Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Пускане на дълга коса
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3
JazzJack
Решил съм да си пусна косата дълга, та се чудех колко време горе-долу ще отнеме да достигне прилична дължина? И не е ли кофти периода, когато си просто обрасъл и прическата ти не прилича на нищо? smile.gif
InsArtTure
Адски кофти е и отнема адски много време докато стане за свят. Повечето мъже се отказват. Дрги я пуснат за 2 години и после я отрежат bowdown.gif

Иначе си е прието, че расте с по 1 см на месец средно. В смисъл-еднн месец може да порасне 0,5 см а следващия 2см.

Та така. Зависи си и от косата ти. Моята е страшно гъста и непослушна. Вече година продължава да не стои както трябва.

Готов ли си?
Wolfheart
Ако имаш желание, се търпи. За да не е много безформена, може да ходиш при фризьор да ти я оформят през 2-3 месеца. Един сантиметър клъцване през този интервал няма да попречи много. Дори е по-добре, защото обикновенно в крайчетата косъма е най-тънък и при това рязане става по-дебел косъма.
Иначе както се очаква при мене, 2 години след последното късо стригане може да стигне до раменете.
Dragontear
ами аз лично пускам от 11 години вече......като 2 пъти съм я подстригвал абсолютно късо след като е била дълга под раменете:) а сега пак е мнооого дълга и май има нужа от подкъсяване. пък и при всеки човек е различно.....брат ми например за едно лято стана като храст laugh.gif
Vlad
Тва в първите месеци също си има чара да си като гръмнал в главата.Особено ако не си с права коса ти е навсякъде.Средно за около 2 години ще ти стигне до раменете rolleyes.gif
Beerzebub
Мойта коса кара 5-та година. Подстригвана е веднъж, пролетта май беше, с около 5-6 см.
Най-гадният период е когато все още не можеш да я вържеш, но пък дължината е напълно достатъчна за да се вре по очи и уши. Аз по онова време плясках яко гел. Иначе щях да съм като палма в главата сигурно. Ако имаш желанието се издържа, не е особен проблем.

И да, при определени моменти си има чар четината: цък blackmetal.gif
MadHatter
МУАХАХАХА blackmetal.gif Аз като виден пич (laugh.gif), ще кажа, че зависи изцяло от косата, която може да реши, че просто не може да расте много... и ако все пак си решил да си пускаш коса, режи по сантиметър на 2 месеца... не гледай некфи пичовье, дето пускат коса и не я режат/решат и тя прилича на гъз wub.gif И най-важното - увери се, че ще ти отива rolleyes.gif
blame
Моята май трета-четвърта година търпи вече. Преди я бях окълцала доста жестоко. Расте бавно, вярваш си, че ще мине без балсами и подобни мазила само с хубав шампоан, докато тя сама не ти покаже, че няма да бъде тъй. Много грижа изисква, а да не говорим като се паникьосаш, че си тръгнал да се проскубваш.
Ама си е емоция, а и попорастне ли, може да е страхотно чувство.
Като моментно ми се прииска да я окълцам отново гледам Коса и ми минават амбициите. rolleyes.gif
Niilo
Към 2 години... обаче през тия 2 години няма да ти е много лесничко smile.gif Особено първите няколко месеца е направо ужасно. Бъди готов да не приличаш на нищо в главата smile.gif Или яко гел/пяна...

И точно 2 години след като ти порасне косата има вероятност да се замислиш дали я искаш наистина icon_headbang[1].gif

П.П. Било много яко да се куфее без коса, да го еа! Наистина го казвам това.
`Xandria`
Синдромът "достатъчно оптимизъм и недостатъчно коса"? tongue.gif
Само един съвет-търпение, търпение и пак търпение. Ще пада (мисля, че по принцип човек за един ден губи "само" 20 косъма biggrin.gif ) , ще се къса, ще пречи, поне докато стане под рамене и т.н.
А за това дали ще изглежда обрасла, зависи само от теб, ако си мислиш, че като я оставиш с месеци да расте и да я подстригваш 1 годишно, тогава наистина ще конкурираш Тарзан, на 3 месеца максимум едно хубаво подрязване на краищата и готово.

P.S. Към тази мъжка част, които използват гел, лак, пяна, вакса, и т.н. - моля ви, не ни причинявайте това, изглежда...зло... pinch.gif
scion_of_storm
^^Niilo, аз пък не използвах нищо подобно и си ми изглеждаше що-годе правдоподобно косата. Мразя всичките гелове, пяни и тем подобни боклуци tongue.gif
SteamOfBlood
Зависи каква ти е косата...но 1 година може би.....
Wolfheart
Цитат(`Xandria` @ Oct 26 2006, 05:04 PM) *
P.S. Към тази мъжка част, които използват гел, лак, пяна, вакса, и т.н. - моля ви, не ни причинявайте това, изглежда...зло... pinch.gif
и освен това изтощават значително косата.

Цитат(Niilo @ Oct 25 2006, 08:27 PM) *
П.П. Било много яко да се куфее без коса, да го еа! Наистина го казвам това.
Логично. Без коса ти трябва по-малко усилия да си мяташ главата. Но съответно можеш да правиш по-рески движения.
Predator-S
Аз тръгнах да я пускам, ама се отказах. Просто на нищо не приличах, все едно имах едно огромно гнездо на главата. dry.gif
JazzJack
Цитат(MadHatter @ Oct 24 2006, 10:32 PM) *
И най-важното - увери се, че ще ти отива rolleyes.gif

как,преди да я пусна?
между другото, момче съм wink.gif
Wolfheart
С перука или ще накараш някоя мацка с повече коса да застане зад тебе така, че да не се вижда, като се гледаш в огледало и част от нейната коса я наслагваш себе си.
MadHatter
^^ Понеже не разбрах wink.gif
Wrath_Child
За да няма такива смущаващи проблеми,на моя син косата няма да му я подстригвам. happy.gif
cunt
Стигнах до извода, че косата само пречи и не изпитвам никакво желание да пускам отново. Не може ли просто да си купя перука ако обстоьтелствата го изискват
Revenant
^И аз съм стигал до този извод снимката ми в профила е с перука
Ol' Skull
Никога не пускай дълга коса или ако пуснеш непременно я отрежи след максимум две години и не повтаряй собствената си грешка.


Коса ше пускат... хипари dry.gif
JazzJack
че защо пускането на дълга коса да е грешка?
SpiritCrusher
Аз моята я резнах цялата вчера, иначе беше под раменете. Мязам на козле в главата, момите ми казват, че вече не съм готин както преди smile.gif smile.gif tongue.gif
MadHatter
ohmy.gif crying.gif
scion_of_storm
^^ ohmy.gif Нека почива в мир hmm.gif
Nickolleta
Цитат(SpiritCrusher @ Oct 30 2006, 04:17 PM) *
Аз моята я резнах цялата вчера, иначе беше под раменете. Мязам на козле в главата, момите ми казват, че вече не съм готин както преди smile.gif smile.gif tongue.gif

ТОВА е грешка!
Dragontear
абе че е грешка, грешка е ама в един момент писва .....то и аз съм решил моята да я пенсионирам ...скоро......от одавана ме преследва тази идея...вече близо година..

amа не ми дава сърце...и много хора ще ме бият ако го направя biggrin.gif
lodborg
@Dragontear - ohmy.gif mat.gif bash.gif icon_axe.gif axesmiley.png
Niilo
Цитат(Dragontear @ Nov 2 2006, 09:53 AM) *
абе че е грешка, грешка е ама в един момент писва .....то и аз съм решил моята да я пенсионирам ...скоро......от одавана ме преследва тази идея...вече близо година..

amа не ми дава сърце...и много хора ще ме бият ако го направя biggrin.gif

И аз дълго време се колебах, но в един момент ми се наложи да я отрежа, та решението най-накрая стана лесно icon_headbang[1].gif Макар че ми се насълзиха очите, докато се разделях с нея crying.gif

Но сега ни най-малко не съжалявам...
wqwrrr
Цитат(Dragontear @ Oct 24 2006, 06:17 PM) *
ами аз лично пускам от 11 години вече......като 2 пъти съм я подстригвал абсолютно късо след като е била дълга под раменете:) а сега пак е мнооого дълга и май има нужа от подкъсяване. пък и при всеки човек е различно.....брат ми например за едно лято стана като храст laugh.gif

bowdown.gif Възхищавам ти се! Аз исках да си пусна дълга коса, но останах много разочерован, защото след десет месеца приличах на да не казвам какво и реших да се откажа sad.gif Въобще ако трябва да съдя по себе си, не е лесно да си пуснеш коса sad.gif
darkvampire
Дам голяма мъка е това да си пуснеш коса smile.gif аз от 5 години си имам и просто мъките са нереални защото вече ми е почти до задника и мисля да си я подрежа малко. Но скоро не мисля да предприемам някакви агресивни действия за подкъсяване. Струва си всичките усилия. Аз имам пристрастяване към дълги коси smile.gif Особено на момците мн яко седи. Придава мъжественост smile.gif Приятеля ми скоро ми извъртя номер и си отряза косата, после ми се искаше да му отрежа и главата ама кво да се прави свиква се biggrin.gif
faster
аз си я пускам от юли миналата година и сега отпред ми е до рамената, а отзад ми е малко под рамената
cunt
И си почнала да я пускаш от дължина 0.9 см, разбира се.
Бранник
^^Май доста бавно ти расте косата.Аз моята я почнах от юли тази година и сега ми е до рамената.По мои изчисления за една година се пуска дълга коса. smile.gif
faster
за всеки е различно
cunt
Поздравления за прозорливата констатация!!
Weedsmoker
ми аз я пускам от 6 месеца и чак сега почва да пада надоло нз що толкова бавно можеби щот косата ми е мн къдрева wink.gif
Fuck It All!!!
От доста дълго време се чудя дали да си пускам дълга коса, защото много ми харесва как стои и ми е много интересно как ще ми изглежда. Най-накрая реших да си пусна, но съм голям нерабирач и затова търся помощ. Проблемът е, че съм с много къдрава коса. Позаинтересувах се и рабрах, че слет като е дълга има начин с някви препарати ( или каквото и да е там ) да се изправи, но си нямам никаква идея как. Затова ако някой може да ми каже как точно се пуска.
Wintersunset
Случайни глупости? huh.gif
Fuck It All!!!
Не съвсем сериозен съм, защото като ми порасне косата не расте накадето я "залижа", а на горе и на страни като афроамериканските прически (онези бухналите нямам си никва идея как се казват afro.gif)

Ако има някъф начин моля някой да ми каже, защото ако стоя 4-5 месеца с такава прическа...
ludspamer
хах, ми в интерес на истината мойта кoса е ужасно бухнала и гъста, пък баща ми ми вика че щяло да ми стои добре дълга коса (щото той навремето бил също с гъста и къдрава коса, но си пуснал дълга). Но кфото ще да я правя та си ми расте нагоре и хастрани, изглежда тъпо. dry.gif
Atrocity
Е ако не е чак толкова къдрава рано или късно ще падне надолу. Виж по-лошо е като моята - гъста и винаги отнема много време да я реша или суша.
Fuck It All!!!
Ами доста къдрава е, като порасне и гъстичка. Аз мислих след като порасне горе-доло с ластици да се дръжи на зад, но нямам никаква идея не см си пускал никога.
abydos
Пробвай няколко перуки и тогава пускай (или с различен software за подобни неща си промени някоя снимка), но моя съвет е да не се занимаваш. Много грижи, много занимавка, поддръжка и т.н. Говоря от опит, няколко години имах коса до кръста и като я махнах се преродих.
azoteccccc
Човек,кефи се че ти е гъста косата!На баща ми му е права и рядка и на 38 почна да му пада...За да ти стане дълга ще почакаш малко,ама после ще се кефиш повече.А това да питаш по форуми как да си пускаш дълга коса е тъпо,питай майка си!(ако имаш майка,или ако майка ти има дълга коса...)
gadabout
Виж сега, за главата не мога да ти кажа как да си пуснеш и поддържаш косата, мога да ти помогна за задника, там имам опит, но изисква наистина специални грижи.
sgoh
Цитат
питай майка си!(ако имаш майка,или ако майка ти има дълга коса...)

Aко си с двама бащи си яко прецакан laugh.gif
cunt
пускайки си коса не можеш да избегнеш това да изглеждаш "тъпо", но ако това е голямата ти цел - "трай, бабо, за хубост!"
conguestadors
Има един период в който косата не е нито дълга нито къса и стои отвратително. Аз си слагах кърпа на косата и така 1-2 години докато натежи достатъчно и да почне да придобива форма.
Night
Имах един съученик с невероятно къдрава коса, която ако се изправи би стигнала под раменете, но растеше само нагоре а ла Jimmy Hendrix... и си беше голяма атракция. Това си е предимство всъщност, защото както казаха по-нагоре, в периода когато не е нито къса, нито дълга момчетата изглеждат доста комично ако са с прави коси wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.