Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Метъл на други езици
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
Svetyl
Идеята ми е тука да се споменават някакви групи/песни, изпяти на различни езици. Слуша ми се зимбабвийско хеви или заирски траш... а защо не и малко индийски мелодет... ама като не знам групи, та така smile.gif

Ако може и някои имена да са придружени и с линкове към песните им в достъпни сайтове, ще е добре.
lodborg
Като спомена индийци - може би най-известната им симфо-блек група не е никак лоша - Demonic Resurrection. Торентът, чрез който ги свалих аз преди доста време, е вече мъртъв, така че трябва да си ги намериш от другаде. Да предупредя, че пеят на английски обаче, така че всъщност май не беше много уместно да ги споменавам тук.

А колкото до Зимбабве - те имат една единствена метъл група (поне само една е спомената в metal-archives.com и съм склонен да повярвам, че наистина е единствената в такъв случай). Това са War-Tog, които имат достойната за адмирации дискография, състояща се от едно демо от преди 5 години. biggrin.gif Дотук със зимбабвийското хеви laugh.gif
Magesnik
Преди време ми беше попаднал японски дет метъл,ама нещо вече не мога да го намеря пак,от датата го бях свалил някъв торент.
lodborg
Ей да, като споменахме и япония, има не една или две страхотни групи, които правят изключително красива музика. Onmyouza е моят безспорен фаворит - група, която мога да слушам до пръсване.
abductor
Omnyouza наистина къртят, Seikima II също са яки, особено Mefasutofiresu No Shouzou'96.
Иначе мога да спомена:
Pentagram - хеви на турски
Debustrol - трашец на чешки
Frontside - траш-дет-кор на полски
и, разбира се,
Mizraab - прогресив на пакистански!!

има и множество групи на руски, но те тъй или инак са широко известни.
SepulTeraHead
Има адски яки пънк-ой-хардкор или кросоувър банди, които пеят на испански. Много върви тоя език с тая музика!
Soziedad Alkoholika
Raza Odiada
...и много други от Испания и Латинска Америка.

Цитат(abductor @ Dec 16 2006, 01:41 AM) *
Frontside - траш-дет-кор на полски

Добри са. Имам тук едно промо. icon_headbang[1].gif
scion_of_storm
Ajattara също си пеят на финския... и естествено купищата руски групи, обаче тях сигурно си ги чувал: Мириада, Темнозорь...
Warrior Of Ice
Darksun са задължителни пауър метъли, пеят на родния си испански. Заедно с тях вървят още Tierra Santa, Mago De Oz... От пеещите на руски банди трябва да спомена още една много качествена - Holy Dragons. Те са от Казахстан, ама нейсе. Любимите на lodborg французи Manigance също са доволно ценни. Aes Dana са доста интересна фолк/блек формация, а като стана въпрос за фолк, не мога да не препоръчам немците Equilibrium и финландците Korpiklaani.
emerald
Има ли смисъл да споменавам финландския...
Magesnik
Soziedad Alkoholika верно са много добри. metal.gif
Rolf
In Extremo са доста добра фолк група, пеят на немски.
Arq
In Extremo, Turimon Katilot... Die Form на френски... не се сещам друго в момента...
InsArtTure
Corrupted(Jpn)

Освен ан английски пеят на испански и на японски. Свирят слъдж. Ако сте чували за тоя стил. laugh.gif
Rolf
Цитат(InsArtTure @ Dec 19 2006, 10:47 PM) *
Свирят слъдж. Ако сте чували за тоя стил. laugh.gif

Чували сме. Доста е зле. laugh.gif
Wolfheart
^Добре, че ме уведоми. Же го имам впредвид.
Та кажи по-точно какво му има на стила, че смяташ, че е зле. Дай някаква обосновка. Просто такива голи определения, като "много е зле" нищо не значат.
Иначе групичката е доста добра.
InsArtTure
За какво му е обосновка. Просто не му харесва, не го разбира най-вече.

Иначе неща като Crowbar, Undertow и Down трябва да си глух за да не те хванат. rolleyes.gif
Rolf
Не, InsArtTure, не съм глух. Просто нищо смислено не откривам в стила. За мен слъджът е немузикантски и отегчителен. Още повече, какво толкова има за разбиране? Една музика или те докосва, или не. Всичко останало са превземки. bye.gif
comnetbg
Много странно как никой не спомена Rammstein те нали пеят на немски smile.gif
ManOwaRadO
Тц тц тц, как никой не се сети да спомене нещо от рускоезичната сцена. Освен, че е много пространна в най-различни стилове е и изключително качествена!
Revenant
ами мисля, че се търси по екзотично звучене... групи които пеят на немски, фински, руски и изобщо европейски езици - тонове
RocknRollNigger
Аз лично много харесвам хеви на френски, макар че след осемдесетте е рядко срещано явлени. Винаги ми се пълни душата, когато си пусна Sortilege,Trust, H-Bomb, Axton Pryte, Blaspheme, Attentat Rock, Synthese, Der Kaiser, Speed Queen или Satan Jokers. Наистина уникални групи. bowdown.gif
Бранник
Echo of Dalriada
Стил: Symphonic Gothic/Folk Metal
Държава: Унгария
Език: Унгарски
Slash
Цитат(Rolf @ Dec 20 2006, 02:26 PM) *
Не, InsArtTure, не съм глух. Просто нищо смислено не откривам в стила. За мен слъджът е немузикантски и отегчителен. Още повече, какво толкова има за разбиране? Една музика или те докосва, или не. Всичко останало са превземки. bye.gif

Не ти върви да пишеш глупости. wink.gif

Сам се сещаш, че една протяжена слъдж мелодия не по-малко смислена от едно протяжено блек крещене. Та мисълта ми е, че най-нормалния подход към нещо което не си разбрал е да не го коментираш. В слъдж-а има огромни потоци от атмосфера, и повярвай, има хора които са били докоснати от тази музика. Другото е превземки...


Нещо не мога да вдяна смисъла на тази тема. Групи от екзотични страни, които да пеят на езика си? Gеte не са от чак толкова екзотична страна, но за тях се сещам в момента. "Iselilja" е последния им (предполагам) албум. Darkness Оver Depth е нещо екзотично - китайски атмосферичен метъл. Тези...

EDIT:

Хубаво де, Gеte не са метъл. Ще си останем с Darkness Оver Depth.
Voodoo_girl
В момента се сещам за Brujeria. Мексиканска дет метъл група, чиито текстове са на испански. smile.gif
SoulThief
Наскоро приятел от Германия ми даде една немска метъл група - Wumscut и за моя голяма изненада тия шваби имат идея що е музика. Една песен особено ми пълни душата - Jesus Antichristus.
CuMnaTu4ko
Almora - турска пауър група с фолк елементи (което предвид моята "ориентированост" в стиловете, може да се окаже напълно погрешна).
Shadow Man
Kilpi

http://metal-archives.com/band.php?id=23213

На филандски е добри са

само тоз албум нямам помагаите - Sдhkцnsinistд Sinfoniaa Full-length, 2003


Terasbetoni

Щях да ги пропусна още по добри

http://metal-archives.com/band.php?id=19559
ssg
В този ред нa мисли току що попаднах на някакви руснаци Rashamba и са доста прилични като звучене smile.gif) Който иска може да ги пробва:



Линк @ Rapidshare.com
Shadow Man
Вече се теглят мерси smile.gif
evil_ivo
Няма смисъл да изреждам руски, немски, френски, испански, скандинавски, турски и т.н. групи. По-интересни са азиатските и африканските wink.gif Някой спомна War-Tog. Китариста им е в Crackdust (дето бях пуснал такава темичка ама те си пеят на английски). Ето няколко групички:
Vortex [power metal] - Никарагуа - песничка
Khaos [heavy metal] - Хондорас
ArtCell [progressive metal] - Бангладеш - ArtCell - 2002 - Onno Shomoy, ArtCell - 2006 - Aniket Prantor
Cryptic Fate [progressive/heavy metal] - Бангладеш - Cryptic Fate - 2006 - Danob
206 and Thinkers [black/doom metal] - от Китай са ама май си пеят на англииски
Някъде из дисковете трябва да имам и на индииски и японски ама забравих как се казват групите.Имам и други "интересни" групи, но пеят на англииски.Ако се сетя за нещо друго ще пиша.
ssg
Още едни руснаци мога да ви предложа, за които знам от години и първият им албум всъщност ми е нещо като религия smile.gif)) 95% от песните съм ги въртял и продължавам да ги вътре хиляди пъти smile.gif Вокалистката разтапя и слага в джоба си Найтуиш, Уитин Темптеишън и т.н. smile.gif))
Ето първото им албумче:



Oфициален сайт на бандата

Линк за албума "Слот 1" @ Data.BG

Цитат

Russian alternative nu-metal (pop-metal) band from Moscow. Also known as Slot.
Slot was formed in 2002 in Moscow. In October, 2003 company " Mystery of the Sound " lets out our debut album with name SLOT1. In the spring of 2006 independent company " Em i NEM" lets out the second album with the name " 2 Wars ". For the period with 2002 for 2003 the group participates in soundtracks to such films which have made a noise in the Russian hire as "Boomer", " Day time Patrol ", " Hunting for a piranha ". Songs from the first album have entered into tens various audio of compilations. In September, 2005 the group is nominated for the premium " RAMP 2005 vocal of year " and has acted at ceremony of rewarding together with masters of alternative group KoЯn. We also had time to act with groups Samael, Clawfinger. Now the group actively gives concerts in support of the second album. Watch news! =)) Official Russian site: http://www.s1ot.ru English site: http://myspace.com/theslot


Aко на някой му се харесат мога да ви предложа и втори албум "2 война" , но за мене няма нищо общо с предния....2 песнички стават другото trash smile.gif
cherryjam
АРКОНА- доста добър руски готик. За съжаление нямам възможност да дам линк.
ssg
http://store1.data.bg/lemminkainen/content...%20Discography/

Тези ли имаш предвид? smile.gif
Mago De Oz
Цитат(cherryjam @ Feb 23 2007, 01:36 PM) *
АРКОНА- доста добър руски готик. За съжаление нямам възможност да дам линк.

Това ако е готик... ха smile.gif Аркона се водят от самите тях като паган-фолк, така че недей, моля те да говориш глупости smile.gif
cherryjam
За мен са готик. А това как се определят те самите си е тяхна работа. Това е моето мнение. bye.gif
cherryjam
Цитат(ssg @ Feb 23 2007, 04:02 PM) *

Да
evil_ivo
Готик друг път tongue.gif
Mago De Oz
ето едно ревю за една руска банда, писано от моята "скромна" персона

Irond Records
От две години насам съм фен на руските банди това е факт, с който се гордея. За последните две години, чух толкова добри руски метал банди,колкото не бях чувал скоро от нито една друга държава. След прекрасните албуми на Catharis, Епидемия, Holy Dragons и ветераните Ария, сега е ред на поредната перла в короната Легион. Това е банда с дълга история, съществуваща още от 1980 година, но след два албума се разпада, за да възкръсне през 2002 година. Това за което искам да ви разкажа е приказката наречена „Стихия Огня” и е последната творба на групата. В нашият случай, разказвачите са Алексей Булгаков – вокал, Сергей Бокарев – китара, Стас Козлов - бас-китара, Александр Орлов - клавишни и Сергей Еранов - ударни и не са от Ханау, Германия, като колегите си Грим, а от Москва, Русия. Те още с откриващата песен доказват недвусмислено, че знаят как се правят добри песни и всеки от тях умее да използва перото (иструмента) виртуозно. Стилът на групата е мелодичен хеви метал, с много влияния, но не и кражби, издържан в най-добрите традиции на стила. Мога да направя подробен разбор на всяка една песен, но няма да го направя, просто защото албума се слуша като едно цяло, без да омръзва нито за секунда и без да се сблъсквате с така модерния напоследък „fast-foot metal” . Вътре ще откриете песни за куфеене и бира (Рыцарь Легиона, Птица, Зеркала), ще се докоснете до красивия текст на баладата Ночь, ще се потопите в настроението, което носят ефирните китарни мелодии и нежните клавири в Выбор, ще видите как една песен може да звучи епично и без да е записвана с помощта на еди-коя си филхармония или еди-кой си хор (Стихия огня). Има и втора балада (Звезда) в която вокала разкрива целия си потенциал и красота на гласа под съпровода на само едно пиано. Приказката завършва с възможно най-подходящия начин с епичната Игра и като при всяка една прекрасна приказка не ти си иска да свършва. И накрая искам да кажа нещо и за текстовете, а те доказват че може да се пишат истински красиви лирики и на всякакъв друг език, освен английски. Няма просто слабо място! По – дяволите, този албум не би звучал на никакъв друг език така вълнуващо, освен на руски. И преди някои да скочи и да започне бясно да ме псува, да вземе да чуе албума, и да разбере за какво говоря. Надявам се, че и в България скоро време ще се появят подобни банди, пеещи на нашият си красив език, защото аз лично вече съм убеден, че славянските езици стават за метал, и то не по зле от английския. Това е братя и сестри, чуйте албума и се насладете на една красива приказка, разказана от истински майстори каквито са Легион.
Mago De Oz
InsArtTure
icon_headbang[1].gif На мен започва да ми става обична група.
evil_ivo
Всички изброени руски групи по-горе са доста хубави. Има и още такива на които е хубаво да се обърне внимание icon_headbang[1].gif
stage
Japanese Black Metal > All other Black Metal bowdown.gif hah
Reign of Intolerance
Japanese Noise > All Other Noise bowdown.gif hah
Revenant
Коя група прави блек на японски ??
evil_ivo
Цитат(Revenant @ Mar 25 2007, 12:14 PM) *
Коя група прави блек на японски ??

Gallhammer - tova sa samo jeni. Ne 4e e koi znae kakvo ama......
Ima i drugi ama nesym gi slu6al.
stage
Цитат(Revenant @ Mar 25 2007, 01:14 PM) *
Коя група прави блек на японски ??

Японските huh.gif
RocknRollNigger
Хахах, за какъв японски нойз говорите? The Gerogerigegege са класиката там. biggrin.gif
Свар
Цитат(ManOwaRadO @ Dec 20 2006, 09:23 PM) *
Тц тц тц, как никой не се сети да спомене нещо от рускоезичната сцена. Освен, че е много пространна в най-различни стилове е и изключително качествена!

С т'ва съм най-съгласен до сега.

Всичко що е на руски ми харесва на мен главни примери :

Темнозорь, Ashen light, Svarga, Severnye Vrata и т.н.

Немският не ми харесва като цяло и особено в тая музика. Френският е особено противен и лигав език, италианският е само лигав. Абе цаката му е в българския wink.gif

Иначе нещата на полски ми звучат доста интересно, но мисля, че не съм слушал метъл на полски... предимно нео-фолк за това няма да пиша име.

Извод: Метъл на руски и български > всички други различни от английския пък дори и в повечето случай са по-добри и от английския.Според мен.
kcaniba
За руския готик мога да добавя:
Dark princess - женски вокал с много добри данни и чувственност.
Forgive me not.
Също така една не толкова лесно смилаема група - Mechanical Poet
psycho
ъммм...
аз мога да добавя още един руски готик - Deform icon_headbang[1].gif
не мога да ви кача да чуете направо,но като песни ви предлагам...Evolution ии Dead romance wink.gif
Mangalf
Lai Lai Hei е на фински нали smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.