Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Най-як солаж?!
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
KingSlayer
Мене лично най-много ме кефи солажа от Fast As A Shark на ACCEPT metal.gif
Има къде, къде по оригинални и сложни сола, ама тоя, не знам защо винаги най си ме е кефил smile.gif
scion_of_storm
Има такава тема вече, даже аз я правих преди има-няма месец и половина...
Wolfheart
^Темата не беше ли само за рифове?
KingSlayer
^^Ми незнам, в търсачката не излиза. Да не си я праснал с некво "+++//+++lubimo kitarno solo+++//+++" (примерно), че нема как да излезе laugh.gif
Иначе дай линк тогава да отбележа тва невероятно изпълнение на Волф Хофман devilsmiley.gif
scion_of_storm
Владо, да беше, обаче май и сола намесихме или не съм сигурен...днеска съм доста разсеян както и да е. Ако е за сола, направо посочвам едно инструментално парче Death - Voice of the soul icon_headbang[1].gif
Niilo
Ей това е приказка, въпреки че парчето е по-скоро инструменал, а не соло smile.gif
Иначе ме размазва солото на Masterplan - Soulburn.
Warrior Of Ice
На мен ми е любимо двуминутното зверство на Luca Turilli от "Gargoyles, Angels Of Darkness" на Rhapsody. bowdown.gif Както всичките му сола, носи много емоция, а не е самоцелно стържене по грифа, пък и не се сещам за кой знае колко китаристи, които биха могли да го изсвирят...
stage
Мен повече ме кефи, когато песните нямат соло icon_headbang[1].gif
Иначе се възхищавам на солата на Джеф Уотърс: Schizos (Are Never Alone) Part III - Страхотен инструментал bowdown.gif
KingSlayer
^^Това на Rhapsody не го знам, а май и с групата не съм се запознал.
Навлякох си интерес и тия дни ще го заслушам smile.gif
Wolfheart
Pink Floyd - Time, Comfortably Numb
Metallica - To Live Is To Die, Dispossible Heroes
Moonspell - Everything Invaded, Full Moon Madness
King Diamond - Mansion In Darkness, Black Horsmen, I Am, Charon, Helloween
Sinergy - Passage To The Fourth World
Hammerfall - In Memoriam
Therion - Seawinds
Nightrage - Ethereal
InsArtTure
Тамън исках да пусна такава тема! sp_ike.gif

Как да е-много постни предпочитания имате егати....ето моите фаворити:

Doomsword-Heathen Assault-няма такова соло просто,като го слушам припадам и имам чувството, че слушам целия метъл
Amon Amarth-повечето, но най вече тези от Without Fear и Victorious MArch
Dark Tranquillity-Still Moving Senews-аааа,маниакално соло excl.gif
Blind Guardian-Time What Is Time-без думи-обръща вътрешности.
Domine-Battle Gods-ееееее, то са пикове, то е нагоре, надолу, то е чудо!
И разбира се In Flames-Pinball Map,Only For The Weak+Stand Ablaze

Има още 56789. Но кой ще ги чете....
Mago De Oz
Manowar - Black Wind, Fire And Steel там според мен Рос показва, какво може и как се прави smile.gif
SepulTeraHead
Machine Head - Vim icon_headbang[1].gif

Testament - First Strike Is Deadly icon_headbang[1].gif
RocknRollNigger
Абе вие Мейдън не сте ли слушали? tongue.gif Групата с най-много убийствени сола. Както и да е.

Ето няколко мои любими:

Savatage - Starlight
Iron Maiden - The Trooper
Moonspell - ...Of Dream and Drama (Midnight Ride)
In Flames - Coerced Coexistence
Judas Priest - Painkiller
И повечето на Carcass в Swansong. Много са яките солачки, нямат изброяване. По принцип не ми допадат солата само на разни евро пауър метъл кастратковци, защото звучат пискливи и самоцелни. Толкова по темата за Dragonforce.
Rolf
Кастратковци, кастратковци, ама най-малкото технически са по-добри от всичко, което си изброил. В частност за DragonForce говоря. Btw, нищо самоцелно не виждам в тях...

Иначе любимите ми сола са тези на Death, най-вече от последните два албума.
SepulTeraHead
Цитат(RocknRollNigger @ Sep 6 2006, 09:18 AM) *
Абе вие Мейдън не сте ли слушали?

Не. Какво свирят тия?
Svetyl
SaXon-Ministry of Fools- не е нищо особено, но мен ме размазва.
Dragonforce- последния албум smile.gif
Queensryche- Operation Mindcrime- песента
Iron Maiden- най-вече нещата от BNW, DoD и последния.
Angermeans
Цитат(Rolf @ Sep 6 2006, 07:15 AM) *
Кастратковци, кастратковци, ама най-малкото технически са по-добри от всичко, което си изброил. В частност за DragonForce говоря. Btw, нищо самоцелно не виждам в тях...

По-добри от Savatage и Iron Maiden ? blink.gif Бате, само един Крис Олива със свиренето си в "Edge of Thorns" слага всички пауър метъл музиканти в задния си джоб...

Пък и бързината почти нищо не значи, бързата работа - срам за майстора tongue.gif Какъв е смисъла да записваш на албумите си някакви мега-бързи сола, които на живо ги мажеш като за световно ? (както правят повечето метъл китаристи)
Rolf
Цитат(Angermeans @ Sep 6 2006, 11:45 AM) *
По-добри от Savatage и Iron Maiden ? blink.gif

Поне като техника - да. Останалото всеки го разбира както му изнася.

Цитат
Бате, само един Крис Олива със свиренето си в "Edge of Thorns" слага всички пауър метъл музиканти в задния си джоб...

Виц на месеца! laugh.gif

Цитат
Какъв е смисъла да записваш на албумите си някакви мега-бързи сола, които на живо ги мажеш като за световно ?

DragonForce съм ги гледал на живо и определено не мажат. wink.gif
Rodd1ck
Хубава тема, само като за изтъкване. rolleyes.gif
TerminalFrost
Ето и моите:

01. Steve Vai - Tender Surrender
02. Steve Vai - For the Love of God
03. Joe Satriani - Down, Down, Down
04. Yngwie J. Malmsteen - Rising Force
05. Joe Satriani - Crushing Day
06. Planet X - Her Animal
07. Helloween - I'm Alive
08. Tony MacAlpine - The Violin Song
09. Stevie Ray Vaughan - Tin Pan Alley
10. Santo and Johnny - Sleepwalk
Mago De Oz
не бъркайте темата, а просто си кажете кое соло ви радва най-много, а кой колко е добър, е тотален nevermind !
ето още от мен
Blind Guardian - Mirror, Mirror
Iron Maiden - Flash of the Blade
Grave Digger - Rebellion
RocknRollNigger
Цитат(Rolf @ Sep 6 2006, 10:15 AM) *
Кастратковци, кастратковци, ама най-малкото технически са по-добри от всичко, което си изброил. В частност за DragonForce говоря. Btw, нищо самоцелно не виждам в тях...

Изказваш се неподготвен. Dragonforce са толкова по-добри технически от Мейдън, Саватаж и Джудас, колкото и всичко на Rhapsody е "уникално". И за Criss Oliva и Chris Caffery може да си поговорим. Когато момченцата от Dragonfoce изградят свой собствен китарен стил, когато докоснат нечие сърце така, както го прави Крис в Gutter Ballet, Strange Wings, When the Crowds are Gone, Follow me или пък He carves his stone, тогава може да си говорим за каквото и да било превъзходство. Малко китаристи могат да се сравняват по самобитност и техника с Крис Олива. А това, че някой жули ултра бързи рифовки за да покаже колко много свири..това не е изкуство, това е спорт. А това за Мейдън и Джудас не искам и да го коментирам. ohmy.gif
KingSlayer
Абе до като търсех от някъде да прихвана само солото или поне таблатура нa мега-готиното соло от FastAsAShark попаднах на тия готини (особенно втория) сайтчета за таблатури. Има и лирики и други джаджи smile.gif
Може на някой да свършат работа wink.gif

http://www.guitartabs.cc/
http://www.chordie.com/
parabellum
Maiden, Judas, Helloween?! Абе, я моля ви се! Всичко това е метълска изгъзица. Китарно соло = James Marshall Hendrix. Нещо да ви говори това име? Съмнявам се.


P.S. Но няма как и да не добавиме Domination на Pantera. headbang[1].gif
Wolfheart
Ако е на Pantera, нека да е на The Sleep.

Киро добре ме подсети и за Dark Tranquillity - Still Moving Sinews. Също и на Tongues от същият албум гази.
Blade al'Slayer
Ritchie Blackmore - Child In Time
Точка.
Rolf
@RocknRollNigger:

Не бих казал, че мнението ми е "неподготвено". И Maiden, и Savatage, и Judas ги слушам от над десет години и са ми далеч по-любими банди от DragonForce. Това не променя факта, че последните имат по-добра техника. Съдя по това, което чувам. И си прав за изразителността в свиренето на Oliva, но е откровено глупаво да се твърди, че слагал всички пауър метъл китаристи "в задния си джоб". bye.gif
RocknRollNigger
Разбира се, това е прекалено общо да се твърди, че слага всички в малкия си джоб. НО. За слушането - зависи. Саватаж са техничари, но в музиката им това се усеща умерено. Вземи някой концерт преди 93, там Крис прави такива убийствени засукани сола, че горното твърдение за пауър метъл китаристите не звучи съвсем безпочвено. tongue.gif
SepulTeraHead
Цитат(Wolfheart @ Sep 6 2006, 05:36 PM) *
Ако е на Pantera, нека да е на The Sleep.

Абе тва не е някакво съревнование кoй по-по-най... Parabellum каза истината за Pantera.
Едноок Смок С Дисаги
Най-радващото според мен е на Iron Maiden-When Two World Collide happy.gif
Svetyl
^Е точно тая песен ли... smile.gif
Angermeans
Rolf - И Крис Олива наистина ги слага в малкия си джоб, защото той е ГОЛЯМ музикант и творец, повлиян от много и различни стилове музика и неговото свирене не се състои само от някакви бързи и безмислени суийп-пикинг & тапинг арпежи с псевдо нео-класическо звучене както е при повечето пауър метъл китаристи - типични Ингви Малстийн клонинги в 90% от случаите, твърде познат синдром biggrin.gif

Според мен чисто техническите аспекти (скорост и сложност най-вече) на свиренето не трябва да бъдат никаква база за сравнение. Честно казано, след появата на първите много бързи и технични китаристи като Ингви Малмстийн, Джейсън Бекер, Джордж Линч и т.н. изникват един тон мега бързи шред китаристи, използващи техните техники и методи. В днешно време с достатъно желание и старание, дори без особен талант, почти всеки може да се научи да свири адски бързо и технично някакви шред неща. Учебни материали по тая тема в нета- бол. А и не е нужно да се мъчиш на някоя изкривена Кремона, ами можеш за някаква нормана сума да си купиш нисък клас Ибанец или Джаксън с много нисък action, точно за шрединг.

Абе... Всеки е свободен да се кефи на каквото си иска, просто според мен е глупаво да се впечатляваш от такива работи. То Майкъл Анджело ( puke.gif ) свири 100 пъти по-бързо от Дейвид Гилмор, но това прави ли го наистина по-добър китарист ?
Warrior Of Ice
Цитат(Angermeans @ Sep 8 2006, 01:06 AM) *
Крис Олива наистина ги слага в малкия си джоб, защото той е ГОЛЯМ музикант и творец, повлиян от много и различни стилове музика

Един харесва едно, друг - друго. Не можеш да твърдиш с такава категоричност, че някой слага в джоба си цяла сцена, само защото по-добре отговаря на твоя вкус и предпочитания. Не знам колко пауър метъл си слушал, но мога да те уверя, че и там има съвсем немалко оригинални китаристи. Дори само заради останалите 10% извън болшинството, копиращи Malmsteen, обобщението ти е смехотворно.


Цитат
Според мен чисто техническите аспекти (скорост и сложност най-вече) на свиренето не трябва да бъдат никаква база за сравнение.

Независимо дали ти харесва или не, това е единствената обективна база. Всичко друго е въпрос на някакви лични разбирания за качество. Емоционалното влияние на дадена музика е различно за всеки.
Airin Of Ancelot
^ Много добре казано. Обобщенията са доста безсмислено нещо, особено когато ги прави някой, очевидно недостатъчно запознат с природата на това, за което обобщава. Във всеки метъл стил има достатъчно отлични китаристи - и откъм техника, и откъм идеи. А Malmsteen има много епигони и извън рамките на пауъра.

Та на въпроса, ето няколко любими сола:

Rhapsody - Warlord's Last Challenge от Gargoyles, Angels Of Darkness
Wintersun - Death And The Healing
Death - Scavenger Of Human Sorrow
Dream Theater - This Dying Soul
Children Of Bodom - Kissing The Shadows
Nevermore - This Godless Endeavor
Faget
осъзнайте се ва солата са нещо от миналия век dry.gif
MadHatter
Тенк ю, пич, за урока. Добре, че има кой да просветли дребните недодялани простосмъртни в истините на преходния жизнен път на тялото.
TerminalFrost
Цитат(Faget @ Sep 12 2006, 09:53 PM) *
осъзнайте се ва солата са нещо от миналия век dry.gif

В такъв случай, какво е нещо от настоящия?
madeoffire
да си настроиш китарата възможно най-ниско и свириш най-ниския тон smile.gif
а по темата може би Metallica-Nothing else matters накрая солото
Wolfheart
Ех, тая майка на Елза. Чудя се какво толкова и се кефят на тази песен, сякаш нямат други песни.
Примерно на песничката в подписа ти доста повече ми харесва солото в края.
RocknRollNigger
"Ти вече не си ми майка" е възможно най-бездарната и импотентна песен у историята им.


Цитат(Faget @ Sep 12 2006, 09:53 PM) *
осъзнайте се ва солата са нещо от миналия век dry.gif

Бе не знам дали си наясно, ама тия, които отричаха солата умряха. Младежите със лудите солачки са къде-къде по-перспективни. И между другото, дано знаеш какво значи faget, че лошо, лошо.
Slash
Цитат(madeoffire @ Sep 12 2006, 09:45 PM) *
а по темата може би Metallica-Nothing else matters накрая солото

Аз, за разлика от повечето тук, нямам нищо против тази песен. Но имайки предвид "Phantom Lord", "The Call Of Ktulu", "Disposable Heroes", "Master Оf Puppets", "One", "To Live Is To Die" и т.н. и т.н. ... и да избереш "Nothing Else Matters"... hmm.gif
Rolf
Цитат(RocknRollNigger @ Sep 13 2006, 12:09 PM) *
"Ти вече не си ми майка" е възможно най-бездарната и импотентна песен у историята им.

Подкрепям, твърде надценена е. Една Unforgiven, която хем е от същия албум, е къде-къде по-стойностна балада.
madeoffire
говорим кое соло ни харесва и просто това соло е най-емоционално за мен. Не говоря че няма по яки сола, или че е някво супер майсторско изпълнение просто ми харесва.Иначе на примависта мога да изредя още безброй...
Megadeth-A tout le monde
Deep Purple-Highway star
Children of bodom-Mask of sanity
Megadeth-She wolf
Metallica-master of puppets one i t.n..smile.gif
SepulTeraHead
Цитат(Faget @ Sep 12 2006, 09:53 PM) *
осъзнайте се ва солата са нещо от миналия век dry.gif

Както и доста мъртвият нео-метъл, между другото.

А всъщност солото на "Nothing Smells Better" е единственото яко нещо в песента.
madeoffire
ако знаех че ще изразяваме негативно мнение към песните на другите ако не ни харесват май нямаше да поствам тук.... mad.gif
deebo
PANTERA- This Love wub.gif
Izkufelia
METALLICA - ONE

Жици в метъла колкото щеш, ама тая е една от най-великите. Той за това и Киро често я маже.
Mago De Oz
Цитат(madeoffire @ Sep 13 2006, 05:04 PM) *
ако знаех че ще изразяваме негативно мнение към песните на другите ако не ни харесват май нямаше да поствам тук.... mad.gif

Не се дразни, ама така е навсякъде, човек винаги псува и оплюва това , което не харесва, аз също smile.gif

На темата:

Blind Guardian - Journey Through The Dark - солото там кърти бани, мивки, къщи и т.н.
T.M.F.
G3 (Satriani/Vai/Malmsteen) Rocking in the free world - Little Wing
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.