].gif
varador
То има малко хора,които да не се кефят като ги слушат.За мен това е една от най-великите групи и са по-добри от Maiden.Едни от лубимите ми песни са Turbo Lover,Hellion Electryc eye,Painkiller,Hell Patrol,NIGHT CRAWLER,The ripper,Desert Plains и почти жсички други песни. icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif Не харесвам много само първия им албум и тези ,които са без Halford.
Izkufelia
Аз лично съм привърженик на по-старите албуми - от първия "Rocka-Rolla" до "Turbo Lover" (за него с леки забележки).

Любим албум "Stained Class".
dambov
втори като тях няма те са богове в метала
varador
На мен Rocka Rolla не ми допада много.Angels of retribution също е добър(особено песента Lochness.Заслужава си дългото времетраене).
Slash
Цитат(varador @ Aug 28 2006, 09:13 PM) *
Angels of retribution също е добър(особено песента Lochness)

Хайде да е особено без нея. wink.gif Иначе съм готов да защитавам със зъби и нокти последния Judas...

Worth Fighting For punk.gif
Demonizer icon_headbang[1].gif
Angel wub.gif
Iron Maiden
Аз мисля че Lochness е също много велика песен , тя ми е една от любимите в последния им албум icon_headbang[1].gif
comnetbg
Просто велики мисля че няма смисъл да се коментира даже... wink.gif жалко само за роб халфорд
Най- накрая да я едитна wink.gif
Wolfheart
Определено велика група. Много иновативни за времето си. Но винаги Black Sabbath и Iron Maiden са ми харесвали повече.
Въпреки това имат някои песни, като Beyond The Realms Of Death и Freewheel Burning, които много ме радват. Друго, което ме радва са китарните им сола. Страхотни китаристи.
Любим албум - Jugulator. Може би защото е най-тежък.
Iron Maiden
Дам Jigulator найстина е много добър албум но гадното е че е със Рипър Оуенс а не със Роб Халфорд , но на мен по ми харесват класическите им албуми както и най добрият им албум за всички времена , а именно албумът Painkiller icon_headbang[1].gif
Warrior Of Ice
Judas Priest с Ripper бяха убийствена група, макар и по-различна.
Airin Of Ancelot
"Angel Of Retribution" е доста силен албум, но очаквах малко повече от голямото завръщане на Judas Priest. Възлагам големи надежди на новия концептуален запис. smile.gif Няма да се разсърдя ако отново ни уважат с някой концерт.

Колкото до ерата с Owens, според мен тя разкри истинския композиторски потенциал на Tipton и Downing.
RocknRollNigger
Цитат(Warrior Of Ice @ Dec 21 2006, 09:28 PM) *
Judas Priest с Ripper бяха убийствена група, макар и по-различна.

И аз тъй мисля. Никога не съм можел да разбера защо някои недоволстват и мрънкат, че Халфорд бил незаменим, а Тим е лайно и е прецакал цялата група, след като Jugulator и Demolition са супер добри албуми. Айде, не е нужно. dry.gif

Иначе, любимия ми албум на Judas e Resurrection biggrin.gif tongue.gif .
scion_of_storm
Не съм слушал особено много техни парчета, но това, което съм чул не ми е харесало особено. Пък и нали съм анти-олд-скуул настроен. Само Мейдън ги уважавам от старата школа донякъде...и малко други групи. Painkiller е якичко smile.gif
sepulturatr
Една от малкото по-старички Хеви Метъл групи които уважавам ....

П.С. icon_headbang[1].gif Painkiller icon_headbang[1].gif
brainwash
Велика група bowdown.gif
Направиха страхотен концерт в София, дано пак да ги видиме! icon_headbang[1].gif
Randall Flag
За мен Priest са най добрата група. Те просто нямат слаб албум, освен може би Jugulator!
Определено Halford, Tipton и Downing са страхотно трио, както се видя след напускането на Rob нещата за Judas не потръгнаха дори с вокалист от ранга на Ripper Owens! Само за сравнение Demolition продава около 45000 копия в САЩ! Angel of Retribution е с 137000, а в световен мащаб отива Gold!!!
Очаквам с нетърпение новият им проект Нострадамус [рок опера] и съм сигурен, че ще е нещо велико!
Концертът на Judas в София е най добрият от всички, на които съм ходил, огромна заслуга за това има и великолепното озвучение от организаторите!!!
metal.gif
Airin Of Ancelot
Нищо слабо не виждам в "Jugulator". Това е един доста агресивен и иновативен албум. Мисля, че поне от творческа гледна точка ерата с Owens е повече от успешна за Judas. Продажбите не са най-важното...
Randall Flag
Jugulator е албум на Glenn Tipton.... от текстовете през мелодиите и до отчайващо слабите сола thumbdown.gif Издаването му е срам за марката Priest thumbdown.gif Колкото за продажбите, все пак говорим за професионални музиканти, мисля че има значение,нали?
fanatick
а бе Priest са си Priest те никога се не излагат ,а до колкото за Owens той също има добар глас
Airin Of Ancelot
Цитат(Randall Flag @ Dec 27 2006, 12:54 AM) *
Jugulator е албум на Glenn Tipton.... от текстовете през мелодиите и до отчайващо слабите сола thumbdown.gif Издаването му е срам за марката Priest thumbdown.gif

Силно преувеличаваш. Освен това, Tipton винаги е бил основният композитор в групата.
Svetyl
Jugulator си е адски яко.
Randall Flag
Цитат(Airin Of Ancelot @ Dec 27 2006, 02:59 PM) *
Цитат(Randall Flag @ Dec 27 2006, 12:54 AM) *
Jugulator е албум на Glenn Tipton.... от текстовете през мелодиите и до отчайващо слабите сола thumbdown.gif Издаването му е срам за марката Priest thumbdown.gif

Силно преувеличаваш. Освен това, Tipton винаги е бил основният композитор в групата.

Основният композитор на групата е магията Halford, Tipton, Downing! Всъщност Glenn се опита да повтори стъпките на Металика, някак си да се впише в новият саунд на Метала?!? Но не би, Jugulator е много далеч от класическият Priest, слаб много слаб албум. Интересното е че по същото време Rob с Fight а по късно и с HALFORD доказа че все още може да се прави хубав, класически, здрав Heavy Metal metal.gif
И две думи за Tim... мисля че е страхотен вокал, може би дори най добрият в момента openwidehug.gif Iced Earth имат голям късмет че го притежават. Declaration Day е една от любимите ми песни metal.gif
Ripper Rocks!
LYCERIA
Велика са!!!
brighton_rock
трябва да си музикален инвалид, че да не харесваш джудас...
Svetyl
^А ти трябва да си идиот, щом правиш такива заключения.
Mago De Oz
^^На квадрат !!!
brighton_rock
Цитат(Svetyl @ Nov 26 2007, 12:08 PM) *
^А ти трябва да си идиот

това не го отричам, но причината не е вярното заключение wink.gif
beyondtheblack
Цитат(brighton_rock @ Nov 26 2007, 11:51 AM) *
трябва да си музикален инвалид, че да не харесваш джудас...

Абсолютно. icon_headbang[1].gif
ManOwaRadO
+1 за Джудас headbang[1].gif
gadniq-spamer
Като малак много се бях зарибил по тях(една от първите групи с които прослушах метъл) и ми викаха "джудаса" wub.gif


ДЖУДАААС!!!! icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Mago De Oz
Имат един добър албум, няколко добри песни и дотам! Нищо повече и нищо особено.
Nojustice
изобщо не е 1 песен или един албум , цялата им дискография е много добра . Като цяло ми се струват слаби китарите ама нали никой не е перфектен...
Ludnichar
Честно ли да си кажа? Е па много ясно, нали форумите са за това - право на лично мнение! smile.gif



-> НЕ МОГА ДА ГИ ПОНАСЯМ! puke.gif
ManOwaRadO
Цитат(Mago De Oz @ Nov 26 2007, 09:19 PM) *
Имат един добър албум, няколко добри песни и дотам! Нищо повече и нищо особено.

Ясно ти е, че не си прав, нали wink.gif
Mago De Oz
Напротив, Радо, мисля че съм прав, мога и да се обоснова, ама е много писането и ме мързи. Да кажем така, за развитието на стила, Джудас са дали много по-малко от едни Сабат, Мейдън, Саксън и още няколко банди примерно. Първите им албуми са чист рок-ен-рол, което за мен не е плюс, а голям минус. Има и още неща, ама верно ме мързи да пиша !
Exhumator
Един приятел им вика Jesus Christ... brickwall.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.