Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: България
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
In_Flames
Какво мислите за нашата велика страна?
Ще останете ли или ще заминете след като влезем в Евро Съюза като паднат визите?
Shadow Man
Не се заяждам ама мястото на тази тема е в

Общ форум
SepulTeraHead
Който е искал да избяга, е можел да си го стори що годе спокойно и преди това. Това, че сме в ЕС е по-скоро причина да остана тук даже.

Цитат(Shadow Man @ Dec 16 2006, 06:47 PM) *
Не се заяждам ама мястото на тази тема е в

Общ форум

Стават грешки. Има си кой да гледа за тва...
InsArtTure
Пхаха! Аз на първи сутринта хващам първият самолет и нема да ме видите повече. Отивамд а си търся щастието.

Сериозният поглед е, че точно сега трябва да се остане тук. Нямам мераци за навън и никога не съм имал. Искам тук да ми е добре.
Beerzebub
Реалистичният поглед пък е че никой не знае накъде ще го духне вятъра.
Колкото до великата страна... Велики сме само на чашка и исторически теме. На практика сме кръгла нула.
In_Flames
За мен БЪЛГАРИЯ е мн велика тази страна ни е родила и тази страна ни е отгледала и имам да кажа на тези който не искат да стоят тук да си хващат парцалките и да се омитат някаде другаде кадето "ще и е по-добре"
MasterOfDisaster
при първа възможност се махам ,лошото е че съм обречен да остана тук suicide.gif
Beerzebub
^^ Само дето от това печели най-малко държвата, защото ценните кадри зачезват да търсят реализация другаде (или там където изобщо е възможна). А и подобни констатации, за съжаление, твърде често се чуват от хора, които искат но нямат възможността да сторят същото.
Нещо подобно, жалка картинка: пияница в кварталната кръчма разправящ няляво и надясно как сме "създали компютъра" (за хамериканците) или как сме произвеждали храна и оборудване за руските космонавти. Да бе точно ти, сърцето на прогреса...
SepulTeraHead
Beerzebub е пълен с hate напоследък. Много кефи. Трябва да си свали нивото с 2-3 класи и ще е баш като мене laugh.gif

edit: Абе... хипер тъпотии пиша бе!
Beerzebub
От мъглата е. tongue.gif
Nikola Bathory
Цитат(In_Flames @ Dec 16 2006, 04:17 PM) *
Какво мислите за нашата велика страна?

Муахахаха "велика" страна!!! хахаха!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

и освен това, визите паднаха отдавна! Ако не си разбрал, де.
Arq
К'во да ви кажа...дано не се затрием съвсем...ше е гот' ако стане по-добре, но ако не-първия самолет за Холандия е мой...
Dragontear
I love My Fucking Country........ And My Country Loves Fucking Me

Наистина много обичам България..И на 2 пъти съм имал възможност да живея другаде,
но съм се връщал...и наистина ме боли когато хора които обичам си отиват за да си търсят "щастието" другаде. Аз винаги давма шанс на България...и до последно вярвам че ще се оправи защото си я обичам независимо каква си е....Защото имено с това с което съм я намразил ми е липсвало като съм бил дълеч.
Отценявайте това което имате...и което ви е дадено....и спрете да мрънкате..ако не ходете да миете чинии но да казвате че живеете в Америка (или където и да е)
Beerzebub
Е, това пък е другата крайност. Установил се някъв ми ти пульо у хамериканско, намерил си некво мизерно бачкане там... иии вече хванал Господа за чатала!
ManOwaRadO
На вън - само като турист и не за дълго. Прекалено много съм свикнал със скапания ни манталитет и начин на живот и не бих могъл да го сменя вече, той е станал неделима част от мен.

А иначе трябва да обичаме родината не защото е велика, а защото е своя.
dambov
^напълно те подкрепяпам макар че аз обичам родината си и поради двете причини
Niilo
Толкова години си изтърпял и сега, на прага на нормалния манталитет, ще се предадеш? No way icon_headbang[1].gif

Друг е въпроса, че човек може да живее така, както поиска да живее. Стига да не е в третия свят.
scion_of_storm
Не бих се изнесъл в чужбина. За година ще ми е трудно, пък да отида да живея, да бе. Обичам си България и искам да си остана тук.
ManOwaRadO
Направо ше ме скъсаш "на прага на нормалния манталитет" brickwall.gif няма такъв термин.
Niilo
Напротив.
ManOwaRadO
Е!?

Ще се обосновеш ли, или нема смисъл?!
Niilo
Обосновка би била много дълга, но ще ти дам кратък пример - закона за защита на потребителя. Вече (както е в европейските държави), можеш да направиш рекламация на закупен от теб продукт в рамките на 2 години след като си го получил (или до 2 месеца след изтичането на гаранцията). Иначе казано, вече куцо и сакато не може да си позволи да прави некачествени хави, които ще изкарат дефект на третия месец след покупката. И няма да го чуваш вече готиния лаф "Еми, да сте гледали като сте го купували, не мога да направя нищо сега". Една подобна реплика -> пускаш жалба -> глобяват търговеца -> той си мисли завбъдеще как да се отнася с клиентите и дали да обръща внимание на качествените стоки.
Ама целия тоя механизъм няма да заработи истински в 00:00 на 1 януари, за съжаление.
Примерно.
Arq
Не, честно казано много обичам България! Скоро осъзнах че това е прекрасна страна...с все пак добри хора...не е скучно и еднообразно никога...дори тъпканицата в рейса е нещо хубаво...нови запознанства...и т.н. Не бих напуснала страната за дълго...ще ми липсва прекалено много...всичко тук...патриотче си падам...а т'ва за Холандия е друго...мерак ми е да ида happy.gif
Wolfheart
^Защо точно Холандия? Иска ти се да пафкаш на воля?

^^Доста време ще мине, докато заработи закона за защита на потребителя. Все-пак не сме полицейска държава а и винаги намираме начин да заобикаляме законите. За открит дефект на примерно слушалки за 15 лева ще ти се наложи да израходиш много повече пари и време да съдиш търговеца, отколкото да си купиш нови от друг. А и винаги може да се намери оправдание, че дефекта е придобит в следствие на експлоатация или транспорт до вкъщи.
Niilo
Всъщност вече работи. Ако някой търговец ти направи проблем - пускаш една жалба до комисията и това е, те се заемат. Никакви пари за адвокати няма да даваш.
Точно днес отидох в ДЕКОМ и си взех парите за дефектния МП3 плеър, който ми бяха продали. Без и 'гък' да кажат. smile.gif
Wolfheart
^Ще ги видим колко ще се заемат, ама както и да е. И на мене ми се е случвало да връщам нещо дефектно, така че това не е нищо ново. Преди няколко години се наложи да връщам обувки, които след няколко дена разбрах, че ми убиват. При големи търговци винаги ще ти е по-лесно да върнеш някоя стока, отколкото при сергия на Илиянци. Големите търговци се опитват да запазят добро име, за разлика от някой неизвестен на илианци, дето утре ще се измести на друга сергия и кой го помни, кой - не.
KingSlayer
Цитат(In_Flames @ Dec 16 2006, 06:17 PM) *
Какво мислите за нашата велика страна?
Ще останете ли или ще заминете след като влезем в Евро Съюза като паднат визите?

Мразим да мислим чак толкова laugh.gif
wqwrrr
Уел, като гледам доста добра дискусия се завърта. Тъй, значи аз все пак съм изтърпял (цели) петнадесет години в тази държава, скапана или не, и съм свикнал да живея тук. Пък и съм оптимистичен към бъдещето - все пак медиите в България едва ли не декларират, че след лизането в Европейската общност нещата ще се оправят и тук ще стане рай. Вярно или не - аз възнамерявам да остана и да уча тук. Все пак, това е родината ми и е в интерес на самата държава да остана тук, защото едва ли ще просперира, ако цялото и население взема да емигрира.

Има ли светлина в края на тунела? ... Хмм, ... зависи от гледната точка. Според мен, след време, когато наистина се приобщим към Европа, нещата ще се подобрят, но България никога няма да бъде...примерна европейска държава, може би само заради адски странната политика, която (до колкото съм запознат с политика) става от зле, по-зле.
Arq
офф/^^ незнам защо. Непуша треваи не е това причинатахората там са готини ...много искам и във Франция да ида...искам да вляза в готическа катедрала...много работи искам...
Niilo
Цитат(wqwrrr @ Dec 21 2006, 07:45 PM) *
Уел, като гледам доста добра дискусия се завърта. Тъй, значи аз все пак съм изтърпял (цели) петнадесет години в тази държава, скапана или не, и съм свикнал да живея тук. Пък и съм оптимистичен към бъдещето - все пак медиите в България едва ли не декларират, че след лизането в Европейската общност нещата ще се оправят и тук ще стане рай. Вярно или не - аз възнамерявам да остана и да уча тук. Все пак, това е родината ми и е в интерес на самата държава да остана тук, защото едва ли ще просперира, ако цялото и население взема да емигрира.

Има ли светлина в края на тунела? ... Хмм, ... зависи от гледната точка. Според мен, след време, когато наистина се приобщим към Европа, нещата ще се подобрят, но България никога няма да бъде...примерна европейска държава, може би само заради адски странната политика, която (до колкото съм запознат с политика) става от зле, по-зле.


Все политиците са му виновни на този народ...
В манталитета е проблема, не в политиците suicide.gif
Dragontear
^ ...по точно в манталитета... когато станеш политик...
дет се вика... клептоман в бижутерски магазин.
Slash
На един млад човек му е хубаво и в чужбина и в България. Всеки има право да се поогледа и поразходи...
Ivita
Моята гледна точка е малко наопаки, защото аз вече съм в чужбина, но не мисля да продължа това още много дълго, напротив мисля да вложа парите които съм изработила в бизнес в България, въпреки тук ми се отварят много по-добри възможности.
Понякога се налага да заминеш, въпроса е да се върнеш. На мен лично много ми липсва България и българите, но не мисля да спра да пътувам.
conguestadors
http://www.jenite.net/2008/10/blog-post_01...t=1230430260000

Съвсем случайно попаднах на този блог. Просто евала на тази мацка.
Blashyrkh
^ Мен пък хич не ме кефи тоя вид статистика... Освен това да кажеш, че сме дали на света киселото мляко или компютъра е леко смешно.
Megadeth
Цитат(conguestadors @ Mar 23 2009, 05:03 PM) *
http://www.jenite.net/2008/10/blog-post_01...t=1230430260000

Съвсем случайно попаднах на този блог. Просто евала на тази мацка.

gg за мацката, сигурно ше е яко грозна, да пише толкова много (:
pa®tci
Я тука едно доста приятно филмче. Ето това е реклама, не "Магията живее тук" или на баба ви фърфунделата и на деда ви опинците.
cherryjam
Малко снимки от България. Доста от потребителите на форума едва ли са я виждали на живо такава.Изгубената България
scienza
Абсолютно съм горда със историята ни, със завоеванията, със силата на духа на българите, които въпреки 2 века под Византийско и 5 века под Османско робство са запазили традициите, езика и вярата си. Разбира се при едно такова дълго отсъствие на картите на Европа, е трудно една държава да се възстанови и да заеме приличен статут. Ние имаме какво да изпозлваме - имаме богата природа и историческо наследство, което може да служи в туристическия бранш, но уви, много от красивите ни пещери не се поддържат, боклуците изобилстват в горите, масово изсичане, за да се застрояват хотели по черноморието ( което скоро ще се превърне в един огромен крайбрежен град, без девстена природа ), изобщо не се наливат средства за реставриране на стари крепости. Ако на всичко това се обърне внимание, ще имаме огромен приход, само от този сектор. Какво остава за залежите ни на метали, руди и горива? Просто държавните ни глави ограбват държавата, очедино не са достатъчно кадърни кадри и не знаят как да използват суровините. Или може би знаят как да ги използват за собствени изгоди.
Обичам природата ни, обичам историята и се гордея, че я имаме, но сегашната история, която се пише ме кара да се срамувам...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.