Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Ега го у живота!
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
InsArtTure
Вие какво мислите?
Slash
Може и по-зле.
Warrior Of Ice
Ега и темата, Киро. Стига с тоя дуум вече, аман. happy.gif
InsArtTure
Не, темата е сериозна. Просто заглавието е провокативно.

Воля, сила, предопределеност, общество, смисъл, безсмислие, клишираност, иновативност, формалност, неформалност.

Кое прави живота сложен за някои и прост за друг. Къде е делящата линия?

Свободна дискусия.
Mago De Oz
Силните оцеляват, слабите умират, това е. Всичко друго е лирика за деца. Така уча децата си, и смятам че е правилно. Човек не трябва да се предава и да търси все някой друг да му е виновен. Трябва винаги да е готов да се бори за своето и да не го отстъпва. А като цяло живота е толкова гаден, че чак ми харесва, поне на мен smile.gif Ако беше хубав, щеше да е скучен
Alekto
Цитат(InsArtTure @ Sep 13 2006, 05:54 PM) *
Кое прави живота сложен за някои и прост за друг.

Парите.
blame
Избор.. и случайности.

Личният свят и живот са следствие от избори и действия, които правим само и/или сме принудени да направим. Почти винаги има друг избор и всеки такъв си има и свойте последици. Както е бил и предния.

И сложността на нещата е избор. Ако си затвориш очите и пропуснеш всички тези неща, усложняващи ситуацията, пропуснеш истинското, сведеш всичко до обвивката му може и да се получи простота. Лесно е да се вижда само въпросната обвивка, но това ли се търси? Сложността е красива, била тя и трудна, дори и болезнена..
Дори един от най-простите изрази на този свят - "обичам те." е толкова сложен, че повече няма на къде... но и там всичко може да бъде опростено и направено,хм,лесно... и кухо.
Wrath_Child
Цитат(Alekto @ Sep 13 2006, 09:20 PM) *
Цитат(InsArtTure @ Sep 13 2006, 05:54 PM) *
Кое прави живота сложен за някои и прост за друг.
Парите.

Каква категоричност само.
tooth.gif
SepulTeraHead
Цитат(Alekto @ Sep 13 2006, 09:20 PM) *
Цитат(InsArtTure @ Sep 13 2006, 05:54 PM) *
Кое прави живота сложен за някои и прост за друг.
Парите.

+1

Alekto = аз с вагина. Една дума която изчерпва темата, вместо малоумните ви разтегнати локуми. wub.gif
parabellum
Какво мисля?
Тази сутрин ме арестуваха и сега се връщам от РПУ-то... и явно ще ме съдят, защото се ядосах и прострелях едно дете с пушката ми. Не съжалавям за нищо.
Mago De Oz
Боклук гаден, как можа да го направиш, изрод миризлив!!!!!!!! devil.gif devil.gif devil.gif
Мангалите ще те оправят в следствието, лично ще се погрижа !!!
Svetyl
^^ Ба маа му ако наистина е така, жалко за теб...
Magne
Прострелял бил, чушки. Ебати смеха.
parabellum
Истина е, да. Та аз с оръжия се занимавам, пък и съм прекалено сериозен човек и не говоря празни приказки. Случаят отиде в прокуратурата. Добре съм запознат със закона и си знам правата като гражданин, така че не вярвам това нещо да издържи в някой съд. Да не говорим, че разследването е толкова мизерно, че докато ме разпитваха оставаше само да кажа, че "Не бях аз!" и щяха да ме пуснат. Все пак, конфискуваха ми любимото оръжие. Дори не знам и защо ги казвам тия неща, но както и да е, тия дето не ме харесват (целият форум) -- да се радват, хе-хе.
Колкот до детето -- ще оживее, разбира се, и вече няма да си позволява да си прави каквото си иска. Насилието е единстивеният начин да бъдат научени хората на "правилно". С тази цел се действа.
Wolfheart
Цитат(parabellum @ Sep 14 2006, 09:47 AM) *
...съм прекалено сериозен човек...

Сериозен човек, а стреля по дечицата blackmetal.gif
Прострелването да не е било с цел да бъдеш забелязан във форума?
parabellum
Това е абсурдно, дори и някой да си помисли такова нещо. Какво трябваше да значи това?
Сериозно ли си мислиш, че желая да бъда забелязан във форум, в който ни най-малко ми дреме за някой тук, камо ли да се правя за нещо? Ти да не разговаряш с някое от комплексираните деца тук на петнадесет годни, което желае всички да го виждат и харесват? Не мога да повярвам, че дори и отговорих на този въпрос. Както и да е, наистина. Просто един път реших да споделя нещо и от личния си живот, пък не ме интересува какво си мислите.

Някой ден ще са ми благодарни хората, като това дете. Белезите имат навика да напомнят някои неща.
rallina
Да живее простотията и ние покрай нея! sp_ike.gif
Rolf
Какъв повод би могъл да имаш, за да стреляш по дете?!
onnellinen
Цитат(parabellum @ Sep 14 2006, 12:47 PM) *
Насилието е единстивеният начин да бъдат научени хората на "правилно".

А теб са те пребили като дете, защото си изтървал чашата за кафе на мама и не трябва това да се повтаря? Хм... whistle.gif
Wolfheart
Цитат(Rolf @ Sep 14 2006, 10:14 AM) *
Какъв повод би могъл да имаш, за да стреляш по дете?!

Сигурно го е било на "Не се сърди човече"
parabellum
Цитат(Rolf @ Sep 14 2006, 01:14 PM) *
Какъв повод би могъл да имаш, за да стреляш по дете?!

Казах вече. Няма значение, дали е дете или не. Трябваше някой да го (ги) научи, че на този свят не може да правиш каквото си искаш срещу хората ("Ама как тогава си си позволил ти да правиш срещу другите?" - ще се запитате). Все някой трябва да бъде, как да кажем -- мъченик, респ. детето. Чрез него и неговите приятели знаят вече, че ги очаква същото, ако тръгнат по еднаквия път. Не сте ли съгласни? Рискувах свободата си, за да покажа на хората, че нещата, които вършат -- са грешни. Няма друг начин. И те си мислеха, че говоря празни приказки. Е, бях сериозен, но напоследък, кой въобще ти вярва, докато не заредиш цевта? Добрата кауза и дисциплина иска жертви, които родителите на могат да дадат. Вероятно, за повечето хора, аз съм "престъпник" с делото, което съм извършил, но далеч не е така. Мисълта ми беше по-чиста от всякога, високо над облаците. Надявам се, че знаете речта на Габриел Капоне и е вярна, колкото и да си мисля, че самият той не я е разбирал в пълното й значение. Никога не бих наранил някого без причина. Срещу мен никого не е правил нещо, просто да се знае.
Ако някой реши цивилизовано да говори за това, нека не изпозлва клиширани и умственоизостанали начини на израз, като този на onnellinen, която в биологичните си напълни се опитва да бъде повече, отколкото природата й е позволила, но всичко си има граници в начина на комуникация.

То Wolfheart:
Навярно представа си нямаш на какво ме "било", че да отговаряш с импровизации. Не са ли ти учили, че да довършваш чужда мисъл, е нещо много слабоумно? Впрочем, на нищо не ме е "било". "Ядосах", е прекалено, но нямаше как друго яче да бъде назовано.
Magne
Абе я се опомнете! laugh.gif Тоя позьор няма смелост по котка да стреля, камо ли по човек.
SepulTeraHead
parabellum е моят герой. Най-сетне някой да жертва себе си в името на това, децата да не растат прости завинаги. Ще ми се някой да се беше сетил да простреля половината форум, докато са били малки, за да не са такива дебили сега.

Това беше без капка сарказъм, между другото.
Alekto
+ 1

EDIT:Sep = men s penis.
Slash
Цитат(InsArtTure @ Sep 13 2006, 07:54 PM) *
Воля, сила, предопределеност, общество, смисъл, безсмислие, клишираност, иновативност, формалност, неформалност.
Кое прави живота сложен за някои и прост за друг. Къде е делящата линия?

Не е клише, а факт, че баланса между духа и тялото на един човек трябва да съществува и да се движи плавно. Здравето е основен фактор. Тогава очите са други. Понеже не искам да пиша наизустени общи приказки, а неща, които съм почувствал и преценил, затова и разсъждавам в тази насока - проблемите, като такива, са най-важното нещо. От тях се извлича полза и се гради характер. Аз мога да споделя за себе си, че обичам да се моделирам всеки ден, старайки се да не преча на другите около мен, които си имат собствено съзнание и собствени разбирания. Обичам да си контролирам емоциите, да знам кога да използвам чувство за хумор (нещо изключително важно) в контактите си с хора, да знам кога да бъда сериозен, кога да съжалявам и кога да се радвам, кога да си почивам от всичко... не казвам, че винаги изпълнявам тези точки, но се старая да им обръщам внимание, защото те са основата на която живея и чрез тях съм понякога щастлив. Това е.
Mago De Oz
Цитат(Benedict XVI @ Sep 14 2006, 03:10 PM) *
parabellum е моят герой. Най-сетне някой да жертва себе си в името на това, децата да не растат прости завинаги. Ще ми се някой да се беше сетил да простреля половината форум, докато са били малки, за да не са такива дебили сега.

Това беше без капка сарказъм, между другото.

Ако това наистина го мислиш, си просто поредният изрод, който си милси, че е човек!
SepulTeraHead
Точно ти, който заплашваш със физическа саморазправа тези, които не харесват любимите ти групи, едва ли си този, който има право да ми го казва това. Не мислиш ли?
Mago De Oz
Тая свиня която стрелял по дете, ми е мерак за саморазправа и ако имам поне малък шанс, ще ми се сбъдне мечтата. А този който обижда любимите ми групи, получава обиди от мен, това е. И при всичките си недостатъци (които са много) никога не бих посегнал на дете, без значение мое или друго. Но при хора подобни на този глист, виж, там саморазправата е издигната в култ от мен. Достатъчно ясен ли бях?
Alekto
Цитат(magodeoz @ Sep 12 2006, 09:27 PM) *
Stage, рядко се ядосвам, ама сега успя да ме вбесиш. Слушай сега, пикльо миризлив, ако още един път си позволиш да обиждаш група от ранга на Manowar, лично ще имам грижата да се видим, а това не е приятно. Досега не съм си позволявал да нападам така хора от форума, обаче ти прекали.

Повече прилича на заплаха отколкото на обида... Между другото прави впечатление, че не е единствена...
parabellum
Цитат(Magne @ Sep 14 2006, 02:57 PM) *
Абе я се опомнете! laugh.gif Тоя позьор няма смелост по котка да стреля, камо ли по човек.

Знаеш ли, след като заредих и насочих дулото към тях, едно от момчетата ми каза: "И какво? Ти въобще нямаш смелост да стреляш!" и всички се разсмяха, дори и аз се усмихнах зад мерника. Не казах нито дума, за да ги оставя да си мислят, че наистина е така. Изчаках да се обърнат, спокойно се прицелих и стрелях. Най-странното е, че не изпитвам никакво угризение, както винаги. Господи, почувствах се много хубаво. Това ми харесва! Потреперих от хубавото чувство. Искаш ли да ми доставиш същото удоволствие? Преди да си преброил до три, ще се превиваш от болка. Оловните сачми (5.5мм в моя случай) се "разплескват" на оловни късове (не точно), когато попаднат в цел, нещо като патроните с изместен център на тежестта. По-точно, като новите куршуми с електрохимична повърхностна обработка, които се пръскат звездообразно. Попадне ли в ребро, например, изходната рана ще е с размерите на малка слива. Жалко, че по форумите никой не взима никой на сериозно. Пък и си прав за котката и въобще за животните. Те не разбират болката, колкото човека я разбира.
gtzvetkov
Life is obnoxious
Mago De Oz
Цитат(Alekto @ Sep 14 2006, 03:47 PM) *
Цитат(magodeoz @ Sep 12 2006, 09:27 PM) *
Stage, рядко се ядосвам, ама сега успя да ме вбесиш. Слушай сега, пикльо миризлив, ако още един път си позволиш да обиждаш група от ранга на Manowar, лично ще имам грижата да се видим, а това не е приятно. Досега не съм си позволявал да нападам така хора от форума, обаче ти прекали.

Повече прилича на заплаха отколкото на обида...Между другото прави впечатление, че не е единствена...

И какво като не е, може да има още една две smile.gif Но каквото повикало..това се обадило
TerminalFrost
Ще умра от смях, честно... Заради теми като тази, просто не мога да се науча приемам форумите насериозно.
max.666
Гледам и не вярвам на ушите си.
Със всеки изминал ден,става все по-весело.
Това е от най-готините неща който съм прочел тук.
Супер як латино-американски сюжет.
salut.gif fish.gif fish.gif
Mort
Цитат(parabellum @ Sep 14 2006, 01:04 PM) *
Цитат(Wolfheart @ Sep 14 2006, 12:53 PM) *
Сериозен човек, а стреля по дечицата blackmetal.gif
Прострелването да не е било с цел да бъдеш забелязан във форума?

Това е абсурдно, дори и някой да си помисли такова нещо. Какво трябваше да значи това?
Сериозно ли си мислиш, че желая да бъда забелязан във форум, в който ни най-малко ми дреме за някой тук, камо ли да се правя за нещо?

Тогава айде чупката, защото, о изненада, и на нас не ни дреме за психичните ти отклонения.
Thrashy
Parabellum всъщност какво е направило толкова хлапето за да те ядоса?
max.666
Взело му е куклата,и му е паднало "пердето".
И хоп ето ти повод за убйство.
Какъв по-голям повот,от това да ти вземат любимата играчка evil.gif


П.С.
Parabellum да не земеш да станеш сериен килар,че ще стане страшно.
Осъзнайсе и вземи специализирани мерки,купи си риза с дълги ръкави.
По-често посещавай своя психоаналитик.
bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
И най-вече спри наркотиците,не ти се отразяварт добре. no.gif no.gif no.gif
Ares
Цитат(parabellum @ Sep 14 2006, 03:47 PM) *
Цитат(Magne @ Sep 14 2006, 02:57 PM) *
Абе я се опомнете! laugh.gif Тоя позьор няма смелост по котка да стреля, камо ли по човек.
Знаеш ли, след като заредих и насочих дулото към тях, едно от момчетата ми каза: "И какво? Ти въобще нямаш смелост да стреляш!" и всички се разсмяха, дори и аз се усмихнах зад мерника. Не казах нито дума, за да ги оставя да си мислят, че наистина е така. Изчаках да се обърнат, спокойно се прицелих и стрелях. Най-странното е, че не изпитвам никакво угризение, както винаги. Господи, почувствах се много хубаво. Това ми харесва! Потреперих от хубавото чувство. Искаш ли да ми доставиш същото удоволствие? Преди да си преброил до три, ще се превиваш от болка. Оловните сачми (5.5мм в моя случай) се "разплескват" на оловни късове (не точно), когато попаднат в цел, нещо като патроните с изместен център на тежестта. По-точно, като новите куршуми с електрохимична повърхностна обработка, които се пръскат звездообразно. Попадне ли в ребро, например, изходната рана ще е с размерите на малка слива. Жалко, че по форумите никой не взима никой на сериозно. Пък и си прав за котката и въобще за животните. Те не разбират болката, колкото човека я разбира.

Това го гледах е един филм 1:1 я пак си помисли дали казаваш истината
scion_of_storm
^ И аз се чудя истина ли е, какво е...Не знам вярно ли е това, ама ако е вярно...Няма смисъл да коментирам, то си е ясно hmm.gif
InsArtTure
Цитат
Това е абсурдно, дори и някой да си помисли такова нещо. Какво трябваше да значи това?
Сериозно ли си мислиш, че желая да бъда забелязан във форум, в който ни най-малко ми дреме за някой тук, камо ли да се правя за нещо?

Моля? Седиш тука по цял ден. Разправяш на всички кой колко не те разбира, винаги си готов да спориш за какво ли не и... не ти пука? Ти или си бот, или си някой ебаващ се юзър.

Ако си сериозен... ти за тикви ли ни взимаш? Що ми осра темата. Направи си една тема, в която да обясняваш колко е нормално да нараняваш хора и да раздаваш справедливост.
KingSlayer
А дали няма разлика дали е дете или не mad.gif
И аз бих изкормил определени капути за разни нещица (въпреки, че не си споменал къф е случаят точно), но в мига в който осъзная (видя), че са деца тия ми мисли моменталически ще изчезнат!
Не знам до колко би имало смисъл да говорим за децата, тяхните постъпки, деяния и "прегрешения" и въобще всичко породено от психиката в подобна възраст. Или пък, божем за това до колко трябва да отговарят те въобще за каквито и да е случици "организирали" в непоклатимо мъдрият живот на някои твърде зрели индивиди сред нас.
Шибана работа! Интересни и верни постове съм ти чел --parabellum, обаче нещо в главата ти надделява над здравият разум!
conguestadors
Защо се занимавате с този нещастник??? censored2.gif
Мисля, че темата е хубава. Веднъж си говорихме с InsArtTure по този въпрос по ICQ.
Дните ми минават само с идеята как да направя повече пари, за да може семейството ми да се чувства добре. Имам гадното усещане, че вече не мога да се зарадвам на малките неща в живота. Дори не мога да усетя тръпката която следва, след излизането на нов албум на любима група.
Баща ми почина преди 3 месеца и след 45 години яко бачкане остави един панелен апартамент, с който се гордееше до последно. Аз искам да направя нещо повече, но шибания живот в шибаната държава не ти позволява нищо. Затова млади хора като нас бягат вън за да се почувстват поне малко добре.

censored2.gif censored2.gif censored2.gif censored2.gif
ThE-SaMe-IdIoT
Цитат(parabellum @ Sep 14 2006, 03:47 PM) *
Знаеш ли, след като заредих и насочих дулото към тях, едно от момчетата ми каза: "И какво? Ти въобще нямаш смелост да стреляш!" и всички се разсмяха, дори и аз се усмихнах зад мерника. Не казах нито дума, за да ги оставя да си мислят, че наистина е така. Изчаках да се обърнат, спокойно се прицелих и стрелях. Най-странното е, че не изпитвам никакво угризение, както винаги. Господи, почувствах се много хубаво. Това ми харесва! Потреперих от хубавото чувство. Искаш ли да ми доставиш същото удоволствие? Преди да си преброил до три, ще се превиваш от болка. Оловните сачми (5.5мм в моя случай) се "разплескват" на оловни късове (не точно), когато попаднат в цел, нещо като патроните с изместен център на тежестта. По-точно, като новите куршуми с електрохимична повърхностна обработка, които се пръскат звездообразно. Попадне ли в ребро, например, изходната рана ще е с размерите на малка слива. Жалко, че по форумите никой не взима никой на сериозно. Пък и си прав за котката и въобще за животните. Те не разбират болката, колкото човека я разбира.

Това ми звучи като евтин роман...
onnellinen
'Добрата кауза и дисциплина иска жертви, които родителите на могат да дадат. '

Ъъъ... таковата.... иска да се самоубия? Да убия детето си? Ем да ти кажа, човекът пък не разбира майчинството така, както животните - животното може и да изяде малкото си, но една жена се грижи за детето си - най-малкото заради инстинкта, а освен това като знае, че поне 10 часа се мъчи, за да се появи това малко човече на бял свят, едва ли толкова лесно ще му разбие главата. Нито толкова лесно ще разбие собствената си, за да направи великото - да се жертва за детето си. За бащите вече не знам, но из тоя форум се намериха няколко мъже, дето доказват, че освен майчински, има и бащински инстинкт.
Абе ако имаш такъв проблем с мен, защо не ме потърсиш из разните чатове, наживо скоро няма да се видим, та да го решим тоя проблем? Май се кефиш да си в конфликт с всички.
Едноок Смок С Дисаги
Както каза веднъж един приятел, "Никой не умира девствен, живота наебава всички...Fuck Em All"
Mpa4ko
Една патка мислила мислила и умряла, а една без да мисли я последвала.

Гледам ви и ви се чудя на акъла - седите и да се обяснявате има ли етика в живота или сам по себе си той е етика. Няма какво да му мислиш - живей го докато още можеш.
Ataegina
Цитат(parabellum @ Sep 14 2006, 09:47 AM) *
....защото се ядосах и прострелях едно дете с пушката ми. Не съжалавям за нищо...

...тия дето не ме харесват (целият форум) -- да се радват, хе-хе....

Да се радват!? хо-хо!?... Е, аз те харесвам. Мисля, че си интересна личност и се открояваш по своя си начин. Също така мисля, че си страхливец обаче. Да беше го набил - да му бе счупил носа, ръката дори.
Страхливец, който не иска да си оцапа ръцете? Начина по който си избрал да "просвещаваш" в "твойта вера" е студенокръвен... тълкувай го както си щеш.

Ега го у живота? А без него?
stage
Според мен живота трябва да е на обратно хаха Би било хубаво!
Бранник
Живота е сложен ако мислиш много, но пък е интересен. smile.gif Когато не мислиш и живееш ей тъй безцелно, животът е лесен!Но според мен трябва да живееш по трудния начин, трябва да разсъждаваш, да правиш нещо...Иначе за какво живееш?
Lucretia
Животът бил труден първите 100(дай боже всекиму) години, после - по гръб! tongue.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.