Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Български гаражен метъл
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
ketal
Предлагам в тази тема да се коментират родни гаражни банди имали късмета да запишат нещо в студио. Такива групи има много. В Плевен има 2, които са по-известни.

Тук да се поставя информация за предстоящи събития около тях както и техни песни пуснати за безсплатно теглене. Да се коментира родната рок/метъл сцена и перспективите пред тези групи.
Dragontear
Да това е хубава тема...не помня дали имаше подобна, но както и да е wink.gif ...аз вече съм правил тема за нашата група с линк към парче rolleyes.gif ТУК
Niilo
Извинявам се за липсата на компетенция, ама какво е гаражна метъл банда?
KingSlayer
garage days icon_headbang[1].gif

така се почва wink.gif
ketal
Групи ,който свирят за удоволствие и изнасят някой друг концерт в "ъндърграунд" слоевете.
Vermic
Накратко кефа да става е тва е яко smile.gif
Vlad
Е то у нас май всичкои групи си свирят за кеф и от време на време концертче нещо rolleyes.gif
Iron Maiden
Като стана въпрос за гаражен метъл, съвсем скоро ще си купувам китара само да ми дадат кинтите от бала и ще набирам желаещи за хеви/спийд метъл банда ако има желащи да пишат openwidehug.gif
Legionnaire
Ами аз съм човека-група guitar.gif , само че не спадам към гаражните, щото нямам гараж. Като цяло си дрънкам из нас и като ми дойде нещо по-добро като идея евентуално го записвам (китари + програмирани барабани). Свирил съм и в група, но това беше отдавна...
Ще ви обърна внимание на последната композицийка, която записах. Свалете от тук. Звука не е добър, но без пари толкоз tongue.gif И да не решите че тва е бас - не е. Това е доста ниско смъкната китара.
Iron Maiden
Пич идвай за 2-ри китарист smile.gif
Vermic
Цитат(Iron Maiden @ Jan 11 2007, 02:09 AM) *
Като стана въпрос за гаражен метъл, съвсем скоро ще си купувам китара само да ми дадат кинтите от бала и ще набирам желаещи за хеви/спийд метъл банда ако има желащи да пишат openwidehug.gif

Няма прогрес в България, като цяло трябва да се насочите към нещо от рода на хардкор, много са хората който го слушат или граинд, аве колкото и да харесвам хевито то няма прогрес, да си чул някоя българска група да е прогресирала...
Iron Maiden
Ами Ахат и Епизод са на доста високо ниво като за български хеви метъл групи
Dragontear
О боже!!!!..........Ахат и Епизод...Наистина нямам думи....но просто бих казал че определено нямат място да се споменават тук в тази тема..... а даже бих си позволил да кажа че не заслужават..но това е лично мое мнение...те са наистина """"великите""""... но и единствените с които разполагаме ..така че по добре да си ги ценим...(ебати)..
истината е че са вече тотално смешни...аз вярвам че дори в момента има групи които свирят по мазета и са дълеч по добри....и че тази тема е за тях.... нека се представят...
Iron Maiden
Ами ако за теб не са добри тези групи за мен са а като казвам за ахат имам предвид албумите Похода и Изпод руините а не оня албум дето е правен в америка
lodborg
За "Походът" на Ахат мога спокойно да кажа, че е хард рок албум на световно ниво. По нищо не отстъпва от доста албуми на Deep Purple или Uriah Heep. Един албум, с който наистина трябва да се гордеем. Лошото, както каза и Dragontear, е, че това им е общо взето единственият албум или поне единственият, който си заслужава да спомена. След него вече не са същите... Отец Божидар...

Колкото и да си кривим душите, Ахат не са гаражна банда. Напълниха Христо Ботев и ако решат да изнесат концерт в гараж, по добре да е някой адски грамаден гараж. А в тази тема става въпрос за прохождащи банди, които засега свирят само пред приятели и определен кръг от познати.
Iron Maiden
Цитат(Vermic @ Jan 13 2007, 10:36 AM) *
Няма прогрес в България, като цяло трябва да се насочите към нещо от рода на хардкор, много са хората който го слушат или граинд, аве колкото и да харесвам хевито то няма прогрес, да си чул някоя българска група да е прогресирала...



Цитат(Iron Maiden @ Jan 13 2007, 09:48 PM) *
Ами Ахат и Епизод са на доста високо ниво като за български хеви метъл групи

Ето за това ги споменах, защото Vermic каза че този стил нямал прогрес в България и аз му казах 2 достойни банди в този стил това е, много добре знам че нито Ахат нито Епизод са гаражни банди но просто се отвори такава тема и затова ги споменах а не че аз самият ги смятам за гаражен метъл blackmetal.gif
jeleto
Ами тогава да представя и аз нашата банда - казва се Cupola. Повече информация може да се намери на cupola.data.bg , а песни - във всички български метъл-портали и сайтове. Все пак ето линкове за по-бърз достъп:

F.S.R.E. - http://store1.data.bg/cupola/Cupola%20-%20F.S.R.E.mp3
Secrets And Lies - http://store1.data.bg/cupola/Cupola%20-%20...0And%20Lies.mp3
Stricken - http://store1.data.bg/cupola/Cupola%20-%20Stricken.mp3

bye.gif
ketal
Слушал съм ви записите пичове. Много кефите, само така! Ако с Дистормънт изнесете нещо в Плевен задължително ще сме там!!!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.